SPORT Spirit-ODI Bert van den Ham blijft bij De Korenbeurs 1-2 tegen bijna compleet Feyenoord Cïub- Goud Gerard Kramer k.o Jan Vlieg kandidaat mmmt rekord Waterpolo tenniskort NO AD wacht op meevaller Turnen in Margriethal Nog één weekeinde... donderdag 27 maart 1980 VD/SC/WW Vlaardingen 'droomt' Vlaardingen „Een schande! Dat is toch geen voetbal len meer". Gelegenheids-anvoerder André Stafleu kankerde dat het lieve lust was. Niemand van zijn ei gen team werd gespaard en inderdaad was de prestatie van het weliswaar niet geheel complete Feyenoord te gen VV Vlaardingen (slechts een magere 2-1 overwin ning) niet om over naar huis te schrijven. De Vlaar- dingse supporters van de Kuipclub (toch een kleine achthonderd) keerden dan ook huiswaarts met een handtekening rijker, maar een illusie armer. Eerlijk is eerlijk, het was ook de verdienste van Vlaardin gen, dat door de ervaring van Dick Bos, Cees Bouman, Karei ^an de Mark, Han< van Eeden (alleen eerste helft) en natuurlijk good-old Sjaak Jansen, die in zijn af- scheidswedstrijd zowaar nog kon schitteren ook, de Rot terdammers in alle opzichten dwars zat. Toch, omdat Karei Bouwens R. Souman is de nieuwe trainer van VLTC. Hij volgt Wensley Chirino op. De „kersverse" trainer van de Vlaardingers heeft ja renlang als tenniscoach ge werkt in Australië en En geland. Bij Be Quick zal René de Jong dit seizoen grotendeels de training gaan verzorgen. Het 85-jarig bestaan zal wel een feestelijk tintje worden gegeven in Maassluis, al is de opzet niet zo groots als vijf jaar geleden, toen bijvoor beeld een internationaal jeugd toernooi werd gehou den. De in het Sterrebos in Schiedam spelende tennis club Los Bi go tes bezigt plannen om de kantine en de kleedkamers te vernieu wen en uit te breiden. Het zesde lustrum van de Schiedammers zal onder meer luister bij worden ge zet door een „oud-leden- toernooi". Het C-D-toernooi wordt van 21 juli tot en met 27 juli gespeeld. Bij Holy, dat vorig jaar op het laatste nippertje aan de gradatie uit de overgangs klasse B ontkwam, vertrek ken Berry Janse (naar Rac keteers), Benny Vossenaar (naar Leimonias) en Paul van der Berg (naar Alk maar). Dick Ravestijn (van Monster) en de ook als trai ner bij deze Vlaardïngse club beginnende Paul van der Knaap vullen het gat op, Connie Lugt is eerste dame, terwijl Andrea Kwakkel het voor een plaats in het team in een aantal selectiewed strijden op moet nemen te gen Margreet Bakker, die vorig jaar In het tweede team speelde en een aantal C-toer- nooien op haar naam bracht. TSN speelt dit jaar nog geen competitie. Voorzitter Paul Hagen: „We spelen verspreid over de parken Spieringshoe k, Overschie en Van Vliet Daar was echter geen plaats voor ons C£ zaterdag, terwijl wij z *>ijdag, waarop we wel de beschikking over een baan konden krijgen, niet zo aantrekkelijk vonden om met competitïespelen te be ginnen, omdat daar het ni veau in de laagste klassen hoger is". Het dit jaar 85 jaar bestaan de Be Quick speelt derde klasse. De „opstelling" is nog niet bekend, wel de datum van het B-C-D-toernooï: van 14 juli tot en met 20 juli. Gerrit Langelaar volgt in het bestuur van de Maassluise vereniging Ruud Timmer mans als voorzitter op. Het eerste zondagteam van TSF speelt vierde klasse. Peter San te ma en Sylva Homburg wisselen de Schiedamse vereniging in voor VLTC. Michiel de Poter zal de herenplaats opvullen. Ook Maasland komt in de vierde klasse uit. Daar ver trekt Dirk Bakker (naar Holy) en vult Eric Jan Beu- zenberg de opengevallen plaats op. Het team bestaat verder uit Jacqueline van der Broek, Irma Beuzen'berg, Aijan Stobbe en reserve Hans van. der Lely. door Emils Schelvis al de vierde minuut, na aan geven van Jan Peters, voor het eerste doelpunt zorgde en de Vlaardingers genoodzaakt waren alleen achter hun te genstanders aan te lopen, hing een monsterscore we! degelijk in de lucht. Maar de rest van het duel kon Vlaar dingen 'dromen', vooral bij de stand 1-1, toen Frans Lokker en Karei van de Mark diep xn de tweede helft alleen voor doelman Van Engelen verschenen. „Ik heb geen echte moeilijk heden gehad", moest eregast Sjaak Jansen, na tien minu ten in de tweede helft via een erehaag 'afgevoerd', er kent en. De malaise in de Rotterdamse equipe, op Wijnstekers, Van de Korput, Hiele, Van Deinsen, Budding en Notten compleet, werd misschien het meest treffend geïllustreerd door de gelijk maker van Vlaardingen, acht minuten voor rust Karei van de Mark tikte kort een vrije trap naar Cees Bouman, die vanaf 25 meter een ef fectvol schot langs de laco nieke Feyenoord-muur en grabbelende handen van Tonnie van Engelen zag ver dwijnen: 1-1. De gehele tweede helft heeft Feyenoord (met inmiddels Paul en Marcel van de Blom in het veld voor Nielsen en Troost) tevergeefs gepro beerd het „slechte" image van zich af te schudden. De Rotterdammers werkten wel degelijk hard, maar simpel moest worden geconstateerd, dat hard werken en conditie weinig houvast bieden voor een Europese topclub, als Feyenoord pretendeert te zijn. Petursson, tegen Vlaar dingen zag hij een glaszuïver doelpunt door de Schiedamse scheidsrechter Aad Gudde over het hoofd gezien, eta leerde zijn vormcrises van dit moment door de werke lijk fraaiste kansen om zeep te helpen. Toch zorgde het IJslandse ïjskonijn, na afloop toch het grootste 'handteke ningen-slachtoffer' van de VIaardingse jeugd, zeven mi nuten voor tijd met een schitterende voetbeweging ervoor, dat Feyenoord niet helemaal afging. Het afscheid van laatste man Sjaak Jansen, Voor de wedstrijd al met bloemen overladen. zei Sjaak Jansen, die nog wel ïn de zaal en lagere elftallen actief blijft. Een heerlijke partijtje om het eerste elftal vaarwel te zeggen"," Vlaardmgen/Schiedam Voor de korfballers staan enkele interessante duels op het programma. Zo vindt aan de Geert Grootelaan de streekderby SpiritODI plaats en ontmoeten de nummers één en twee uit de zaalcompetitie Oranje Nas sau en IJsselvogels elkaar nu op het veld. Aad Bak en Finn Adriaansens werden van wege hun toemooiresulta- ten op de C-Iijst geplaatst, waardoor zij automatisch In het eerste team van Los Bigotes, dat vijfde klasse speelt, komen Paul Stigter en Ger Olde Monnikhof zakken daardoor al naar iet tweede respectievelijk derde team. Margreet van ^ieuwkerk en Marlies van Ier Veer vervullen de „da- nesrollen** bij de dertigja rige Schiedamse fennis- luh. ODI kwam voor de competitie nog niet in actie en zal tegen streekgenoot Spirit alles op al les zetten om de nul weg te werken. Spirit zal zich door 4 ;-&n overwinning toch weer dichter bij de koplopers willen voegen, zodat het duel alle in grediënten bevat om het inter essant te doen zijn. Spirit het tegen Reeuwjjk grote werklust zien, maar had moeite met de overschakeling van het zaalge- beuren naar het eerste klasse- niveau op het veld. Nassau en IJsselvogels ont moeten elkaar voor de vierde maal sinds augustus vorig jaar. In die duels moe*=* Nassau steeds zijn meerdere ^'.nen in de Moordrechters, rag een op revanche beluir mje Nassau verwachten, -ant vooral de laatste nederlaag in de zaal in Moordrecht zit vele Nassau&rs nog erg hoog. Som mige spelers hadden het ge voel, dat IJsselvogels gewoon „moest" winnen. Usselvogels zal nu weer gebrand zijn. op winst, want het is koploper Oranje Wit tot op twee punten genaderd. Al met al spektakel aan de Claudius Civiluslaan met twee tot de top geladen ploegen. ODO zal door winst op Snel zich uit de onderste regionen moeten worstelen, want behal ve Fiks behalen de andere teams toch gestaag punten. Hoekse SV ontvangt KVR en dat zal één van de laatste kan sen zijn om de aansluiting met de onderste ploegen te realise ren. Wint het nu niet, dan lijkt het seizoen bijkans verloren. Prolongatie Door winst op Phoenix in Den Haag kan Maassluis de afstand tussen beide teams vergroten tot vier punten en dan lijkt een prolongatie op het tweede klasserschap bin nen handbereik. Maar dan zal eerst voluit tegen Phoe nix gekorfbald moeten wor den. Gezien de progressie in het Maassluise spel moet winst mogelijk zijn. Zondag krijgt Vlaardingen de kans om zich te revancheren voor een aantal dingen, die fout gingen in de zaalcompeti tie, Want dan krijgt het Kwiek uit Den Haag op bezoek. Te- 1> vns zal het de ontknoping va.» dit veidseïzoen worden, De stand bovenaan is: Kwiek ld19, Vlaardingen 9—14, Re genboog 912, Duidelijk is dat de puntendeling tegen Ons Huis erg kostbaar was. Voor Vlaardingen is het nu de laat ste kans om nog een kans te maken op een kampioenschap. Indien Vlaardingen wint en beide ploegen winnen hun overige wedstrijden ook, dan komen ze beide op 25 punten. Harga heeft tegenover de ei gen aanhang nog iets goed te maken, want het verlies tegen de onderste was in het geheel niet noodzakelijk. Wil men bij de top blijven, dan is er tegen Ter Gouw slechts mogelijk heid: winnen. Succes moet bij De Spartaan winnen om aan kop te blijven en gezien de nul punten van De Spartaan moet dat ook kunnen, maar juist de koplopers hebben iets te ver liezen, dus ook succes. Daarom moet men rode lantaarndra gers nooit onderschatten, maar voluit gaan. Schiedam Het lande lijk tafeltennisprogTam- ma biedt het komende weekeinde geen pro gramma voor de ereklas se. In verband met de Europese titelstrijd in Bern komen de ere- en promotie-ereklassers pas weer op 19 april achter de tafel. Voor teams als De Korenbeurs is zo'n lange stop nadelig, want omdat er ook al weinig wordt getraind gaat die stop ten koste van het ritme. NO AD speelt daarentegen wel en voor de Schiedam se hoofdklasser zijn de be langen nog erg groot. Met nog twee wedstrijden te spelen, hebben Jan Si mons, Jan Landsbergen en Ron van der Wijk het hoofdklassersschap im mers nog steeds niet veilig weten te stellen. Of dat zaterdag in de uit wedstrijd bij Evro Sala manders zal gebeuren is nog maar de vraag, want in Schiedam wonnen de Hagenaars, met Schiedam mer Peter van den Broek in het team, al met 4—6. Een gelijkspel zou voor NO AD al mooi meegeno men zijn, waarna op 12 april tegen Seine Meube len de beslissing moet val len. Hoewel Radio Molenaar nog drie wedstrijden moei spelen, zijn de vooruitzich ten voor de Vlaardingers verre van ongunstig. Het team is in wezen al gede gradeerd, slechts de beves tiging moet nog volgen. In de gymzaal van het Lijn- baancomplex ontvangt RM zaterdagmiddag het sterke Avanti 2, een wedstrijd die om 2 uur begint Schiedam Het staat vrij wel vast dat het team van De Korenbeurs in de huidige opstelling zal blijven be staan. Wel laten de spelers van de Schiedamse ereklas sen Hans Lingen, Bert van den Ham en Kon van der Aa, zich straks op de trans- ferlijst plaatsen. Zij doen dat slechts om eventueel niet voorziene ontwikkelin gen niet op voorhand af te moeten wijzen. Serieuze plannen om op de stappen zijn er tot dusver echter niet Ook niet meer van Bert van den Ham, die aanvankelijk het huidige seizoen als zijn laatste wilde zien. Dit omdat begelei der Joop Wouters aankondige te stopen en Van den Ham juist aan Wouters' aanwezig heid veel waarde hecht. Joop Wouters heeft zich na een gesprek met de spelers in middels bereid verklaard ook het nieuwe seizoen als teambe geleider/chauffeur aan te wil len blijven. Wel is het zo dat De Koren beurs zich in. principe nog al tijd met een derde speler wil versterken. Een plaats die dan ten koste gaat van Ron van der Aa, die wel een stap terug zou willen doen. Vorig jaar al is er met Schiedammer Nico van Slobbe gesproken. Nu duikt de naam op van Jan Vlieg. De Midstars-speler gaat in Delft studeren en zou dan bij De Korenbeurs willen spelen. zwemwedstrijden in het Holybad over 400 meter was Martijn Koopal van VZC, dat het evenement organiseerde, de meest succesvolle zwemmer. Met een tijd van 5.51.8 haalde hij het clubre cord, dat op Daaro stond van Robbie Claas, om laag met 7.1 seconde. Leon van IJzerloo fi nishte als tweede in 5.53.8. Daarmee kwam hij onder de limiet voor deelneming aan de natio nale kampioenschappen in juli in Amersfoort. Schiedam/Vlaardingen Het heren waterpoloteam van SZC wacht zaterdag» vond opnieuw een zware te genstander, de SchiedanJ mers moeten het dan name-, lijk tegen Katwijk opne* men. Het lijkt om twee rede nen een zware opgaaf voor de SZC'ers, ten eerste staat Katwijk hoger, qp de ran glijst genoteerd ..dan dé Schiedammers en ten tweede en dat lijkt de grootste opga: ve, beeft de Schiedamse ploeg de laatste twee weken minder overtuigende resul taten behaald. Het is de vraag of de ploeg van Wim van der Kolk de stijgende lijn kan terugpakken.De dames van Shell spélen thuis tegen Numansdorp (19.00 uur). Diezelfde zater dagavond is er nog een aard ige polowedstrijd in het Kolpabad, het gaat dan tus* sen de heren van Viking en Shell (20.20 uur). Schiedam Zaterdag vin den in de Margriethal de landelijke turnkampioen- s chap pen plaats voor senio ren dames en heren van de Nederlandse Culturele Sportbond. De organisatie hiervan is in handen van de Schiedamse Gymnastiekve reniging Anna, ter gelegen heid van het gouden be- staansfeest. De wedstrijden beginnen 's morgens om' 10 uur. Zwolle Tijdens de Neder landse kampioenschappen zwemmen voor gehandicap ten, behaalde de Vlaardingse Agnes Beukelman twee vierde en een vijfde plaats. Peter Klip uit Maassluis veroverde drie maal een gouden medail le. De zwemmers komen uit voor de Delftse vereniging Re- deoss. Schiedam/Vlaardingen Nu het laatste weekeinde van de Waterweg-topsco- rerscompetitïe van de maand maart voor de deur staat, en dus opnieuw de flessen drank van disco theek Down-Town en voetbalschoenen van sporthuis Passage worden verdeeld, is de spanning om te snijden. Maar liefst acht spelers hètóyeiï,drie maal de roos ge troffen..en een nog veel grotere, groep heeft twee treffers £yooi; deze maand achter zjjn naam staan. De acht meest kansrijjcéu spelers zijn: Lies Kardol" (Excelsior M). Peter van Leeuwen (TSB), Ron Se llers (Hoekse Boys), Gerrie Hamerslag (Satelliet), Peet van de Waal De Hollan- diaan), Joop van SchijndeJ (Demos), Dick Schaap (FCN'66) en Hans de Hela (Schiedamsche Boys). De _positïes in het Waterweg- topscorers-jaarklassement zijn nauwelijks veranderd: Peter van de Meer (32 treffers) leidt vóór Jan van Altena (19), Joop van Schijndel (17) en Ron Se llers (eveneens 17). Bert van den Ham Den HaagGerard Kramen de bokser die zo verrassend- doordrong tot de finale van de Nederlandse kampioenschap-* pen, heeft weinig plezier be leefd aan de finale. De 33-jari-* ge Schiedammer ging al in de. eerste ronde knock-out op een. korte linkse van Mike Krol uit Jupthaas. Die Schiedammer» die uitkomt voor boksvereni-. ging De Haan, mag nu drie. maanden niet boksen en moet tevens een EEG (hersenonderr. zoek) laten maken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 6