mii II Martin van Vianen toch de nieuwe man mggi^ 'Van cassiere tot directrice' Vlaardingse judoka's paraat NOAD moet winnen Nieuwe gezichten bij Holy Sleutelwedstri j d voor UVG-heren 'Rustig bekijken en afwachten Jong Vla ar dingen gelijk SVV: teveel doelpunten tegen Mevr Haasbroek: Open NK in Kerkrade SportKort ïHIH SZC ontmoet degradant Asvion op de drempel... Programma Tennis - competitie van start vrijdag 11 aprii 1990 VD/SC/WW Vlaardingen De FC gaardingen heeft dan toch definitief Martin van Vianen aangetrok ken als trainer van de :A-selectie. De 39-jarige Hagenaar, die de afgelo pen twee seizoen actief was bij Telstar tekende 'ëen contract van twee Den HaagJong FC Vlaardingen heeft het gepresteerd in de in haalwedstrijd tegen Jong Den Haag een ver dienstelijk gelijkspel uit het vuur te slepen. Met de rust stond het nog 0-0, maar Diek Oranje opende de score na de rust Tot tien mi nuten voor het einde hielden de Vlaardin- gers de voorsprong vast, maar toen scoorde Den Haag de gelijkma ker. Schiedam Natuurlijk. SVV denkt nog mei pijn in het hart terug aan de tweede helft tegen Hera cles. De Almeloërs ont namen de Schiedammers, die nog steeds een was lijst van blessure's heb ben, met 4-2 de illusie van het in de top van de vierde periodetitel mee draaien. „Met vijf punten uit vier wedstrijden en een doelgemiddelde van 12-10 is het op zich niet zo slecht gegaan", aldus Pint Visser, ..Maar de goals achterin vliegen er te makkelijk in". „De Graafschap kan re kenen op counterend SVV", gaat Pim Visser verder, „Ik ben nog met vergeten hoe sympathiek Pim van de Meent met zijn ploeg hier speelde. Dan heb ik er ook ma ling aan". Zoals bekend oefent FC Vlaardingen morgen al om 18.00 uur in De Broekpolder tegen FC Frederikstadt. jaar. Van Vianen bleek, met zijn kennis van ket voetbal in de regio plus contacten met FC Den Haag (de verlovings partner van Vlaardin gen), uiteindelijk na ook, het afwegen van kandi daten De Mos en Petes- cu, de meest geschikte fi guur. „Betaald voetbal bedrijven op een aantrekkelijke manier". Zo althans luidt de doelstelling van Martin van Vianen, die als keeper van Holland Sport en ADO furore maakte. En over Vlaardingen: „Ik heb ze ker niet het gevoel, dat ik op een zinkend schip ben gestapt- Anders was ik er niet eens aan begonnen. Al die verhalen over achterstallige salarissen, ectera, zijn erg overtrokken en zaak zal worden om met het bestuur goede afspraken met betrekking tot de berichtge ving naar buiten te maken". door Emile Schelvis „Persoonlijk heb ik wel een garantie wat betreft de beta ling ingebouwd", aldus van Vianen. die in zijn twee seizoe nen Telstar ook nog een perio detitel wegsleepte, „Ik zie wel mogelijkheden om van Vlaar dingen een volwaardige eerste divisieclub te maken. Veel hangt af van welke spelers ik van Den Haag kan krijgen. Ik ken het C-team natuurlijk goed en ik weet wat er daar te koop is. Met die spelers kun nen aan een nieuw Vlaardin gen werken. Maar ja, op dit moment is ook nog niet zeker waar we precies gaan spelen en dus of de trainingsaccommodatie ver andert. Het is voor mij voorlo pig een kwestie van rsutig be kijken en afwachten. Voor het einde van de competitie staat de selectie vast. Hoe ik wil gaan spelen, dat weet ik wel. Het zal de middenweg zijn van mijn twee voorgangers, Lase- roms en Dorjee, Ik eis erg veel werklust en karakter. Bij Tel star, waar ik ook helemaal op nieuw ben begonnen na het eredivisieavontuur, lukte dat me niet. Vlaardmgcn heeft wat dat betreft historisch een betere reputatie. Altijd volop inzet. Kijk, het bestuur heeft geen pertodetitel-eisen gesteld en dus mijn enige prestatieve belangen liggen -voorlopig- in het aantrekkelijk maken van het betaald voetbal. De men sen, moeten net als in Dord recht, terugkomen. W'/t 'AïjSAA hit Schiedam Na 27 jaar werkzaam te zijn geweest voor het Sportfondsen bad Schiedam neemt Mevr.Haas- broek morgen om gezond heidsredenen afscheid als di rectrice. Haar opvolger is de uit de waterpolo-en zwem- wereld bekende trainer Rob Schouten, die onder andere het afgelopen poloseizocn de coachfunctie bij De Zijl/LGB vervulde. Mevr. Haasbroek: „Ik ben be gonnen als cassière, maar na verloop van tijd rolde tk in de administratie en zestien jaar geleden ben ik als directrice de heer Putten opgevolgd. In al die tijd heb ik natuurlijk veel veranderingen meege maakt. Het zwembad stamt al uit 1934 en vroeger had het een duidelijke regionale func tie. Met mensen uit Vlaardin gen en heel Schiedam zaten we algauw aan een kleine 10.000 bezoekers per week. Door het bouwen van nieuwe zwemaccommodaties is dat de laatste jaren ongeveer gehal veerd". „Ik Kan me nog herinneren dat ter gelegenheid van het 25-jang bestaan van het zwembad er internationale wedstrijden waren, waar zelfs de televisie bij aanwezig was. Dat is momenteel niet meer denkbaar. Toch, nu het bad meer en meer een wijkfunctie heeft gekregen, is het Sport- fondsenbad allerminst ter zie le. Een tijd geleden wilde de gemeente er ook een badhuis m maar iedereen heeft tegen woordig bijna een douche- Het was derhalve geen succes en wij hebben de plannen opge vat om er een sauna van te maken. Nu, ruim een half jaar na de realisering daarvan, wordt er zelfs al gedacht aan uitbreiding. Ook in het ge bruik door de clubs is sinds vorig jaar weer een duidelijk stijging te bespeuren, maar zoals het vroeger was, met tal van bezoekers, die zelfs tot za terdagavond tien uur bleven, zal het wel nooit meer wor den". De scheidende directrice keert de zwemwereld niet helemaal de rug toe en blijft in de Raad van Beheer nog direct bij het wet en wee van het Schieaam- se Sportfondsenbad betrokken. VLAARDINGEN/SCHIEDAM Voor de handbal lers van TJVG staat er zondag- veel op het spel. Kop loper Wings komt naar Harga met een voorsprong van drie punten. Indien XJVG de punten in Schie dam weet te houden is de competitie weer helemaal open. Martin van Vianen,,.. voor twee jaar bij FC Vlaardingen Gelijk met UVG staat het he renteam van Hollandiaan. Te genstander van Hollandiaan is Qui ritus dat thuis met 15-7 klop kreeg en dus wat goed heeft te maken. Het was juist uitzeilde Quiutus, u<*t twee weken geleden Wings het eer ste punt ontfutselde. Door dit eerste verliespunt van Wings zijn de kansen voor zowel UVG als Hollandiaan geste gen, temeer daar Wings ook nog naar Holy-Noord moet. De laatste competitiewedstrijd in deze tweede klasse is die tus sen UVG en Hollandiaan en dat belooft dus nogal wat. Bij de dames staan er twee derby's op het programma. De eerste gaat tussen de ploegen van Wik en HVK en dit duel begint om 13.00 u. WIK bezit acht punten uit negen wedstrijden en dat zijn er vier meer dan HVK, met de aantekening dat HVK twee wedstrijden min der heeft gespeeld. De twee de derby gaat tussen Unïtas en Wilton. Unitas heeft 1 punt meer dan Wilton ter wijl het 1 wedstrijd meer heeft gespeeld. In beide derby's zal het thuisvoordeel waarschijnlijk doorslagge vend zijn voor de zege. De DWS-heren spelen thuis tegen Atomium en zullen ongetwijfeld de eerste plaats consolideren. De da mes van UVG zullen uit te gen Treffers tot de conclusie komen dat Treffers de enige ploeg is die het kampioen schap volledig verdient. UVG staat nu al 5 punten achter op de aanstaande kampioen. Overig program ma: Hollandiaan-Northa(d) 13.30 u., Unitas-Kwiek Sport(h) 13.00 u, Treffers- Wilton (h), WIK-Vires <h) 15.00 u. Vlaardingen De Vlaardingse judoka's Hans en Kob Hoogen- dijk, alsmede Leo van Oosten staan dit week einde in de Rodahal van Kerkrade op de tatami van de Open Nederland se kampioenschappen. De organisatoren van het jaarlijks zeer sterk bezette toernooi (laatste zes jaar geen Nederland se eindoverwinnaar in een der gewichtsklasse's, red) hebben weer de hand weten te leggen aan een fors aantal in ternationale toppers, waaronder de Oostduitse wereldkampioen (tot 86 kg) Detlev Ultsch. Het zal voor de Vlaardingers zeker niet gemakkelijk wor den een plaats bij de eerste drie te veroveren, maar voor Rob Hoogendijk {tot 60 kg), Hans Hoogendijk (tot 71 kg) en Leo van Oosten (tot 86 kg) geldt wel degelijk als inspiratie dat een prestatie van formaat de Olympische spelen van Moskou in ieder geval wat dichterbij brengt. De uiteinde lijke beslissingen daarover val len overigens pas bij EK in Wenen. De voltallige Nederlandse kernploeg met onder andere Peter Adelaar, Henk Numan, Rik Bakker en Willie Wil helm, plus de zeer sterke Nij meegse sportschool van den O O O Pool vertegenwoordigen de nederlandse inbreng in Ker krade, waar de judoliefhebbers weer twee dagen van spanning tegemoet gaan. Schiedam Terwijl in Bern de Europese tafeltenniskam- pioenschappen worden afgewerkt en de ereklasse derhalve het komend weekend niet in aktie komt, spelen de overige landelijke afdelingen deze week hun laatste ronde. Voor NOAD betekent dat de uitwedstrijd bij Seine Meubelen, een duel waarin over het hoofdklasserschap van de Schiedam mers zal worden beslist. NOAD staat voor een enorm moeilijke taak, omdat het per sé moet winnen om hoofdklas ser te blijven. Seine heeft im mers één punt voorsprong op NOAD, zodat bij een gelijkspel NOAD degradeert. NOA'D won de eerste wedstrijd met 73, maar de Zwolse ploeg De aanleg van de zes tennis banen in het Maaslandse Sportpark 'De Commandeur' gaat de gemeente meer geld kosten dan aanvankelijk was begroot. Beplanting, parkeer plaatsen en andere neven-acti viteiten hebben ervoor ge zorgd dat een aanvullend kre diet van 16 mille noodzakelijk is geworden. Het programma voor het Vlaardings kampioenschap is enigzins gewijzigd door het vaststellen van midweekse wedstrijden door de KNVB. Dinsdag staan er nu de vol gende duels te gebeuren: HyO-Vlaardingen, Fortuna- TSB. VFC-DVO'32 en De Hol- -andiaan-DSS'26. Nico van de Lely heeft er zijn 200-ste wedstrijd in het eerste van MSV'71 opzitten. In dat kader werd hij al voor het ®del met USC door voorzitter Willy Caron in de bloemen ge zet Hermes DVS-rechtsback frits de Nijs treedt woensdag in het huwelijksboorie met Liesbeth Kreischer. heeft kans ge2ien zich tussen tijds te versterken. Daarna werden inderdaad de nodige punten gepakt en gleed NOAD under de rode streep. De in Zwolle te spelen wedstrijd be gint zaterdagavond om zes uur. In de promotie hoofdklasse C staat de semï-derby tussen De Korenbeurs 2 en Radio Mole naar op het prögramma, Een duel zonder enig belang, want beide teams 2ijn al gedegra deerd. Ook voor Bowling Maassluis TOG heeft de laatste wedstrijd, tegen Victoria Bre da, niets meer te betekenen. Het Maassluise team is al roemloos naar de afdeling ver dwenen. *:'a v Leo van Oosten kanshebber in de klasse tot 86 kg.... Schiedam De waterpo- loërs van SZC beginnen zon dagavond aan de laatste se rie van drie wedstrijden van dit seizoen. De Schiedammers ontmoeten zondagavond het al gedegra deerde RZV, welke Ryswijkse ploeg nog geen punt heeft ver gaard. Het lijkt voor de SZC'ers dan ook geen moeilij ke opgave om met grote cijfers te winnen. Begintijd zondag van de wed strijd SZCRZV is 18.00. De heren van WIK krijgen het aan het einde van dit seizoen nog bijzonder moeilijk. De Vlaardingers moeten zaterdag avond naar Dordrecht om het daar tegen Nautilus op te ne men. Nautilus heeft in theorie nog kans op het kampioen schap, maar dan moet de ploeg wel van WIK winnen. De he ren van Shell moeten naar koploper Raket in Delft. De dames van WIK spelen even eens een uitwedstrijd en wel tegen AZC/Unique, Vlaardingen/Schiedam De spanning stijgt ten top in de herenhockeycompetitïe, zo kan Asvion zich bij een ge lijkspel tegen Te Werve, te vieren op eigen veld, op gaan maken voor het komend sei zoen in een hogere klasse. Voor het echter zo ver is zal er eerst moeten worden gespeeld, want Te Werve is nog niet vrij van degradatiezorgen en zal alles in het werk stellen om dit doel te verwezenlijken. Nog meer spanning valt er te genieten op het Pollux terrein alwaar de heren tegen Zoeter- meer gaan proberen om degra datie te ontiopen, voorwaar geen eenvoudige opgaaf tegen deze hooggeklasseerde ploeg. Nog moeilijker wordt het voor Spirit, dat de reis naar Rotter dam gaat ondernemen om pro motiekandidaat Groen Geel de punten te ontnemen en zo pro beren de onderste plaats, die gedeeld wordt met Benne- broek, te verlaten. De dames van Asvion spelen thuis tegen Waalwijk voor de beker. Traditiegetrouw zullen de dames ook nu weer hun beste stickje voor zetten ten einde de begeerde trofee dich ter in bereik te krijgen. De da mes van Spint spelen nu pro motiewedstrijden. maar de te genstander is nog niet bekend. De dames van Pollux krijgen Dordrecht op bezoek en heeft de kansen in eigen hand. Tennisprogramma zondag 13 april: Overgangsklasse B: Holy 1 - Zandvoort 2, Forescate 2 - Maas 1. Tweede klasse: Pijnacker 1 - KSVV 1, VLTC 1 - Sluipers 1. Derde klasse: ROVS 1 - Pijnacker 2, DDH 5 - Holy 2, Be Quick Maassluis 1 - Hout- rust 1, KSW 2 - Oranje TC 6. Schiedam/Vlaardïngen - Met Maas en Holy als de hoogste vertegen wwordigers van deze regio, gaat morgen en overmorgendetenniscompe- titie van start. Beiden ko men uitin de overgangsklas se B, terwijl VLTC en KSVV een klasse lager spelen (tweede klasse). KSVV, VLTC en Maas wer den het vorige seizoen kam pioen in hun afdeling, doch verloren alle drie de promo tiewedstrijd. Holy had daar entegen de grootste moeite om zich te handhaven, het geen met name te wijten was aan de afwezigheid van Ber ry Janse. De terugkeer uit de Verenigde Staten van Berry Janse ging ten koste van Benni Vossenaar als tweede man, doch leverde de Vlaar dingers wel lijfsbehoud op. Inmiddels zijn echter zowel Benni Vossenaar als Berry Janse opgestapt, terwijl de sterke eerste heer Paul van der Berg is verhuisd naar Alkmaar. Dick Ravesteijn als eerste heer en Paul van der Knaap vormen het „geheel ver nieuwde" mannelijke deel van het team, terwijl de da mes Conny Lugt en Andrea Kwakkel (dankzij een ge wonnen selectiewedstrijd te gen Margreet Bakker) ook dit jaar in het team zijn opge steld. Het team is ingedeeld bij Zandvoort 2, Juliana 2 en OTC 3. „Zandvoort 2, dat we zondag thuis krijgen, is een jong en sterk team", zegt Paul van der Knaap, die vier jaar geen competitie heeft ge speeld. „Dat was niet te com bineren met mijn studie aan de sportacademie. Ik heb nu het diploma in mijn zak, zo dat ik weer volop kan tennis sen", verklaart de 23-jarige tennisser. Speler/trainer „Dick Ravesteijn is vorig jaar gedegradeerd uit de over gangsklasse B met LV Mon ster. Na zijn overstap naar Holy, heeft hij mij gevraagd ook in Vlaardingen te komen spelen. In een gesprek met het Holy-bestuur bleek, dat de vereniging ook nog een trainer zocht, zodat er voor mij een aantrekkelijke com binatie -competitie spelen en trainen- inzat". Paul van der Knaap heeft inmiddels zijn eerste lessen, naast onder an dere oud-bondscoach Joop de Mos, op het Vlaardingse park gedraaid. Na de thuiswedstrijd op de eerste competitiedag staan er voor Holy drie uitwedstrijden achter elkaar op het pro gramma, waarna de competi tie dan besloten wordt met twee thuiswedstrijden. Paul van der Knaap: „We hebben raar geloot Als de beslissing moet vallen in de laatste twee wedstrijden is het na tuurlijk een voordeel om voor eigen publiek te spe len". Het eerste herenteam van Holy, dat naar de Hoofd klasse B promoveerde (zater dag), bestaat uit Ruud Stork, Peter Vermeulen, Ed Bobbe en Ger van Bergen-Walra- ven. „We zijn optimistisch voor wat betreft handhaving in deze klasse. Bij een goede inzet bestaat er zelfs een klei ne kans op promotie", aldus Ruud Stork. Maas is ingedeeld bij Fores cate 2, dat de Vlaardingers op de eerste competitiedag ont vangt en Breda 1 en Bast Ba sel 1. „Ik weet niet of we weer kampioen worden dit jaar en dat is ook niet onze vooropgezette bedoeling. Als we ons maar handhaven", zegt Joyce Findhammer, die terzijde wordt gestaan door Marja Dalitz, René Koppe en Peter Dieckman. Na de uit wedstrijd krijgt Maas drie thuiswedstrijden achter el kaar. KSVV is ingedeeld bij Pij nacker, Vredenburch en Voorhout, terwijl VLTC uit zal komen tegen Leimonias 5, Oegstgeest 2 en Sluipers 2. Het 85-jarige Be Quick Maassluis moet het in de der de klasse opnemen tegen Houtrust, Oud Wassen 2 en Krimpen 2. h

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 7