SPORT UITGELICHT Je leert van dag tot dag leven" Hel gaat erom spannen voor Excelsior M en PPSC Hans Renirie op non-actief SPORT X'eTb&i' SVV's laatste Jan Groene weg: jilhdVBnii-.tl..- Zwaluwen.. duizend kilometer In warrig Paasprogramma: Weer problemen voor De Hollandiaan: Deventer„The Mounties" worden ze bij Go Ahead Eagles wel gekscherend genoemd. Zoveel trekken Kees van Kooten en zijn 'Westerse' maat Jan Groene- weg met elkaar op. Hoewel de ex-SW'er vier jonger is als de 31-jarige Kooten, met Leo van Veen van FC Utrecht de oudere aanvalsgarde van eredivisie vor mend, kan er toch ook een duidelijke parallel getrok ken naar de ontwikkeling van Jan Groeneweg, de Rot terdamse bikkel, die hoewel hij momenteel een moei lijke periode doormaakt, ook voetbalweg omhoog vocht Het doet hem zichtbaar goed, die belangstelling voor zijn persoontje. Met een glimlach (en eigenlijk ook speelwijze) die aan Njco Jansen doet her- ririneren, vertelt Jan Groene weg hoe hard hij bezig terug te komen. Immers, op> 9 septem ber van het vorig jaar onder vond hij de nadelen van zijn explosieve spel, toer hij in het duel tegen Willem II na een duel met Louis Havermans zijn linkerbeen op twee plaat sen brak, „Dit seizoen is een verschrik king voor me geweest. Het is officieel het derde hier in De venter en het spel van de twee voorgaande jaren, was van dien aard, dat ik er helemaal op rekende het juist nu te gaan maken. Ik op rechts, Kees (Van Kooten, ES) in de mid den, Jo (Körver, ES) op links, ideale voorhoede man. Maar ja, voorlopig ziet het er naar uit, dat ik pas in midden april m'n rentrée kan maken. Toch een heel seizoen kwijt". Typerend Typerend, Jan Groeneweg, die Wonend onder de rook van het Kasteel in Spangen ooit van achtste tot z'n elfde bij Sparta begon en daarna tot zijn acht tiende jaar bij Van Nelle (nu gefuseerd in TDC, ES) speelde, praat precies over eredivisie voetbal alsof hij met z'n straat tegen de andere straat voet balt. „Qua stijl ben ik ook blij ven straatvoetballen", 2egt Jan niet zonder trots, „Misschien is dat wel de reden, dat er nu nog nauwelijks talent echt doorbreekt. Op de straat ligt toch de basis van alle topvoet- ballers". Toch, het laatste seizoen heeft Jan Groeneweg de keerzijde van de medaille meegemaakt. Uit de publiciteit, geestelijk vechtend tegen de consequen ties van zijn blessure, groeide bij hem het besef van de perio de na de voetballerij. Serieus: „Ik ben begonnen met stude ren voor mijn middenstands diploma. Ja. vroeger had ik nooit tijd om te leren. Voetbal len was voor mij gewoon be langrijker. Ik zat op de Haven- vakschool in Rotterdam, maar het interresseerde me allemaal^ geen fluit". Geluk Groeneweg, nog steeds door gelijkwaardige collega's in de eerste divisie met jaloerse blik ken bekeken, had het geluk, dat hij zich via drie seizoenen SVV (zijn eerste betaalde club) met regelmatig scoren in de kijker speelde.„Bij SVV", aldus Jan „Daar heb ik met Rinus Gosens als trainer de grondbeginselen van het be taalde voetbal geleerd. Ik raakte zo steeds meer in het wereldtje verzeild, waar alles alleen om het voetballen door Emife Schelvis draait Bij NAC - mijn mooiste periode- maakte ik daar mooi gebruik van. De in Breda nog razend popu laire Groeneweg werd ook bij NAC nog niet met de proble men van de maatschappij ge confronteerd. Integendeel, NAC deed het met Addy Brouwers, Bert us Quaars, Tom Smits en Aty Graumans voor treffelijk in de eredivisie en de f uil-prof Jan Groeneweg (geen grote 'Randstad-mond') viel uitstekend in de Brabantse pul. „Vaak ook letterlijk", be kent Jan, want de gezelligheid na afloop van de wedstrijden was uniek". Daar en nu, in het voetbal- bestaan, leer je gewoon van dag tot dag leven", stelt Jan Groeneweg heel bewust, „Als ie geweldig speelt, denk je al leen maar aan het voetballen. De tegenstanders, de volgende wedstrijd, enzovoort. Gaat het minder, zoals nu met die bles sure, dan ga je aan andere za ken denken. The Eagles heb ben al een hoop voor me ge daan, een huis, werk (Jan is inmiddels werkeloos en stu deert alleen nog maar, ES) en een geweldige begeleiding. Maar dat is ook een keer afge- lopen. Dat is het keiharde van dit bestaan, maar ik heb er Zijn bvv- toch geen angst voor. Ik heb penoae, me in het voetballen weten te scorend tegen bedruipen, dan moet het daar- £?rtuna buiten ook gaan". Sittard. Jan 'v4r.' Schiedam/Vlaardingen Voor SW hangt het slagen van dit seizoen grotendeels van het komende paasweek einde af. Willen de Schiedam- Cor Peitsman roept om vervanging van Dick Hoog moed. Ook Jan van Heijenln- gen kijkt terecht zorgelijk. De SW'er. is voorlopig uitge schakeld. mers in de vierde en laatste periode een woordje meespre ken, dan dienen er uit de wed strijden tegen FC VVV (mor gen) en Heracles (maandag) minstens drie punten te wor den verzameld. Gemakkelijk zal het zeker niet worden, om dat Pira Visser inmiddels nog precies elf man voor zijn A- team overheeft „Ik reken ook maar niet op Dick Hoogmoed. Die heeft naar alle waarschijnlijkheid een scheurtje in het dijbeen" zegt Pim Visser, zich reken schap gevend van het belang van het paasweekeinde, „Het moet nu gebeuren, want daar na hebben we twee zware uit wedstrijden op het program ma. Gelukkig speelt het C- team niet, zodat ik daar zonder problemen wissels uit kan put- ten". Ook Hans Dorjee heeft bijna compleet geblesseerd elftal. Herman den Haag (enkelban den) is voor vier weken het gips in, terwijl de lijst van vo rige week ook Mitrovic kan worden aangevuld. „Wel is Van Dop van terug, zodat de defensie in verhouding met het duel tegen SVV weer wat sterker is. De blessure van Kooien laat zich ook minder ernstig aanzien". Saillant de tail is de FC Vlaardingen na het Olympisch Stadionbezoek maandag ook al zo'n publieks- knaller (SC Amersfoort) op bezoek krijgt. De vermoedellijke opstellin gen: Vlaardingen: Remmers waal, Ludwig, De Ruiter, De Vos van Steenwijk, Van Dop, Lorié, Stans, Janssens, Snij ders, Teijl en Bongers. SVV: Van Noortwijk, Zoet mulder, Van Dijk, Munnik, Kiebert, Mulder, Loovens, Kreft, Meijboom, Peitsman, Nanlohy. Vlaardingen Zwaluwen staat voor een beslissend com petitie weekeinde. Het team van Theo de Waard heeft nog alle kans op een tweede plaats op de rangelijst, maar dan moet het paasweekeinde wel gewonnen van Volendam en Harkemase Boys. De Waard: „We krijgen natuurlijk te ma ken met twee verschillende speltypen. Tegen Volendam zullen we iets behoudender moeten spelen dan tegen Har- kema. Het is natuurlijk wet zo dat we in principe voor nie mand bang hoeven te zijn. Als de concentratie maar goed is Tegen Volendam hebben we nog wat goed te maken van de smadelijke 0-3 nederlaag thuis" De oefen mees ter komt met het vertrouwde elftal binnen de lijnen. De Vlaardingse eerste kJasser moet nogal wat toeren het paasweekeinde. Eerst naar Volendam en dan naar Harke- ma (Fr). Dick van der Bergh, de in de betaalde belangstell- ktng staande spit&>peler van Zwaluwen: „Het wordt nog verschrikkelijk zwaar. Ik vind het raar gepland van de KNVB, twee van die zware uitwedstrijden in een week einde. Ik heb uitgerekend dat we duizend kilometer moeten afleggen. Een dan te bedenken dat er jongens moeten werken dinsdag- Als het ons maar niet gaat opbreken.—" 'W/9 Het team van TSB, dat ongenadig klop kreeg bij de Zwerver. De titelkansen voor de ploeg zijn tot nul gereduceerd. VI aardingen/Schiedam Een groot aantal clubs uit het wa terweggebied komen het paas- weekeinde tweemaal In actie voor de competitie, terwijl er ook nog bekerwedstrijden op het programma staan. Voor Excelsior M een beslissend weekeinde. Morgen thuis te gen ASWH en maandag uit naar Lisser Boys. Twee vere nigingen die allang veilig staan. Er moet worden gewon nen worden willen de Maass- Iuisers nog kans maken op lijfsbehoud. PPSC haalt maandag thuis In tegen Jodan Boys, de mede-degradatiekan didaat. De Schiedammers staan er relatief gezien het aantal gespeelde wedstrijden, nog het slechtste voor. DSS'26 gaat morgen naar Duno om alsnog te proberen degradatie af te wenden. Maandag tegen mededegrada tiekandidaat SV'35 kan de be slissing over wel of niet degra deren vallen. De overige wed strijden zijn van geen belang meer voor de competitie, te weten Unicum-Vlaardingen, Naaldwijk-HBSS, HVO- SVGEB. De afdeling: DVO'32- OFB, Cion-Zinkwegse Boys, GTB-NBSVV, VVK-LSV'71. In de beker: Hion-De HoUan- diaan, Naaldwijk-De Hoek, Nieuwenhoom-Ursus, Bolnes- Martinit. Maandag (tweede paasdag) is er een uitgebreid programma voor zowel de zaterdag- als de zondagamateurs. MVV'27 gaat naar Naaldwijk om zich defi nitief veilig te stellen, uiter aard moet er dan wel gewon nen worden. Vlaardingen gaat naar Schoonhoven en TSB is de gast van Unicum. De twee de plaats is de inzet. De verlie zer bij de vierde klasse-streek- derby HVO-HBSS kan het knap benauwd gaan krijgen, terwijl VVOR-Satelliet van weinig belang meer is. Voor de zondagamateurs een kleiner programma. Schiedam speelt uit tegen Woerden. Het elftal van Nico van Huet zal moeten winnen wü het een rol van betekenis blijven spelen in de competitie. De Schiedam mers hebben een achterstand van één punt op koploper Groeneweg. Uit Tegen Hille- gersberg kan Ursus zich defi nitief veilig stellen. DRZ vecht voor zijn laatste kans. Winst tegen 1FC is de enige moge lijkheid. Voor RKWIK staat er niets meer op het programma. Thuis tegen RCD kan er dus vrijuit gevoetbald worden. Vlaardingen De ellende voor De Hollandiaan is nog niet voorbij. Het penningmeester-probleem van veertig mille heeft ever, plaats moeten maken voor het voortijdige ontslag van trainer Hans Renirie, die de laatste zes competitie-wed strijden ook niet meer in de Vlaar dingse dug-out terug te vinden zal zitn. «Niet meer gemotiveerd", zegt het bestuur van De Hollandiaan en dat is nu terwijl de degradatiemes op de keel staat, duidelijk iets waarbij niemand mee gebaat is. .Hij beeft bet eerlijk tegen ons gezegd", vertelt secretaris Mari Struys, „Na de ne derlaag tegen DCV (2-8) zag hij het niet meer zitten. Het is we! jammer, dat we zo weer in het nieuws komen, maar bet is niet anders. Gelukkig zijn we zonder ru ne ititeen gegaan: De situatie onderin (een punt achter op CKC en vier op ODS) is zodanig, dat we nu super gemoti veerd moeten werken". „Ik geloof er nog steeds in dat De Hollan diaan het kan redden.", zegt Hans Renirie zelf ook, Het heeft dit seizoen werkelijk volop tegengezeten. Niet eenmaal heb ik met hetzelfde team kunnen spelen van wege blessures of schorsingen en het ene door Emile Schelvis team kan dat makkelijker opvangen als het ander. Ikzelf ging er aan kapot. Het is jammer na vier jaar met deze spelers groep te hebben gewerkt. De pschycholo- gisch beslissing van het bestuur kan ik wel begrijpen, hoewel ik zelf altijd het gevoel heb gehad me voor honderd pro cent te hebben ingezet. Nou ja, ik ga nu maar eens fijn relaxen". Intussen heeft de VV Vlaardingen De Hollandiaan in nood bijgesprongen door zijn trainer Joop Molendijk aan te bieden. Secretaris Mari Struys, die overigens nog niets van zijn verdwenen penningmees ter heeft vernomen, 2egt: „Hij gaat inder daad op vrijdagavond de selectiegroep trainen. We zijn erg blij dat Vlaardingen, dat weliswaar weinig promotie of degra datie-belangen heeft, dit heeft willen doen. Voor de dinsdagavonden zijn we nog bezig. We moeten het nog kunnen redden". Peet van de Waal vertolkt de mening van de spelersgroep: „We hebben het wel zien aankomen. Geen enkele week het zelfde elftal, daardoor werden de spelers zelf ook al onzeker. Tegen DCV was het simpel een zooitje. Misschien had de trai ner beter al aan het einde van vorig sei zoen kunnen opstappen. Maar ja, na het kampioenschap leefde iedereen in een roes van: 'het kan niet misgaan'. Dat gaat dus wel en het zal zeker de vraag zij of we het redden. Een nieuw 'gezicht werkt misscaien inspirerend". Hans Renirieniet meer gemotiveerd. De harde lijn bij DVO'32 wordt doorgezet. Wanneer een lid wordt betrapt kleedkamers en/of recla meborden te bekladden, gaat hij onherroepellijk de vereniging uit. Op de woensdagmidda gen 14 en 21 mei vindt op de terreinen van VFC en Fortuna het Vlaardings schoolvoetbaltoernool plaats. De Organisatoren zoeken nog steeds scheids rechters voor dit voor de schooljeugd. Aanmelden bij Schoolsport Vlaardin gen, Stadhuis, tel, 355888, Van de Hammen. De allerkleinste honk ballers bij Schiedam (pea nuts) worden op woens middag voortaan getraind door Lenie van de Have. Marieke Meyer is uit het bestuur van de hockeyve- reniging Pollux gestapt Op haar plaats kemt Machteld van Koon. De eerste stappen in de richting van een fusie tus sen de honkbalverenigin- gen Groen oord en Holy zijn -misschien- gezet Omdat beide verenigingen met een incompleet heren- softbalteam zitten, beslo ten zij, zonder consequen ties maar duidelijk om de leden ter wille te zijn, tot het formeren van één team. Cor van de Velden heeft zich bij" Holy belast met de zaaltraining. HBSS is dermate be zorgd over de hoeveelheid klei dïe wekelijks van de velden via de goot in de Nieuwe Waterweg ver dwijnt, dat is besloten om bij wijze van proef elke thuiswedstrijd voor junio ren en pupillen een schraaphoutje en plastic zakje uit te reiken, Leen Bijl zorgt daarna voor ver der transport De Feijenoord-suppor ters hadden het weer eens voor elkaar. Bij het bezoek aan de Broekpolder de jeu- dïgde 'supporters' de jonge aanplant rond het veld uit de grond. De Schiedamse jeugd kan weer naar hartelust vermaken met een levend ganzebordenspel. Woens dagmiddag 9 april kan er in de Margriethal aan dit denk- en doespel worden meegedaan. De toegang is grans, er wordt gestart om 15,00 uur, Gerrit van Gijzen blijft ook volgend seizoen de za terdagafdeling van VD1 trainen. Beide partijen hadden vorig jaar al een contract afgesloten voor éh seizoen, met een optie voor het volgende. Het contract is nu stilzijgend verlengd. Bij de Europese kam pioenschappen Bowlen in Dublin is Marcel van Bar- neveldt doorgedrongen tot de finale. Erwin Dobbel- stein is naar alle waar schijnlijkheid ook tot de eindstrijd doorgedrongen, maar door de slechte tele foonverbinding met Du blin kon dit niet worden bevestigd. Beide bowlers komen uit voor bowling- centrum De Kangeroe.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4