Gemeente werkt aa n v eei rplan nen Centrumbewoners: weinig vertouwen in dansleraar 27 MC-ers bij eikaar Huip buitengewoon onderwijs moet teruggeschroefd worden 'Rapport van VVD vol onjuistheden' Schiedams meisje vermoord krant Roken OBD wordt te duur Foutparkeerders ergeren centrum UI Voorzitter jeugdgemeenteraad: Kinderen doen lugubere vondst in Noord- Brabant SS Pagina vier Vietnamesen eerdaags uit villa ...ir dagen bent u er vanaf, VOORGOED Dinsdag 8 april 1980- ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broers vest 3 loh'fnon administratie 268091 - redact u* 262566 - k Lichtend ienM 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen„Jammer dat ik het zo moet formuleren, maar het rapport is een grote aaneenschakeling van onjuistheden en trivialiteiten," aldus de voorzitter van de Vlaardingse jeugdge meenteraad (JGR). Arjen van der Velde, in een reactie op het door de VVD-jeugd gepresenteerde herstructureringsplan voor die raad. Van der Velde's commentaar richt zich voornamelijk op het feit dat het rapport voorstellen doet die al lang gereali seerd zijn. Hij vindt dat de VVD-jeugd met dit rapport eens te meer laat blijken dat men gewoon niet op de hoogte is. „Ze had den zich de moeite bunnen be sparen," zegt hij. „Netto het enige dat nieuw is in het rap- fort is hel feit dat de agenda én week van te voren ver- stuurd zou moeten worden. In j plaats van dit rapport hadden ze gewoon een briefje kunnen schrijven met een mededeling over die agenda." Veel van de in het rapport ge dane suggesties komen cr op neer dat het dagelijks bestuur van de JGR zijn taak zorgvul diger uit moet voeren. Arjen van der Velde: „Ik wil wel er kennen dat het bestuur fouten gemaakt heeft Maar het ïs niet helemaal eerlijk, alles op het bestuur te schuiven. Het grootste probleem is de inzet van de leden. En, om het ne tjes uit te drukken, de VVD vormt daar geen uitzondering óp." Van der Velde meent dat er in de JGR in het verleden toch Interessante onderwerpen ge noeg aan de orde geweest ziin. Hij noemt daarbij de behande ling van de energienota. de nota organisatie stadsvernieu wing en het probleem van de jongerenhuisvesting. Steeds echter komt hij terug op de al eerder genoemde inzet van de leden. Zijn conclusie: „Ik heb steeds meer de indruk dat een orgaan als de JGR niet meer in deze tijd past. In deze tijd met actiegroepen en dergelij ke, bedoel ik. Daar zitten ae troblemen: het gebrek aan be- angstelling. Als je nu ook dit rapport leest, dan vraag je je af: ja, jongens, waar zijn we mee bezig. Ik ben bang dat het moment van ineenstorten van de JGR niet ver meer is." •De achttienjarige Schiedamse Emi de Boer werd in een plaatsje in Brabant vermoord aangetroffen. De politie zoekt mensen die haar sinds donderdag drie april hebben gezien. Schiedam Spelende kinde ren hebben zaterdagmiddag 3n een bos nabij het zwembad van net dorpje Nistelrode in Noord Brabant het levenloze lichaam gevonden van de achttienjarige Emi den Boer uit Schiedam.Het meisje werd sinds donderdag 3 april ver mist. Zij was door twee pis toolschoten, allebei dodelijk, om het leven gebracht De da der is nog onbekend. Het li chaam was gedeeltelijk ont kleed en lag half verscholen onder bladeren en takken. Er waren geen uiterlijke sporen van mishandeling. Dr. Zelden- rust heeft al sectie verricht, maar de resultaten zijn nog niet bekend. Hoe lang zij daar gelegen heeft, is ook nog niet bekend. Emi was op 3 april 's ochtends om vijf over half acht vanuit haar ouderlijk huis vertrok ken om met het openbaar ver voer naar de Haagse Acade mie voor lichamelijke opvoe ding aan de Laan van Poot in Den Haag te reizen. Zij stapte om kwart voor acht aan de P.J. Troelsralaan op bus 54, die haar naar het N.S.-station van Schiedam zou brengen. De bus kreeg echter ter hoogte van de Zwammerdamsingel een aanrijding. De chauffeur verzocht de passagiers toen uit te stappen, waarna zij naar het station moesten lo pen. Emi is toen ook uit de bus gestapt. Normaliter zou zij de trein van omstreeks acht uur naar Den Haag heb ben genomen, om daarna per tram of bus naar de academie te gaan. Daar is zij echter nooit aangekomen. De politie tast volledig in het duister hoe zij in Noord-Brabant is te rechtgekomen. De politie vraagt iedereen die in de R.E.T.-bus lijn 54 aanwe zig was tijdens de aanrijding op de Zwammerdamsingel. e- vcnals iedereen die Emi na donderdag 3 april heeft gezien contact op te nemen met de Schiedamse politie, telefoon 260760. toestel 126, de Rijkspo litie ïn Heesch, telefoon 04125- 2234 of met de plaatselijke po litie. Emi droeg een blauw trai ningsjack met witte strepen over de mouwen en witte ban den om de schouders, een zwarte trainigsbroek met de initialen E.d.B. en blauwe sportschoenen. Zij had een grote, witte sporttas bij zich met het opschrift: Exelsior Sport Den Haag. Onder haar jack droeg zij een blauwe sportsweater met het op schrift H.A.L.O. (Haagse aca demie lichamelijke opvoe ding). Haar trainingsbroek, schoenen en tas zijn nog niet teruggevonden. De Onderwijs Begeleidings Dienst (OBD), die functio neert voor de drie steden in het Waterweggebied, zal bij de komende bezuinigingsoperatie iik Vlaardingen een forse veer moeten laten. Het Vlaardingse college van B en W stelt in de bezuinigingsvoorstellen bij de meerjarenbegroting namelijk voor, om niet akkoord te gaan met een in de herziene begroting 1980 van de OBD opgenomen extra post voor het buitengewoon on derwijs (voor kinderen met leer- en/of opvoedings moeilijkheden). De voorstellen van het colle ge hebben betrekking op dat onderdeel van de uitgaven voor het buitengewoon on derwijs dat niet door het rijk terugbetaald wordt en dus door de gemeente Vlaardin gen opgebracht zou moeten worden. Het gaat om bedragen die variören tussen 112.461 gul den voor 1981 en 136.221 gul den voor 1984. In de gemeentebegroting 1980 is het aandeel van de gemeente Vlaardingen in de Schiedam Bewonersvereniging Schiedam-Centrum blijft bij de gemeente aandringen op maatregelen om verkeersoverlast in de binnenstad tegen te gaan. Om burgemeester en wethouders nogmaals op de proble men te wijzen heeft de vereniging een onderhoud met het college gevraagd. De verenigde centrumbewoners ergeren zich vooral aan de vele automobilisten, die fout parkeren op de Dam en Oude Sluis. Volgens de vereniging komt dat met name door de parkeermeters, die vorig jaar achter de Dam bij de brandweerkazerne zijn geplaatst. „Er staan nu wel parkeermeters, maar geen auto's," aldus de bewonersvereniging in een brief aan het college. Een andere oorzaak van het vele fout parkeren in de binnenstad noemt de vereniging het onvoldoende poli- tie-optreden tegen overtreders van parkeerverboden. Verder wil de vereniging onder meer weten waarom de gemeente de toegezegde vernieuwing van het kade hekwerk op de Oude Sluis nog niet heeft uitgevoerd. door de OBD geraamde kos ten voor het buitengewoon onderwijs begroot op 255.383 gulden. Door de OBD wor den in de herziene begroting deze kosten nu echter op ƒ285.180 geraamd, terwijl hierboven nog een bedrag van ƒ106.126 voor niet decla rabele uitgaven is geraamd. Het college stelt nu dus voor, deze niet bij het rijk terug te vorderen uitgaven te schrap pen. Wethouder IJsbrand van der Velden: „Die OBD is zo lang zamerhand een zeer kostbaar instituut geworden. Het wordt tijd dat daar eens ste vig naar gekeken gaat wor den. Binnenkort volgt er dan ook een gesprek tussen de wet houders van financien van Vlaardingen, Schiedam en Maassluis en de OBD. Dan gaan we de zaken eens op een rijtje zetten." Het is overigens te verwach ten dat er binnen afzienbare tijd een rijksverordening komt voor de onderwijs-be- geleidingsdiensten. De wet houders van onderwijs uit Vlaardingen en Schiedam, Arij Maarleveld en Herman Posthoorn, zijn voor dat doel donderdag naar Utrecht ge weest, waar de Vereniging van Nederlandse Gemeenten over de onderwïjs-begelei- dingsdiensten en deze veror dening een congres hield. De aan- en afvoerroute voor de veerpont moet sterk verbeteren. Ook de parkeergelegenheid moet worden aange-past. Maassluis In opdracht van het gemeentebestuur is de dienst van gemeente- SchiedamTijdens het de bat tussen Wim Hajee en de bewonersvereniging Schie- dam-Centrum, zaterdag in het Zakkendragershuisje, heeft Hajee nog steeds geen vertrouwen kunnen winnen bij de bewoners. Ondanks toenaderingspogingen van Hajee wil het merendeel van de aanwezige Centrumbewo ners geen dansschool op de Dam nummer 12. De angst dat Hajee in slechtere tijden zijn dansschool tot een disco theek zal omtoveren, bleef. En dat willen de bewoners in geen geval; naar hun zeggen hebben zij al genoeg overlast yan de discotheken en café's in het Centrum. In antwoord hierop wilde Hajee zwart op wit garanderen dat de school altijd om elf uur sluit en dat hij af zal zien yan zijn plannen am het pand bui ten het dansseizoen voor re cepties te verhuren. Maar de stap van dansschool naar dis cotheek bleef volgens een be woner klein: „Ik zwoor vroe ger nooit buitenlanders bij Ci^jn bedrijf in dienst te ne- •Bewoners contra dansleraar Wim Hajee, zaterdag in het Zakken dragershuisje. Geen dansschool is nog steeds het ideaal van de bewoners vereniging Schiedam- Centrum. men. Ik heb het toch moeten doen en ik erger mij er elke dag aan. Soms moet je noodge dwongen wei iets onderne men." De bewoners hadden nog meer grieven. Pakeerproblemen, ge luidsoverlast en de tapvergun- ning, in samenwerking met de geruchten dat het pand aan de Dam betaald wordt door een grote brouwerij, veronrustte de bewoners bijzonder. Wim en Joke Hajee gaven echter de verzekering dat het bij hun nooit uit de hand zal lopen. De leerlingen worden geaaviseerd hun wagen elders te parkeren, het pand zal door middel van vier muren en een dak wor den geisoleerd en „een dan- school is niit de plaats om straalbezopen te worden," aldus Hajee. „Ik wil een pure dansschool. Rotzooi 'kunnen we gewoon met gebruiken," vindt het echtpaar Hajee. werken bezig aan het ont- wikkelen van plannen voor een betere afwikke ling van het verkeer, dat gebruik maakt vin de veerpont Maassluis Ro zenburg. Al geruime tijd bestaat er ongenoegen in de stad over de manier, waarop een en ander mo menteel gebeurt: met name het feit dat nogal wat vrachtverkeer vanuit Rozenburg via het veer naar Maassluis komt en vervolgens de hele stad door moet, op weg naar rijksweg 20, is een doorn in het oog van het ge meentebestuur. Duidelijk is inmiddels, dat voor dat laatste nauwe lijks een oplossing is. Ge meentewerken heeft zich georiënteerd op mogelijk heden, om dit verkeer he lemaal buiten de stad om te leiden, maar een derge lijke route zou diverse kunstwerken vergen en dus miljoenen guldens kosten. Op het ogenblik wordt druk getekend aan een nieuwe af- en aanvoerroute tussen de aanlegplaats van de boot en het Havenplein. Omdat die route de toekomstige delta- dijk kruist moet ook hier een kunstwerk in worden opge nomen. Verder wordt ook nagedacht over een betere parkeergelegenheid voor het toenemend aantal forenzen, dat per auto naar de veer boot rijdt, de wagen daar neerzet en te voet naar de overkant gaat. Het zal overigens nog wel even duren, voor de defini tieve plannen klaar zijn. De directeur van gemeentewer ken. ir, J. H. Kloet, zei vorige week in de commissie voor ruimtelijke ordening: „Het is een moeilijk probleem, raaar we hebben nu een variant, die misschien inderdaad de enige juiste zal blijken te zijn," Hoekse jeugdcentrum Speeszitweerinde problemen. Pagina twee. r-'-onWustrowover vervuiling en verruwing. Pagina drie. PPSCgaat richting derde klasse. FC Vlaardingen en SW spelen weer geen ro! van betekenis. Pagina vijf. Zwaluwen knokte zich niet langs Harkemase Boys maar wei langs Volendam. Pagina zes. 's-Gravenzande Enkele ge zinnen van de Vietnamese bootvluchtelingen krijgen over enige dagen van gemeentewe ge een woning toegewezen in 's-Gravenzande. De kerngroep die vanaf de eerste dag van aankomst de Vietnamesen heeft begeleid, doet op de be volking een beroep om de nieuwe bewoners aan meubi lair, beddegoed en serviesgoed te helpen. Tot nog toe werd tijdens het verblijf van de bootvluchtelin gen in villa Ouwendijck voor alles gezorgd. Als de Vietna- mezen straks echter een wo ning krijgen toegewezen zul len ze een leeg huis aantref fen. Vlaardingen Een groepje gebruikers van de zogenaamde 27 MC-bur- gerband in Vlaardingen heeft het initiatief geno men om in een stedelijke vergadering een discussie op touw te zetten tussen, alle geïnteresseerde 2? MC-ers in de gemeente. Tijdens deze bijeenkom sten zal geprobeerd wor den, wat onderlinge af spraken te maken over het gebruik van de betref fende radiofrequentie, ter wijl tevens de behoefte zal worden gepeild aan een Vlaardingse vereniging voor 27 MC-ers. Sinds begin vorige maand de 27 MC werd vrijgegeven voor led er een die aan bepaalde voorwaarden voldoet de zo genaamde M ARC-regeling van Neelie Smit-Kroes is het ge bruik van de betreffende ra dioband weer sterk in de be langstelling gekomen. In Vlaardingen heeft dat er zelfs j toe geleid, dat er al wat aar- ADVERTENT1E dige activiteiten werden ont wikkeld, zoals het houden van vossejachten met gebruikma king van het betreffende ra diokanaal. De bedoeling van de vergadering is te proberen, dergelijke activiteiten wat te coördineren. De mogelijkheid bestaat, dat er ook nieuwe ini tiatieven naar voren komen. De bijeenkomst wordt morgen, woensdag 9 april, gehouden in de dependance van hei buurt huis in de Vettenoordsepolder, „De Rommelpot" m de Sta tionsstraat 32. Men begint om 21.00 uur. aim. ildiTi alt kki

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1