SPORT ;o Kees van 'Gevormd bij Kooten: Hermes DVS' m van de kneusjes" iTóch het joude parcours Belaogrjjke duels heren Asvion en Pollux G> |WSllSiPliiP SIS Westland-marathon UVG uit op revanche SVV-FC Vlaardingen: Feest. Sportkort vrijdag 28 maart 1980 VD/SC/WW Deventer De nieuwe wijk Ostrik ligt er uitgestor- -ven bij. Wat kleuters spelen -uiteraard met een bal- :op een grasveldje en kijken slechts verstoord als ■een auto passeert Kees van Kooten, pas 31 lentes zoals hij later zelf spottend zal opmerken, gooit jo- J viaal de deur open en brand gelijk los: Heerlijk, hé, wat een rust hier. Mijn vrouw en ik gaan nooit meer weg. De mentaliteit van de mensen is gewel- i dig. En dan bedoel ik niet alleen de Go Ahead Ea- gles-supporters. Nee, ook gewoon hier in deze wijk. Iedereen helpt elkaar". Kees van Kooten, rijn carrière is voor de gemiddel de voetballiefhebber een open boek. In Ridderkerk geboren, verhuisde hij op vierjarige leeftijd naar - Alblasserdam, alwaar hij tot zijn zestiende bij de plaatselijke voetbalvereniging (een elftal met ook onderandere Cees Zwambom, ES) acteerde. Geïn- i spireerd door het vele Kuipbezoek, wilde Kees van Kooten, nauwelijks in andere zaken geïnteresseerd, het betaalde voetbal in. ^Naaldwijk Met meer ^dan gewone belangstel- j ling wordt uitgekeken i naar het enige atletieke- i venement van formaat j dat het Westland rijk is, de marathon. Klinkende i namen, niet minder dan i negen nationaliteiten en een prijsvraag voor ie- i« dèreen moeten van de ji elfde Internationale Westlandmarathon een succes maken. Al is een sterk deelne mersveld nog geen garan tie voor een spannende strijd, het moet op 12 april wel heel gek lopen wil het verschil aan de meet tussen de eerstaankömen- den net zo groot zijn als een jaar terug. Toen be droeg de voorsprong van winnaar Julien Grimon op Cor Vriend drie minu ten, met nog eens bijna drie minuten achterstand voor de nummer drie, Brian Tate. Een herhaling van dat feit is dit jaar uitgesloten, enerzijds omdat Grimont wel, maar Vriend niet aan de start ver schijnt in Maassluis, anderzijds omdat de favorieten elkaar nu weinig ontlopen qua sterkte. Julien Grimont, Henk Kalf en de Schotten Donald MacGre- gor, Colin Youngson en Dou glas Gunstone zijn allen lopers met een 2.20-tijd in de*benen, terwijl marathondebutant Bram Wassenaar als outsider van het veld mag gelden. Een nieuwtje is de prijsvraag waar iedereen gratis aan mee kan doen. De deelnemers moe ten de juiste tijd van de win naar raden en dat levert een reischeque van 350 gulden op voor degene die er het dichtste bij zit Aan de prijsvraag kan ieder een deelnemen door de tijd van de winnaar te raden, dit op een briefkaart te schrijven en deze te sturen aan: West landmarathon /Berg Diensten, Postbus 24, Maasdijk. De brief kaart moet uiterlijk donderdag 10 april in het bezit van de or gan isatie zijn. Als er meer per sonen zijn die de juiste tijd ge raden hebben, wordt er geloot. De prijs wordt op 12 april na afloop van de marathon uitge- reikt. De gokkers kunnen zich in ie der geval oriënteren op het oude parcours, want de plan nen voor een nieuw traject zijn van de baan, nu enkele gemeenten „nee" hebben ge zegd: de veiligheid van de lo pers zou niet gewaarborgd kunnen worden door verkeer stechnische problemen. Een houding die in schril contrast staat met die van Den Haag, waar men zelfs niet terug- dienst voor een wedstrijd mid den in het centrum (City-Pier- Cityloop). Het parcoursrecord staat nog altijd op naam van Velli Balli uit Turkije, die in 1978 de snelste was met 2.16.11. a Vlaardingen/Schiedam De WIK-dames spelen uit te- "'Ti» gen het afgelopen zondag s.e Oliveo. Winst è£De ploeg van trainer-coach ^uud Bierhof krijgt zondag Ie kans om revanche te ne en voor de smadelijke ne- lerlaag van 7—4 tegen het ^orig jaar gepromoveerde ijyiK. ADO, dat op bezoek omt, zal met grote cijfers erslagen kunnen worden, «zien de 321 nederlaag n j.I. zondag tegen koplo- r Treffers, dat nu een oorsprong heeft van vier [unten op UVG. •e UVG-heren sta^n ook op "s tweede plaats, maar hebben n achterstand van drie pun- n ...op het Haagse Wings. VG kan zich dus geen ver» veroorloven, wil het de insluiting met Wings niet .wij [raken. Kwiek Sport uit u_tv.loet voor de Schiedammers pgeen probleem opleveren, j Kwiek Sport heeft zes punten en verloor op Harga met 19 Ook op de loer voor de eerste t plaats ligt het herenteam van Hollandiaan, dat in punten ge- lijk staat met UVG. Unitas ontvangt Hollandiaan en zal graag sportieve wraak willen nemen voor de uit geleden 13 nederlaag. Bovendien kijken de laatste twee teams 1 van deze tweede divisie A Unitas al aardig in de rug. De heren van DWS staan op een gedeelde eerste plaats sa men met Saturnus. DWS ont vangt het Naaldwijkse West- landia, dat twee punten min der heeft dan de beide koplo pers. Bij winst van DWS valt er één titelkandidaat af. De dames van HVK bezitten vier punten en dat is twee meer dan het op de laatste plaats staande HVOS, dat zondag Oliveo verraste. Indien HVK wint is de voorsprong met nog zes wedstrijden voor de boeg vier punten. slecht gestarte van WIK echter zou toch een verrassing betekenen. De Wil ton-heren zullen alle zeilen bij moeten zetten om thuis Satur nus de baas le blijven. In de zaal werd twee keer verloren van de Ridderkerkers. De laatste wedstrijd is die van De Hollandiaan-dames, die het op de laatste plaats staande Ver- burgh ontvangen. Verwacht mag worden dat de ploeg van Arnold Peek de nederlaag van afgelopen zondag zal rechtzet ten, waardoor de tweede plaats in handen blijft. Over die periode:,,Iedereen lachte me vierkant uit. Jij redt het nooit, zeiden ze. Ik was echter vastbesloten. School -ik heb wel een machinebankwer kersdiploma- kon me totaal niet bekoren en ik was ook al tijd op straat aan het voetbal len. Nou, toen kwam ik dus als zestienjarig "pikkie' bij Hermes DVS terecht Het duurde tot mijn zeventiende jaar tot ik een vaste plaats had maar sinds de dag dat ik driemaal scoorde tegen juist SVV ben ik ook nooit meer uit een eerste elftal weggeweest, blessures en schorsingen uitgezonderd". Herrinneringen „Het blijft de mooiste tijd, die ik heb meegemaakt", mijmert Kees verder, bijgestaan door vrouw Dineke, die samen moeiteloos de Schiedamse her rinneringen ophalen, „De hu mor was onvergetelijk. De drank trucjes die we met Cas- tenmiller uithaalden en de uit reizen, als werkelijk iedereen meeging. En niet met een mo derne touringcar, maar twee oude volkswagenbussen, waar van de een helemaal vol zat en de andere, die door Gijs Dool aard werd bestuurd, maar met hooguit vier man was geladen. Gijs keek namelijk niet op een bocht. Ook de spelersbruilof ten blijven je voor altijd bij. Die spelersgroep met Tonnie van Eeden, Piet van de Burg, Wim van Baarle, f Gerrie Bakkes, krijg je nooit meer bij- elkaar. Eén grote vrienden- ploeg". „Uiteraard was het wel een hard bestaan", relativeert Kees, „Iedere dag zat ik een half uur op de brommer, weer of geen weer, voetbaltas voor op. Je speelde 80,90 wedstrij den per seizoen. Vaak s'zater- dags en zondags. Je moet we ten, ik werkte ook nog van ne gen tot vijf overdag en dan s'a- vonds trainen, dus kan je wel nagaan dat ik blij was om s'a- vonds m'n bed te zien. Jam mer was het ook, dat Hermes in 70/71 weggesaneerd werd. Sportief haddden we nooit veel bereikt, maar juist dat laatste jaar stonden we er goed voor". Kees van Kooten had zich in middels toch dusdanig in de doelpuntenkijker gespeeld, dat een internationale aanbieding (Lille) hem ten deel viel. Voor het eerst als full-prof, ge trouwd en wel vertrok de Hol landse reus naar Noord Frank rijk, waar hij na een half jaar, een teleurstellende ervaring rijker, terugkeerde „Ik was dolgelukkig, toen ik een con tract van een Telstar kreeg- In Frankrijk was ik ook nog eens gebleseerd geraakt, slecht behuisd en mijn vrouw kon to taal niet wennen. Kortom, het was een avontuur wat alleen geslaagd zou zijn voor een vrij gezel, die er zich in kan vast bijten elk jaar puur alleen veel centen te ontvangen. Ik moest natuurlijk met meer zaken re kening houden". Overstap 4 1/2 jaar hield Van Kooten het daarna vol bij Telstar, waarna hij vijf seizoenen gele den de overstap naar De Ade laarshorst maakte. „Telstar was sportief gezien een schit terende episode. We rukten nog op naar de vijfde plaats, wat toch een unieke prestatie was. En het scoren ging me toen ook ontzettend gemakke lijk af, wat dat betreft leek het ook wel een beetje op Hermes. Intussen werd je ook wijzer in de zakelijke verstrikkingen van de voetbalwereld. Er lo pen natuurlijk heel wat knak kers rond, die erbij willen ho ren en waarvan jij ook voor deel kan hebben". „Pas bij Go Ahead", bekent Kees, die ook via de WCS zich inzette voor positie-verbe tering van de betaalde voet ballers en dientegevolge als een van de weinigen daadwer kelijk verzet toonde tegen de CAO „Groeide bij mij lang zaam het besef eens uifgevoet- bald te zijn. Ik heb altijd voor iedereen opengestaan. Ik ben nooit, zoals je nu die jochies van 18, 19 jaar wel eens ziet, buiten mijn schoenen gaan lo pen. Wees niet bang, ik ver wijt ze dat niet, omdat het nu eenmaal een verschijnsel van deze tijd is". „Zelf wordt je slimmer, dat le ren zij ook nog wel. Daarom heb ik met enorm weinig mensen (een figuur als Step- han uitgezonderd) ruzie gehad. Nu heb ik dan ook sinds an derhalf jaar een benzine-stati on op nog geen vijftig meter van het stadion. Een leuk be drijf, dat ondanks de slechtere economische toestand ook toe komst heeft. De mensen blij ven toch auto rijden, al gaat de benzine bij wijze van spreken een rijksdaalder kosten. Praktijkman Inderdaad, Kees van Koeten ii een typisch voorbeeld van e praktijkman, die meegegre-e Kees van Kooten: ,,lk ga hier nooit meer "weg'\ is met zijn tijd. Van Kooten, in het veld de keiharde, die re gelmatig zijn ongenoegen over de gehanteerde en naar zijn zeggen inconsequente strafma ten hanteert, staat ook bekend als degene die zich inspant om jonge spelers op te vangen. Tommy Krtstiansen en Jan Groeneweg zijn mooie voor beelden van de sociaal getinte opvang van Kees van Kooten, die daar zelf- toch bescheiden weinig woorden aan wil vuil maken. „Je leert je in je beroep aan passen. De hele dag moet ik op de pomp over voetballen pra ten. Dat is de consequentie van je beroep. Ik heb ook wel wat te danken aan de voetbal- Vlaar dingen/Schie dam De heren van As vion hebben zondag de kans op hun droom (promotie naar de eerste klasse) te verwezenlij ken. De tegenstander van het team van Jan Willem TulÜng is Zoe- termeer. Tegelijkertijd spelen de heren van Spi rit aan de andere kant van de rijksweg vriend schappelijk wedstrijd te gen Forescate. Pollux (h) heeft een uitwed strijd op het program ma. Bij een eventuele winst tegen Te Werve zijn de Vlaardingers, die eindelijk weer eens een compleet team in het veld brengen, bijna ze ker vrij van degradatie- zorgen. De dames van Pollux spelen hun allerlaatste competitie wedstrijd van dit seizoen. Op bezoek komt het bij voorbaat kansloze Spijkenisse, dat reeds eerder een 14-0 nederlaag kreeg te slikken tegen de nau welijks te stoppen Vlaardingse dames. Evergreen (d) gaat naar Hoeksehe Waard en zal met deze vrij zwak geachte te genstander (vrijwel onderaan) niet al te veel moeite moeten hebben. Asvion speelt thuis tegen Terapo'34. Aangezien de com petitie nog nauwelijks interes sant voor de pupillen van Ro nald Jacobs is, moet een wei nig geïnspireerd Asvion bin nen de lijnen worden ver wacht. De dames van Spirit, reeds kampioen, gaan naar Fo rescate toe, waar een vriend schappelijk duel zal worden afgewerkt Voor deze twee dames staat er zondag weinig op het spel. Links Angela Guilger van het kampioensleam van Spirit en rechts Asvion's Geesje Bos. sSmSM Sehiedam/Vlaardin- genAls scheidsrechter Van Dijken zondagmid dag voor de eerste maal de fluit aan de mond zet en SW-FC Vlaardingen losbarst, kunnen de in het toekosmt van het be taald voetbal geïnteres seerden Schiedammers en Vlaardingers zich weer even puur op het voetballen alleen con centreren. Als begin van de vierde periode en ge zien de eerdere ontmoe ting (4-2 voor Vlaardin gen in een uitstekende wedstrijd, ES), kan het duel nog zowaar met be langstelling tegemoet worden getreden. Indrukwekkend zijn in ieder geval de blessurelijsten. Om nog maar eens aan te geven, hoe het 'professionalisme* ook de weg naar de ledematen heeft gevonden, mag SVV zich in vijf afwezigen [De Haan, Steenbergen, Salari, Den Tuinder en Van der Vlist) en Vlaardingen zelfs in zes kneusjes Verheugen'. Bij de formatie van Hans Doijee ont breken Toon Eggi rs. Van Dop, Paul Kooien, Herman den Haag (twijfelachtig), Cees Do- menie (ook geschorst) en Cock de Keijzer. Pim Visser hoopt uiteraard als laatste strohalm in zijn betaald voetbalcarrière op een perio- detitel, Met de naderende con tractbesprekingen, zullen ook de spelers de onzekerheid voe- door Emile Schelvis len. Visser. „We scoren goed de laatste weken. Tegen Vlaardingen moei zich dat voort kunnen zetten. Alleen achterin, Vlaardingen sal -op revanche belust- zeker ook aanvallend spelen, moet dat worden opgevangen". „Als SW inderdaad zo mak kelijk scoort als de laatste we ken, krijgen wij ook zeker onze handen nog vol op Har- ga", weet Hans Doijee nu al met argus-(lees prestatie)ogen door Excelsior bekeken. En over de huidige toekomst: Ik geloof dat Vlaardingen wel de gelijk bestaansrecht heeft, al leen niet meer op deze manier. In ieder geval heb ik me nu voorgenomen om verder geen uitspraken over de toekomst plannen van Vlaardingen te doen, maar puur de technische zaken zo goed mogelijk tot een einde te brengen. Het is juist nu belangrijk dat de concen tratie niet verslapt" Dal geldt ook voor de inmid dels veel geplaagde manager Hugo van Houten, die in stre ven een club voor een betaalde voetbal te redden alleen nog maar tegenwerking heeft on dervonden. Hij: „Eerst moeten de bestuurlijke zaken nu eens voldoende worden uitgepraat. Ir. Vlaardingen is het dus geen haalbare kaart en omdat ook SW weinig belangstelling toont, zie ik de enige reële mo gelijkheid in een FC Westland, dat zijn wedstrijden de eerste twee seizoenen in het Haagse Zuiderpark gaat spelen. De naam Vlaardingen is net zo besmet als FC Dordrecht, dat in DS'79 wel levensbasis vond". „Dan kunnen we organisato risch ook het een en ander doen en met een goede samen werking met FC Den Haag, mag van een reëel toekomst beeld gesproken worden. Ook omdat het met de sponsors - ondanks alle negatieve be richtgeving- toch aardige vor men gaat aannemen. Tegen een eventuele opheffing zal ik me voorlopig dan ook blijven verzetten. Daarom zullen we op korte termijn een oefen- meester moeten vinden. Mar tin van Vianen is de enige kandidaat, waarmee we heb ben gesproken, maar de na men van Petescu en de Mos (RVC) zijn dok naar voren ge komen. Wie het moet gaan worden, is nog niet duidelijk". Schiedam/Vlaardin gen Morgen zal het bij volleybalvereniging B en P in Schiedam groot feest zijn. Maar liefst drie teams spelen hun kampi oenswedstrijd. In tegen stelling tot de normale gang van zaken zullen deze wedstrijden niet 's avonds maar overdag ge speeld worden, te begin nen met het eerste da mesteam om 11.45 uur. Op deze tijd speelt ook het tweede herenteam zijn kampioenswedstrijd, om daarna te worden 'ge volgd door het eerste he renteam. Wanneer de dames van Broleco vanavond van kampioen Krimpen twee sets kunnen bemachti gen, is het bijna zeker dat zij deze competitie op de tweede plaats eindigen. Wanneer hen dit echter niet lukt, dan zal morgen de wedstrijd MVC- Ge- mini bepalen wat het ge volg van een. eventuele misstap van de Vlaar dingse dames zal zijn. lerij, maar als ik uitgespeeld bent, is het gebeurd. Dan is het gezin (Kees heeft twee kleine kinderen) aan de beurt. Ik ben de vereniging ook erg dankbaar dat ze voor het huis en de baan gezorgd hebben. Met mijn LTS-diploma was ik nooit zover gekomen. Ik weet het heus wel, de mensen vin den mij zo aardig, omdat ik goed kan voetballen, maar ik heb daar zelf ook gebruik van gemaakt. Maatschappelijk zit het wel goed, alleen sportief gezien hoop ik met The Eagles nog eens internationaal voet bal te spelen. De mensen in Deventer verdienen het in ie der geval". Petur Petursson kon pas een klein kwartier na afloop van het duel met VV Vlaar dingen veilig de houten keet bereiken. Oorzaak: de blon de IJslander werd na het laatste fluitsignaal van de Schiedamse scheidsrechter Gudde belaagd door een kleine horde handtekenin genjagers. Om de Feijenoord-delegalie naar behoren te kunnen ont vangen, had VV Vlaardingen een geheel nieuwe bestuurs ruimte gecreërd in een van de kleedkamers. Peter Stephan merkte het verschil nauwe lijks Martin "Bannet, de met Bob Dammers hoogste verte genwoordiger van het scheidsrechterskorps in Vlaardingen, stond tandenk narsend in de Broekpolder langs de lijn. En geksche rend tegen voorzitter Wim van de Berg: „Ik kom wel fluiten als je tegen CION speelt". Misschien is de fina le van RN-cup wat voor de ambitieuze scheidsrechter. Dan is echter Sjaak Jansen er niet meer bij. Hoewel hij ei genlijk 2elf ljet tegendeel be wees, zag hij het afscheid als volkomen terecht: „42 jaar is een mooie leeftijd. Feijenoord kwam als ideale tegenstander om inderdaad de pijp aan Maarten te geven". Dick Verburgh was nauwe lijks een dag na het op non- actief stellen van Hans Kos- tense alweer op zoek na een nieuwe vereniging. Spre kend ook voor de andere bannelingen. Wout van Vuu- ren en Cees Zoetmulder „We zoeken een club waar we kunnen trainen". Zwalu wen en VV Vlaardingen zijn de voornaamste kandidaten. Ger Robbemond, die nog steeds geen nieuwe club heeft gevonden, kan de handelwijze van Zwaluwen niet goedkeu ren. „Na de benoeming van ^Corveleijn, heb ik helemaal niets meer gehoofd. Geen briefje, telefoontje, dat is toch; onbehoorlijk".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 7