«»MBI 'Net alsof de woningen die je bouwt gaan leven' broeder Zeldzame SCH1EDAMSCHE COURANT Werken in de voorjaarszón De bouwvakker: A. van der Kooij in deze j ientebijiage De zorgen van een weeramateur. CasjeSwertz ontwerpt haar eigen mode. Leen Stigter: fanatiek modelbouwer. Trio Mustang doet het goed. Zeekadetten: geen lolletje. DeVWiskiaarvoorde zomer. De NJN: dood aan de disco! Plantsoenendienst: P eigen kwekerij heeft veel voordelen. f Provinciale bokkenkeuring Voor een kindje in de binnenstad Ook Water- jfy Vlug, mijn kind, ga gauw naar buiten. Je kunt de merels horen fluiten in 't televisiemastenbos. 't Duurt maar even, kind, kom binnen, 't Spitsuur zaizo weer beginnen en dan breekt de hel weer los. mogelijk- q J Cultuur Sleepvaart- museum KhiïgSZS. P'&^MtWy 1 ^ïMïgS- „Jazeker, nou! Fijn weer om te werken, in de lente, je voelt je er lekker bij 20 in het zonnetje, hè, maar het ligt er natuurlijk wel aan wat voor lente het is, Zo'n lente als we vorig jaar had den, nee, dat is niks gedaan; koud en regen en zo: daar heb ie niks aan. Maar als de zon een beetje wil, ja, lekker hoor," Bouwvakker A.van der Kooij onderbreekt voor een lentebe schouwing even zijn werk bij de cementmolen. Hij is gewend aan een kale en lege omgeving. Neem nou het bouwplan Ko ningshoek-Noord in Maassluis, door Kor Kegel waar Van der Kooij de laatste tijd vanuit zijn. woning op het Bachplein in Schiedam naar toe reist. Dat project bestaat alleen nog maar uit skeletten: gevels en murenen dat doet mees tentijds toch kil aan. „Maar in de lente schijnt de zon erop," zegt Van der Kooij. „Dan lijkt het wel of de woningen die je bouwt gaan leven, hè, 't is dan net alsof alles vrolijker wordt. De mensen om je heen ook. Niet dat ze allemaal een praatje ma ken, maar toch: alles lijkt min der gespannen en je ziet ook van die vrolijke kleuren dan. Mooi hoor. En dan, het wordt zomer natuurlijk, bouwvakva kantie, dat is fijn maar ook wel Lang. Ze zouden het eigenlijk beter anders kunnen doen: twee weken vorstverlet in de winter en twee weken vrij in de zomer. en vaak moeten ze toch de dan ook niks. Maar kort en RnuwvAkkor 1 U3n ri„ e In de winter is het toch altijd bouw plat gooien, vanwege de goed, de lente, die mogen ze van hi ÏSlS A.van der Kooij. „En maar balen, als je buiten werkt, vorst. Zo'n aannemer verdient mij altijd invoeren." Bouwvakvak natuur'^» In een singel bij huize De Kluut aan het Kreekpad in Rockanje zit sinds een week of drie een Braziliaanse Coscorobazwaan te broeden. Die gebeurtenis mag een zeldzaamheid voor Nederland worden genoemd. Deze zwanen vallen onder de beschermde vogels en worden in Nederland geïmporteerd om te proberen ze aan het broeden te krijgen, omdat deze zwanen dreigen uit te sterven. Tot nu toe waren die pogingen niet gelukt. Eigenaar A. J. Hogenboom: „Ze worden geïmporteerd om te fokken, maar dat is al jarenlang een grote moei lijkheid. En nu zit ineens mijn zwaan op een broedsel," De broedtijd bedraagt volgens de heer Hogenboom, die er de boeken op heeft nageslagen, zo'n zes weken. Nog even volhouden dus en dan zal men weten, hoeveel nieuwe Coscorobaanse zwaantjes er geboren zijn. Voor het eerst wordt dit jaar de provinciale bokkenkeuring voor Zuid-Holland op een centraal punt gehouden. Dat gebeurt half augustus op het bedrijf van de heer L. van Eyk aan de Kerkweg in Uerkenwoude. De keuring wordt gehouden on der auspiciën van de Provinciale Bond van Geitenfokverenigingen en Geitenhouders. Tijdens bet evenement zal naar verwachting een enorm aantal bokken aanwe zig zijn. De dieren worden aan het kritisch oog van de keurmeesters onderworpen, waarna de beste exemplaren zullen worden be kroond. Wie over de keuring alles wil we ten is bij de Provinciale geiten- en bokkenfederatie aan het juiste adres. vrijdag 28 maart 1880 Nog even en dan staat het voorjaar, met betere weersomstandigheden dan momenteel nog regelmatig het geval is, echt voor de deur. Met dat jaargetijde komt bij velen de behoefte weer boven, om er eens lekker tussenuit te knijpen. Een dagje vrij en met het hele gezin op pad: het kan ook vlak in de buurt. Want noodzakelijk is het niet, om kilometers te reizen voor je je kunt ontspannen. Ook in het Waterweggebied, met als belangrijkste steden Schiedam, Vlaardingen en Maassluis, is heel wat te doen. En daarom i$ de uitno diging best op zijn plaats: trek er eens een dage op uit in de directe omgeving! In Schiedam is het vooral de bin nenstad, die het meest te bieden heeft aan eigen inwoners en aan mensen uit de regio, die eens een dagje willen langs komen. Het Nati onaal Gedistilleerd Museum, in de kelders van het stedelijk museum aan de Hoogstraat, waar onder meer een oude kuiperij te zien is en ande re materialen, die te maken hebben met de manier waarop vroeger spi ritualiën werden gestookt, is een van de meest kenmerkende attrac ties van de vroegere jeneverstad. Wie wil kijken Boo een distilleerde rij tegenwoordig functioneert zou eens contact moeten opnemen met JMelchers aan de Lange Haven. In deze distilleerderij bevindt zich ook een fraai likeurmuseum, met de grootste flessenverzameling van de wereld. De stadswandeling, die de plaatselijke VVV heeft uitgezet, voert overigens langs diverse oude distilleerderijen. Befaamd is Schiedam nset alleen door de sterke drank. Ook andere geneugten heeft de stad te bieden: Schiedam heeft een goede naam op culinair gebied. In het oude deel van de stad zijn tal van sfeervolle bistro's te vinden. Wie liever in een goed restaurant eet, moet vooral aan de Lange Haven zoeken. r"* Ga er eens een r, dagje op mt De horeca is in Vlaardingen minder goed vertegenwoordigd dan in Schiedam. In die stad is echter op cultuurgebied wat meer te vinden. Het Visserijmuseum aan de Westha- venkade is wellicht de belangrijkste attractie, maar meteen daarna moet het Hollandiagebouw genoemd wor den, waar t*d van activiteiten op cultureel gebied worden ontplooid en waar verder een aardige archeo logische expositie te zien is. Dat his torische gebouw ligt schuin aan de overkant van het Visserij museum, aan de Oosthaven kade. Op diezelfde kade zit de artoteek, die ook ten toonstellingen organiseert Dan is er ook nog het muziekinstrumenten- museum van Ton Stolk en het Streekmuseum van Jan Anderson: beide van oorsprong particuliere verzamelingen, die tegenwoordig echter voor het publiek te bezichti gen zijn. Wie niet 20 cultureel is ingesteld kan op zaterdag althans een kijkje nemen bij de stadsmolen Aeo lus op de hoek van de Schiedamse- dijk. In de zomerperiode en het VVV weet precies vanaf welke da tumis men eveneens op zaterdag welkom bij de stadswaag, in een van de gebouwtjes naast de Grote Kerk op de Markt Daar kan men zich op de ouderwetse manier laten wegen. De Vlaardingse stadswaag ls weliswaar niet zo beroemd als die van Oudewater, maar het is toch een alleraardigst stukje historie. Maassluis-in-vogelvlucht heeft aan zienlijk meer te bieden dan menig een zal denken. De oude binnenstad heeft via de film Spetters eindelijk de landelijke erkenning gekregen, die zij al jaren verdiende hoewel sommigen zich zullen afvragen of het nou juist die film moest zijn, die voor die erkenning moest zorgen. In de rolprent was zo nu en dan een glimp te zien van het Sleepvaart- museum, dat sinds enige tijd is ge vestigd in het historische stadhuis op de Hoogstraat. Interessant is ook het Gemeentemuseum aan de Zuid- dijk, waar naast een interessante permanente expositie over de histo rie van de stad regelmatig wisselen de tentoonstellingen worden gehou den. Wie meer ziet in natuurgebieden kan uitgebreid zijn licht opsteken in het schitterende Midden Delfland- gebied: de polders tussen ruwweg Schiedam, Vlaardingen en Delft Maar ook het Lickebaertgebïed tus sen Vlaardingen en Maassluis is een bezoek waara, ook al is tot nu toe alleen het Oeverbos, tussen de Maassiuissedijk en de Waterweg, aangelegd. Verder hebben de drie Waterwegsteden parken en groen voorzieningen in ruim voldoende mate. Het kan niet meer zijn dan een glo bale opsomming. Maar de plaatselij ke VVV's weten overal van en zijn ook op de hoogte met openingstijden en eventuele toegangsprijzen. Het is bijzonder nuttig, daar eerst even langs te gaan alvorens er op uit te trekken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 9