Sterk veld hij Westland Marathon Spanning stijgt voor Fortuna en Schiedam Nog drie kanshebbers Heuvelman alleen op kop Zwaluwen gokt op laatste periode VERMJ£L? ;.?5Ö A - v I^S1S4S3a In onregelmatig Regio-atleten niet kansloos Beslissing..... Dam kampioenschap van Schiedam: Bowlingteam scoort hoog gwfSPjftfp - V SEW vrijdag 11 apriJ 1980 VD/SC/WW I.,.I.. TVT^5>ccl«ï« Viïn hpf: h<»TWptf« aantal Maassluis Van het beperkte aantal internationale evene menten op de Westlandse sportkalender is het morgen de beurt aan de Westland Marathon. De elfde alweer, sinds de inmiddels ter ziele zijnde atletiekvereniging Maassluis in 1869 besloot om de marathon in Nederland meer bekend heid te geven. De reeks is eenmaal onderbroken geweest (in 1975, waarna het Naaldwijkse Olympus'70 voor de organisa tie tekende), maar sindsdien is de Internationale Westland Marathon niet meer weg te denken uit het vaderlandse atle- tiekwereldje. Zwoegende achterblijvers in de Westland-marathon. Ook dit jaar zal dit beeld veel veelvuldig te zien zijn. l/ljr.*i.l r ictïtJt uxiiga jiciijjpivciiöwiaj/; Vlaardingen De Vlaardingse damkampioen schappen hebben door verschillende oorzaken een onregelmatig verloop gekregen. Er is geen regele- ment om de spelers erop te wijzen niet te pas en te onpas af te schrijven. Door het veie uitstel zal de kampioen pas volgende week bekend zijn, drie we ken later dan gepland. De grootste kanshebber is met nog één partij te spelen Wim Heuvelman. Hij won in de achtste ronde van Dick vjn den Kerkhof f, die om zijn laatste kans te verdedigen zelf hel initiatief nam. Ofschoon remise voor het grijpen lag, overzag hij in het eindspel een kleinigheidje en verloor alsnog de partij. Leen Torn speelde zeker niet sterk tegen Cor Veelen, maar won dankzij on nauwkeurigheden in het eind spel van laatstgenoemde. Vee len eindigde door de nederlaag op de laatste plaats en degra deert naar de eerste klasse. In de eerste klasse is wel al de kampioen bekend, Erik Heide bewerkstelligde zijn promotie met slechts één verliespunt en vijf punten voorsprong op de nummer twee Dik Mast. In de tweede klasse veroverde Jaap Voerman de titel en speelt derhalve in het vervolg een klasse hoger. Stand in de hoofdklasse: Heu velman 8-12, Biel 8*—II, Lijk- lema 810, Tom 910, Van der Kerkhoff 7—7, Van Splunter 87, Tamboer 87. Vermeulen 87, R. Bolderheij 97, Veelen 9—-4. Eindstand eerste klasse: De Heide 815, Mast 810, Autar 89, Geldof 87, Lensvelt 8-7, Metzger 8—7, Wisse 86, Van Woerden 8—6, K. Bol derheij 8—5 Eindstand tweede klasse: Voerman 812, Kars 810, Dessens 89, Weisscher 88, Van der Sluis 87, Van Vliet 87, Van der Kuil 8—7, Nent- jens 87, Mostert 85. Maassluis Bij de atleten uit de regio bestaat er een goede belangstelling voor de Westland Marathon. Het Naaldwijkse Olympus '70 is als organisator de grootste leverancier met 34 inschrijvingen, maar ook Fortuna Vlaardingen met 17 en het Rotterdamse PAC met 13 atle ten zijn hier goed vertegenwoordigd. Beste regio-loper was vorig jaar de Vlaardingse atleet Henry Riedijk, die toen op een uitstekende zevende plaats beslag legde en dit jaar wederom hoog moet kunnen ein- digen. Henk Bronswijk, al vele jaren eerst aankomende Oiym- pusatleet, krijgt nu te maken met debutant Jan van der Sman. Beiden zullen elkaar niet veel ontlopen, waarbij de routine van Bronswijk wel eens de doorslag zou kunnen geven. Ook Rotterdammer Wim van Zon (PAC) moet hier een goede notering kunnen behalen. Bij de veteranen lijkt de strijd zich te gaan afspelen tussen Sjaak Hoogendljk van Fortuna, Gerrit Kramer van AVR uit Rotterdam en Henk Groenewegen van Olympus '70. Zo'n 250 atleten en atletes uit binnen- en buitenland staan dit jaar op de deelnemerslijst voor de Westlandse editie van de naar het Griekse stadje Ma rathon vernoemde lange af standsloop over 42.195 meter. Het veertigtal buitenlanders is (zoals gewoonlijk) voorname lijk afkomstig uit Engeland, maar ook Denemarken, West- Duitsland, Schotland en België komen met meerdere lopers naar Maassluis. En dan zijn er nog één mans-afvaardigingen van Frankrijk, Luxemburg en zelfs Australië. Wie er morgenmiddag om on geveer kwart over drie de lau werkrans krijgt omgehangen is nog lang geen uitgemaakte zaak. De enige referenties voor een voorspelling over de winnaar zijn de persoonlijke records van de atleten, maar omdat deze onder vaak sterk verschillende omstandigheden zijn gevestigd bieden ze niet veel houvast. Datzelfde geldt voor beste prestatie van een weinig recente datum zoals het geval is bij de Schotse vete raan Donald Macgregor (40 in middels), waarvan toch moei lijk verwacht mag worden dat hij zijn 2.14.15 uit 1974 hier gaat benaderen. Overigens is het facet „leef tijd" in het marathonlopen zeer betrekkelijk, want Mac gregor kwam vorig jaar nog tot een ook internationaal ge waardeerde 2.18.30. Bij de fa- vorie.en is zelfs een debutant op leeftijd: de 36-jarige Bram Wassenaar, ooit nog eens een wereldtopper op de 1500 me ter, tegenwoordig een geducht concurrent op de langere af standen en samen met Henk Kalf de belangrijkste Neder landse vertegenwoordiger. Over de marathoncapaciteiten van Henk Kalf bestaan min der twijfels, want hij mocht zich met 2.16.53 een tijdlang nationaal recordhouder noe men. Onder de buitenlandse deelne mers schuilt een flinke portie kwaliteit en dat geldt dan met name voor de Deense equipe, die vijf atleten rond of onder de 2 uur en 20 minuten telt. Het meeste gevaar lijkt te gaan komen van de Olympische kandidaat Jorn Lauenborg, voor wie in 1979 al eens 2.15.32 werd genoteerd. Arne Stigsen (2.17.30 in 1979) en de 23-jarige belofte Sven Erich Kristensen (vorig jaar 2.21.30). Bengt Larssen en Arend Mögensfeld zijn op het laatste moment aan dit drietal toegevoegd. De eerder gedane inschrijving van Julien Grimon, de triom fator van 1979, is geannuleerd zodat het vuurwerk bij de Bel gen nu van Hoger Michielsen moet komen. Evenals Grimon dat vorig jaar deed, kan hij hier wel eens voor een verras sing gaan zorgen. Dan ver meldt het fraai uitgevoerde programmaboekje nog een drietal coryfeeën: de Frans man Emile Hecquet, die al eens 2.18.09 realiseerde en de Schotten Colin Youngson met 2.16.50 als beste prestatie en Douglas Gunstone, die ook al eens onder de 2.19 finishte. De voornaamste kandidaten voor de eindzege lijken echter de Nederlanders Kalf en Was senaar, de Denen Lauenborg en Stigsen, de Schotten Gun stone en Youngson alsmede Hecquet uit Frankrijk. Jorn Lauenborg start als outsider maar verrassingen zijn vooral in een marathon niet uitgeslo ten. De organisatoren 2ijn bij het samenstellen van het omlijs tende gedeelte van de marat hon actief geweest om zoveel mogelijk mensen bij het spek takel te betrekken. Aan de marathon zijn een fotowed strijd en een kJeurwedstrijd voor de jeugd verbonden, ter wijl iedereen gratis in de gele genheid is gesteld om mee te dingen naar een reiseheque van 350 gulden, via het raden van de juiste winnende tijd. Het startschot voor de elfde Westland Marathon valt mor gen om 23.00 uur op de Uiver- laan in Maassluis. Vlaardingen Eersteklasser Zwaluwen Vlaardin gen staat zaterdag voor de lastige opgave om DOSK in Kampen te bestrijden» Het is tevens de eerste wedstrijd voor de laatste periode. Gezien de goede resultaten van de laatste tijd, ligt het in de lijn der verwachtingen dat de Vlaardingers hoge ogen kun nen gaan gooien. Zeker gezien het programma dat nog afgewerkt moet worden. Naast Kampen heeft Zwaluwen alleen nog uitwedstrijden tegen Spijke- nisse (aanstaande dinsdag!) en Bennekom voor de boeg Oefenmeester Theo de Waard: „We hebben de ellende bij Harkemase Boys gelukkig snel vergeten - overigens er is om een mondelinge behandeling gevraagd - en bij Volendam ging alles alweer naar wens. Zaterdag gaan we van hetzelf de concept uit, dus met een versterkt middenveld. Dick van der Berg haal ik weer te rug naar de middeniinie, ten minste als zijn lichte blessure over is. Ook Leen Pijpers en Theo Juistenga zijn nog niet helemaal fit, maar ook zij zul len tegen DOSK welhaast ze ker binnen de lijnen komen. Met een gelijkspel ben ik te vreden, want vooral de laatste weken timmeren de Kampe naren behoorlijk aan de weg. Gokkend op de counter kan Zwaluwen voor een spannen de verloop zorg dragen. Het is echter de vraag in hoeverre de Vlaardingse defensie voldoen de weerwoord heeft op de aan valsgolven van de thuisploeg, die over een aantal zeer geta lenteerde jongens beschikt en die zich gesteund weet door een fanatieke aanhang. Een herhaling van de eerste ont moeting (42 voor Zwaluwen na een uitstekende wedstrijd) zal dan ook niet eenvoudig te realiseren zijn. In de tweede klasse ontvangt hekkesluiter PPSC de al veili ge middenmoter Rijsoord. Voorlaatste Excelsior Maass luis, dat eveneens tien punten heeft verzameld met één wed strijd minder gespeeld, krijgt het zwaar in Gouda tegen De Jodan Boys. die zelfs nog met- definitief uit de zorgen 2ijn. In de derde klasse ontvangt Vlaardingen Excelsior Pernis. Van relatief belang is nog de ontmoeting TSBGroot Am- mers. al staan de Vlaardingers drie punten achter op De Zwerver. De overige wedtrij- den in het zaterdagvoetbal zijn: KoudekerkDSS'26, MVV'27HBSS, Hoekse Boys—DSVP, Randstad Sport—HVO, WNC—Satelliet. In de afdeling: GSS—Smits- hoek. VDLFlakkee, GTB— DOS'32, CIONHellevoeiss- luis, VVKZwarte waal. Vlaardingen/Sehie- darn Het komende weekeinde valt in de derde divisie de beslis sing welke ploegen pro motie- degradatiewed strijden gaan spelen. De Vlaardingse dames van Broleco hebben de beste papieren om de kans op promotie te behouden. Met twee punten voor sprong op MVC uit Maassluis, is de Vlaar dingse ploeg bij winst van meer dan twee sets op het Delftse AV'40 ze ker van een vervolg van de competitie met als in zet een plaats in de twee de divisie. De wedstrijd begint vanavond om 20.30 uur in de Westwijk- hal. MVC ontmoet zater dag Leython in Leider dorp (15.25 uur). Schiedam/Vlaardin- gen De Schiedamse eerste klassers Her mes DVS en DHS moeten nog steeds ie dere week oppassen om bij een nederlaag niet weer angstig Schiedam De afgelopen week is door de Schie damse dammers benut ora enkele uitgestelde par tijen in te halen. Bovendien is er ook nog een com plete ronde gespeeld in eik van de drie groepen. In groep A is het nu wel dui delijk, dat er slechts drie se rieuze kanshebbers zijn voor de titel. Dat zijn dan de titel verdediger Rob van Eijk, en de twee ex-kampioenen Wim Vrijland en Ron Heusdens. Pas in de laatste ronden ko men zij tegen elkaar uit, zo dat er nog wel een paar spannende weken zijn te verwachten. Ook voor de degradatieplaat-- sen is de strijd nog lang niet gestreden. Momenteel zijn er toch altijd nog zes directe kandidaten om volgend jaar een klasse lager te moeten gaan spelen. Deze degradan ten zullen .dan yarj nlaats moeten wisselen met Floor Pauw, want deze speler uit de B-groep heeft tot nu toe alleen tegen Cees den Boer een punt laten liggen, Aad Prins volgt met twee verlies- punten, maar of hij inder daad gerekend moet worden tot de sterksten van deze groep, dat zal hij zelf nog moeten bewijzen. Tot nog toe heeft het hem niet aan geluk ontbroken. Peter Bakker krijgt twee winstpunten min der, omdat hij zonder afmel ding wegbleef. In de C-groep komt lang zaam toch enige aftekening. Er heeft zich nu duidelijk een kopgroep van vijf ge vormd. Deze vijf doen voor elkaar niet veel onder, zodat hier de komende weken ook wel het een en ander te ver wachten is aan strijd en spanning. De standen in de drie groepen: Groep A: Rob van Eijk 11 Wim Vrijland 10 Ron Heusdens 9 Dirk van Schaik 7 Piet Menster 6 Piet Bastiaanse 5 Jan van Stigt Thans 4 Peter Lansbergen 3 Tiny Mous 3 Leo Mous 3 Leen LijkJema 3 Joop van der Schalk 2 Groep B: Tom Tilman 8 Floor Pauw 7 Leen Dorsman 7 Aad Prins 5 Louis Vrijland 6 Bart Quist 6 Sjaak Prins 5 Cees den Boer 4 Jan Breen 3 Peter Bakker 2 Bert Utens 1 Bert Habermehl 1 Groep C: C. van Hoogda- lum 10 P. W. Sneep 9 B. Bergen 8 A. Kinnegin 8 G. van Willigen 8 H. Autar 7 J. Keij 6 J. Lucassen 5 L. Snel 3 F. v.d. Veer 3 K. v.d. Haar 3 D. Zonneveld 3 J. Bisschop 3 A. v.d. Wilt 2 K. van Son 2 T. v.d. Reijken 0 Twee kanshebbers voor de titel, strijdend tegen eikaar. Links Ron Heusdens en rechts Wim Vrijland. dicht naar de geva renzone in de eerste klasse af te zakken. Hermes DVS, dat nog geen nederlaag na de winterstop heeft hoe ven incasseren, krijgt een testcase in de vorm van nummer drie van de lijst, Wil helmus. DHS moet nog mep? oppassen in de uitbeurt bij het sterke Papendrecht. Bij het door problemen ge teisterde De Hollandiaan is het te hopen dat het onver wachte bekerresultaat tegen HION ook zal doorwerken in de competitiewedstrijd in Oud Beijerland tegen OSV. VFC heeft tegen COAL wei nig belangen meer te verde digen aan de .Oldegaarde. Hetzelfde geldt in de derde klasse voor Martinit (thuis tegen EBOH) en Excelsior'20 uit tegen QNA. Bij de derdeklasser Fortuna en Schiedam is met nog drie wedstrijden te gaan de span ning nog echter volop aan wezig. De ploeg van Jan Pos- tema {nog steeds gelijk met RKDEO) moet gewoon win nen om de race met de Noot- dorpse formatie tot het einde vol te blijven houden. De pa pieren voor Schiedam liggen iets minder gunstig. Thuis te gen Alphense Boys moet er eveneens worden gewonnen om de marge van een punt achterstand op koploper Groeneweg niet nog groter le laten worden. In de vierde klasse staat er in de afdeling G voor de zo veelste maal een streekderby op het programma: RKWIK- Ursus. Beide teams zullen zich willen herstellen van het slechte paasweekeinde. Voor DRZ wegen de belan gen zwaarder. De laatste plaats in de vierde klasse be tekent nog steeds een onher roepelijke afdaling naar de afdeling. De overige vierde klasontmoetingen zijn: RCD- SFC, VDL-Schiebroek en Oliveo-Hoek van Holland. In de afdeling slechts twee wed strijden: Schiedamse Boys- DESV en USC-WF. De eerste wedstrijd tussen Fortuna en BEC zullen de meeste Delftenarenzich nog wel herrin- neren. Op de foto is de ba! in het bezit van Remy Leerdam, de Vlaardingse goalie. Zijn collega moest echter negen maal 'vissen'. uit: Hans Mulder, Piet van der Schee, Henk van der Meer (invaller voor Fred Swaneveld), Aad Vellekoop en Westlands bowlingkampioen Wieberen Wittenaar gooiden in een game (vijfmaal twintig beurten) 1011 kegels om. Totaal werden 27 strikes verzameld. De Lier Het Disko Transport-team van *j)i de Bowling Bond Westland De Lier heeft Ijl in de onderlinge competitie/huisleague i?l een Westlands record over een game ge- 1 scoord. Slechts een enkele keer per jaar komt een dergelijke of nog hogere score voor. De vijfmanscombinatie bestaande

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 5