STAD/STREEK 3 Nieuw weekprogramma Wijkcentrum De Heipaal 'Binnenstad, ga naar VVD!' Waar blijven de prullenbakken Ook woning wet in tweede fase Nieuwe bouwplannen voor Hoogstraat Expositie Oranje en Maassluis Zestien ton hooi in vlammen op Landstraat/ Zomerstraat Botsen op parking Rectificatie M' l 'i IfHHBItt'-- - Turkse en Nederlandse vrouwen Inbraken bij horeca Branderig weekeind Rijbewijs 1 ingevorderd Valentina's: radio-opname Soos AU In Brug Lange Nieuwstraat afgesloten dinsdag 22 april 1980 VD/SC/WW 99 Maassluis In de hal van het Maassluise stadhuis kan vanaf heden een tentoonstelling be2jchtigd worden die speciaal gericht is op de aanstaande troonswisseling. Titel van de expositie „Oranje en Maassluis". Het tentoongestelde materiaal bestaat voornamelijk uit foto's, documenten, geschriften, drukwerken en boeken die betrekking hebben op Oranjebezoeken en andere personen van het koninklijk huis aan Maassluis. Het oudste beeld is het portret van Prins Willem I, die in juni 1575 in Maassluis op de veerboot naar Den Briel stapte om dat met Charlotte de Bourbon een huwelijk aan te gaan. De expositie kan bezocht worden tijdens de ope ningstijden van het stadhuis en blijft tenminste twee we ken. Schiedam De bewoners van de Schiedamse binnen stad worden door hun be wonersvereniging opgeroe pen vanavond massaal naar de VVD-bijeenkomst te gaan, die om acht uur in zaal Beatrix aan de Lange Kerkstraat wordt gehouden. De liberalen hebben de avond belegd speciaal voor de binnens tads bewoners; bestuur en gemeenteraads fractie zullen aanwezig zijn. De PvdA zal een dergelijke avond waarschijnlijk na de zomer houden. Bewonersvereniging Schie dam-Centrum wijst haar le den op alle problemen, die er in de binnenstad zijn: vervuiling, vernielingen, verkeer en verkeersover last, horeca, bestemmings plannen, openbaar vervoer en nog veel meer. De vere niging gelooft erin, dat pra ten daarover met gemeente raadsleden kan helpen en dat het stadsbestuur daar door beter over het centrum wordt geïnformeerd. De re latie kiezer-gekozene kan daardoor worden verbeterd, aldus de bewonersvereni- ging. De VVD biedt alle bezoe kers vanavond een gratis kopje koffie aan. De ge- spreksavond heeft een vrij informeel karakter. Het eerste wijkbezoek, dat de VVD organiseerde, in de Ark in Schiedam-Noord, kreeg van de bewoners nauwelijks belangstelling. Schiedam Nog steeds wil de bewonersvereniging van Schiedams centrum graag prullenbakken geplaatst zien bij stadsplattegronden, maar zij vreest dat die suggestie een zachte dood is gestorven. De gemeente Schiedam, waaraan reeds in september 1978 een brief daarover was geschreven, heeft er nog niets mee gedaan. Tussentijds werd even de indruk gewekt, dat de bewo nersvereniging wel een aardig ideetje had geopperd. De gemeente schreef dan ook in augustus vorig jaar, dat de dienst gemeentewerken en de reinigingsdienst opdracht hadden gekregen met de vereniging contact op te ne men. Van geen van beide diensten echter heeft de bewo nersvereniging tot nog toe iets gehoord. Zij heeft op nieuw bij burgemeester en wethouders aan de bel ge trokken. Hoek van Holland De Hoekse politie gaat zich zo langzamerhand afvragen of alle brandjes in de afgelopen weken wel toeval zijn. Meer dere brandjes in bermen en bosjes wettigen de vraag of er wellicht opzet in het spel is. In de nacht van vrijdag op zater dag ging bij de manege El Cor- des aan de Prins Hendnkweg de hooivoorraad in vlammen op. De Hoekse vrijwillige brandweer was binnen enkele minuten na de brandmelding ter plaatse, maar dat verhin derde niet dat ongeveer zes tien ton hooi als verloren be schouwd moet worden. Ook een sulkey en een aanhangwa gen die naast het hooi stonden, werden door het vuur ver teerd. Dat de rampenorganisatie in Hoek van Holland bepaald niet optimaal werkt, werd in deze nacht weer eens overdui delijk. De brandweer deed een beroep op deze organisatie om dat men snel een bulldozer no dig had om het hooi uit elkaar te trekken. Pas na veel moeite kon een ambtenaar van de dienst van sport en recreatie gewekt worden. Deze verwees naar een andere functionaris die de bulldozer zou moeten bedienen. Die bleek echter he lemaal niet wakker te krijgen. Vandaar dat de brandweer met behulp van vuurhaken het hooi moest verspreiden. In dit geval niet zo erg, maar de vraag rijst wel wat de gevol gen zijn wanneer er inderdaad een ramp zou plaatsvinden waarbij zeer snelle hulp gebo den kan worden. Vlaardingen Het college van B en W heeft VVV Patri- monium's Woningen verzocht ook in fase twee van hun plannen voor de bebouwing van de Landstraat/Zomer- straat woningwetwoningen te realiseren. In de loop van he* voorbereiden van de plannen voor de Landstraat/Zomer straat zijn er twee fasen on- staan. Fase één omvat plannen voor en 2 persoons-huishou- dens en woningwetwoningen. Voor fase twee was het nog onduidelijk of er woningen in de koopsector, danwel in de woningwetsector gerealiseerd moesten worden. Om daar nu duidelijkheid in te scheppen heeft het college de brief ge schreven naar Patrimonium. SchiedamTe veel alcohol is de oorzaak geweest van een aanrijding op de parkeerplaats aan de Schiedamseweg. Een 41-jarige Schiedammer stak Zijn wagen ietwat te fors ach teruit, zodat hij de achterkant van een aldaar staande wagen tarnde. Hij werd door de poli tie naar het bureau gebracht, waar hij de bloedproef onder ging. Op de voorpagina van onze krant van gisteren is een ver keerde foto geplaatst bij het artikel over horeca in de Schiedamse binnenstad. Waar een foto van de Hoogstraat had moeten worden geplaatst, stond nu een opname van de Stille Omgang die zondagoch tend is gehouden ter verering van Liduina, de „heilige maagd" van Schiedam, W atersportvereniging wil snel jachthaven in de Nieuwe Haven Schiedam Watersportvere niging De Nieuwe Haven is het wachten beu. Zij vindt dat de gemeente nu eindelijk eens moet reageren op een verzoek tot huur van een gedeelte van de Nieuwe Haven. Reeds in ja nuari 1978 heeft de water sportvereniging daarover ge sprekken gevoerd met wet houder Herman Posthoorn en de heren Douwe en Schriek van de havendienst. Volgens W. van de Lande, secretaris van de vereniging, liet de ge meente toen bijzonder positie ve geluiden horen. Het plan van de watersportve reniging bestaat uit de bouw van één lange steiger, waar plaats voor ongeveer honderd jachten wordt gecreeerd. Het uiteindelijke verzoek werd op 18 januari 1978 aan het college van B en W overhandigd. Ge vraagd werd toen om een ver gunning voor het huren van het gedeelte van de Nieuwe Haven tussen de Oranje- en Willemsbrug. Nog steeds zijn de geluiden uit het stadskantoor positief. Ge regeld gaat de heer Van de Lande naar het stadskantoor om te vragen hoe het nou zit. „Elke keer krijgen we echter weer te horen dat het een pri ma initiatief is, maar dat de gemeente eerst een grondig onderzoek wil doen. Telkens krijgen we te horen dat we maar over een week of vier te rug moeten komen," aldus Van de Lande. Aanvankelijk dacht de watersportvereniging dat het antwoord zo lang op zich liet wachten omdat de ge meente eerst het plan voor een nieuwe jachthaven in de Schie rond wilde hebben. De jacht haven voor watersportvereni ging De Schie is echter bijna rond. Eerst was het bestem mingsplan van een. jachthaven in Het industriegebied afge keurd door het college. Het ge wijzigde bestemmingsplan is nu echter al ter goedkeuring opgestuurd naar gedeputeerde staten van Zuid-Holland. De Schie krijgt voor de bouw vol gens Van de Lande een subsi die van drie ton, terwijl WSV De Nieuwe Haven geen subsi die wil aanvragen en de haven geheel uit eigen middelen wil financieren. Nu vraagt de watersportvere niging zich af of de gemeente zelf een plan aan het maken is voor een jachthaven in de Nieuwe Haven. Dat is volgens de heer Van de Lande hele maal niet nodig. „Wij willen het gebied alleen maar huren. De plannen maken wij zelf wel. Het college van B en W kan daar dan over beslissen." Van de Lande is met zijn 120 leden van de watersportvere niging het wachten beu. Zij willen snel een haven in Schiedam. „Een jachthaven op deze plaats betekent een stede- bouwkundige aanwinst voor het hart van Schiedam. Daar naast hebben dc brugwachters van de Nieuwe Haven dan weer eens wat te doen," aldus Van de Lande. De watersportvereniging De Nieuwe Haven wii een jacht haven tussen de Oranje- en Willemsbrug. Een haven op deze plaats betekent een aanwinst voor het hart van Schiedam, vindt de water sportvereniging. Maassluis Voor de Hoogstraat tegeno ver het Delflandhuis zijn weer nieuwe bouwplannen ontwikkeld. Dit bleek uit de woorden van wethouder Han Hum- melen tijdens de vergadering van de commissie voor ruimtelijke ordening. Het aanvankelijke plan was tevergeefs aan diverse aannemers aangeboden, niemand echter durfde de bouw aan. Oorzaken van die weigering moeten on der meer gezocht worden in de lastige ligging van de bouwlocatie. Het ge meentebestuur van Maassluis heeft nu in overleg met de architecten Steenkist en Vedder en het bouwfonds Neder landse Gemeenten een nieuw plan ont wikkeld. dat voorziet in in de bouw van zes eensgezinswoningen tegenover het delfland huis, dan een sma Straatje naar beneden en vervolgens vier dubbele woonhuizen naast elkaar en tenslotte het opgeknapte hoekpand van de Wip. De commissie was unaniem van oordeel dat het een fraai plan was, maar had haar twijfels over de verkoopbaarheid van de huizen. De veertien woningen zullen in de premiekoopsector liggen. Wethouder Hummelen dacht dat het met die onverkoopbaarheid niet zo'n vaart zou lopen. De woningen liggen midden m het centrum, redeneerde hij. Wethouder Hummelen kreeg tenslotte het fiat van zijn commissie om met de bouwplannen door te gaan. i- rtv Vlaardingen Het Wijkcentrum De Heipaal aan de Reigerlaan in Holy heeft een nieuw weekprogramma voor de zomermaan den. De medewerkers zijn er weer in geslaagd een programma samen te stellen waarin de verschillende wijkbewoners zich pri ma thuis zullen voelen. Wijkbewoners die om een praatje en een kopje koffie verlegen zitten kunnen op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag te recht in het wijkcentrum. Er is dan tevens open huis voor WAO-ere. Woensdagochtend van half tien tot elf uur is er een vrou wenkoffiebar met eenmaal in de veertien dagen een thema ochtend met een onderwerp dat door de vrouwen zelf is aangedragen. Er is dan ook peuteropvang aanwezig. Op dinsdag- en vrijdagochtend van tien tot twaalf uur is er een tekencursus of een andere handvaardigheidscursus voor WAO-ers. Deze cursussen worden begeleid door een vak docente van de Vrije A kade mie. Onder de noemer „kreatoer kursussen" organiseert het •De medewerkers van Wijk centrum De Heipaal in Holy zijn er weer in geslaagd een veelzijdig programma samen te stellen voor wijkactivlteiten In de zomermaanden. wijkcentrum diverse cursussen zoals naaien, yoga, handvaar digheid en bij voldoende be langstelling allerlei andere cursussen. De cursussen wor den begeleid door vakdocen ten en op maandagmiddag tus sen twee en vier uur kan men informatie krijgen over de verschillende mogelijkheden. De kosten voor de cursussen bedragen vijftig gulden voor tien lessen. Zondagavond van half tien tot half twaalf is er De Pub, een disco-avond voor jongeren vanaf zestien jaar. Eenmaal per maand wordt er een spe ciaal programma gemaakt van zes tot half acht Op woensdagmiddag van twee tot half vier vindt er in het wijkcentrum een instuif voor kinderen van zes tot twaalf jaar plaats. Elke middag staat één activiteit centraal, zoals handvaardigheid, sport en spel, film enzovoort. Dinsdagavond tussen kwart over zeven en kwart over acht is er een club voor kinderen tussen negen en twaalf jaar. Naast eenmalige activiteiten worden er regelmatig langer •lopende activiteiten georgani seerd. Naast deze activiteiten in wijk centrum De Heipaal vinden er ook activiteiten plaats op de bouwspeelplaats gelegen m het wijkpark op de Amsterdam laan naast de kinderboerderij Holywood. Op woensdagmid dag van twee tot kwart over drie is er een instuif voor kin deren van zes tot twaalf jaar met eenmalige activiteiten, zoals handarbeid. Donderdag van vier tot vijf is er de kin derclub (zes tot twaalf jaar) waar voornamelij'k langcrlo- pende activiteiten worden ge daan. zoals het maken van poppenkast enzovoorts. Voor nadere informatie over het programma kan men dage lijks terecht tussen tien en vier uur op het wijkcentrum. Rei gerlaan 49, telefoon; 74.51.42. f" mmÈm. - I Vlaardingen De Turks Ne derlandse vrouwenvereniging houdt zondag 27 april een bij eenkomst in wijkcentrum 't Nieuwelant, Goudsesingel 87a Centraal staat dit keer de posi tie en de x echten van de wer kende vrouw en haar arbeids kansen. Elske ter Veld van het FNV zal een inleidend betoog houden. Aanvang 14.00 uur. Schiedam Zaterdag werd j een ongewenst bezoek ge- i bracht aan een snackbar aan de Korte Smgelstraat en een café aan de Rotterdamsedijk. Bij beide werden de gokkasten opengebroken, hetgeen 1850 gulden opleverde. Daarnaast werden uit de kassa's in totaal 450 gulden meegenomen. Een hoge waarde vertegenwoordig en de radio-cassetterecorder, een fotokamera en gouden sie raden ter waarde van 700 gul den, die eveneens door de in brekers werden meegenomen. Al is de discotheek Granada onlangs gesloten, publiek wil er nog steeds komen, al was het deze keer nogal onge wenst. Zondag drong men naar binnen om weer te ver dwijnen met een videorecor der. De schade en de waarde is onbekend. Schiedam De Schiedamse brandweer moest dit weekein de een paar maal optreden bij brandjes. Om kwart voor vier in de vroege zaterdagochtend werd voor de deur van een su permarkt aan de Ketelstraat een stapel kranten in brand gestoken. Naast de kranten, werd de voordeur ernstig be schadigd. Op het Wilhelminaplem wer den een paar sinasappel kisten door een stel kinderen aange stoken. Een aantal palen op het speelterreintje gingen eveneens in vlammen op. Door een nog onbekende oor zaak raakte zondagmiddag een aanhangwagen m brand. Het eenassig karretje stond op de Lange Achterweg. Het bran- 1 dend zeildoek veroorzaakte een enorme rookontwikkeling, i maar de brandweer had ook jfl hier de zaak snel onder con trole. De schade bedraagt ze ven honderd vjjf tig gulden. Vlaardingen Van een 36-ja- rige Vlaardinger werd dezer dagen het rijbewijs ingevor derd omdat het niet de eerste keer was dat hij de politie moeilijkheden bezorgde. De man had op de Van Hogen- dorplaan een verkeerszuil om vergereden en was door gere den. Aan de hand van een achtergebleven wieldop kon de politie de dader echter op sporen. De man weigerde blaas-en bloedproef. Vlaardingen De VARA-ra- dio zal donderdagavond in dc Remonstrantse kerk aan de Emmastraat opnames maken van een optreden van de Vlaardmgse zanggroep De Va lentina's. Het programma wordt woensdag 7 mei uitge zonden in het programma „Vrije tijd blije tijd", tussen 18 00 en 18.30 uur. De Valenti na's bestaan uit 15 leden, waarvan de solisten zijn Marja Valentina (tevens dirigente), Corrie van Honk en Han Medo. Muzikale medewerking: Paul Cltfton (piano) en het echtpaar Van de Heuvel (slag werk en viool). Vlaard ingen Zoals gebrui kelijk wordt iedere laatste donderdag van de maand in sociëteit In the Mood weer de soos AU In gehouden. Aan staande donderdag dus, aan- vang 20 00 uur, gebouw Trian gel, Franssenstraat, Vlaardin gen. Alle leden en oud-leden zijn van harte welkom. Schiedam Vanavond zal de hoofdbrug van de Lange Nieuwstraat voor het door- sfl gaande verkeer zijn afgesloten. |l De brug 2al om tien uur wor den afgesloten tot zes uur s ochtends. Hetzelfde geldt voor donderdag. De omleiding wordt met borden aangegeven.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 3