SPORT nieuwsblad cup W aterwegeup mooie afsluiting van het seizoen' Wie zijn de sponsors en wat doen ze ODI en HSV in degradatiestrijd Voorronde Asvion kan Spirit helpen Henk Roomerbestuurslid van de KNVB: DWS-De Holland laan interessante derby Rentree van Paul Kooien tegen Wageningen SPORTKQRT H1"""""1""""1"""""""11111minimmimumminimumnitig Scbiedam/Vlaardingen I Dinsdag start het toernooi om de Nieuwsblad Cup voor de Waterweg met twee wed- strijden in de voorronde, 1 VFC-VDL (zo) en WF-Marti- nil Een week later (29 maart) gaat het circus, met de complete afwerking van I de eerste ronde, pas echt be- ginnen. Op deze pagina vindt 1 u de informatie rond dit door 1 bijna alle verenigingen uit het Waterweggebied bezochte 1 toernooi. Zo komen onder an- 1 dere de sponsoring en het 1 scheidsrechtercorps aan bod. """"«"I""""""'"'"""»!«mum vrijdag 18 april 1980 VD/SC/WW Henk Roomer..» KNVB blij met dit toernooi... Rotterdam Beschei denheid siert de mens. Deze uitdrukking gaat zeker op voor Henk Roomer, bestuurslid van de KNVB,afdeling Rot terdam, en nauw betrok ken bij de organisatie om de Nieuwsblad Cup. Er komt nog heel wat voor kijken om de organisatie van zo'n toernooi rond te krijgen. Ondanks het vele werk dat Henk Roomer er voor verzet, blijft hij op de achter grond actief. „Ik ben maar één van de velen", is zijn bescheiden verkla ring. Henk Roomer komt overi gens niet rechtstreeks voort uit de voetbalwereld. Hij was jarenlang competitieleider bij de volleyballers, maar door zijn verwantschap met FSV Pretoria veranderde dat. Hij: „Ik heb daar een tijd lang in het eerste elftal staan kee pen. Toen al voelde ik me aangetrokken tot het organi serende deel van het be- stuurswerk en werd dan ook gevraagd door de KNVB". Sinds de start van de Nieuwsblad Cup is Henk Roomer bij de organisatie be trokken. Steekt er veel tijd in, maar vind dat met erg. De KNVB is maar wat bhj met het toernooi. Vertelt Henk Roomer: „De onderlin ge band tussen de clubs wordt groter. Het betekent tevens een mooie afsluiting van het seizoen. Je maakt dan tenminste mee dat je als Schiedam Sponsering is een begrip dat uit de hedendaagse sportwereld niet meer is weg te den ken. Zo ook in het toer nooi om de Nieuwsblad Cup voor de Waterweg, waar drie sponsors ga rant- moeten staan voor de aantrekkelijkheid van het zeer sterk bezette evenement. Uiteraard .staan de zakelijke belan gen ook hoog in het vaandel geschreven, 1 maar in eerste instantie tellen de sportieve oog punten nog altijd het zwaarst. „Ik kom zelf uit de sportwereld", zegt Ton van Engelen, niet te ver warren met de tweede doelman van Feyenoord. „Mijn broer Ab en ik zelf draaien al heel wat jaar tjes mee. Van Neptunus, EDS en Activitas zijn we, nu terecht gekomen bij Zwart Wit aan de Over sell iese Kleiweg in Rot terdam. In het vierde hebben we ons eigen clubje van zakenmensen, die al drie jaar achtereen kampioen zijn geworden. Allemaal oud-eerste elf talvoetballers, hè". Ton van Engelen runt sa men met zijn broer Ab, ook trouw lid van de ZW-clan, de pas in november geopen de bar-bistro 't Oude Raedt- huijs in Schiedam-Kethel. „Voor ons in het ook de be doeling", zegt AB, „om via de Cup wat meer bekend heid in Schiedam en omge ving te krijgen". Aanvul lend vertelt Ton: „Er staat ook wel wat tegenover. Het winnende elftal krijgt met de dames en trainer een fondue-avond bij mij in de bovenzaal." Plus", vervolgt Engelen zijn verhaal, „na afloop van iedere ronde van de cup, krijgen de spelers van de elftallen die nog over zijn, het eerste drankje gratis van het huis. Uiteraard op aantoonbaar bewijs dat ze van een vereniging zijn. Daarbij wil ik nog wel eens kijken of tussendoor nog wat te doen valt". Initiatief dus te over en ook Jules van Wijk van de kle- door Emile Schelvis dingzaken Vêry Good (vijf in Rotterdam en het Vlaar- dings filiaal op de Hoog straat) wil zijn steentje bij dragen. Van Wijk, even eens spelend in het vierde van ZWt: „Ja, ik heb ook wel ervaring met sport- sponsering, want bijvoor beeld het groot opgezette Sparta-jeugdtoernooi en ook een wielervereniging vallen onder mijn interesse. Kijk, in eerste instantie is het vaak een soort vrien dendienst, omdat de zakelij ke aspecten vaak zijn te verwaarlozen. Er zijn blijk baar bepaalde criteria. Maar in ieder geval, stel ik ook voor het winnende elftal kledingbonnen beschik baar, ter waarde van 75 gulden". Het sportieve drietal spon sors wordt -voorlopig- ge completeerd door Aad van Hassel, eigenaar van het Schiedamse Sporthuis Pas sage, bekend van de Water- weg-topscorerscompetitie. Niet zoals bij de twee voor gaande sponsors, valt hier het winnende elftal in de prijzen. Hier krijgt de win nende vereniging het volle pond. Maar liefst 500 gul den mag die vereniging be steden aan sportartikelen. Geflankeerd door de uit eraard met een bal aanwe zige Pim Doesburg, staan de gebroeders Van Engelen en Jules van Wijk {met sjaal) klaar voor de strijd om de Nieuwsblad Cup voor de Waterweg. afdehngsclub kan komen te spelen tegen gerenommeerde s tegenstanders en dat is na- s tuurlijk altijd interessant". {5 „Leuk was het enkele jaren 5 terug, dat Egelantier Boys» een afdelmgsclub, doordrong tot de finale tegen Hion. Dan j| krijgt zo'n kleine vereniging toch veel meer publiciteit dan normaal en dat is het aantrekkelijke van de Nieuwsblad Cup". Regionaal s Met het op poten ïetten van de Waterweg Cup en het toernooi voor Voorne en Put- E ten. is het evenement uiige- groeid tot een groot regionaal S gebeuren. „Het zal voor de clubs, die voor hel eerst mee- door Chris Woerts g doen, wel even wennen zijn", aldus Henk Roomer, „de 2 clubs in Rotterdam weten H wat hen te wachten staat. We zullen ook best een aantal foutjes gemaakt hebben, maar dat kan nu eenmaal", s Sportief H Het toernooi staat bekend als een uiterst sportief evene- ment. De scheidsrechters zijn h maar al te graag bereid om s wedstrijden te fluiten, Henk Roomer: „Het toernooi ver- loopt dan ook vrijwel zonder 2 dat we met strafzaken te ma- 5 ken krijgen. Het is zelfs zo, dat scheidsrechters weken j§ van te voren naar mij bellen met het verzoek om te mo- jj§ gen fluiten in het toernooi. Ook voor de scheidsrechters is het toernooi natuurlijk van belang. Ze blijven in conditie en doen weer wat ervaring ff op". Henk Roomer steekt zo'n 16 uur per week in zijn hobby. Hij doet het maar wat graag. Verklarend: „Het hele voet- balwereldje draait op vrijwil- S g ligers. Zonder deze mensen 2 zou het allemaal niet moge- lijk zijn. Daarom cijfer ik me- zelf ook helemaal weg. Wie s ben ik eigenlijk. Ik ben maar een schakel in een hele reeks. Nee echt hoor, ik doe het voor mijn ple2ier. Ik ben ook maar een gewone jon- gen." Vlaardingen/Schiedam De hockeyers werken dit weekeinde een beschei den programma af. De he renafdeling speelt in z'n geheel, terwijl bij de da mes alleen Pollux de wei betreedt en Spirit nog niet zeker is van de tegenstan der. Asvion kan de sport- Schiedain/Vl aardingen Zondag om 14.15 uur ontvangt de ploeg van D>es Schaap De Hollan- aiaan. Deze ploeg berit 14 punten uit 9 wedstrij den en bezet de tweede Plaats met een achter stand van 4 punten op het ongeslagen OASE. DWS heeft 8 punten uit 8 wedstrijden en staat der de. Gezien het eerste doel tussen beide teams <€—5 winst voor Hollan- diaan) mag een interes sante wedstrijd ver wacht worden. De dames van Unitas ontvan gen koploper Spartaan, dat de volle buit heeft uit acht wed strijden. Weliswaar volgt Uni tes het Rotterdamse Spartaan op de tweede plaats met tien tet acht, maar zelfs bij een Maassluise overwinning blijft het verschil onoverbrugbaar. De heren van Hollandiaan kunnen hun tïtelaspïraties wel °Pgeven, nu UVG niet in staat was om koploper Wings te klopP611- UVG volgt Wings op drie punten en heeft één wed strijd meer dan de Hagenaars, «►eh blijven de mannen uit noly-Noord vol goede moed, Jtent één verliespunt van Wl°gs brengt de Vlaardingers op twee punten afstand, ter- wtjl HollandiaanWings nog VP het programma staat De heren van Wilton, die af gelopen zondag verrasten door uit te winnen van Treffers, krijgen een makkelijke tegen-' stander, nu het onderaanstaan- de HVHW naar Schiedam komt. Een grote overwinning moet het resultaat zijn. Overig programma: Wings UVG (h), WingsUnitas (h), Kwiek SportHollandiaan (h), HVOS—WIK (d). HVK ADO (d), UVG—Vires (d). WiltonEros (d), RodaWIK (h). ieve plicht op zich nemen om Ben nebroek te ver slaan en "zo stadgenoot Spirit een kans te geven om de gehate onderste plaats, middels een. zware wedstrijd tegen het inmid dels kampioen zijnde "Hu- dito, te verlaten. Zowel de heren van Ever green als van Pollux gaan een ontspannen laatste ronde in. daar beide teams geheel vrij zijn van promotieof degradatiebeslommeringen. Evergreen speelt tegen Rijs wijk en Pollux moet naar Rotterdam toe om Groen Geel te bestrijden. Bij de da mes is het Pollux dat tegen het sterke Dordrecht gaat proberen om een promotie- plaats te behalen. Dit karwei wordt er zeker niet makke lijker op als men bedenkt, dat de Vlaardingers thuis met moeite het gelijke spel konden handhaven. Joop van Dop uitgeschakeld Vlaardmgen/Schiedam FC Vlaardingen zit zo in de ge blesseerde spelers, dat trainer Hans Doijee noodgedwongen Rob Kollauw uit het C-team heeft toegevoegd. Deze Jmker- vieugeiverdediger maakt naar alle waarschijnlijkheid zondag zijn debuut in het A-team te gen Wageningen. Joop van Dop heeft een ernstige hes blessure, een operatie is niet uitgesloten en verwacht wordt dal hij voor dit seizoen is uit geschakeld. Datzelfde geldt voor Ron de Vos van Steenwijk en Herman den Haag. Van Steenwijk heeft een gescheurd midden voetsbeentje en zit in het gips en Den Haag heeft gescheurde enkelbanden. Tot overmaat van ramp is Aad Teyl voor maar liefst vier wedstrijden gescnorst met nog een wed strijd voorwaardelijk. Een lichtpuntje" vormt de rentree van Paul Kooien. Tegen Wa geningen, dat in theorie maar één punt achterstaat op koplo per Groningen, zal het derhal ve erg moelijk worden om tot een positief resultaat te ko men. SVV, dat woensdag tegen SC Amersfoort een wanprestatie leverde, moei het nu opnemen tegen het de2e comeptttie te genvallende Fortuna Sitterd. De Schiedammers, die mor genavond al om 19.30 uur spe len, zullen ongetwijfeld met een positievere instelling hel veld in komen. Of dat nu di rect tot een goed resultaat zal leiden valt nog te bezien. Een geluk voor SVV is dat er geen nieuwe blessures zijn bijgeko men. Vlaardingen/Schiedam Voor de korfballers nadert de competitie de beslissende fase. Voor Oranje Nassau en Harga is een tweede plaats haalbaar en deze geeft recht op een promotie wedstrijd. Vlaardingen lijkt nog steeds een mi nimale kans te hebben op een kampioenschap en ODI en Hoekse vech ten tegen degradatie. Spirit moet het thuis op nemen tegen Vanonta. Een tegenstander, die door de fusie veel aan kracht heeft gewonnen. Maar toch moet de winst ïn Vlaardingen kunnen blijven, als men het „koppie" erbij houdt. ODI zal, wil hel nog enig uit zicht hebben op een verlen ging van het verblijf in de eer ste klasse, de wedstrijd tegen de Kapellen in winst om moe ten zetten. Maassluis lijkt wel degelijk een flinke eindstoot in huis te hebben. Of deze voldoende is om Ons Huis af te stoppen zal morgen moeten blijken. Maassluis lijkt sterk genoeg voor een overwinning. Hoekse SV zal de moeilijke uitwed strijd in winst moeten omzet ten bij Blauw Wit'51 om het verblijf in de tweede klasse te verlengen. ODO ontvangt het Delftse DES. De Delftenaren zijn veel van hun glorie kwijt en moeten het opnemen tegen een team in de groei. Oranje Nassau lijkt veel aan zelfvertrouwen gewonnen te hebben na de fraaie promotie in de zaal.. Het speelt na de winterstop erg sterk en heeft geen enkele moeite met gere nommeerde tegenstanders. Door twee overwinningen heeft het zelfs uitzicht op een tweede plaats met recht op promotiewedstrijden. Fluks uit Noordwijk dient morgen als tegenstander en daartegen zal Nassau weer de volle winst moeten kunnen pakken. Vlaardingen heeft nog een kleine kans, maar dan moet koploper Kwiek wel een mis stap maken. Tegenstander is de Regenboog en dat zal we derom knap lastig worden voor de Vlaardingse formatie van de scheidende trainer- ycoach Hans Taal. Maar Vlaar dingen moet toch in staat wor den geacht ook Regenboog te verslaan. Dan zal wel weer op een ouderwetse wijze er voor gekorfbald moeten worden. Succes lijkt wederom de boot te missen na het verlies legen USV. Daarom zal het erg be- 4angrijk zijn hoe het de tegen slag zal verwerken. De wed strijd tegen het op de derde plaats staande Unicum is daar voor een goede graadmeter. Harga heeft zich na een zwak ke start erg goed hersteld en Freek Veer is er in geslaagd zijn team weer vertrouwen te geven. Harga staat nu op een gedeelde tweede plaats en heeft dus nog uitzicht op pro motiewedstrijden. Om die kansen niet te verspelen zal het tot winst moeten komen in de uitwedstrijd tegen KNS. Een niet onmogelijke opgave. Aad Putters, de verzorger van SVV, kan zijn honger stillen op een spijkerbroek. Vó de wedstrijd tegen SC Amersfoort zei hij namelijk- ,dat hij een spijkerbroek zou opeten indien de Schiedam mers zouden verliezen. Dit gebeurde prompt. Spijkerbroeken of restanten daarvan nu welkom op het SV V-complex. Hoek van Holland is onder gebracht in poule C van het toernooi om de Westland- cup, Hoekse Boys en Hoek van Holland zaterdag in poule E en MVV27 in poule F. Gerard Wijzenbroek verte genwoordigt op 24, 25, 26 en 27 met het biljartdistrict bij de ge westelijke wedstrijden in Delft. Het biljartdistrict Schie dam heeft er weer een pro bleem bij. H. van Straten van de technische commissie levert zijn functie in, Het voetbalteam van de mi nister de Visserschool heeft voor de vijfde maal het school- voetbaltoernooi van Maassluis gewonnen. In de verlenging versloeg het Sl Aloysius, HBSS ea VDL gaan met ingang van volgend seizoen van start met meisjesvoet bal. Bij Pollux worden alle leden, die een instrument bespelen, opgeroepen om zich aan te sluiten bij de Pollux Huisband. De band moet de lustrumacti viteiten gaan opluisteren. Delft De regionale automo bielsportclub *s-Gravenhage en omstreken, RAC, houdt zondag op het parkeerterrein van de MAKRO, aan de Schie- weg te Delft, behendigheids- wedstrijden. De wedstrijden tellen mee voor de open- en clubkampioenschappen

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 7