SPORT Beslissing bij Ben P i TA. mi1 Succes wil ook promoveren mosselavond Diner-Dansant Van der Vlist heeft ziekte van Pfeiffer fl-12,50 •(ier perspón pro ever ij Twee trainers voor volleybal dames Bedrijfs- competitie Korfbal clubs willen richtlijnen „Weverskade" besluit succesvol seizoen Korfbal- toernooi op bevri j dingsdag Marathonschaatser Ton Groeneveld (37): Sleutelwedstrijd in Maassluis Sportkort Waterpolo V ij fstedentoernooi Sectie zwemmen Woensdagavond 19 maart - -- Dinsdaga vond 25 maart Originele Oostenrijkse P.S. tiondcrtUg 13 maafl 1980 VD/SC/WW Vlaardingen - Niet één, maar twee trainers zullen de dames A-selectie van de volleybalvereniging Broleco volgend seizoen ter beschikking staan. Als opvolgerfs) van de schei dende trainer Cees Zeven bergen, heeft het bestuur Paul de Haan en Leo Ebeli bereid gevonden de da mes-selectie te gaan trai nen. De Haan fungeert binnen Breoleco dit sei zoen als trainer/speler- /coaeh van het heren- standaardteam. Ebeli is de sponsor van de Vlaardin- gers en tevens speler van het eerste team. Hoek van Holland Hei Westland is de komende 20- mer goed bedeeld met bedrijfs- compecities. Eén en ander be tekent zelfs dat het districts kampioenschap van de afde ling Den Haag in het Westland zal worden gehouden. De com petitie begint op 15 april en de wedstrijden worden gespeeld op de maandag- en woensda gavonden. De finale is 3 juni. Alle wedstrijden worden ge leid door scheidsrechters uit het Westland. Morgen is het overigens al de laatste dag om in te schrijven. Dat kan gebeu- Ten bij E. Prins, Tulpstraat 10 's-Gravenzande. telefoon 01748-6247. Vlaardingen - De korfbalclubs dringen er bij het college van B en W van Vlaardingen als nog op aan om richtlijnen vast te stellen voor het gebruik van de Westwjjkhal. Zij reageren daarmee op een antwoordbrief van B en W, naar aanleiding van vragen uit de korfbal we reld waarom er zo weinig uren beschikbaar zijn voor Oranje Nassau, Spirit en Vlaardingen. In die brief staan volgens de korfballers weinig concrete antwoorden op hun vragen. „Om opnieuw tot een verde ling van uren te komen in de Vlaardingse sporthal, zullen ook de nu ontbrekende sport en, zoals tafeltennis, gymna stiek en het zich sterk ontwik kelde zaalvoetbal, aan hun uren moeten komen**, aldus het dagelijks bestuur van de Sportraad. VlaardingenZaterdag siuit het hengelseizoen voor het binnenwater en 30 maart in het buitenwater. Tot 29 mei mag hierin dan niet worden gevist Ter afsluiting van het seizoen organiseerde de VHB een slotconcours in het water van de Hoomvaart met 67 deelnemers. Hiervan waren er dertig ingedeeld in vereni gingskorpsen van vijf man. De brasem was bijzonder ac tief roet als gevolg goede van gsten. In het korpsklassement eindigde „Weverskade" uit Maassluis met dertien plaat- singspunten en 8700 gram vis op de eerste plaats. Tweede werd het korps „Vroeg in de Morgen" uit Rotterdam met 13-6580. De derde plaats was voor Weverskade II met 15- 7150. Vijf beste vissers van het per soonlijke klassement: 1. H. van Es, „Weversksde" met 3580 gram vis; 2. J. Pluui 3225; 3. H. Koppe 3190; 4. L. Stedehouder met 2730 gram vis met als vijf de K. van der Heuvel. 'Vlaardingen In overleg met "het comité Nationale Gedenk dagen. zal het 24ste korfbal- "toernooi voor de Vlaarding-« 'basisscholen op 5 mei worden gehouden. Het betreft een mi cro-toernooi, zodat alleen acht tallen kunnen worden inge schreven. De volgende afde lingen zijn van toepassing: a. 11 jaar en ouder en b. 8 tot en met 10 jaar. Plaats van hande ling zijn op die dag de korfbal- j Van Oranje Nassau complexen 1 en Spirit. 'Jeugd mist de j uiste mentaliteit' Vlaardingen Het marathonschaatsen is in Nederland een nog onbekende tak van sport. Toch stijgt de populariteit ieder jaar. Vlaardingen Ton Groeneveld, sinds twee jaar „bezeten" van het marathonschaatsen, kan er over meepraten. Hij bereikte onlangs een vierde plaats in de C-groep, waardoor hij promoveerde naar de B-categorie. Een sportjongen. waar vele anderen een voor beeld aan kunnen nemen. Hij begon pas op 35-jarige leeftijd, is inmiddels zo gek van schaatsen geworden, dat hij maar liefst zes maal in de week traint. En dat alleen omdat sportfanaat Ton Groeneveld de top wil bereiken. Afzien, afzien en nog een af- veel harder gingen, maar die zien, was het voor de Vlaar- dinger in de beginperiode, maar hij zette door. „Man, hou op! Helemaal kapot kwam ik thuis van de training. De eer ste wedstrijden hield ik het maar 15 rondjes vol. Maar door keihard te werken, heb ik die vierde plaats bereikt. Een bekroning van mijn in spanningen op „De Uithof". Het is eigenlijk: uniek dat ik in twee jaar tijd aan de top sta. Er zijn jongens die in het begin ik nu ver achter me laat". Training De training is erg belangrijk voor Ton Groeneveld. Met zijn club Den Haag/WestJand is hij constant bezig, „Het roken en drinken heb ik er voor opge geven. Dat viel lang niet mee, want ik kon er wat van", ver telt de goedlachse en vlot pra tende marathonschaatser. „Veel loopwerk op het strand en in de duinen afgewisseld met intervc g Vaak kwam ik d< terug. Zo moe, dat de 1< n de club me bij wijze van t>pi eken terug moesten rollen van Kijkduin naar „De Uithof". Maar het heeft wel geresulteerd m suc- door Chris Woerts ces en daar is het uiteindelijk om begonnen". Het marathonschaatsen wordt beheerst door veel oudere schaatsers, ga maar na. De winnaar in de C-groep was de 52 jarige oud-doel man van DWS, Rein Sierburg. „Het is een apart soort mensen, die schaatsers. Mannen die alles zelf moeten doen, zonder de steun van anderen", gaat Ton Groeneveld verder. „Vanaf de eerste dag ben ik er werkelijk helemaal gek van geworden en ambitieus als ik ben ga ik door. Over twee jaar hoop ik te kunnen wedijveren met de grote jongens van het mara thonschaatsen, zoals Co Gil ling. Jan-Roelof Kruithof en Jeen van den Berg. Dal is het mooiste voor mij. Alleen die eerste plaats telt. Fraai hoor, die vierde plaats dit jaar, maar ik had liever de eerste gehad. Ik ga in ieder geval door, leef er tenminste serieus voor". „Er komt overigens nog heel wat voor kijken. Het is niet zo van: 'Zet je blik maar op on eindig, oogkleppen voor en hup schaatsen', integendeel. „Zonder inzicht kom je er niet. Je moet iedereen in de gaten Ton Groeneveld.„jeugd mist mentaliteit... houden. Het beste is als je zo tussen de tiende en zevende plaats rijdt. Dan kun je alles overzien. Demarreert er ie mand, dan kan je er gelijk achteraan. Er komt dus nogal wat tactisch inzicht voor kij ken, maar dat maakt het juist zo interessant". Opmerkelijk is de „hoge" leef tijd van de gemiddelde mara thonschaatser. Ton Groene veld fzijn club zoekt overigens nog een sponsor) heeft er wei een verklaring voor: „De jeugd kan het mentaal niet op brengen om 100 rondjes van 400 meter te schaatsen. Je moet daar erg sterk voor zijn. Wij ouderen sehijnen die men taliteit nog wel te hebben. In ternationaal is het marathon schaatsen nog niet doorgebro ken, tot op heden is het een typisch Hollands gebeuren. „Het zou mooi zijn als het ma rathonschaatsen als Olym pische sport erkend zou wor den. Dan ga ik nog harder gaan trainen om uitzending te realiseren". Vlaardingen/Schiedam - Volleybalminnend Vlaar dingen, Schiedam en Maas sluis bereidt zich voor op een bijna carnavalesk weekein de. Het eerste grote gebeuren vindt morgenavond plaats. Dan wordt officieel het kam pioenschap van het eerste herenteam van Broleco ge vierd, omdat door een mis stap van concurrent Argus nog niet bekend was, dat te gen Be Fair de kampioens wedstrijd gespeeld zou wor den. Broleco speelt nu de 'kampioenswedstrijd' tegen Gemini K angeroes. Helaas zal het kampioens feest niet tot in de late uur tjes door de speelsters van het damesteam van Broleco bijgewoond kunnen worden, omdat zij de dag later aantre den voor de uiterst belangrij ke wedstrijd tegen MVC in Maassluis. Deze wedstrijd zal min of meer de posities in de derde divisie G vastleggen, en duidelijk zal worden wie er promotie/degradatiewed strijden moet gaan spelen. Zoals het er nu voorstaat, schijnt Broleco de beste pa pieren te hebben. De Vlaar dingse dames spelen op het ogenblik erg sterk en hebben de laatste wedstrijden een aantal imposante resultaten behaald. MVC daarentegen verloor vorige week, staat nu twee punten achter op Broleco en zal moeien winnen om als nog in de race te blijven voor de fel begeerde tweede plaats. Alles wijst zaterdag op een spektakel, dat ongetwij feld veel publiek naar de Olympiahal in Maassluis zal lokken. In Schiedam begint het feest dezelfde avond. Dan worden de heren van B en P kam pioen, maar de manier waar op dit gebeurd, mag specta culair genoemd worden. Met slechts twee verliespunten mogen de Schiedammers als échte kampioenen betiteld worden, aanvang 20.30 uur. Heï herenteam van B en P, inclusief masseur Piet Bul, niet ver verwijderd van de derde divisie. Schiedam -SVV wordt overspoeld door blessu res. Deze week werd bij Aad van der Vlist de ziekte van Pfeiffer geconstateerd, waardoor hij zeker drie maanden is uitgeschakeld. Eerder al deze competitie had hij last van zijn knieban den en een voorhoofdsholte-ontsteking. Cor Peitsman zit met een ontstoken slïjmbeurs in Zijn knie en wacht een operatie. De dit seizoen weinig scorende spits zal dit waarschijnlijk te gen het einde van de competitie laten doen. Voor Aad van der Vlist is de competitie voor bij. Schiedam/Vlaardingen ODO. Spirit en Succes gaan in de slag voor de veldcompetitie korfbal. De Maaslanders, die terugkijken op een geslaagd zaalseizoen, zullen de vertrekkende trainer- /coach Piet Kersbergen graag een behoud van het tweede klas- serschap willen aanbieden. Tegenstander is Jodan Boys en de wedstrijd windt plaats in Gouda. De stand: Animo 917, KOAG 9—14, Snel 9—12. DVS'69 9—10, Vitesse 9—9, ODO 9—8, Jodan Boys 8—6, DES 9—2, Fiks 9—2. In de afdeling Rotterdam staan twee wedstrijden op het pro gramma, nl. Thor Spirit en Velox Succes. Zaterdag gaat Spint op bezoek bij Thor. Het krijgt in Rotterdam te maken met een enthousiaste jonge ploeg, die nog volop in de race is voor het kampioenschap. Spirit kan daarom rekenen op een fanatiek Thor, dat alle mogelijke moeite zal doen om te winnen. Stand: Weidevogels 914, Thor 812, Reeuwïjk 812, Spirit 8—9, Vanonta 89, De Kapellen 97, Waterschip 95 en O Dl 90" Zondag moet Succes zijn hoge klassering waar maken bij Velox. Om goed voorbereid aan de start te komen, heeft Succes een drietal oefenwedstrijden gespeeld tegen dis- 'Victsploegen. Succes staat op een tweede plaats en wil nu eindelijk promoveren. Het team is er aan toe en heeft al te vaak de boot net gemist. Stand; USV 611+ Succes en Unicum 7—11, Velox 65, Char» lois 75, Tt Capproen 7—3 en De Spartaan 6—0. Naast de RN-cup voor de Waterweg is er ook een Haag- scheCourant cup in voorberei ding. Het toernooi daarvoor is onder andere bestemd voor Hoek van Holland en Hoekse Boys, twee clubs uit dit ge bied. Bij de honkballers van Schiedam is de selectie-trai ning weer begonnen. De Schiedammers openen op za terdag 26 april de competitie tegen DVH en dat betreft een uitbeurt. In het programma zitten twee stops, op 20 en 27 juli. Het weekeinde van 17 au gustus wordt vrij gehouden voor de Haarlemse honkbal- week. Naast een RN-cup voor de Waterweg voor de voetballers is er dit jaar ook een strijd om de Waterwegcup voor hand ballers. Plaats van handeling op 16 en 17 augustus is het complex van DeHollandiaan. Voor het driebandentoer- nooi om de Liebrechtbokaal hebben zich 57 deelnemers op gegeven. Eén en ander heeft het gevolg, dat ook op de vrij dagavonden. voorwedstrijden moeten worden gehouden. Er zijn nu vijf poules gemaakt, waarvan de wedstrijden eind april moeten zijn gespeeld. D-day is voor het districts- bestuur biljarten Waterweg- Noord 18 mei, waarop hetdis- trictsbestmirgaatbiljarten te gen de kampioenen. En wel in café De Waal. Sandor Popovics ontving van voorzitter Simon Kelder van Barendrecht, waarmee hij in onmin leeft, een bloemstuk, toen hij was aangenomen als trainer van SVV. Het bowlingteam van Schie dam is vierde geworden In de nationale strijd om het ste- denkam pioenschap. Kam pioen van Nederland werd Eindhoven, met Breda op de tweede plaats. Vlietstreek werd derde. Bij HVK is, in navolging van een groot aantal andere clubs, een club van honderd opgericht. De financiën zijn nodig voor de verbouwing en inrichting van het nieuwe clubhuis met kleedkamers. Ook al zijn Holy en Groe- noord geen fusie aangegaan, de verbroedering is er groot De komende softbalcompeti- tie is er zelfs een team inge schreven onder de naam Holy- Grocnoord. Dit team neemt deel aan de recreatie-competi tie. De nieuwe combinatie is op 23 maart thuis te zien - in Vlaardingen dus - tegen Wes terkwartier. Tijdens deze week gehouden schietwedstrijden in Maasland kwam J. van der Lely hot beste uit de bus. Hij behaalde het hoogst mogelijke aantal punten, namelijk honderd. De Coureur zal worden uit genodigd door het dagelijks bestuur van de VRSR om te praten over een nieuw par cours. De Vergulde Hand Pol der is minder geschikt gewor den door de vele vrachtwa gens, die er in de weekeinden geparkeerd staan. De heer J. A. Slijkhuis is be noemd tot voorzitter van de secu'e recreatie van de VRSR. Hij volgt A. de Bruin op. De nieuwe voorzitter zal ook zit ting hebben in de Sportraad. De VRSR heeft 500 bronzen legpenningen besteld, die uit gereikt moeten worden op 23 september bij de huldiging van de jaarlijkse sportkampi- oenen. Kosten 3900 gulden. Schiedam/Vlaardingcn De waterpoloërs van SZC, die zich tegen SVH goed van twee nederlagen herstelden, krij gen zondag opnieuw een moeilijke tegenstander. In een uit wedstrijd moeten de Schiedammers het tegen DSZ opne men. Eerder dit seizoen verloren de SZC'ers van de Haagse formatie, die bekend staat om het harde spel. Diezelfde zondag spelen de heren van Shell en Viking een thuiswedstrijd tegen respectievelijk ZPS en OZV. De heren van Shell beginnen om 14.00 uur en die van Viking om 14.50 uur. Zaterdagavond speelt in datzelfde Kolpabad het heren team van VZC tegen Numansdorp vanaf 20.00 uur. Het damesteam van Viking komt hierna uit tegen Rotterdam. De dames van Shell 1 spelen tenslotte een uitwedstrijd bij Merwede. Schiedam Budosport Schiedam houdt zaterdag een vijfsteden- karatetoernooi. Behalve de thuisploeg, die in Hans Overdevest en Michaël Manadeus twee voorname troeven heeft, verschijnen ook Budosport Westland, sportschool Hoogendijk (Vlaardingen), sportschool De Korte (Hoogvliet) en sportschool Muilwijk (Dord recht) op de tatami. De wedstrijden aan de Peter van Anrooy- laan beginnen, om 19.00 uur. Vlaardingen De sectie zwemmen van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie vergadert maandag 17 maart over een vijftal agendapunten. Plaats van handeling is de burgerzaal in het Stadhuis, vanaf 20 uur. 'ADVERTENTIE v ,1 SehiedjawewegJS '[Schiedam—.Kettiel onbeperkt nfoésèlen eten,'"rVï-K'-- met ■'y.-'zt .aansluitend V (gaarne reserveren) Bezoekt u ook onze sfeervolle bar eens Aparte zaal voor recepties en diners Eventuele reserveringen aien wij gaarne tegemoet ondérteléfdon'nummer 010-71.58.00 of010-71.57.57 v. v(. OPENINGSTIJDEN: j'"'-'.- Dagèiijksvarf12.00tot~15:00uur'en i- van 17.30 tot 01.00 uur. In het weekend van i 6.00 tof 01.00.uur: ,-:'s Maandags geslojfen. Uw gastheren A en T. Engelen

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 6