SCHIEDAMSCü IE COURANT Eigen onderzoek van snelheidsbeperking Schiedammers laten buitenlandse koren op straat staan m Ik „neem.» de proef Van der Veer: geen christelijk verkeer Sensatie. m krant aft Boomplantdag: stad weer groener Laatste loodjes Schoolstraat Vlaardingen wil landelijke commissie voor CAI-geschillen Oneven paren n gestolen PfrV's5WSm Geen onderdak: festival gaat niet door 1 fjggjssp ÉS •o**1*" - \tï?sr Informatie-avonden W oudhoek-Noord Inwonersaantal daalt langzaam Donderdag 27 maart 1980 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD -104de jaargang no. 26582-6 PAGINA'S i jl Broerswst 3 telefoon administratie 268031 - redactie 262566 - klachten dienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen De project groep Schoolstraat gaat vrij dagmiddag de laatste zaken re gelen voor de renovatie van start gaat. Er moet gepraat worden over de wisselwonin gen'en de verhuizing. Daar naast zal er besloten worden op welke manier de renovatie officieel geopend gaat worden. Vast staat alleen dat de start plaats zal vinden op 21 mei en dat wethouder Arij Maarle- veld, onder wiens verantwoor delijkheid de hele voorberei ding is gedaan, dit begin zal maken. De vergadering van de pro jectgroep wordt gehouden om kwart voor vier in kamer 2 var» het stadhuis. Vlaardingen Het Vlaar- dings college van burge meester en wethouders heeft een brief gestuurd naar het bestuur van de Vereniging van Exploitanten van Cen trale Antenne Inrichtingen <VECAI). Het college ver zoekt de VECAI hierin stap pen te ondernemen om de bevoegdheid van de Geschil lencommissie Openbare Nutsbedrijven te doen uit breiden met de behandeling van geschillen over aanslui tingen op kabelnetten van CAl's en leveringen van sig nalen. Als dit niet mogelijk blijkt te zijn, verzoekt het college het bestuur van de VECAI een commissie in te stellen die uitsluitend be voegd is om voor partijen bindende uitspraken te doen in de tussen aanvragers/a bonnees en exploitanten van centrale antenne-inrichtin gen gerezen geschillen. De commissie voor de Centra le Antenne Inrichting Vlaar dingen had zich al eerder uit gesproken voor een landelijke commissie die de bevoegdheid zou moeten krijgen om (klei- 1te) "geschillen over C Al-aan sluitingen en leveringen van signalen te beslechten. Schiedam De politie is op zoek naar een iemand die de hand heeft weten te leggen op één trimschoen en vijf gewone schoenen. De schoenen wer den gestolen uit een etalage van een winkel aan de Hoog straat. De waarde bedroeg zes honderd gulden. De etalage ruit, die voor deze gelegenheid aan diggelen werd geslagen, was wat duurder; ruim twee duizend gulden. Wateringen De dieven van aluminium siervelgen hebben weer toegeslagen, zoals al zo vaak in het gehele Westland. Afgelopen nacht zijn van een personenauto, die in de Heren straat te Wateringen voor de nacht geparkeerd stond, de metalensiervelgen gestolen. De eigenaar vond 's morgens zijp wagen op betonblokken terug:. Onder toeziend oog van een kleine achthonderd Vlaardingers heeft VV Vlaardingen voor een daverende sensa-j tie gekondigd door eredivisieclub Feije-' noord op 2-1 te houden. Pas acht mi nuten voor tijd kon Petursson, de be kende IJslander, de zege gestalte ge ven. Daarvoor had Bouwens de score geopend en Cees Bouman voor de 1-1 ruststand gezorgd. Op de sportpagina meer over deze boeiende wedstrijd. Vlaardingen Nu minis ter Tuijnman van verkeer en waterstaat de Tweede Kamer heeft laten weten dat invoering van snel heidsbeperking van 30 ki lometer per uur in de be bouwde kom niet tot de wettelijke mogelijkheden behoort, wil Vlaardingen laten zien dat het wèl kan. De aanvraag om voor een ex periment met de drastische snelheidsbeperking in aanmer king te komen werd door de gemeente Vlaardingen onmid dellijk ingediend, nadat in de vaste kamercommissie voor verkeer iets dergelijk geop perd was. Later reageerde de minister van verkeer, op vra gen uit de Tweede Kamer. nogal negatief over de moge lijkheid een en ander te reali seren waardoor het experi ment voorlopig van de baan leek te zijn. De Vlaardingse wethouder Goudriaan gelooft echter dat er wel degelijk ruimte in de huidige wetgeving te vinden moet zijn om de snelheidsbe perking er toch door te krij gen. Hij heeft zijn speciale ver- keersambtenaren inmiddels opdracht gegeven de zaak na der uit te werken. Het is in het verleden overi gens vaker gebleken dat mi nister Tuijnman de wet strak wil interpreteren. Zo verzette hij zich indertijd tegen de snel heidsbeperking voor de Zuid- buur tseweg. een weggetje waarvan sluipverkeer zich pleegt te bedienen om van Vlaardingen naar Maassluis en omgekeerd te komen. De be perking van 30 kilometer, die aldaar was ingesteld vanwege de gevaarlijke situatie voor schoolkinderen, vond Tuijn man ook niet gewettigd. Zoals gemeld zijn er van di verse zijden ook uiterst posi tieve reacties gekomen op de Vlaardingse plannen. De stich ting Wetenschappelijk Onder zoek Verkeersveiligheid (WOV) heeft eveneens geadvi seerd, op bepaalde plaatsen in de steden de maximum snel- ?*eid terug te brengen naar 30 Kilometer. Ook in Rotterdam is de discussie over dit onder werp op gang gekomen, toen raadsleden daar onlangs het college uitnodigden, een soort gelijke maatregel te onderzoe- .ken. m Sep Marcus zet zich in voor vluchtelingen. Goudriaan wil gelijtavaardigteid in projectgroepen. Pagina drie. Marimba's spelen in Maasland, a vier. skin in Tirol. SpiritODi: interessante streekderby. Pagina zes. Boomplantdag werd gisterochtend met vèel plezier In gezet 1 ■m wmik fg|É WK?,v: Vlaardingen Boomplant dag in Vlaardingen. Gister ochtend werd het startsein gegeven door onderwijswe thouder Arij Maarleveld. Langs de Utrechtlaan werd 's ochtends een forse groen voorziening aangebracht, 's Middags was de Callen- burgstraat aan de beurt «JA» Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordl zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. o Langs de TJtrechtlaan werd een rij groen geplant van in totaal tweeënvijftig esdoorns en tweeëntwintig haagbeuken. De Callenburgstraat werd op gesierd met de aanplant van een aantal lijsterbessen, tweeëntwintig in het totaal. De bomen in de Callenburg straat waren een geschenk van de bewoners uit die straat aan de gemeente Vlaardingen. De jonge plantertjes waren goed op hun werkzaamheden voor bereid en ontvingen na afloop bovendien een fruittractatie, een boomschijfje en een stic ker. Pierre de Veth, voorzitter van de afdeling internationale uit wisseling, is ernstig teleurge steld over het niet doorgaan van het festival. „Vorig jaar december hebben we in Schie dam nog met de Duitsers en de Fransen gepraat over het ko mende festival. Iedereen was zeer enthousiast en met name het voorstel van de Fransen om een gezamenlijk stuk uit te voeren viel in goede aarde, We slaan zo in het buitenland wel een flater door op het aller laatste moment het festival niet door te laten gaan." Voor het festival had de SG ruim elfduizend gulden uitge trokken. Daarbij was men er vauit gegaan dat de buiten landse deelnemers een slaap plaats zouden krijgen bij parti culieren. Al enige tijd geleden werd met de afdeling interna tionale uitwisseling afgespro ken dat er voor 15 april mini maal vijftig slaapplaatsen bij gastgezinnen zouden moeten zijn voor de buitenlandse deel nemers, om het festival te la ten doorgaan. Toen daar van de twee medewerkende koren Schiedam Vanavond houdt de gemeente Schie dam een informatieavond over de plannen met de toe komstige woonwijk Woud- hoek-Noord. In het diensten centrum De Woudhoek, Heijermansplein 38, geven architecten en ambtenaren van de dienst stadsontwik- Vlaardingen Het aantal inwoners van de gemeente Vlaardin gen is in de loop van de maand februari gedaald met 11. Het ge volg hiervan is dat het totale inwonertal van Vlaardingen, dat op 1 februari nog 79.494 bedroeg, per l maart op 79.483 terecht is gekomen. Sinds 1 januari zakte het inwonertal met 48, voorna melijk ten gevolge van het grote aantal personen dat Vlaardin gen verlaten heeft (520) en het veel kleinere aantal vestigingen dat daar tegenover stond (389). De afdeling burgerlijke stand schreef in de maand februari 70 geboortes en 39 sterfgevallen in. Er vestigden zich 179 personen in Vlaardingen, waaronder 26 gezinnen, terwijl er 221 vertrok ken (43 gezinnen). Binnen de gemeente zijn er in de maand februari 344 personen (67 gezinnen) verhuisd. Er werden 33 huwelijken gesloten, ter wijl er II echtscheidingen werden'fogeschreven. keling een toelichting op de ideeën, die bestaan over de plannen aan de noordkant van Schiedam. Woensdag 2 april wordt een tweede avond gehouden voor diegenen, die vanavond ver hinderd zijn. De twee informa tie-avonden zijn een vervolg op de tentoonstelling over Woudhoek-Noord, enkele we ken geleden. Op de avonden zullen verte genwoordigers van de diverse architectenbureaus het publiek laten zien hoe de wijk er in de toekomst uit gaat zien. Een ge meenteambtenaar zal uitleg geven over de selectie van be woners, de toewijzing van de woningen en het overleg, waaraan de toekomstige bewo ners kunnen deelnemen. De avond wordt besloten met een forum. Dienstencentrum De Woud- hrak is te bereiken met bus 52, haute Mozartlaan/Brederoweg. Schiedam Turken, socialisten en hu manisten krijgen op de Harreweg te maken met een christelijke gebodsbe paling, waarvan de Kethelse huisarts Ruurd van der Veer snel afwil. Als PvdA-raadslid heeft hij daarover het college van burgemeester en wethou ders aan de tand gevoeld. De dokter vindt discriminatie van niet-chris te lij kt weggebruikers principieel onjuist, „Niet alleen op zon- en christelijke feestdagen moet de Harreweg gesloten worden verklaard voor motorverkeer, zoals nu alleen is aangegeven, maar ook op andere feestdagen," stelt hij. Van der Veer windt zich behoorlijk op over de afkorting „Chr." die al meer dan een jaar onder het verbodsbord staat. Hij rept zelfs over de- ouderwetse spelling („dat hoort niet meer met een hoofdlet ter") en wil van burgemeester en wet houders een verklaring, wat precies on der christelijke feestdagen wordt ver staan en waarom het verbod kennelijk niet geldt voor nieuwjaarsdag, koningin nedag, de lustrumviering van bevrij dingsdag en de socialistische feestdag 1 mei. „Is het misschien zo, dat niet-chris- telijke automobilisten op christelijke feestdagen wel over de Harreweg mogen rijden?" vraagt de dokter zich af. Volgens partijgenoten stelt Van der Veer zijn schriftelijke vragen om aan te tonen, dat hij toch nog socialist in hart en nieren is. Hij heeft immers achter de schermen hard meegewerkt aan het fusie-akkoord tussen de beide Schiedamse ziekenhui zen, waarvan veel socialisten vinden dat het rooms-katholieke Nolet te veel in vloed beeft gekregen. Van der Veer zelf stelt echter, dat hij het motorverkeer op de Harreweg alleen maar meer wil beperken, dus ook op an dere feestdagen dan de traditionele chris telijke. Schiedam Het internationale korenfestival, dat op 3 mei in Schiedam zou worden gehouden, gaat niet door. Drie weken voordat twee buitenlandse koren naar Schiedam zouden komen om aan het festval mee te werken, heeft de afdeling internationale uitwisseling van de Schiedamse Gemeenschap (SG) de koren in West-Duitsland en Frankrijk laten weten dat zij maar beter thuis kunnen blijven. Reden voor de afgelasting is dat de organisatie de SG-afdeling internationale uitwisseling het niet heeft kunnen klaarspelen om voldoende Schiedammmers te vinden, die de ruim honderd buitenlandse deelnemers onderdak wilden bieden. De SG voelt er niets voor de deelnemers uit Esslingen en Vienne voor veel geld in hotels onder te brengen. uit Schiedam het Schiedam se Vrouwenkoor en Orp heustegen werd geprotes teerd, omdat zij dan pas drie' weken van tevoren zouden weten of het festival al dan niet door zou gaan, werd de knoop doorgehakt en besloot de SG geen subsidie te verle nen. De SG wilde niet het risi co lopen dat de elfduizend gul den, die voor het festival was uitgetrokken, overschreden zou worden door hoge hotel kosten. Pierre de Veth: „De Schie damse koren vonden het on aanvaardbaar als ze pas drie weken voor het festival zou den horen of het doorgaat. In zo'n festival gaat veel tijd zit ten en als het op het allerlaat ste moment wordt afgelast, zouden al die repetities voor het gezamenlijke stuk voor niets zijn geweest. Het is ons niet gelukt die vijftig slaap plaatsen te vinden. We kwa men niet verder dan negen tien. Het is ook een ongeluk kig tijdstip met al die vrije da gen. Veel mensen gaan dan de stad uit."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1