SPORT Zaalvoetballers GSS ongelukkig Vlaardingen grijpt kans Schietvereniging Vlaardingen9 succesvol FC Vlaardingen- g Frederikstadt 1 Harga bijna ingehaald jsm mi Test voor Westland- marathon Anna in de prijzen Tobégeenfout] Nederlands team haalt zilver SportKort dinsdag j 1 april 1980 i VD/SC/WW I Schiedam De situatie voor de zaalvoetballers van GSS is er na het ongelukkig verloren duel tegen het veel hoger geklasseerde SC Hoogenboom (2-3) niet beter op geworden. De ploeg van coach Weber staat in de eerste klasse met slechts twee punten roemloos onderaan en de Schiedammers rekenen zelf al op een degradatie naar de tweede klasse. „We hebben ons er al mee verzoend", aldus Weber, die ook eerlijk moet bekennen dat GSS voor de eerste klasse niet het juiste team had. Vlaardingen De FC Vlaardingen oefent op zaterdag 12 april tegen de aanstaande Noorse kampioen Frederik- f stadt. „Waar", aldus manager Hugo van Houten, „is nog l niet zeker. In een bestuursvergadering moeten we nog i beslissen of we dan wel het duel op het Fortuna-veld, in jj s'-Gravenzande of als lichtwedstrijd bij VV Vlaardingen E laten spelen. De streeftijd is in ieder geval 18.00 uur". I Het duel ïs tot stand gekomen via de goede relaties van Hans Dorjee met de Nederlandse trainer van de Noorse titelfavoriet, Ruigrok. Toch, de Schiedammers waren tegen SC Hoogenboom zeker niet de mindere. De eerste helft sloot het bezoekende Rot terdamse team in de Margriet hal weliswaar met een 1-0 voorsprong af, maar het feit dat zij een penalty nodig had den om doelman Van Dun te verschalken, vertelde al iets over de krachtsverhoudingen. In het tweede bedrijf kwam GSS middels Hans Schoffel- meer al snel op gelijke voet. hoewel Hoogenboom daarna opnieuw een minimale voor sprong wist te nemen: 1-2. Het keerpunt in de wedstrijd vormde tien minuten voor tijd de 'vermeende gelijkmaker* van Piet van Gulik. Eerst wel goedgekeurd, maar na overleg alsnog afgekeurd voor schie ten buiten de twaalf-meterlijn, leverde dusdanige Schiedamse protesten op, dat drie man op de strafbank belandden. Tegen de twee overgebleven Schie dammers wisten Hoogenboom maar eenmaal te scoren (1-3) en Hans Sehoffeimeer (een van de drie gestraften) bracht GSS weer terug in de wed strijd: 2-3. Veel tijd was er toen niet meer over. De stand bleef ongewijzigd. v-v 'PK i'j'Z-ÏM GSS was tegen SC Hoogenboom zeker niet de mindere, maar de Schiedammers gingen toch de boot in: Vlaardingen De zaterdagteams hebben in de korfbalcom- petitie een vrije middag, want de nodige regenval maakte bijna alle velden onbespeelbaar. De zondagclubs hadden nog wel een zwaar programma af te werken maar konden in een af en toe schijnend zonnetje spelen. Succes kwam toch niet in aktie, omdat De Spartaan het veld afkeurde. John Kuyt.winnende treffer. Harga-Ter Gouw 76 Een veel sterker Harga heeft zeer vele kansen onbenut gela ten en kreeg het in de slotfase onnodig knap benauwd toen Ter Gduw tot op 76 naderde. Harga overklaste in de begin fase het irritant spelende Ter Gouw, De gasten moesten het hebben van fysiek fors spel en probeerden met veel schelden en tieren tegenstander en de scheidsrechter uit het spel te halen. Dit lukte slechts in het laatste deel van de wedstrijd toen Harga een 74 voor sprong bijna prijsgaf. Tot 33 ging het gelijk op. maar daar na trok Harga het initiatief naar zich toe. De rust ging dan ook in met een 5—3 voor sprong. Na de thee waren het de routi niers Anja Pranger en Nel Majoor, die hun ploeg op 74 zetten. In de slotfase kwam Ter Gouw alsnog tot 76. De volle winst bleef achter in Schiedam, want Harga was de sterkere ploeg, maar verzuim de de kansen te benutten. De overige doelpunten kwamen op naam van: René de Goede, Gerdie van Duyl, Nel Majoor en Nel Sluimer. Vlaardingen-Kwiek 87 Door de onfortuinlijke pun- tendeling van Vlaardingen tegen Ons Huis, was Vlaar dingen in het duel tegen de koploper Kwiek alleen maar gebaat bij winst, want dan blijft het veel geplaagde team de Hagenaars volgen op één punt achterstand. Het Vlaardingse veld was door de overtollige regenval zwaar en glad geworden. Dit was vooral in het nadeel van de verdedigers, die hun direkte tegenstanders soms met moeite konden volgen. Kwiek moet het hebben van snel spel en kwam op het zwa re veld niet voldoende uit de verf. Ze startten wel overtui gend en namen een 0—2 voor sprong. Maar het was de ver dienste van Vlaardingen, dat het ditmaal de kracht kon op brengen om terug te vechten. Rik Brouwer en Marijke Hein- sius trokken de stand gelijk, 2—2. Kwiek liep weer weg naar 24 maar twee strafwor- pen van Rien Roozendaal be tekenden een 44 stand. Met nog zo'n tien minuten te spe len in de eerste helft nam Kwiek een 45 voorsprong en liet John Kuyt de kans op 55 middels een strafworp onbe nut. Na de hervatting wisselde Hans Taal Marian van Waar denburg voor Annemieke Wil- lemsen en de invalster speelde Rik Brouwer juist aan: 55. Dick van Ekelenburg zette Vlaardingen voor het eerst in deze wedstrijd op een voor sprong. 65. Maar Kwiek kwam sterk terug en boog de stand om naar 67, Vlaardin gen toonde aan, dat het wel degelijk karakter bezit en „good-old" Rien Rozendaal wees Vlaardingen de weg, 7 7. Kwiek was duidelijk be hoorlijk aangeslagen, want het miste een serie doorloopballen. In de laatste minuut van de officiële speeltijd bezorgde John Kuyt zowaar Vlaardin gen de overwinning, 87. Daarna moest men nog zo'n vijf minuten blessuretijd uitspelen, omdat Anja van Ekelenburg met een ernstig uitziende enkelblessure naar het ziekenhuis vervoerd moest worden. Corrie Stam nam haar plaats in in het Vlaardingse team. Na onder zoek in Holy bleek de bles sure niet zo ernstig te zijn, als men aanvankelijk dacht. Vlaardingen had echter zijn revanche en behoudt de kans op een titel. advertentie Delft Bij de Delftse schiet vereniging 'Doeltreffend' is de prijsuitreiking gehouden van de districtskampioenschappen van het Koninklijke Neder landse Schutters Federatie op het onderdeel 'vuurbuks'. Bij de Korpsen behaalde het team van Vlaardingen in de ^-klas se (prominenten) een eerste prijs met 2325 punten. Derde werd hier het korps van Maas land I met 2301 punten. In de A-klasse moest het Vlaardin- gen-korps met een derde posi tie genoegen nemen. Individueel sleepten de Vlaar- dingers ook aantal prijzen weg. Zo wist N. Frederiks met een puntenaantal van 551 een tweede plaats bij de veteranen te veroveren, terwijl J, Bou- man (587) en Peter Brons (586) in de seniorenklasse respectie- De districtsvoorzitter uit Maasland, Hanemaaijer, reikt de medaille aan de vertegen woordiger van de Vlaar dingse schietvereniging. vel ijk op de derde en vierde plaats eindigden. In de B-klas- se, tenslotte, was er een bron zen plak voor Th. van der Ende, die een totaal van 564 punten bijelkaar knalde. VlaardingenTijdens de City-Pier-City loop, waar de beste atleten uit heel Europa aan deel namen, behaalden de atleten van Fortuna redelijke prestaties. De loop over ruim 21 kilometer was een laatste test voor de Westland Marat hon op 12 april. Ook nu bleek weer dat de atleten goede vooruitgang hadden gemaakt. Henry Riedijk kwam nog het beste uit de bus. Hij finishte in een fraaie tijd van 1.31,23 uur. Luc Dumont, Mary Paalvast, Gerit Langstraat en Sjaak i! Hoogendijk volgden daar ach ter in de respectievelijke tijden van 1,15.29 uur, 1.16 41 uur, 1.15.41 uur en 1,17.01 uur. Cor van Leerdam kwam niet ver der dan een tijd van 1.18.46, welke ruim onder 2jjn streef tijd van 1,20.00 uur was. In Rokanje liep Andrê van der Weel naar een goede tweede plaats tijden een prestatieloop over 16 kilometer met ruim 250 lopers. Hij finishte in 60.01 minuten. Gerard van den Berg liep de acht kilometer en ein digde op een derde plaats. Schiedam De zaterdag in', de Schiedamse Margriethal. gehouden nationale turn-,» kampioenschappen van dej Nederlandse Culturele Sporthond leverden voor Arma een uitstekend resuK. taat op. De Schiedamse gese-"j lecteerde groep van tien le den kwam in aanmerking voor tien medailles, waar van de meeste werden ver-; i kregen met klasseringen bij' de eerste drie. Aan de wed-; strijden, door Arma georga niseerd ter gelegenheid van het gouden b es taans feest» namen 85 turnsters en jeug dige turners deel als verte-- genwoordiging van elf bij de NCS aangesloten verenig gingen. Uitslag voor Arma: Meisjes B:; 1 Irene Knol, 2 Linda West-, dijk. Meisjes A: 4 Monique. Groeneveld, 9 Petra Valk. Da-- mes III: een 2e plaats voorj Joke Risseuw-v. Oorschot. Da-i mes II: 1 Bea Etienne; 3 Moni-i que Slangewal, Dames Ieen? 3e plaats voor Anita Scheffers.f Jongens A: 1 René Bonte; 2 Ej-j der Ince. Schiedam In de competï- tie tafelvoetbal van M.V.V. f Rijnmond maakte R. Tobé opnieuw geen fouten en de Schiedammer blijft met J. Busscher de beste kansheb- ber op het kampioenschap. J. Stoop jr. daarentegenI kreeg twee maal een neder-s* I laag te slikken en verspeel- de hiermee zijn laatste kans op de titel. Uitslagen wed strijden: Tobé-Stoop jr. 31; Vos-Ossewaarde 31; V.d. Broek-Gerrcts 4—0; Bas- tiaanse-Stoop sr. 04: Osse- waarde-Tobe 24; Bastiaan- se-Busscher 25; Tobé-Vos 72; Stoop jr.-Van Os 4—5. Vlaardingen De eerste successen van het Neder landse juniorenbowlmg- team zijn binnen. Tijdens de Europese kampioen schappen wist de ploeg van trainer Chris Mijns- bergen (met daarin onder andere ook de voor het Vlaardingse bowlingcen trum De Kangoeroe uitko mende Marcel van Bame- veld en Nederlands kam pioen Erwin Dobbelstein) zowel bij de dames als de heren beslag te leggen op de zilveren plak. De Ne derlandse afgevaardiging moest in beide gevallen de Zweden voor laten te gaan. Van Barneveld (11.04 over zes games) en Dobbelstein (11.34) scoor den beiden hoog. lack. Glimmend satijnen jack. In bordeaux, zwart, rood en Navy. Maat 176:60.-Maat 116; 50,- T-Shirt. Katoenen Jogging T-shirt Met schouderaccent. In wit, groen, geel en rood. Maat 176.14,- - n Maat 116: 12,- Jeaas. Blue denim Western jeans. Met nvets. Maat 176:32,-Maat U6; 28j- Jack. Poplm jack. Met rmtvoenng. In dé nieuwe kontrastkleuren geel. rood. Navy en kobalt. Maat 176:82,- Maat 1!6: 74,- Shirt. Katoenen polo shirt. Met kontrastbiezen. In naturel, blue. groen en rood Maat 176:16,- Maat 116: 14,- Jeans. Changeant jeans. Western model In geel rood en groen. - Maat 176:42,-Maat 116: 38,- Jack.Chmtz jack. Met badstof voenng. In rood en geeL Maat 176:52,- Maat 116. 44,— T-Shirt. Katoenen T-Shtrt. Met pnnt. In wit, geel, kobalt en rood. Maat 176:12.- Maat 116: 10,- Jeans. Werkmans twill jeans In donkerrood, indigo, geel en bnque. Maat 176:38,- Maat 116. 34 Opmerkelijke mode voor jongens van 6-16 jaar. m De toerclub Rijnmond houdt zaterdag een Euraudax propa- ganda-fietstocht over 100 kilo meter. De tocht voert naar het riviertje De Vlist dat stroomt tussen Schoonhoven en Gou da. Er wordt vertrokken van gebouw „De Noord", Kerkweg 46 Schiedam-Kethel om 9.00 uur. De aankomst staat ge pland om 14.00 uur. Maar liefst 184 leden van de Maassluise korfbalvereniging CKC hebben zich opgegeven voor een dagje uit op Tweede Paasdag. De coach van het zaalvoet balteam van Groenoord, Aad Kloppers, is door de straf com missie van de RVB naar aan leiding van zijn gedrag in de wedstrijd tegen Hellevoetsluis voor drie wedstrijden ge schorst Nog meer zaalvoetballers za gen hun negatieve inspannin gen beloond- Zo kreeg Jan Krabbendam van Schiedam zes en collega Chris Jongman drie wedstrijden aan de broek. De absolute kroon werd ge spannen door Slobodan Duti- na, die in het duel VVOH- Groenoord in november van het vorig jaar enkele rake klapppen uitdeelde. De Joe goslaaf moet als speler nu voor straf zowel in de zaal als op het veld tot 31 mei 1980 langs de kant blijven. De firma Adidas, bekend en berucht van de voetbalschoe nen, heeft ook z'n contacten in de regio. Ter betaling van slechts 4.95 krijgen alle korf ballers van Oranje Nassau (met inlevering van hun oude shirt) een gloednieuw van de Duitse firma. Gerard Kramer, de bokser die tijden de NK in de eerste ronde knock-out ging, is ge stopt met de actieve wedstrijd sport Hij zag de NK als een hoogetpunt uit zijn korte car- riëre. Hij hoeft overigens geen EEG-onderzoek te ondergaan. De bingo-liefhebbers kunnen weer terecht bij De Ooievaars. Vrijdag wordt er weer ge speeld in het gebouw van de Christelijke Sociale Belangen aan de Lange Haven. Er wordt om 20.00 uur gestart Atletiekvereniging Fortuna houdt zaterdag een eier-coop- ertest. Gedurende twaalf mi nuten moeten er zoveel moge lijk ronden worden afgelegd. Voor iedere afgelegde ronde ontvangen de deelnemers een ei. Er kan gestart worden tus sen 9.00 uur en 13.00 uur aan de Marathonweg. Korfbalvereniging Vlaardïng houdt op tweede paasdag een korfbal toernooi voor aspiran ten en junioren. Er worden ruim 500 kinderen verwacht DSS'26 heeft het oefenpro gramma klaar. De training be gint op 22 juli. 2 Augustus worde de eerste wedstrijd ge speeld tegen Schiebroek. Dan op 6 augustus DSS'26 -Loosd ui - nen, 9 augustus DSS'26 Oegst- geest, 31 augustus DSS26- Duinoord, 16 augustus DSS'26- Meerkerk, 20 augustus DSS*26- Oranje Wit, 23 augustus11 DSS'26-DCL en tot slot op 30 augustus Excelsior M-DSS26. Het damesteam van volley-111 balvereniging Holy heeft een j I simpele 3-0 zege op het zwak- ke Schovocomca behaald. Set-fjJ standen: 15-3, 15-12 en 15-5. De Vlaardingse heren kwa- 4'P men tegen Otte VC-4 niet ver-ijI der dan een 2-2 score. Holy t-l won de eerste set met 15-3 en Ijl ook de tweede werd, welis-||l waar nipt, met 16-14 gewon-f nen. Toen ging het bergaf-! waarts: 6-15 en 12-15. DRZ heeft zijn competetie- L wedstrijd tegen koploper Put-fl tershoek met 4-0 verloren. Be- f halve de vier treffers kregen g de Schiedammers ook officiële p waarschuwingen voor Frans Ij J 'Lansbergen, Ton Collê en Abfj Wolthuis mee uit de Hoekse)! Waard.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 5