Loca tiesub laai nog op zich wachten Ik MCCÏii de proef SCHIEDAMSCHE COURANT Werkgroep gaat automatisering onderzoeken 5800 mensen zoeken huis 9Goede reis Henry DunantV Nieuwbouw kaalslag Jongens maken bus onveilig Even rust Bezwaren busbaan verworpen Serie diefstallen in industriegebied ss!Jf 0#. •SU*"* - Zuster Klos onderscheiden Vlaardingen De locatie subsidie voor de 284 te bou wen woningen op de kaal slag aan de le Van Leyden Gaelstraat is nog steeds niet afgekomen. Dit heeft tot gevolg gehad dat gede puteerde staten geen goed keuring heeft gegeven aan de door de gemeenteraad goedgekeurde begrotings wijziging tot bouwrijp ma ken van de kaalslag. Eind vorig jaar stelde de ge meenteraad ongeveer 250.000 gulden ter beschik king om het terrein klaar te maken voor bebouwing. Gedeputeerde staten heeft daar in principe geen be zwaar tegen, maar wil pas Schiedam Meer dan 5800 mensen staan in Schiedam als woningzoekende inge schreven. Het bureau huis vesting had begin deze maand al 5788 inschrijvin gen en kon er de laatste drie weken nog enkele tientallen bij noteren. Van alle woningzoekenden is overigens een dikke 2600 mensen voldoende gehuis vest, waaruit af te leiden valt dat er op dit moment een rationeel tekort van 3200 woningen bestaat. Van de woningzoekenden heb ben er 608 een urgentieverkia- ring. Onder de ingeschrevenen bevinden zich 642 bejaarden, 732 alleenstaanden, 765 aanko mende echtparen en 606 ge huwden. Het bureau huisves ting in kantoorgebouw *s-Gra- veland kreeg in februari 2623 Schiedammers over de vloer. Vlaardingen De Vlaar- dingse politie heeft een vijf tal jongens wegens hun ge drag uit een bus van de RET moeten halen. Bij het eind punt van lijn 56 maakte de politie proces-verbaal op te gen twee van hen. Zij had den de ritprijs niet betaald en een valse naam opgege ven. Twee anderen kregen een pro ces-verbaal wegens het niet betalen van de ritprijs. De vijf de kreeg een ernstige waar schuwing vanwege zijn recal citrante gedrag. Ingebroken in kampeerhuisj es Hoek van Holland In enke le kampeerhuisjes op het re creatieoord in hoek van Hol land zijn in de afgelopen da gen weer ingebroken. In één van de huisjes is een raam in geslagen. De eigenaars missen een bedrag van veertig gulden, kleding en frisdranken. Uit twee andere huisjes, waar ook ingebroken is; wordt niets vermist. Wel constateerde de Hoekse politie, dat in een huis je geslapen is. goedkeuring geven, als de financiële gevolgen van deze begrotingswijziging zijn te overzien. Dat is on mogelijk totdat de ministe riele beslissing omtrent de toekenning van de locatie subsidie afkomt. Het college van B en W heeft dan ook besloten bij het mi nisterie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening aan te dringen op een spoedige beslissing inzake toekenning van de locatiesubsidie. Daar naast wordt er een bespre king op bestuurlijk niveau gearrangeerd om uit de gere zen problemen te komen. De afdeling stadsontwikke ling wijdt de vertraging aan de moeilijkheidsgraad van de materie. Het ministerie staat met deze locatiesubsidie voor een forse en tamelijk onge bruikelijke kluif. Het is dui delijk dat het ministerie zeer nadrukkelijk wil voorkomen dat er een precedentwerking uitgaat van deze forse subsi die. Ten aanzien van het slaan van de eerste paal zei een woordvoerder van de aYde- ling stadsontwikkeling: „Die komt elke dag één dag dich terbij. Wij denken hierbij niet meer in termen van maanden." Burgemeester Kieboon stond gisterochtend met wet houder Jelle Wijnstok op d< kade van de Vtaardingse Ko ningin Wilhelminabaven on daar het hospitaaischip Henr Dunant uit te zwaaien. De Hen ri Ounant vertrok met 74 zie ken en gehandicapten uit d» regio Vlaardingen/Westfam voor een vijfdaagse rondren fangs Nederlandse steden. Het Rode Kruisschip brengt dt bedfegerigen onder meer ii Breukelen. Zwartsfuis.HarHn gen en Zaandam. Voordat he schip met de Westlandse et Vfaardingse patiënten vertral maakten de burgemeester et de wethouder kennis met dt bemanning en namen een kijk je aan boord. Om tien uur voer de Henri Du nant uit, om over vijf dagen vij Rotterdam terug te keren. Protestantenbond wil dominee kwijt I Wat weemoedig 1 kijkt-ie voor zich 5 heen. Zojuist is-ie neergestreken ergens langs de Nieuwe i Waterweg. Even rust, s voor de tocht moet s worden vervolgd. De tocht, die er altijd s hetzelfde uitziet: op zoek naar voedsel, In 3 een wereld die met al zijn vervuiling een stuk minder biedt dan j5 vroeger het geval s was. s Het valt niet mee, om aan de kost te komen. Maar eerst even rust. Al is het dan langs de Waterweg. (Foto: s Jacques Zorgman). Schiedam Dominee B. van Blanken mag niet lange- in dienst blijven van de Nederlandse Protestantenbond in Schiedam. De leden hebben met een meerderheid- van 72 tegen 40 stemmen besloten het arbeidscontract. met ds. Van Blanken, niet te verlengen. De. n&eeste pro-1 testanten vinden, dat de dominee zich te politiek heeft;' uitgelaten over actuele kwesties zoals kernbewapening.;^ B. van Blanken werkt al viereneenhalf jaar als predi kant in Schiedam en is nooit een confrontatie met actuele vraagstukken uit de weg ge gaan, ook niet in zijn preken. Hij stelt grote belangstelling in discussies binnen het in terkerkelijk vredesberaad (IKV), zoals die er geweest zijn over kernwapens. Daar naar grijpt hij somtijds terug in zijn preek. In Schiedam is dat niet uniek: de stad telt een flink aantal dominees, die maatschappelijk en poli tiek actief zijn. Een aanzien lijk deel van de predikanten is aangesloten bij de PPR. Dominee Van Blanken wordt door het leeuwendeel van de protestanten verweten, dat hij uitgesproken politiek optreedt. „Deze man functioneert niet als dominee, maar als politi cus," is zelfs over hem gezegd op de ledenvergadering van de afdeling Schiedam van de Ne derlandse Protestantenbond, waarop werd besloten het ar beidscontract met hem niet xe verlengen. Dat contract was voor vijf jaar en loopt medio september af. Daarna krijgt Vlaardingen Het college van B en W gaat een werk groep 'automatisering instel len met de opdracht een au- tomatiseriagsplan voor Vlaardingen op te stellen. Om de werkgroep goed te kunnen laten werken heeft het college de gemeentelijke diensten en bedrijven en se cretarie-afdelingen opgedra gen medewerking te verle nen aan de door de werk groep te ontplooien activitei ten. Het is de bedoeling dat er op deze manier een ge meentelijk automatiserings plan voor Vlaardingen ont staat; Het college heeft ook de Alge mene Stichting voor huisves ting en verzorging van Bejaar- den en dc Stichting Algemeen werken aan het onderzoek Ziekenhuis verzocht mee te van de werkgroep. Vlaardingen De gemeente Vlaardingen heeft nu offi cieel het Koninklijk Besluit binnen gekregen, waarin de beroepen tegen het aanwij zen van de busbaan (Parij- slaan/Korhoenlaan) niet Schiedam Vier bedrijven In het industriegebied *s- Graveland kregen het afge lopen weekeinde ongewenst bezoek- Er werd voor hon derden guldens gestolen. De Schade, die bij de inbraken werd aangericht was aan merkelijk hoger: tegen de vijfduizend gulden. Ook een bestelwagen met een waarde van vijftienduizend gulden, die geparkeerd stond aan de Nieuwpoortweg werd ont vreemd. De politie acht het niet uitgesloten dat in alle gevallen om dezelfde daders gaat Dc grootste ravage veroor zaakten de inbrekers bij een transportonderneming aan de Bettoweg. Voor een bedrag van 4.500 gulden vernielden zij kasten, bureau's en een kluis. De dieven, die waren binnengekomen door een ruit in te trappen, gingen er met een bidrag van 190 gulden aan buiteilands geld vandoor. Ënkde deuren verder, bij een handelsonderneming, werd f een telmachine ter waarde van tweehonderd gulden ge stolen. Men kwam hier binnen door een deur te forceren. Bij een drankengroothandel, ook aan de Beitoweg, werden kan toorartikelen ter waarde van veertig gulden weggenomen. De dieven kwamen binnen door een raam te forceren. Tot slot ontvreemden inbre kers uit het kan,toor van een koeltechnisch bureau aan de Kom mie zen laan postzegelvel-* len met een waarde van 170 gulden. Ook hier was een ruit geforceerd. ontvankelijk zijn verklaard. Veel omwonenden hebben grote bezwaren tegen het feit dat de busbaan alleen maar toegankelijk is voor bussen en taxi's. Ten gevolge van deze maatregel moeten zij vaak een heel stuk omrijden om hun be stemming te bereiken. Tenein de het intrekken van deze maatregel bij de gemeente Vlaardingen te bewerkstelli gen zijn de bewoners toen her haaldelijk bij de" gemeente gaan protesteren. Dat bleef zonder resultaat. Uiteindelijk hebben zij toen een ARQB- procedure aangespannen bij de Raad van State. Naar nu bekegd is geworden heeft ook dit niet tot een voor de indieners gewenst resultaat geleid. Dit nieuwsblad, waann u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Hieu-wsblad. Van Blanken nog een half jaai uitbetaald en is hij nog in dc gelegenheid ander werk te, zoeken. Daarmee is hij overi44 gens ai bezig. De dominee vindt het niet verstandig commentaar te le veren op zijn gedwongen werkbeëindiging. Wel neemt een lid van de protestanten? bond. mevrouw A.Berrevoets- Weekhout, het voor hem op in Stemmen, het maandorgaan van de bond. Zij meent „dat een predikant niet goed kan functioneren als hij gedwon gen wordt te verzwijgen hoe hij denkt over hedendaagse wereldproblemen, gezien in het licht van het evangelie". „Als hij meent, dat kernbewa pening moet worden teruggaf drongen omdat het zijns in ziens Gods bedoeling niet kan zijn dat volken elkaar in be dwang denken te houden door angstaanjagende wapens, dan moet hem daartoe de ruimte worden gegeven," schrijft me vrouw Berrevoets. Zij vraagt zich af, of de tegenstanders van dominee Van Blanken een preek wensen ter bevestiging van hun eigen mening of om in hoop op vrede en gerechtig heid gesterkt te worden. Als de dominee verweten wordt dat hij vanuit zijn geloofsover tuiging tot denkbeelden komt die niet overeenstemmen met de koers van de confessionele partijen, dan zijn juist de men sen met die verwijten op het politieke pad, aldus de theorie van mevrouw Berrevoets. Levert de dominee geen com mentaar op het besluit van de Protestantenbond; wel wil hij iets kwijt over de toedracht. Hij voelde al enige tijd aan, dat er oppositie tegen hem zou ko men bij het aflopen van het arbeidscontract. „Het is een klein groepje dat anders denkt, het zijn echt niet allé mensen die problemen maak ten. Men was ook duidelijk verdeeld, Verder wil ik er lie ver niets over zeggen. Ik wil pan noch deel hebben aan een scheuring binnen de afdeling, die mij nu, gelet op de ver schillende meningen, onver mijdelijk lijkt." Vlaardingen Zuster K. A. L- Klos Stam is door burge- j-f meester Wim Kieboom dezer dagen koninklijk onderschei- den. Zij ontving het eremetaali-i in goud, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau ter gelegenheid van het feit dat zij zestig jaar geleden ingezegend werd als heilssoldate van het Leger des Heils. \v 25 1980- ON'AKHANKKLI.JK r)Af.BU\n Broers vest 3 - telefoon admimst ra tie 2(>8lWI - rechte tie klaebteiiciienst 144144 ~I04de SCHIEDAM EN KETHEL no. 26580—* pagiw.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1