SPORT fMH I DRZverdient meer Bert Ramaker houdt RKWIK van overwinning af JBEC neemt revanche op Fortuna Vlaardingen VDL na rust verstandig VFC gelijk i I 1 |FT In zenuwachtigemaar aantrekkelijke wedstrijd rs.' - Oud-Beijerland loopt tevergeefs storm I Jan van Altena blinkt uit BIS:.'- - Vlaardingers weinig interesse Loting zaalvoetbal- toernooi w maandag 14 apriJ 1SS0 VD/SC/WW "T^ v r sui#1 Delft „We hebben revanche genomen op die belachelijke 9—0 nederlaag die we eerder dit seizoen tegen Fortuna Vlaardingen leden". BEC-trainer Wintrs Schook, was over- duidelijk tevreden met het 1—1 gelijkspel dat zijn ploeg in de thuiswedstrijd tegen de Vlaardingers bereikte. ,,Als de gradatiekandidaat een punt halen in de wedstrijd tegen de koploper is toch lang niet slecht", lachte hij. Zijn Vlaardingse collega had met de einduitslag meer moei te: „Dit had nooit mogen ge beuren. Ik vind BEC gewoon een slecht elftal. Dus kun je wel nagaan wat ik van de prestatie van mijn eigen ploeg vind. Sommige jongens heb ben een stuk onder hun kun nen gespeeld. Natuurlijk is het echter wel zo dat een club in degradatienood altijd een gevaarlijke tegenstander is". Dat ondervond Fortuna Vlaar dingen tegen BEC inderdaad aan den lijve. Ondanks de ze nuwen ging de thuisclub fel van start. De Delftenaren werkten hard en maakten al snel duidelijk dat de verdedi ging bij de gasten makkelijk aan het wankelen kon worden gebracht De eerste kansen waren dan ook voor de thuis club. „n de tiende minuut was Theo tBosman al erg dicht bij een doelpunt. Een vrije trap van Martin van der Bos be landde toen voor Bosmans voeten, maar Remy Leerdam wist het daaropvolgende schot nog net uit de hoek te stom pen. De Fortunezen hadden duide lijk moeite met deze eerste aanvalsdrift van BEC en de Vlaardingse achterhoede raak te dan ook diverse keren in paniek. Naarmate de eerste vijfenveer tig minuten vorderden kwam Fortuna meer in haar spel. Hoogstaand was het 4lleraaal echter niet, maar doordat de wedstrijd snel heen en weer golfde en er van beide kanten nog al eens dom balverlies werd geleden, was het voor het publiek best aantrekkelijk. Tien minuten voor tijd kreeg Fortuna haar eerste grote kans. BECaanvoerder Jan Olsthoom kon collegaaan voerder Hans van Os alleen maar via een overtreding af stoppen. De daaropvolgende door Guido BIndels vrije trap van Ron Berveling ging via de BEC-muur maar nog net naast. Op slag van rust (Marco van Unen was bij de Vlaardingers [MaassluisHet leek er in de beginfase op alsof VDL Schiebroek had onderschat, zo kregen de Rotterdammers alle ruimte om aan te vallen. Schiebroek schrok echter bij het zien van zoveel kansen en wist er dientengevolge dan I ook maar één te benutten. Al in de tiende minuut was het raak, toen Schiebroek op rechts een vrije trap kreeg te nc- 1 men en deze met een kopbal in de touwen deponeerde. JDe Hollandiaan sleept puilt weg toen al vervangen door Kees van der Lugt) kwam BEC dankzij een blunder van Stan ley Nooitmeer aan de leiding. De goed storende Bram van der Bos zette Nooitmeer, die te lang pingelde, van de bal en schoot vanuit een moeilijke hoek raak. Na de pauze leek BEC aanvan kelijk op de overwinning af te stevenen, maar door een twij feling in de Delftse achterhoe de konden de gasten na een kwartiertje toch al op gelijke hoogte komen. Invaller Kees van der Lugt ving, terwijl geen enkele BECspeler daartoe het alternatief nam, de in de lucht dwarrelende bal op en gaf vervolgens Koos Buhler het nakijken. Nadat bij Fortuna Henk van Uitert in het veld gekomen was voor Stanley Nooitmeer en bij BEC de licht geblesseer de Martin van der Bos was vervangen door Eugène Hoek werd de thuisclub iets meer in dé verdediging gedrukt. Dat kwam voornamelijk doordat de BEC—voorwaartsen niet meer bij machte waren om veel storend werk te verrich ten en Fortuna Vlaardingen daardoor het middenveld kon gaan beheersen. Tot doelpun ten kwam. het echter niet meer. Oud-Beijerland Het loon van de angst bleef De Hollan diaan uiteindelijk net bespaard. Drie kwartier tomeloos beuken op de Vlaardingse veste dcor een ongeorganiseerd aanvallend Oud-Beïjerïand, leidde weliswaar tot een enorm overwicht, maar niet tot dat ene doelpuntje, dat Oud-Beijer- land waarschijnlijk toch aan een gemakkelijke overwin ning zou hebben geholpen. Nu werd, volledig tegen de ver houding in, op 11 afgesloten, met welk resultaat toch het op de laatste plaats in de tweede klasse staande De Hollan diaan als de grote verliezer tevoorschijn kwam. i sS&T Vu <4 'SvXri, [Wie daarna dacht dat VDL orde op zaken zou stellen kwam bedrogen uit, want de zenuwen, afkomstig van de druk om te moeten winnen. I waren de baas over het gezon- de voetbalverstand. Maar hoe verder de eerste helft vorder- I de des te brutaler werd VDL. Deze nu groter wordende pressie op het doel van Schie- broek ging echter wel gepaard met een toenemende quantiteit van overtredingen. In de aller- laatste seconden van de overi- I gens niet al te interessante eerste helft zag VDL z'n in- spanningen beloond met een 1 treffer van Jan van Altena. I Na rust speelde VDL verstan- I diger, op aanwijzing van coach I Cor van Nieuwenhuizen hiel- I den de buitenspelers het veld breed en creëerde 20 de brood- I nodige ruimte in het centrum. I Het resultaat was al direct zichtbaar, Schiebroek kreeg geen greep meer op het spel en I moest machteloos toezien hoe de Maassluise ploeg kans op I kans wist te veroveren. In de I zesde minuut was het dan ook airaak toen Jan van Altena op I meesterlijke wijze een aantal I tegenstanders in vertwijfeling I achterliet en z'n solo bekroond I zag met een goal. Daarna vele kansen voor de Maassluizers, maar een bij tijd en wijle te grote haast was er de oorzaak van dat de stand niet zo snel opliep als de talrij ke toeschouwers 2ich wensten. Alweer Jan van Altena was betrokken bij de derde goal, na alweer een solo gaf hij laag voor op de attent meegekomen Huib Bos, die dan ook geen moeite had om te scoren. Het uitblijven van de vierde tref fer kwam hoofdzakelijk omdat de sterk spelende Jan van Al tena te vaak het eigen ego wil de strelen door middel van fraai ogende, maar weinig nut tig rendement opleverende ac ties. Tien minuten voor tijd kwam dan de laatste treffer, Jochem Rietdijk knalde toen een voorzet van Jan van Alte na hard in de touwen. Ontzettend laf voetbal was het, dat De Hollandiaan de weinige toeschouwers na rust voorschotelde. Slechts Rob Maat werd voorin geoosteerd en voor het overige klonter den de Vlaardingers zich sa men voor de 42-jarige inval ler, laatste man Tinus Weber, die met zijn sobere en slechts op afbraak gerichte speelwijze De Hollandiaan voor een af- uane behoedde. door Donald Bax Wat Oud-Beijerland, na het ontslag van Sjef Sicmons als trainer begeleid door elftallei der Willem Kuiper en secreta ris-penningmeester Jan Bruss- aard, restte, was het gevoel dat het alles had gegeven. Maar eens te meer bleek, dat de OSV de nodige kwaliteiten moet ontberen, vooral een rustgever op het middenveld, om een dergelijk zwakke op ponent moeiteloos aan de kant te schuiven. Rotterdam - VFC heeft bij COAL met een 0-0 gelijkspel een punt weggesleept, In de eerste helft speelden beide ploegen behoudend, hetgeen voetbal zonder hoogtepunten opleverde. De Vlaardingers kregen na de rust de kansen om met meer dan „dubbel- blank" naar huis toe te gaan. Zo passeerde Teun Komaat de Rotterdamse doelman met een kopbal, maar de scheidsrech ter keurde de treffer af we gens duwen. Eric Teunisse had pech, toen zijn schot via de paal en de doelman tot hoek schop werd verwerkt En dat terwijl het begin zo glo rieus was geweest Na welge teld 56 seconden kon de sterk leidende Ger Lagendijk, die In Joop Molendijk (interim-trai ner De Hollandiaan) en Adrie van Bezooyen (verzorger Oud- Beijerland) een paar oude ken nissen langs de lijn had, naar het midden wijzen. Arie Troost stuurde de sprintende Adriaan van Tiggelen weg, die deze kans in dank aanvaardde: 1^—0. Nadien was het beste spel voor De Hollandiaan, dat in Henk Mostert en Martin de Jong in vallers had voor Cees Stam (rest van het seizoen uitge schakeld) en Peet van der Waal (meldde zich na de war- ming-up af). De gelijkmaker van De Hollandiaan ontstond uit een blunder van Cees Or- gers, die bij een verre inworp van René de Vette slecht terug kopte op Schouten, hetgeen Maat een niet te missen kans bood, In de tweede helft was het uit sluitend Oud-Beijerland dat de klok sloeg. Zelfs de vleugel spelers van de Vlaardingse ploeg kwamen terug om hun backs te assisteren. Met Nico Teyl voor Coen Vemer en la ter Otto van der Leer voor Thijs Leeuwenburgh, stormde Oud-Beijerland uit alle kracht, maar zonder overleg en zeer zeker zonder precisie waar het de voorzetten vanaf de dan ken betrof. Toch kreeg Oud-Beijerland de beste kansen. Hollandiaan- doelman Bert Groen redde (onbewust?) schitterend bij een dichtbij ingeschoten hal van Car Troost, Wout van der Pijl werkte met zijn lichaam een kopbal van Van Tiggelen uit het doel en Piet Maasdam faal de, ter onderstreping van de totale onnauwkeurigheid, he lemaal in een ideale positie. PiliÜ p Adriaan van Tiggelen (links) scoorde tegen De Hollandlaan de snelle openingstreffer voor Oud-Beijerland. Schiedam Het vier deklasscrschap van DRZ hangt na de nederlaag tegen St. Volharden, na de 13 nederlaag, aan een zijden draad. DRZ heeft er werkelijk van alles aan gedaan om tot' een beter resultaat te ko men. Helaas voor de Schiedammers stond Vrouwe Fortuna niet aan hun kant Vooral in de tweede helft, bij stormlopen van de thuisclub, was het voor de spelers om moedeloos van te worden. Lat en paal of een safe van de doelman stonden doelpunten in de weg. De eerste helft werd afgesloten met een achter stand van 01. Een over treding van André Santra werd bestraft met een strafschop, die door Harry Laarman in een doelpunt werd omgezet. Foutief uitverdedigen van Wim Zagwijn bracht na de rust de stand op 02 en uit één van de vele doel- worstelingen voor het doel van de bezoekers was het Ruud Slavenburg die DRZ kon terugbrengen tot I2. DRZ bleef drukken, maar bij een counter werd het 1—3 en toen was DRZ een geslagen ploeg. Vlaardingen/Schiedam - Bert Ramaker Meek in het streekduel tegen RKWIK van onschatbare waarde. Met twee doelpunten zorgde hij er voor, dat de Schiedammers via een 2-2 gelijkspel nu vrij zijn van degradatie. Een pure sensatie hing in de lucht toen Ursus al in de eer ste minuut op een voorsprong wist te komen. Een verre uit trap van Ursus-doelman John Segaar belandde via het hoofd van Jan de Witte voor de schietgrage voeten van Bert Ramaker, die van afstand ver nietigend voor doelman Cees van Haasteren uithaalde, 0-1. Inplaats van door te gaan, be paalden de Schiedammers zich tot verdedigen en nu bleek hoe kwetsbaar de Schiedamse achterhoede tegen reuzen als Din de Rond en Peter de Witte wel is. Slechts met veel moeite en ten koste van veel vrije trappen wisten zij overeind te Henk van Loenen van Ursus (I) In duel gewikkeld met Jur de Rond. blijven. Toch was het uit zo'n vrije trap dat RKWIK naast Ursus wist te komen. Specia list Huub Meeder belastte zich met dit karwei en zijn schot verdween over de muur, onbe reikbaar voor John Segaar in het doel, I-I. Voorsprong De Schiedammers vochten voor wat zij waard waren en omdat elk punt zwaar telt in deze competitie, stuitten de Vlaardingers regelmatig op de rigoreus ingrijpende Ursus- spelers, wat het spel niet ten goede kwam. Vooral technicus Peter de Witte was veelvuldig het slachtoffer van het harde ingrijpen. Op slag van rust kwam RKWIK op een voor sprong. Ook nu ging er een onnodige overtreding van dit maal Ruud van Dijk aan voor af. Omdat alle spelers van Ur sus er van overtuigd waren. dat de Naaldwijkse scheids rechter Vijverberg een indi recte vrije schop aangaf, rea geerde er niemand op de inzet van Huub Meeder, die, een maal in het net beland, door deze Leidsman tot doelpunt zag gehonoreerd, 2-1. Ursus was door deze beslissing bijzonder aangeslagen en het direct daaropvolgende rustsig- naal kwam voor Ursus-trainer Hans Schinkel precies op tijd. "Een dubieus doelpunt dat, vlak voor rust gescoord, de rust binnen het team niet ten goede kwam. We hebben de hele situatie uitgepraat en be sloten om voor het resultaat te gaan knokken", aldus deze trainer. Scheidsrechter Vijver berg bleek gedecideerd te zijn over het incident. Hij: „Mis schien hebben de Ursus-spe- lers mijn vermanende vinger naar de man van de overtre ding gezien als een indirecte vrije schop, maar het gebrui kelijke signaal met de hand omhoog heb ik zeker niet ge geven". Geluk Na rust verscheen een geheel ander Ursus binnen de lijnen. Sterk gemotiveerd ging het met fel aanvallend voetbal zijn Vlaardingse opponent te lijf. Dit hield wel de concequentie in, dat RKWIK counterend bijzonder gevaarlijk bleef. De eerste kans bleek al snel voor Leo Jansen te zijn weggelegd die, gelanceerd door Jur de Rond, zijn keiharde inzet op de paal uiteen zag spetteren. Ook Jur de Rond was nog vlak bij een doelpunt Alleen doorgaand omspeelde- hij ook doelman John Segaar, maar tot grote hilariteit van het tal rijke publiek schopte hij over de bal heen. Aan de andere kant mocht ook Cees van Haasteren niet over geluk kla gen, toen Jack Nieuwstraten alleen voor hem komend net naast schoot. Vijf minuten voor tijd kreeg Ursus toch loon naar werken. Bert Ramaker kreeg alle gele genheid om zich door de Vlaardingse verdediging te spelen. Een lob over de Vlaar dingse doelman werd door deze eerst nog knap hersteld, maar hij kreeg de bal niet on der controle, waarna de Ursus- speler met een sliding 2-2 liet aantekenen. Schiedam-Ten overstaan van KNVB-officials en onder het toeziend oog van WK-voor* zitter Ruud Koolmans heeft sport raadslid Arie Verlinde afgelopen vrijdag de loting verricht voor het derde door WK georganiseerde en door de Bondsspaarbank gespon sorde Schiedams zaalvoet balkampioenschap. Aan dit toernooi doen 24 vere nigingen uit Schiedam mee, die, verdeeld over zes poules, de strijd zullen aanbinden. De speeldata zijn 29 mei, 2 j"1" ®P 9 juni, terwijl de finale wordt gespeeld op 13 juni in de sport hal Margriet Poule 1 Ursus, Schiedam, Martinit Excd- sior'20. Poule 2: SFC, GTB, Groenoord, DRZ. Poule HBSS, OACN-boy's, Hermes DVS, PPSC. Poule 4: FCNm S'damse Boys, Demos, SFSV- Poule 5: WF, BFC, DHS. GSS. Poule 6: SVV, DCMH, VVK SVDPW.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4