SCHIEDAMSCHE COURANT Gemeente wil uitbreiding hondenverbod Draagvleugelboot Maassluis- Londen vaart voorjaar9<81 [Tram naar Woudlioek mag rerroerniet ten koste van bus Ik clcpOTef krant doeniet zo fonds... [Ksemdegoot Geen vertraagd doorvoeren tariefsverhogingen Arbeidsmarkt blijft zwak Muskusratten gesignaleerd in Midden Delfland. Pagina twee. De sterrenkijkers van Maassluis. Pagina drie. Honderd jaar In HonoremDei. Pagina vier. Inbraak in kleuterschool I1 Telefoonnummer voor melden leegstand Kritiek opplattnen openbaar Donderdag 10 april 1980- - ONAFHANKELIJK DAGBLAD- -104de jaargang no. 26590-s pagina's Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL b n Als de gemeenteplannen doorgaan kunnen hondenbezitters in Schiedam op steeds minder plaatsen met hun huisdieren terecht. Schiedam De gemeente Schiedam overweegt een uitbreiding van de gebie den waar het verboden is 'honden uit te laten. Vorig jaar stelde de gemeente al op enkele plaatsen als proef een verbod voor honden in. De verontrei niging met hondenuit werpselen op de proefter- jreinen blijkt duidelijk te zijn afgenomen. In de buurt van de plaatsen wil de gemeente hondentoi letten plaatsen, zoals me dio vorig jaar al in het Strickledepark is gebéurd. Al geruime tijd wordt er door verschillende groe pen, waaronder de bewo ners van het Fabriplein, op aangedrongen maatre gelen te nemen tegen de steeds verder toenemende vervuiling van hun woon omgeving door honde nuitwerpselen. Vlaardingen Het colle ge van B en W voelt niets voor het vertraagd door-* voeren van tariefsverho gingen voor gas en electri- citeit, omdat dat direct van invloed zal zijn op de beschikbare vrije ruimte. Dat staat vermeld in de de bij de meerjarenbegroting gevoegde aanbiedingsno ta. Overeenkomstig de toezeg ging in het Beleidsprogram ma 1978/1982 heeft het colle ge nagegaan wat de invloed is van de resultaten van de nutsbedrijven. In de afgelo pen jaren is het aandeel van de resultaten van de nutsbe drijven in de totale netto ontvangsten steeds op ruim 3,5 procent begroot Het be lang van de resultaten van de nutsbedrijven is, indien deze afgezet worden tegen de totale netto-ontvangsten van de gemeente, niet zo groot Het college is toch van me ning dat deze batige saldi van de nutsbedrijven voor Vlaardingen van belang zijn, omdat deze in belangrijke mate van invloed kunnen zijn op het bedrag der be schikbare vrije ruimte. Deze ruimte heeft in de afgelopen jaren steeds ongeveer 1,5 a 2,0 miljoen gulden bedragen. Het batig saldo van de nuts bedrijven is voor 1980 be groot op ruim 1,5 miljoen gulden. De tarieven zullen overigens de komende jaren steeds met 3,5 procent verhoogd wor den. Schiedam Kleuterschool Het Koepeltje zal het voorlo pig zonder geluidsinstallatie moeten stellen. In de paasva kantie werd de school aan de Lange Singelstraat door inbre kers bezocht, die de complete apparatuur, gereedschap en schoonmaakmiddelen meena men. De waarde van de buit bedraagt 2200 gulden. Als de gemeente de plannen om de gebieden uit te brei den doorzet kunnen omwo nenden in de toekomst hun honden niet meer uitlaten in de Plantage, het plantsoen aan de Willem Brouwer straat voor de openbare ba sisschool de Gorzen en de speelplaats op het Fabri plein. De hondenbezitters zullen er attent op worden gemaakt door borden met de tekst „verboden voor honden". Als de maatregel wordt uitge voerd komen op een aantal plaatsen in de nabijheid van de gebieden hondentoiletten, waar de bewoners met hun huisdieren terecht kunnen. Begin vorig jaar stelde de ge meente bij wijze van proef een verbod voor honden in in het Strickledeparkje, de speelplaats en de speelweide op de Maasboulevard en de speelplaatsen in het Prinses Beatrixpark, het Volkspark en aan het Noordeinde bij de Harreweg. Tijdens de proef periode bleek de verontreini ging duidelijk te zijn vermin-' derd. Wel werd in de buurt van twee proef terreinen omgeving Vlaardingerdijk en bij de flats aan de Maas boulevard een toename van de vervuiling door hon denuitwerpselen geconsta teerd. Daarom wil de ge meente op die plaatsen als nog hondentoiletten aan brengen. Aantal werklozen daalt on void oe: a d e In het gebied Waterweg noord daalde het aantal werklozen in de maand maart met 66 en kwam daarmee op een totaal van 2499. Ten opzichte van maart 1979 betekent dat een vermindering van 14. „Een onvoldoende daling voor de tijd van het jaar" zo concludeert het ar beidsbureau. Vooral in de bouwnijver heid zit er niet veel schot in de zaak. De vraag naar krachten in de nieuw bouw werd gehalveerd: van 66 naar 33. Werkge vers in de bouwnijverheid wijten deze teruggang aan de slechte economische si tuatie. De onderhoudsbe drijven in de bouw heb ben daarentegen nog wel behoefte aan goedge schoold personeel. In de bouw vragen 113 mensen om werk. In de metaal daalde het aan bod van 358 naar 333. De vraag naar arbeidskrachten bleef constant op 355. De on heilspellende ontwikkeling in de scheepsbouw blijft in de metaalsector een dreigend stempel drukken op de situa tie. In de sectoren Handel en Kan toor blijft de arbeidsmarkt ver beneden peil. Bij de handel be droeg het aanbod 321 en en in de kantoorbranche 189. De vraag was aan het einde van de maand maart respectieve lijk 28 en 68. Vooral de vrou welijke' werkzoekenden in' deze sectoren zijn erg moeilijk plaatsbaar. Ook voor de jeugd blijft het modderen. Eind maart waren er 312 mannen tot 23 jaar wer kloos en 436 vrouwen van die zelfde leeftijdscategorie. Schiedam blijft de onbetwiste koploper in het aantal werk zoekenden. 1120 Schiedam mers zochten een baan en Vlaardingen telde er 904. De andere steden in de regio. Maassluis. Maasland,Hozen- burg, Hoek van Holland en Maasland telden er in totaal 475. De leeftijdscategorie van 25 tot 39 jaar blijft zowel bij de man nen als bij de vrouwen de meest kwetsbare groep, In deze categorie bedroeg het aantal werkzoekenden bij de mannen 576 en bij de vrouwen 264. Bij de vrouwen zijn er ook veel werklozen in de groep be neden de 22 jaar: 436. Directeur J.A. van Lent van het Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord meldt in zijn maandelijkse slotbeschouwing dat de eerste reacties op halfjaarlijkse vraagacquisitïe positief zijn. Het arbeidsbureau peilt ieder halfjaar bij bedrijven de vraag naar vacatures. De plaatsings mogelijkheden voor vrouwen en voor bouwvakpersoneel blijven echter beperkt. Het hotel (links) en de terminal (rechts) die Conro Enter Li nes gaat bouwen deels boven de haven, deets aan de Burge meester De Jonghkade, gezien vanuit de Govert van Wijnka de. Op de voorgrond de Haven. ptntni-miini^ai.1 Maassluis De kersverse maatschappij Conro Enter Lines, opgericht op 1 ok tober 1979, wil in het voorjaar van 1981 begin nen met een geregelde bootdienst tussen Maass luis en het centrum van Londen. Het is de bedoe ling om met draagvleugel boten drie keer per dag (om 8.00 uur, 13.00 uur en 17.00 uur) vanuit Maass luis naar Londen en drie keer per dag vanuit Lon den, bij de Tower Bridge, naar Maassluis te gaan va ren. Conro Enter Lines is van plan in Maassluis op de Burgemeester De Jong hkade tegen de sluizen aan een terminal en een hotel neer te zetten. Het hotel bevat zestig kamers en een bowlingcentrum Vlaardingen Het gemeenteraadslid Henk Krabben (PvdA) heeft college van BenW ge vraagd om in Vlaardingen een telefoonnnummer te bestemmen voor het melden van leegstaande woningen. Als lid van de vorderingscommissie en de commissie voor woonruimteverdeling heeft hij geconstateerd dat er ook in Vlaardingen grote aantallen woningen leegstaan zonder dat de verdelende instanties daarvan op dc hoogte zijn. Naar zijn mening is het dan ook terecht dat het kraken ook in Vlaardingen steeds meer toe gepast gaat worden. Uitgaande van het feit dat omwonenden vaak als eerste op de hoogte zijn van leegstand, wil Krabben deze mensen de kans geven dat te mel den op een telefoonnummer dat speciaal voor dit doel bestemd is. Naar de mening van Krabben is voor het voeren van een vorderlngsbeleid het snel registreren van leegstand een zeer wezenlij ke voorwaarde. iiiiiniiniiiifiiiiiifiiiiiiiirEtiiiiiuiuiiiiinmiiiriiiiiniiiiiiMMiiiiiiiihiiiiniirurniiiiiiniiiiiiiiiiffniiiHiiiuiiHiiiiiiMirjiiiiiiiuiiinioiHriiniiiiiniiiiirtiniininiiiimiiiiiiiiiiiiimiiniriiEHmiiinniirriiirmiiiiitiiiiiiitiimuinititiniimtiriiiiiiiiiiiiiiiiiiimrir met acht banen. Het is de bedoeling om in ieder ge val met de bouw van de terminal te beginnen. Daarin worden namelijk de vertrek- en aankoms tfaciliteiten onderge bracht. De twee draagvleugelboten, die op het ogenblik in Italië worden gebouwd en waar van de eerste aan het eind van dit jaar wordt opgele verd, zijn in staat om in vier uur de oversteek naar Enge land te maken. Door de spe ciale constructie van deze bo ten kunnen zij tot wind kracht acht nog in de vaart blijven en een normaal com fort bieden. De maatschappij verwacht dat de lijn een be zettingsgraad van zeventig procent zal halen. De kosten die aan een retourtje Maass- luis-Londen verbonden zijn zullen ongeveer 375 gulden bedragen. Er kunnen twee honderd passagiers aan boord. Wethouder Van der Knaap verklaarde tijdens een pers conferentie van de gemeente Maassluis en de Conro Enter Lines, dat de risico's voor de gemeente Maassluis tot het uiterste beperkt zullen wor den. „De gemeente geeft de grond uit in erfpacht, zorgt voor een aantal voorzienin gen en neemt niet deel aan de maatschappij. Verder moet natuurlijk ook deze maatschappij rekening hou den met de verordeningen die voor dit gebied en deze werkzaamheden gelden in Maassluis." Ten behoeve van de passagiers en de werkne mers van het bedrijf wordt achter het bedrijf van Dirk zwager een parkeerterrein aangelegd voor 500 auto's. De passagiers zullen met een busje, net als op een vlieg veld, naar de terminal ver- voerd worden. Voor het gebied waar Conro Enter Lines het hotel en de terminal gaat bouwen, be staat overigens geen bestem mingsplan, maar voor de be woners die bezwaren hebben tegen de plannen gelden de mogelijkheden van de wet AROB. Voor het bouwen van het hotel zullen een aantal huizen gesloopt moeten wor den, maar de onderhandelin gen daarover zijn al bezig. Wethouder Van der Knaap heeft trouwens dinsdagavond de bewoners van Het Hoofd ingelicht over de plannen, die het aangezicht en het le- v ven in deze straks door de l aanleg van de Deltadijk geï- l soleerde wijk sterk zullen doen veranderen. De directeur van Conro En ter Lines, de heer D. Vahr- meyer, deelde mee dat het de bedoeling is dat de maat schappij gaat werken met Hollands personeel. Hij ver wachtte dat de hele onderne ming werk zal gaan geven voor 125 tot 150 man. Schiedam De doortrek king van een (snel)tram van Rotterdam naar Schiedam-noord mag niet ten koste gaan van de be staande busverbindingen tussen beide steden, aldus de stichting Reizigers O- penbaar Vervoer (Rover) in een brief aan de ge meente Schiedam. Rover maakt vooral bezwaar te gen het verlies van RET- buslijn 38 als rechtstreek se verbinding met Rotter dam en het inkrimpen van de Westnederland-lij nen 52 en 53, die volgens de Schiedamse deeinota o- penbaar vervoer 1980 1985 tot aan het Marconi- plein in Rotterdam gaan rijden. Rover pleit voor handhaving van de huidi ge eindpunten bij het Rot terdamse Centraal Station. De stichting schrijft de ge meente er bewust van te zijn dat de maatregelen, die zijn voorgesteld in de nota, de goedkeuring van de gemeente Rotterdam en de rijksoverheid moeten krijgen en dat de nota dus als verlanglijstje kan wor den beschouwd. Daarom vindt Rover dat de gemeente vooraf gaande aan eventuele onder handelingen geen standpunt moet innemen dat in strijd is met haar eigen doelstellingen in de nota: de verbetering van het openbaar vervoer in Schiedam en van Schiedam naar andere plaatsen èn het vergroten van de concurren tiepositie van het openbaar vervoer ten opzichte van de auto. Tevens spreekt de stichting zich in de brief aan de ge meente uit tegen een keerlus in de tramlijn naar Woudhoek bij de Delflandseweg. Zo'n lus in de nabijheid van het staion Sc h i eda m Ro t ter da m - west moei de reizigers een goede overstapmogelijkheid op de treinen bieden. Rover is van mening dat een goede over stapmogelijkheid niet valt te realiseren, aangezien de tram baan op de westelijke kant van de Broersvest is geprojecteerd en de trams om de lus te be reiken twee maal twee rij stroken moeten oversteken. Het oponthoud dat daardoor wordt veroorzaakt weegt vol gens de stichting veel zwaar der dan het geringe voordeel van de overstapmogelijkheid. Volgens de gemeentelijke dee'lnota moet RET-bus 38, die in het spitsuur iedere vijf mi nuten vanaf het EmmapJein naar Rotterdam rijdt, komen te vervallen. Rover vindt het onaanvaardbaar dat de bewo ners van Schiedam-oost, die nu met deze bus binnen vijf tien minuten in de Rotterdam se binnenstad kunnen 2ijn, in de toekomst met de bus naar het Marconi plein moeien om daar hun reis per tram of me tro voort te zetten. Volgens de stichting betekent dat min stens een verdubbeling van de reistijd. Ook betreurt Rover de inkrimping van de buslijnen van Westnederland in de rich ting Rotterdam, omdat de thans door de bevolking van Schiedam-west genoten recht streekse verbinding met Rot terdam verloren gaat. De stichting vreest ervoor dat door de maatregel deze lijnen ook buiten Schiedam veel minder populair zullen wor den met het risico dat de on langs ingevoerde twintig mi nuten-dienst teruggedraaid moet worden. -tS. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. do* O Sto«< O Zvdtes- O posts VJoQtip *1*0

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1