SCHIEDAMSCHE COURANT C A wil woningen gebruiken als kantoor Voormalige G GD-pand aan Keth elweg gekraakt Ik .neem. depfoef Openstelling van bureau paspoorten Olifanten in de polder i Schooltoneel- festival in Stadsgehoorzaal Extra vergadering SO Personeel LTS protesteert bij ministerraad Oostwijk zonder stroom Tegen lichtmast College vindt economisch belang groot Trek vergunning Pennwalt- Chemie in Auto in haven Achttienjarige jongen verdronken i Maandag 24 maart 1980 ONAFHANKELIJK DAGBLAD 104de jaargang no. 26579*8 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klacht end tenst 144144 SCHTEDAM EN KETHEL #Vocr een redelijk gevulde Stadsgehoorzaal warmde het Kindertheater „Augustus" voor de pauze de belangstellenden voor het schoolto- neeifestiva! flink op. Na de pauze volgden de drie deelnemende scholen. Vlaardingen Onder auspici ën van het Vlaardings Cen trum voor Amateurtoneel (VCA), werd zaterdag voor de zevende keer in de Vlaar- dingse Stadsgehoorzaal het schocltoneelfestival gehouden. Van de ruim vijftig aange schreven lagere scholen heeft het VCA zeven reacties gekre gen, waarvan er zaterdag drie het podium betraden. Voor de pauze trad met veel succes het kindertheater „Au- fustus" op, na de pauze waren e drie scholen aan de beurt. De spits werd afgebeten door de Meid oor nschool. Hun stuk, de nieuwe koningin, werd zeer vlot gespeeld en was, zoals de titel al aangeeft, gebaseerd op de huidige situatie in Neder land. De Bavinckschooi volgde met het stuk in het vakantie kamp en de Speel- Werkhoeve sloot de middag af met het viervoetig mannetje. Cèes Romers van het VCA was zeer tevreden over de middag. „De kinderen hebben alles zelf gedaan, van tekst tot decors, en dat vind ik toch wel een hele prestatie- Het hele festival is gelukkig niet presta tiegericht, iedereen krijgt de eerste prijs. Het gaat er ge woon om, om een stukje ex pressie bij de kinderen los te maken. De komende weken gaan we nog even bij de drie scholen langs om alles nog eens even door te praten. Onze ervaring is dat je dan pas merkt dat de kinderen ontzet tend kritisch zijn." Het VCA heeft plannen om het festival volgend jaar op een wat andere leest te schoeien. Vlaardingen Vanavond wordt in het stadhuis een ex tra openbare vergadering van de commissie stadsontwikke ling gewijd aan de discussie rond de nieuwe nota organisa tie stadsvernieuwing. Tijdens de vergadering zullen de com missieleden een gesprek voe ren met het Stedelijk Overleg Stadsvernieuwing. Aanvang 19.30. Vlaardingen Het personeel van de Vlaardingse LTS heeft bij de ministerraad geprotes teerd tegen de invoering van de loonmaatregel. Het perso neel deelt de regering zijn on genoegen mee over het feit dat de loonmaatregel stoelt op een eenzijdige aanpak. Een aanpak van het werkgelegenheids vraagstuk en een inkomsten- beleid ontbreken. Het LTS- personeel schreef de brief, om dat het het onverantwoord achtte aan de demonstratie van afgelopen donderdag mee te doen, maar wel blijk wilde geven van zijn afkeuring van de loonmaatregel. MaassluisTen gevolge van een brand in het transforma tor huisje op de hoek van de Henriètte Roland Holststraat en de G. A. Brederolaan, heeft de Maassluise oostwijk een groot deel van de zondag zon der stroom gezeten. De brand brak zondagmiddag om kwart voor twee uit. De oorzaak van de brand is onbekend. Maassluis De 22-jarige Am sterdammer P. D. van K. is za terdag in de Maassluise Rozen- laan door onbekende redenen tegen een lichtmast gereden. Het slachtoffer is naar het Holy-ziekenhuis overgebracht voor onderzoek- Schiedam De economi- kenden in Schiedam (5700) sche belangen van C A is het daarom niet ondenk- kunnen volgens burge- baar, dat twee woningen meester en wethouders wel op de Rotterdamsedijk aan eens groter zijn dan de wo- de woonruimte worden ningnood. Ondanks het onttrokken. C «Sc A zou in grote aantal woningzoe- die woningen de ruimte voor kantoor en personeel kunnen vinden, die verlo ren gaat door verbouwing van de Comeniusschool aan de Singel 5. Daar kon het kledingbedrijf tot nog toe enkele lokalen gebrui ken. Vlaardingen Het voormalige onderkomen van de GG en GD aan de Kethelweg in Vlaardin gen is vrijdag door een tweetal onbekende kra kers gekraakt. Zaterdag hebben zich een aantal andere woningzoeken den en een paar leden van het Komitee Jonge renhuisvesting Vlaar dingen bij hen gevoegd. De ongeveer tien nieuwe bewoners van dit al ge ruime tijd leegstaande pand dat eigendom is van de gemeente Vlaar dingen, zijn druk bezig het huis bewoonbaar te maken. Water en gas zijn nog aangesloten, het enige wat men moet ont beren is electriciteit De krakers hebben de om wonenden van het pand door middel van een stencil op de hoogte ge bracht van hun actie. De kraakactie is een protest tegen het feit dat de gemeente Vlaardingen dit pand zo lang leeg laat staan en plannen heeft het pand te verkopen. Naar de mening van de kra kers kan het gebouw, na een grondige verbouwing dienst gaan doen als onderkomen voor tien jongeren. Duidelijk stellen de krakers in een pers verklaring dat het bij een eventuele verbouwing van dit pand niet mag blijven. „De ge meente heeft zich in maart 1979 voorgenomen de kamen de jaren minimaal 2300 wonin gen voor 1 en 2 persoonshuis houdens te scheppen. Alleen verbouw van grote leegstaan de panden zal bij lange na niet genoeg zijn." De krakers willen met de actie bereiken dat de gemeente het pand aan de Kethelweg gaat verbouwen binnen de kaders van de verruimde subsidiere geling. „AJs dat niet gebeurt", kondigen de krakers aan, „dan zullen we ons beraden over de situatie." De krakers laten we ten zich niet te zullen verzet ten als de gemeente hen via een civiele procedure uit het pand wil zetten. „Vlaardingen is geen Amsterdam", voegden zij daaraan toe. De PSP-VIaardingen heeft zich in een brief aan de kra kers solidair verklaard met de kraakactie. In de brief, onder tekend door het toekomstige gemeenteraadslid Leo Zeef, verklaart de PSP kraken te rechtvaardigen zolang de overheid toestaat dat woon ruimte in een tijd van woning nood leegstaat De politie heeft zaterdag even een kijkje in het pand geno men en is daarna weer ver trokken. Burgemeester Kïe- boom had nog geen commen taar op de kraakactie. „Maan dag gaan we erover praten", liet hij weten. De gemeente is voornemens het voormalige gebouw van de GG en GD te gebruiken als tijdelijk onder komen voor de politie, totdat de vergunning voor nieuw bouw van het politiebureau ai is gekomen. Burgemeester Kieboom liet weten geen re den te zien om af te wijken i van het gebruikelijke beleid ir dit soort situaties. „Ze 2itt°:: mij niet in de weg", voegde hi daar lachend aan toe. Vlaardingen Dehinder- wetverg-unning van het bedrij fPennwalt-Chcmie, beter hekend onder de oude naam Chemische In- dustriéVondelingenplaat, zou alsnog ingetrokken moeten worden. Dat is de mening van de Vlaar- dingse ingezetene de heer 3. van Dantzig, die on langs aan gedeputeerde staten een brief met die strekking verzond. De klachten over dezoge- naamdekatlepïsluchtzijn vooral deaf gelopenmaan- den niet van de lucht ge weest. Een en ander hield verband met de overscha keling van de oude op de nieuwe fabriek. Ook de gemeente Vlaardingen heeft toen herhaalde ma len bij Rijnmond en GS aan de bel getrokken. De laatste maand echter, na dat de opstartproblcma- tïek achter de rug was, zouden er aanzienlijk minder klachten zijn bin nengekomen. De heer Dantzig is echter van me ning dat zijn brief nog steeds van kracht is. Vlaardingen De achttienjarige Sehie- dammer P. W. A van Osch is in de nacht van zaterdag op zondag met zijn auto te water geraakt en verdronken. Het slacht offer had de avond doorgebracht in Het Pakhuys aan de Koningin Wilhelmina Ha ven in Vlaardingen en zijn auto gepar keerd op de loswal. Om half drie ging hij, vergezeld door een paar vrienden naar zijn pas gekochte auto. Daar wilde hij hen een armbandje laten zien, dat nog in de auto lag. Aangezien het buiten te donker was, wilde hij de binnenverlichting van de auto aandoen. Om dat te bereiken moest de sleutel in het contact gestoken worden. Hierbij heeft het slachtoffer het sleuteltje te ver doorgedraaid, waardoor de motor startte, de wagen hortend en stotend in be weging kwam en over de kademuur de ha ven in reed. Na een daar afgemeerde boot geraakt te hebben, kwam de wagen op zijn" kop in het water van de Koningin Wilhel- minahaven terecht. Een vriend van het slachtoffer, de acht tienjarige H. Jongeneel uit Schiedam, is nog in het water gesprongen, maar slaagde er niet in het slachtoffer te bevrijden. De duikers van de brandweer konden later niets anders meer doen dan de wagen uit het water takelen en de dood van de jon gen constateren. •Een achttienjarigs Schiedammer kwam in de nacht van zaterdag op zondag om het le ven, toen zijn auto in de Koningin Wilhelmina Haven terecht kwam. Vla ar dingen/Sc hied am Ge durende de maanden april, mei en juni (uitgezonderd Goede Vrijdag), zal het bureau van de eerste afdeling van het Vlaardingse gemeentesecreta rie op vrijdagavond van 19.00 tot 21.00 uur voor het publiek zijn geopend. Bij het aanvra ge» van een paspoort of toeris- tenkaart moeten twee recente pasfoto's worden meegenomen en eventueel de oude paspoort of toeristenkaart- Na twee da gen kan het aangevraagde reisdocument worden afge haald. In Schiedam kan het publiek eveneens op koopavonden een paspoort aanvragen. Vanaf 3 april tot en met 31 juli kan men behalve overdag ook op donderdagavonden terecht op het bureau bevolking, Qver- schiesestraat 1 voor het aan vragen of afhalen van een reisdocument. Met uitzonde ring van de donderdagen 1 en 15 mei kan men er m die pen- ode op koopavonden terecht van 19.00 tot 21.00 uur, •Drie olifanten werden Ingeschakeld om aandacht ter vragen voor de heropening van meubeltoonzalon In de Spaanse Polder. Kinderen mochten onderweg een ritje maken op de nek van ae kolossen. Schiedam Olifanten s in de polder. Zaterdag H werden de meubel toonzalen van Bosman in de Spaanse Polder heropend en S dat moest men weten H ook. Al drie dagen hangt er een zeppelin in de lucht boven de vernieuwde zalen in 2 de Spaanse Polder. En s of dat niet genoeg is s kwamen zaterdag drie s olifanten om de feestelijke opening extra luister bij te i zetten. Een stoet van marionettes, een muziekkorps en de H olifanten vertok zaterdagochtend vanuit het centrum van Schiedam naar de Spaanse Polder. i Kinderen mochten onderweg een ritje B maken op de nek van H een olifant. Zij 3 konden tegelijk S meedoen aan een 3 kleurwedstrijd. Burgemeester en wethouders hebben C&A overigens nog geen harde toezeggingen ge daan, aldus het antwoord aan de confessionele raadsleden Rosman, Van Lingen, Roosen en De Koning. Dit CDA-vier- tal had geruchten gehoord dat de gemeente Schiedam over woog woningen op de Rotter damsedijk door C A te laten gebruiken; inderdaad blijkt dat nu het geval te zijn. De vier CDA-raadsleden vinden onttrekking van huizen aan de woningmarkt ten behoeve van bedrijfsbelangen „gewoon niet acceptabel". In principe is het college van B en W dat met hen eens. In het PvdA/CDA-akkoord staat ook nadrukkelijk dat onttrek king van woonruimte moet worden tegengegaan. Toch zou nu een uitzondering kunnen worden gemaakt C A werd namelijk gedupeerd, doordat de schoollokalen gebruikt moesten gaan worden voor in tegratie van kleuter- en lager onderwijs, „een zaak van fun damenteel gewicht," aldus het college. En economisch gezien is C A in Schiedam van groot belang: „Het bedrijf voorziet in een grote behoefte, waar ook overige winkels in de binnenstad bij gebaat zijn, omdat daardoor ook voor deze publiek wordt aangetrokken," antwoordt het college de vier CD A-raadsleden. De woon- ruimtewet heeft voor bedrij ven ook bepalingen opgeno men. Daarom, als bij hoge uit zondering huizen als magazijn gebruikt gaan worden, hoeft dat niet per definitie te bete kenen dat inbreuk wordt ge maakt op het beginsel wonin gen aan de markt te onttrek ken. „Wat het zwaarst is, moet het zwaarst wegen," aldus het college. Overigens worden de vier confessionele stadsbestuurders erop gewezen, dat de onttrek king slechts van tijdelijke aard zou zijn: voor zolang C A in het huidige pand gevestigd blijft. Het kledingbedrijf wil zich wellicht elders in de bin nenstad vestigen, wat samen hangt met de zich steeds ver nieuwende binnenstadsplan nen. Een definitieve vesti gingsplaats staat nog niet vast. Overigens stond in een over eenkomst van 5 februari 1973, dat C A geen aanspraak kon maken op nieuwe ruimte, als de gemeente weer over de schoollokalen zou willen be schikken. Het verbaast de vier CDA-raadsleden, als deson danks woningen zouden wor den opgeofferd. KelelVaert Onlangs liet wethouder Rei- nier Scheeres zich optimisti scher uit, na het slaan van de eerste paal voor het plan Ke lelVaert aan de Kerklaan. De wethouder deelde toen mee dat de bouw van bedrijfshallen en kleine kantoorruimte op die plaats tot gevolg zou heb ben, dat de druk om woningen voor kantoorruimte op te offe ren zou verminderen. Dat blijkt niet in de situatie met C&A. nieuwsblad 'Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met hel Rotterdams Nieuwsblad. O» O." YJoooP ,4a' Jp°S üex» naaf- euvevc «34.3050 w ■I

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1