STAD/STREEK In the Mood werkt aan nieuw onderkomen Gewoon prima toneel W oonruimte v erordening wekt spanning op Zestienhoven ter discussie Betrapt Bouwplan voor bad Straks 'eigenhuis' voor CjV-sociëteit Gemeente treedt streng op 'Makelaars doen dat geen tweede keer' Tienjarenplan kleine huizen Dronken automobilist ramt geparkeerde auto Het Masker: Krentenmik vraagt geld en aandacht maandag 24 maart 1930 VD/SC/WW Er moet'nog heel wat werk worden verzet, maar er begint schot in te komen. Schiedam „De gemeenteraad kan de bevolking niet vertellen, waarom zij de woonruimteverordening heeft veranderd. Ik wil daarom dan ook op korte termijn een uitleg over de gang van zaken." Dat had PvdA- Raadslid Hans van Kleef aan te merken op de woon- riumteverordening 1980, die begin deze week in de raad werd goedgekeurd. Van Kleef wekte hiermee ir ritatie op bij verantwoordelijk wethouder Riet Taver- ïfe, die vond dat de PvdA-er teveel evaluaties van het bureau huisvesting eiste. „Wat de heer Van Kleef wil, z$l mij een zorg zijn", antwoordde de wethouder ge prikkeld. Schiedam „Makelaars balen het niet in hun hoofd om voor de tweede keer iemand in Schiedam een huis te ver- b kopen zonder te waarschuwen voor de voorwaarden die i de gemeente stelt bij het verlenen van een woonvergun- I ning." Dat was de reactie van wethouder Riet Taverne op de waarschuwing van het radicale gemeenteraadslid Her- l man Noordegraaf, voor eventuele malafide makelaars die jl een huis aan iemand verkopen zonder de nieuwe bewo- ners op de Sehiedamse woonruimteverordening te wijzen. De woonvergunning is namelijk volgens Noordegraaf niet iets dat zomaar aan iemand wordt afgegeven. Een pijnlijke situatie zou zich voordoen als iemand een huis in Schiedam koopt en later tot de ontdekking komt s dat hij in het geheel niet voor een woonvergunning in aanmerking komt. Dat komt overigens volgens mevrouw l Taverne bijna nooit voor. De „onvolledige" makelaars - worden streng berispt en de nieuwe bewoners worden i voorgelicht. CDA-raadslid Aad van Lingen pleitte voor i een uitbreiding van deze voorlichting. Zo dacht hij aan een vertaling in het Turks van de woonruimteverorde- V ning. Die opmerking was voo$ de PvdA reden om zich even te gaan beraden. Fractieleider Lou van der Stel vroeg zich vervolgens af of mevrouw Ta verne de opmerking wel door dacht had. Hij (en met hem de hele PvdA) vond de vraag van Van Kleef goed te aanvaar den. „We kunnen ons best voorstellen dat bureau huis vesting het druk heeft Toch moeten die heel regelmatig evalueren. Van Kleef vroeg de verklaring binnen een heel re delijke termijn," aldus de frac tievoorzitter. VVD-raadslïd Gerard Ver- hulsdonk begreep heel goed dat de PvdA zich „gelijk de ti tel van het programma van Koot en Bie" voelde, maar was toch blij dat de opmerking ook 'eens van een wethouder kwam. „Ik ben blij dat de wet houders dergelijke opmerkin gen gebruiken. Het zijn ook maar mensen," merkte de li beraal op. Al met al kwam er nog geen duidelijkheid. Wethouder Taverne is overi gens op zoek naar middelen om de overuren, die de ambte naren momenteel op het bu reau huisvesting draaien, te verminderen. De ambtenaren moeten worden ontlast. Zo werd een bezoek gebracht aan een computerbedrijf dat het vele schrijfwerk zou kunnen stroomlijnen. Alles staat echter nog op losse schroeven. Het zal dus nog even gaan duren voordat het bureau kan gaan automatiseren. Vlaardingen Er moet nog stevig worden doorgewerkt, maar binnen afzienbare tijd is het doel uiteindelijk bereikt. Naar verwachting in augustus kan jongerensociëteit In the Mood, onderdeel van CJV 'Liefde en Vrede', in een nieuwe behuizing opnieuw beginnen. Een eigen behuizing, om precies te zijn, en dat is een weelde die men jarenlang heeft moeten ontberen. De plannen waren er al geruime tijd, maar het duurde lang voor die plannen konden worden verwezenlijkt. In the Mood, al een jaar of acht aktief, moest het steeds doen met de foyer van gebouw Triangel in de Fransenstraat. Daar komt straks, bij de aanvang van het nieuwe seizoen, verandering in. In the Mcod begon een jaar of acht, negen geleden in een ruimte, die het CJV in de Goudenregenstraat had gehuurd. De mogelijkheden waren daar echter niet opti maal en daarom verhuisde men na verloop van tijd naar Triangel, het activiteitencen trum van de Christelijke Jeugd Vereniging in het cen trum van de stad. Bram Hoog- endijk, een van de mensen uit het bestuur van de jongerenso ciëteit: „We hebben ruimte ge noeg in dit gebouw, dat is het probleem niet Wat wel onple zierig is, is dat we die ruimte niet naar onze eigen zin kun nen inrichten, omdat ro'n foyer natuurlijk ook door an dere gebruikers van het ge bouw benut moet kunnen worden. Daardoor kun je ei genlijk niet zoveel doen aan een plezierige aankleding. Ja, we proberen het wel een beet je gezellig te maken door het een en ander aan de muur en aan het plafond te hangen, maar als de soosavonden ach ter de rug zijn moet alles ogen blikkelijk weer worden afge broken. Dat is erg vervelend." Bram Hoogendijk en Anja Koel: In the Mood straks in eigen huis. Conciërgewoning- Over de oplossing van dat pro bleem hoefde men binnen CJV-kringen niet zo lang na te denken. Al geruime tijd stond de conciërgewoning op de bo- venetage van Triangel leeg. Al in 1977 werden de eerste plan nen gemaakt, om die ruimte voor de soos te gaan benutten. Duidelijk was wel, dat daar een omvangrijke verbouwing aan vooraf zou moeten gaan, maar daar schrokken de CJV- ers niet voor terug. Wat wel vertragend werkte was het feit, dat die conciërge-woning aan het woningbestand moest worden onttrokken en daar is de gemeente nooit zo happig op terwijl zich binnen de vereniging langzamerhand ook de discussie ontspon hoe het in de toekomst zou moeten gaan met de gebouwen, waar "Liefde en Vrede* over be schikt. Anja Koel, CJV's jeugdwerkadviseuse: „Het voorstel om die woning te ge bruiken is in die tijd in de ijs kast gegaan, toen de gebou wencommissie werd ingesteld. Die commissie zou eerst op een rijtje moeten zetten, hoe de panden van het CJV, Triangel in de Fransenstraat en Obadja in de Oostwijk in de toekomst het beste zouden kunnen wor den gebruikt. Dat onderzoek is nog steeds niet geheel afge rond, maar vast staat inmid dels wel dat Triangel zeker niet zal worden afgestoten." Op het moment dat die zeker heid was verkregen konden de verbouwingsplannen weer te voorschijn worden gehaald. Dat resulteerde er uiteindelijk in, dat in februari de eerste werkzaamheden konden be ginnen. Eigen mensen Bram Hoogendijk: „We kun nen alles met eigen mensen uitvoeren: dat is een gelukkige omstandigheid. Binnen de ver eniging zijn alle vakmensen aanwezig: een metselaar, een timmerman, een electriciën, een behanger en ga zo maar door. Dat is trouwens maar goed ook, want anders zou zo'n door Paul Houkes verbouwing kapitalen kosten. Nu hebben we een begroting die sluit op ongeveer 22.000 gulden." Alles bij eikaar bete kent de operatie toch nog heel wat. Van de concierge-woning zijn vrijwel alle binnenmuren inmiddels als puin afgevoerd. Momenteel wordt hard ge werkt aan het bouwen van een sanitaire groep en andere voorzieningen, die een socië teit nodig heeft. Binnenkort wordt begonnen met de bouw van een grote bar en de disco- hoek: onmisbare elementen in een ruimte als die van In the Mood. Het oorspronkelijke plan, om in een van de hoeken van de ruimte een echte open haard te bouwen heeft men uiteindelijk toch maar laten varen: dit bleek in verband met brandpreventie aan zoveel voorschriften en regels gebon den, dat het nauwelijks uit voerbaar was. Maar ook zon der dat is er heel wat van de ruimte te maken. Meer leden In the Mood heeft op dit mo ment zo*n 120 leden. De ver wachting is, dat dit aantal wel zal stijgen, als het eigen onder komen eenmaal officieel in ge bruik is. Bram Hoogendijk: „We verwachten er veel van, dat zeker. We hebben straks de gelegenheid om er veel meer van te maken. Dan krijg je vast ook meer mensen, den ken we zo." Hoe de toekomstige program mering van de sociëteit gaat worden: daar wordt binnens kamers nog over gesproken. Vooralsnog zal men vasthou den aan de drie avonden, die de sociëteit ook momenteel tot haar beschikking heeft: op vrijdag, zaterdag en zondag. Maar wellicht is ook op dat punt enige uitbreiding te ver wachten. „Ik heb er zelf al aan gedacht, dat we met de sociëteit een beetje de kant op moeten van een café chantant; dat sfeertje spreekt mij bijzonder aan. Maar ik weet niet hoe het be stuur en de leden daar over denken: daar zullen we het de komende tijd nog uitgebreid over moeten hebben. Als eerst die verbouwing maar achter de rug is..." zegt Bram er van. Schiedam In De Ark wordt op maandag 31 maart een discussieavond gehouden over het al dan niet handhaven van lucht haven Zestienhoven. Er worden door de provin ciale raad voor de ruimte lijke ordening (FRRO) meerdere discussieavon den georganiseerd als on derdeel van de inspraak procedure bij het struc tuurschema burgerlucht vaartterreinen. Tijdens deze avond worden zo wel door het centraal comité anti-bulderbaan als door het comité werknemers Zestienho ven standpunten uiteengezet. De ene groep is om milieu technische redenen tegen het voortbestaan van de luchtha ven, terwijl de andere er om economische redenen voor stander van is. Wie meer informatie wenst kan de brochure „Ruimte voor vliegen" aanvragen bij de PRRO antwoordnummer 100, 2500 ZM Den Haag. Op 31 maart begint de discussiea vond in de Ark, Hargplein 102, om acht uur. Schiedam De stuur groep HVAT heeft de ge meente Schiedam ver zocht haar medewerking te verlenen aan een tien jarenplan voor de realisa tie van kleine woningen. In de stuurgroep voor huisvesting van een- en tweepersoonshuishoudens (HVAT) is aangedrongen op die ambtelijke onder steuning om aan de hond van bevolkingsopbouw, gezinsverdunning, inhaal vraag en dynamische vraag te berekenen hoe veel woningen voor een- en tweepersoonshuishou dens noodzakelijk zijn. Het streven van de stuurgroep HVAT is, dat op korte termijn inzicht kan worden geboden in het percentage van de jaar lijkse bouw stroom, dat voor al leenstaanden en tweepersoons huishoudens bestemd zal moe ten zijn. Voor de ambtelijke ondersteu- ning moet de begroting van de stuurgroep worden aangepast. Er zou een financiële ruimte van tienduizend gulden be staan. Schiedam Door razendsnel ter plaatse te zijn heeft de poli tie vorige week een automobi list aangehouden die even te voren een geparkeerde wagen had geramd. De aanrijding vond plaats op de kruising van de Paulus Potterstraat en de Jan Steenstraat. Later aan het bureau bleek dat de 23-jarige bestuurder héél wat slokken teveel tot zich had genomen. Schiedam De Sehiedamse politie heeft vrijdagochtend in alle vroegte twee Rotterdamse jongens aangehouden, die met hun auto door Nieuwland re den. Bij nader onderzoek bleek dat de knapen van 21 en 19 jaar inbrekersgereedschap bij zich hadden. Zij hadden even tevoren ingebroken in de Calvijnschool aan de De Wil- destraat, Voor het hek van de school hadden zij de radio's en ander waardevol spul klaar gelegd om mee te nemen. De inbrekers zijn door de politie ingesloten in het bureau aan de Lange Nieuwstraat. Schiedam Voor een badge legenheid achter de woning Anthonie Muysstraat 47 heb ben de gezamenlijke woning bouwverenigingen (SSSW) een bouwplan ingediend bij de welstandscommissie. Dergelij ke veranderingen in woningen pleegt de slichting van samen werkende Sehiedamse wo ningcorporaties wel meer, maar in dit geval vereist de bouw in de achtertuinen een iets kritischer vergelijking met welstandsnormen. Vlaardingen Gewoon prima toneel dat in boeiendheid niet önderdeed voor het professionele theater. Vrijdagavond bracht Het Masker de comedie Plaza Hotel van Neil Simon °P de planken van de Vlaardingse Stadsgehoorzaal. Het werd ö»et 2o'n overtuigend enthousiasme gespeeld, dat de moeilijk- feïdsgraad van het stuk eigenlijk nauwelijks opviel. £laza Hotel, een comedie die nt feite bestaat uit drie éénak- ters tegen een en hetzelfde dé- ^r, suite nummer 719, werd recentelijk nog gebracht door Fuc Lutz en Simone Rooskens. De eenakters geven stuk voor »uk aanleiding tot pret en schaterlach, maar zijn toch rfceer dan alleen een klucht. Zeker de eerste twee, waarbij e&i tamelijk wrange situatie op het toneel wordt gebracht. De rollen zijn in belangrijke mate karakterrollen. Niet makkelijk dus. Het viel op dat vooral Anneke Dijkshoorn in de eerste eenak ter dat uitstekend aan kon. Haar weergave van Karen Nash steeg veruit boven de ge middelde bedrogen echtgeno te. Zij wist door goed getimed karakterspel een vergevensge zinde, dan weer cynische vrouw te laten zien. Haar to neelechtgenoot Sam (Frits Jor- dans) gaf een getrouw beeld van een manager van middel bare leeftijd die met zijn leef tijd in de knoop is geraakt Het middendeel van Plaza Ho tel viel jammergenoeg wat in het water. Van het gegeven - een filmproducent die zijn oude jeugdliefde weer ontmoet - zou toch meer te maken 2ijn geweest? Het tragisch/komi sche van de situatie kwam er niet helemaal uit: de produ cent die verlangt naar einde lijk weer eens een zuiver on bedorven liefde en het meisje, inmiddels moeder van drie kinderen, dat haar oude vriend alleen maar is gaan op zoeken omdat hij nu een be roemdheid is. Klapstuk was zondermeer het laatste bedrijf. Heel goed ge speeld, ondanks de enkele ver traging hier en daar. Voor Frits Jordans zijn tweede hoofdrol in dit stuk. En hij kón het In de zaal lachte men zich zo nu en dan de tranen om zijn imitatie van de drifti ge, radeloze vader, wiens dochter zich in het toilet heeft opgesloten. JHB ♦Van alles was er te doen op de Krentenmik; een rommelmarkt, piatenmarkt, allerlei spelle tjes, eten en drinken. Allemaal om centen te vergaren voor de buitenspeelplaats en het aan te schaffen spelmateriaal. Vlaardingen Ondanks het matige weer van zaterdag, had de fancy-fair van kinderdag verblijf De Krentenmik een zeer behoorlijke aanloop. De avond ervoor hadden de kin deren van het dagverblijf een optocht gehouden door vlaar dingen om de aandacht te ves tigen op het aanstaande eerste lustrum en de daarmee in ver band staande fancy-fair. Het is de bedoeling om voor de op brengst van de fancy-fair de buitenspeelplaats op te knap pen en wat speelmateriaal aan te schaffen. Het kinderdagverblijf is het enige in zijn soort in Vlaardin gen, heeft dertig kinderen on der de pannen en een enorme wachtlijst. Maar de subsidiek ranen zijn dichtgedraaid en het is onmogelijk om meer dan drie leidsters te financieren. De happening van zaterdag was dan ook eigenlijk meer een daad met een knipoog naar de gemeente. Maar of dat in deze tijden van bezuinigin gen iets zal helpen, blijft een vraag.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 3