rspög SVV opnieuw gehavend WF uit de race DHS ruime zege Hermes DVS onmachtig HVO erg slecht SFC veilig Nu Rob Kiebert weer geblesseerd Satelliet stuit op doelman Schiedam verliest terrein Martinit haalt uit FC oefent WSSÊSÊÊBÊÊÊBÊÈË Toch vreugde bij Excelsior'20 Vo-'ï' ƒ/ƒ-// U rj'ï •v Geen nieuw contract Uitgesteld... maandag 14 april 1980 VD/SC/WW Doetinchem - Het blijft SW tegenzitten met bles sures, want in stadion De Vijverberg belandde nu ook Rob Kiebert in de lappenmand. Bij de war ming-up tegen De Graaf- Gouda Exeelsior'20 moest, om zeker te zijn niet te degra deren, gisteren van ONA win nen. Het feest ging niet door, want de thuisclub won met 1—0. Groot was echter de vreugde bij Excelsior toen het hoorde, dat de medegegadigde voor degradatie ook verloren had. Nu Is de voorsprong van Excelsior, vijf punten en nog twee wedstrijden te gaan, groot genoeg om niet te hoe ven degraderen. Het werd een leuk duel met twee aanvallende ploegen. Ex celsior had het beste van het spel, maar trof een doelman tegenover zich welke in een bijzonder goede vorm stak. Schoten van Peet van der Hoeven en Hans Etman von den geen genade bij hem. Vooral in het eerste kwartier van de tweede helft drong Ex celsior enorm aan. Een doel punt bleef echter uit. Dat viel aan de andere kant bij een uit val, toen een voorzet van links ineens op de schoen werd ge nomen en doel trof. Hoewel Excelsior sterk aandrong om toch nog lot de gelijkmaker te komen, mocht dat niet baten. Schiedam Na het gelijk spel (00) tegen Alphense Bots kan Schiedam de titel wel afschrijven. Het staat nu twee punten achter op Groene- weg. Schiedam wist dat het moeilijk zou worden. Immers, de uitwedstrijd tegen het stug ge Alphense Boys betekende de eerste nederlaag voor Schiedam. Het werd 3—1. Ook gisteren bleek dat de be zoekers zich niet zomaar ge wonnen zouden geven. Hoe wel het zeer sterk van start ging, moest doelman Jaap van der Nol feitelijk maar éénmaal goed in aktie komen. Aan de andere kant ook maar één uit gespeelde kans voor Eric Kol- meïjer. maar ook dat werd geen doelpunt. De tweede helft ging aanvan kelijk gelijk op. Toen echter Joop Kuipers en Rob Beukers hun plaats hadden afgestaan aan resp. Harry Voorwald en Frank Verwey, kwam er meer pressie bij Schiedam. Ook al omdat Nico van Huet in de spits terecht kwam en Bram Scholte opschoof naar het mid denveld. Vanaf dat moment vocht Alphense Boys met de rug tegen de muur. Zeer ge vaarlijke situaties voor het doel van de bezoekers en de sensatie van een niet toege kende strafschop, toen Bram Scholte onderuit werd ge haald, maar doelpunten ble ven uit. Het was en bleef 00. Schiedam Met een enorme produktie na de rust heeft Martinit het bezoekende EBOH met een nederlaag van 5—2 naar huis kunnen sturen. Na het afsluiten van de eerste helft leek het er niet op, dat Martinit dit duel zou gaan winnen. De aanval werd goed in bedwang gehouden door de Dordtse verdediging en niets lukte er dan ook om tot een doelpunt te komen. Aan de andere kant bleek de aanval te zwak om het de Schïedamse verdedigers erg moeilijk te maken. Wellicht daarom ook kon na de thee rechterverdediger Peet van de Burg gretiger mee ten aanval. Vanaf zijn schoen kwamen de voorzetten, waaruit nu wel ge scoord kon warden. Het werd 10 uit zo'n voorzet door Ed Slavenburg (kopbal). Het vol gende doelpunt, ook na goed werk van Van de Burg, werd ook met een kopstoot gescoord door Martin van Rijswijk (2 0). Een solo van Ruud Quadt bracht Martinit op 30. Kees Hoowerf zorgde voor 4 0 en eerst toen kon Minnen- breuker een tegendoelpunt scoren 4—1. Ton van de Wa ter, ingevallen voor Martin van Rijswijk, speelde kansloos terug en dat betekende 42. De eins tand 52 werd bepaald door Ruud van der Horst, die een voorzet van Peet van de Burg goed verwerkte. schap bleek de linker- vleugelverdediger een spierscheurtje in zijn dij been te hebben, waardoor spelen onmogelijk was. Trainer Pim Visser moest improviseren: Ruud van Dijk als laatste man en Hans Loovens naar de backplaats. Twee treffers in het eerste halfuur van de wedstrijd konden, on danks aanvallend spel, niet meer worden wegge werkt, zodat een 2-0 ver lies het resultaat was voor de rooagroenen. In de elfde minuut was het voor de eerste maal raak, toen Mintjes vanaf dertig meter uithaalde. De bal ver dween onhoudbaar voor doelman Bas van Noortwijk in de kruising. Twee afstandsschoten van Harry Meyboom waren een minder goed lot beschoren. Hans Polko tilde na dertig minuten de stand naar 2-0. Dick Hoogmoed werd bij deze aanval naar beneden gedrukt, hetgeen onopge merkt bleef voor scheids rechter Van Vliet De Schie- damse voetballer maakte zijn ontstemming kenbaar aan de arbiter, wat hem op een gele kaart kwam te staan. Aan de andere zijde was Cor Peitsman gevaarlijk op een voorzet van Bart Kreft. Zijn kopbal miste echter de nodi ge kracht, zodat doelman Doornbosch de bal kon weg tikken. In de tiende minuut werd Dick Hoogmoed we gens een heupblessure ver vangen door Peter Romeij'n, terwijl tien minuten voor tijd Eric Visser mocht opdraven voor Wim Mulder. SW kwam het dichtst bij de „aansluitings-trefier", toen Cor Peitsman in het laatste kwartier gevaarlijk inkopte. Kees Comelis bracht op de doellijn redding. Aangezien ook De Graafschap pech had en op de Schiedamse lat vuurde, bleef de stand 2-0, SVV speelde in de volgende opstelling: Doel: Bas van Noortwijk. Achter. Jos Zoet mulder, Ruud van Dijk, John Munnik, Hans Loovens. Mid den: Wim Mulder (Eric Vis ser), Dik Hoogmoed (Peter Romeijn), Bart KrefL Voor: Harry Meyboom, Cor Peits man, Adry Nanlohy. Rob Kiebert...ook al gebles seerd.. v iaai umdcii Vlaardingen - FC Vlaardin- gen heeft .ondanks een over wicht, niet kunnen winnen van het Noorse Frederik- stadt. De treffer van Kai Eric Herlofsen in de twintig ste minuut was goed voor de 0-1 Noorse zege. De Vlaardingse verdediging beoordeelde een dieptepass van de gasten verkeerd, waarna het uitlopen van Rob Remmerswaal ook niet meer mocht baten. Rob Snijders was via de vleugel gevaar lijk, terwijl Ron Bongers en Wilco Wapenaar in het cen trum penetreerden. Hun schoten werden onschadelijk gemaakt door de achttienja rige Frade Hansen, die ook in de UEFA-selectie van zjjn land het doel verdedigt. FC Vlaardingen bleef aan vallen in de tweede helft, waarbij Patrick Janssens de beste kans kreeg, toen hij -na een 1-2-tje met Frans Lud- wig - vrij voor de doelman kwam. Het snelle uitlopen van Frade Hansen betekende de redding voor de Noor mannen. Een afstandsschot van John Lorié werd door de centrale verdediger van Fre- derikstadt tot een hoekschop verwerkt door zich in de baan van het schot te gooien. W"9 f 4> fi p i* r/ X - -«Tf W- Schiedam - Middenvelder Wim den Haan en verdi- ger Jan den Tuinder heb ben dit weekeinde van het SW-bestuur de me dedeling gekregen, dat zij het volgende seizoen niet meer in aanmerking komen voor een con tract Naar alle waar schijnlijkheid zullen nog meer spelers hij de eer ste divisie club uit de boot vallen voor volgend seizoen. Schiedam/Vl aardingen Slechts twee Schie damse clubs kwamen er dit weekeinde in actie voor een competitiewed strijd. Dat waren Schie damse Boys en WF. Bei de clubs verloren hun duel. WF speelde uit te gen DSC (1-—0) en Schie damse Boys moest met 1—2 zijn meerdere er kennen in DESV. voor heeft moeten laten gaan, is het zelfvertrouwen bij de spelers weg. Dat was gisteren duidelijk te merken in de wedstrijd tegen USC. De thuis club kon in de derde minuut de leiding nemen uit een straf schop. veroorzaakt door Arie Borgsteyn, maar dat was dan ook het enige wapenfeit. WF heeft de gehele wedstrijd de toon aan kunnen geven, maar het gemis aan zelfvertrouwen, vooral in de aanval, had tot gevolg dat een doelpunt uit bleef en WF genoegen moest nemen met de nederlaag. WF is lang in de race geweest voor de titel. Sinds het daarin stadgenoot FC Nïeuwland Schiedamse Boys—DESV 1—2. Dat koploper DESV met 2—1 won van Schiedamse Boys, mag een wonder worden ge- .noemd. Het spel van de koplo pers was zeker niet impone rend en zelfs minder dan dat van De Boys. De Schiedam mers konden zelfs de leiding nemen middels een ver schot van Rob Speyer (10). Na de ■rust kwam DESV heel geluk kig gelijk, toen uit een vrije trap de bal toevallig een been schampte en onhoudbaar voor doelman Jan de Wolf in het doel verdween. Een blunder van diezelfde De Wolf bete kende 12 en de nederlaag voor Schiedamse Boys. Papend recht - „Vooraf was ik dolgelukkig ge weest met één punt Als je dan met de volle winst naar huis komt....". DHS- trainer Jan Kooiman was na de met 0-3 gewonnen .wedstrijd tegen Papen- drecht een uitermate te vreden man, omdat de ploeg uit Kethel de pun ten met het oog op de on derste plaatsen erg goed kan gebruiken. Frans Schaap was goed op dreef, hetgeen na twintig mi nuten vruchten afwierp, toen hij zijn snelheid benutte bij een dieptepass van Henny Sla. Met een diagonaal schot vanaf zeventien meter verraste de aanvaller doelman Gerrit Ro meijn. Sjaak van Giersbergen slaagde er niet in voor rust ge lijk te maken, toen hij alleen voor doelman Ton Kooiman kwam. DHS buitte in de tweede helft het windvoordeel goed uit. Een verre uittrap van de Schiedamse doelman werd door spits Ronald Dijkstra doorgekopt naar Frans Schaap, die 0-2 scoorde. Een doorbraak van Frans Schaap was in de 25-ste minuut goed i voor de „beslissende" treffer. Hij trok hard en laag vanaf de achterlijn voor, waarna Robert Koorengevel bij de eerste paal 0-3 intikte. Waardenburg-In een aan- een verdienstelijke 0-0 be- trekkelijke wedstrijd hasld. heeft Satelliet tegen WNC Zonder Dries Voogd en de Linkerspits Jeroen fioovers wordt getackled door een Wilhelmus-verdedtger. Schiedam - Hermes DVS kwam tegen Wilhelmus met een 0-0 gelijkspel goed weg. De zonder de gradatiezonen spelende Voorburgse ploeg sneed verschillende malen door de blauw-witte defensie heen, terwijl Hermes DVS pas halverwege de tweede helft voor gevaar kon zor gen. „Er is hard gewerkt, maar voldoende rendement is er niet uitgekomen. Dat we de nul achter gehou den hebben is een plus punt, al moet je niet vra gen hoe we dat hebben gedaan",zei Hermes DVS- trainer Wim Verhoom. Inderdaad werd er niet op een overtuigende wijze verdedigd. Keer op keer konden Wil helmus-spe lers lange solo's onderne men of de bal rustig uit hoge voorzetten opvan gen. Doelman Hans Jon kers, die een onzekere in druk maakte, had echter het geluk, dat de Wilhel- mus-aanval erg onzuiver op zijn doel schoot. Alleen linkerspits Frank Hen driks kwam halverwege de eerste helft tot een ge richt schot, dat fortuinlijk via de paal en de doelman uit het doel bleef. Na de rust slaagde Hermes DVS er beter in voor het doel van Wilhelmus te komen, al kon doelman Carrie van Rheenen nog steeds op zijn ge mak van de zon genieten. Na 23 minuten werd Hermes DVS dan eindelijk gevaarlijk, toen een combinatie over Leo van Hagen, Frans Bouman e Cock de Zwart de gasten u positie brachten. Onopletter veroorzaakte Leo van Hagen echter buitenspel. Tekenend voor de onmacht van de Schiedamse driemans- aanval (Cock de Zwart, Frans Bouman en Jeroen Roovers) was, dat linkerspits Jeroen Roovers weL op een goede dieptepass reageerde, maar met de zee van ruimte geen raad wist Hij liep de bal, zon der dat er een tegenstander ïn de buurt was, achter. In de 33- ste minuut maakte hij dit falen goed met een gevaarlijk schot, dat door Carrie van Rheenen duikend met de vuisten werd gestopt, waarna Cock de Zwart de bal voor zijn voeten kreeg. De snelle rechterspits verprut ste de kans door onbesuisd uit te halen. Cock de Zwart werd een minuut later door trainer Wim Verhoorn gewisseld. Schorvoetend verliet hij het veld, waarna zijn broer Martin de tweede helft vol mocht ma ken. Cock de Zwart „Ik speelde onder de druk, dat ik een doelpunt moest maken. De trainer had me gezegd, dat ik gewisseld zou worden als ik niet tot scoren kwam". Een vrije trap van Frits de Nijs le verde nog een gevaarlijke situ- 'e op. Frans Bouman nam de 1 op de krullenkop, waarna buiten het bereik van Jaelman Carrie van Rheenen net aan de verkeerde kant van de paal stuitte. Trainer Wim Verhoom is dui delijk met het volgende sei zoen bezig, dat de vruchten op moet gaan leveren van het lange termijn beleid van de trainer en het bestuur, waarbij het „gezondmaken" een be langrijke plaats inneemt „Stap voor stap proberen we er naar toe te werken, dat we hier jon gens krijgen, die hier voor hun plezier komen voetballen. Waarom kan Hermes DVS niet het VUC van deze regio worden, al klinkt dat mis schien wat snobbistisch. We waken er in ieder geval voor, dat er hier knapen komen met de opzet hun zakken te vul len", aldus Wim Verhoom. Den Haag-„De slechtste wedstrijd van dit seizoen", was het vonnis dat HVO- trainer Wim van Tricht velde over zijn team, dat Dordrecht SFC moest nog één punt hel> ben om definitief veilig te rijn. Dat is in de uitwedstrijd tegen RCD gelukt, omdat de uitslag 00 werd. Vooral in de eerste helft heeft SFC legio kansen gehad om op een voorsprong te ko men. Het oefende een forse druk uit op het doel van de thuisclub. Krien van Gerven en Henk Lugter hadden echter weinig succes met hun schoten en acties- Enorm goede red dingen van de doelman, paal en lat stonden een Schiedamse treffer in de weg en daarom werd de eerste helft afgesloten met een te leurstellende stand van 0—0. Zo spannend en vol sensatie als de eerste helft was, zo saai werd het na de rust. Beide teams geloofden het wel en het werd niet meer dan een partijtje vriendschappelijk zo meravondvoetbal zonder doelpunten. De 0 0 was voor SFC echter voldoende om het vol gende seizoen weer in de vierde klasse te spelen. door Randstad Sport met een 4-1 nederlaag werd geconfronteerd. Alles leek aanwezig om de ontmoeting tussen Randstad Sport en HVO boeiend te maken. Na twee minuten spelen wer den de Vlaardingers al op een achterstand gezet, toen de scheidsrechter een strafschop aan de thuis club gaf wegens obstructie in het strafschopgebied, 0- Enkele minuten later ston den beide teams weer gelijk, toen Amies Souhoka een voorzet van Robbie Vink keurig achter de RS-doelman kopte, 1-1. Deze stand bleef tot de rust gehandhaafd. Na de thee werd HVO definitief door de Hagenaars op een achterstand gezet. In de ze vende en vijftiende minuut waren enkele verdedigings- fouten er oorzaak van dat Randstad een 3-1 voorsprong kon uitbouwen. Wat HVO daarna ook pro beerde miste elke overtui ging, terwijl ook de werklust veel te wensen overliet Zo wel Johny Westdijk als Piet Vogel misten nog de kans om de score een draaglijker aan zien te geven, maar op de be slissende momenten faalden beiden. Vijf minuten voor tijd was het weer een straf schop die de eindstand op 4-1 bepaalde. geschorste Schapkun be gon Satelliet in het Bra bantse Waardenburg aan 1 het verplichte nummer te- gen WNC. 1 Nu beide teams uit de zorgen zijn, konden zij vrijuit voet ballen. Hierin bleken de Vlaardingers meer in huis te hebben dan hun tegenstan der. Ook de sterke wind te gen, voor rust benutte Satel liet die om sterk aanvallend te blijven spelen. De thuis club had het dan ook aan zijn voortreffelijke doelman te danken dat er niet gescoord werd. Wat deze man er aan ballen uit hield, grensde soms aan het ongelooflijke. Inzetten van Sam Hendriks en Sjaak Verhoeven vonden geen genade. Ook in deze wedstrijd groeide Gerrit Ha merslag tot grote hoogte en heeft hij alles in zich om een goede voetballer te worden. Voor Satelliet-doelman Arie van de Windt was het deze middag erg gemakkelijk, want deze speler had name lijk met het inschieten meer ballen te verwerken gekre gen dan in de hele wedstrijd. Vlaardingen Vanwege de uitloop van de competitie zal Zwaluwen op 17 mei niet zijn 45-jarïg jubileum in de vorm van een Zwaluwendag kunnen houden. Het programma is nu verzet naar 23 augustus.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 5