4 Har ga laat de winst liggen Hollandiaan-dames winnen derby tegen DWS Proefvlak op wielerbaan SPORIKQRT Goede prestatie SZC Corine van de Berg in de prijzen Korfbal- Jacques Clausing derde Bos tweede ïïg 'M ^mtdag 22 april 1S80 VD/SC/WW Zaterdag 3 mei gaan de boot jes weer te water bij „De Bommeer", De opening krijgt een speciaal tintje nu burge meester Wim Kieboom de tocht door de Vlaardingse wa teren meemaakt. De Coureur heeft op zater dag 9 augustus weer de organi satie voor de wielerronde van Maassluis. Ook deze keer staat een z.g, burgerronde op het programma. Verder zijn er rit ten voor nieuwelingen, lief hebbers, veteranen en ama teurs. Deze laatste wedstrijd begint om half drie. VZC houdt zaterdag 26 april een disco en bingo-avond in „De Lijndraaier". Iedereen is van harte welkom, die lid is van wedstrijdzwemmen, wa terpolo en recreatief zwem men. Aanvang 20 uUf, Jan de Bruin, de internatio- nale Waterpolo-scheidsrechter uit Schiedam, is uit het be stuur van de ZRO (Zwembond voor Rotterdam en Omstre ken) gestapt. Hij maakt nu deel uit van de landelijke wa- terpolo-commissie. Na de wat minder van ver trouwen getuigende uitspra ken van Zwaluwen-spelers aan het adres van de rneuwé trainer André Corveleijn, is er nog weinig duidelijkheid wie aan het einde *van het seizoen (behalve Dick van de Bergh) nog meer de Zwaluwenlaan verlaat. Leen Pijpers in ieder geval niet, want zaterdag tegen Hui zen thuis zal de Vlaardingse arts voor zijn 300-ste wedstrijd in het eerste elftal van Zwalu wen worden gehuldigd. Onder de 1200 toeschouwers tegen Rijnsburgse Boys be vond zich ook Corveleijn met spiedende ogen, maar ook oren om de gesprekken te volgen; Loslippig waren de spelers dan ook niet, Hoewel WF uitgeschakeld is voor de titel in de tweede klas se afdeling, heeft de vereni ging van de commissie van be roep van de KNVB een ge noegdoening ontvangen, naar aanleiding van het staken van de wedstrijd van SC De Hoef WF. Zo wordt het duel alsnog uit gespeeld en is de straf van aanvoerder Hans Klein met twee wedstrijden verminderd Tino Hoogendijk heeft de eerste officiële EK Jiu-jitsu in Gouda als scheidsrechter mo gen optreden. Er waren overl* gens maar vier landen verte genwoordigd. Donderdag vindt de infor matieve bijeenkomst plaa& van de weer op 8 mei te begin nen bowiingcompetitie van de Schiedamse sportverenigingen. Zoals bekend wordt dit met vele prijzen gedoteerde toer nooi georganiseerd door BoW- lingcentrum Musis Sacrum Cfl Sporthuis Kethel in Schiedam- Jan van der Windt nieuwe voorzitter wsv De Kulk Vlaardingen/Schiedam Ditmaal speelde de harde wind de korfballers ïn het Waterweggebied veel parten en kreeg de bal door de wind soms de meest vreemde curve. Maass luis kwam zelfs helemaal niet in aktie, daar tegenstander Ons Huis geen team op de been kon brengen. Dit omdat Ons Huis een zondagsvereniging Is en vaak speelsters en spelers heeft, die zaterdagmiddag moeten werken. ODI werkte eindelijk de hatelijke nul weg. maar kreeg met 55 eigenlijk nog te weinig- ODI—De Kapellen 55 Een overwinning had het deel moeten 2ijn voor de Schiedam mers, want zij maakten het best gebruik van het wind- voordeel. Gezien het spel was ODI de betere ploeg, maar had De Kapellen weer alle geluk van de wereld. Pas in de laat ste minuut ging de winst ver loren. In de eerste helft, scoor den Ria Zeeuw en Jan van der Eijk voor ODI. De Kapellen stelde daar één treffer tegeno ver. Na de thee leek ODI het te beslissen door doelpunten van Marlène Olivier, Chiel Bos en Louis de Vries. Zo liep het dus niet af. Spirit—Vanota 5—3 Spirit startte zeer gemotiveerd aan deze wedstrijd. Geert Moerman opende de score en daarna bouwde Spirit in de eerste helft een veldoverwicht op. Door doelpunten van Ada Don, tweemaal Lta van Leeu wen en een strafworp van Geert Moerman ging men met 52 rusten. Na rust overheer sten de defensies. Vanota scoorde nog éénmaal en be paalde de eindstand op 5—3. Oranje Nassau—Fluks 8—7 Na de mislukte promotiewed strijd tegen IJsselvogels (4 9), kweam Nassau weer in ak tie. Ook nu kon het niet tot het overtuigende spel komen van de eerste wedstrijden na de winsterstop. Mede door de sterke wind waren er vele plaatsfouten en Fluks had in de eerste helft een dosis geluk bij de afstandschoten. De ploegen hielden elkaar goed in evenwicht Pas na 3—4 kon Nassau een 54 ruststand op- bauwen. In de tweede helft kwam Fluks sterk terug, want van 64 werd het 67. Een kwartier voor tijd her stelde Nassau zich en behaal de alsnog een nipte overwin ning. Doelpunten: Coby van Keulen (viermaal), Kees van der Kooij (tweemaal), Leo van der Bie en Bram van Zelm. KNS—Harga 5—5 Een veel sterker Harga heeft verzuimd de volle winst mee naar Schiedam te nemen. Kern van het gelijkspel ligt in het gegeven, dat Harga tot driemaal toe op een kritiek moment een strafworp miste. In de eerste helft ging het vrij moeizaam, Karei van der Lin den en Ed Pak tekenden voor de 12 ruststand. Na de her vatting leek Harga weg te lo pen van KNS en kwam op 2— 5. Maar toen leefde KNS op en kwam terug, 35. Daarna deed KNS er een schepje bo venop en kwam juist op tijd op 55. Overige doelpunten Ron van Nielen (2) en Karei van der Linden. UnicumSucces 24 In een zeer matige eerste helft nam Unicum een 10 voor sprong. Pas in de tweede helft kon Succes loskomen van Uni cum en via een betere conditie de wedstrijd in het voordeel van de Schiedammers beslis sen. Nel Maijer maakte 11 en via een 21 stand maakten Peter van der Zo uwen en Roel 'Verbrugge er 2—4 van. De RegenboogVlaardingen 62 Vlaardingen had met betrek king tot het kampioenschap de handdoek al in de ring ge worpen en kon nauwelijks een motivatie opbrengen om te winnen. De Regenboog pas te zich het beste aan aan de harde wind en besliste het duel op duidelijke wijze, 26. Rik Brouwer en Rien Roozen- daal redden de Vlaardingse eer. Schiedam Jacques Clausing is samen met zijn Utrechtse pi loot Henk Heutink derde ge worden in groep 2 van de Tul penral ley. De Schiedammer eindigde in het algemeen klas sement van de totaal 111 equi pes als 43-ste en in het natio naal klassement mocht de de buterende ralley-rijder zich in een zestiende plaats verheu gen. „We hebben alle weers omstandigheden moeten trot seren", vertelde Jacques Clau sing. „Wind. regen, hagel en verblindende zon. Ik ben ook zeker niet ontevreden met zoTn debuut. Maar nu verder, hè". Vlaardingen/Schiedam In Schiedam verloren de hand- baldames van DWS met 13 de derby tegen Hollandiaan. Mede oorzaak was het voorstellen van de nieuwe trainer De Jong na afloop van de wedstrijd. Door het 12—12 gelijke spel van de Hollandiaan-heren te gen Kwiek Sport is de kans op het kampioenschap geredu ceerd tot 20 procent. Een vier punten achterstand op koplo per Wings is vermoedelijk niet meer te achterhalen. De Wil ton-heren wonnen, zoals ver wacht, van NVHW r. "-*n bleven met 15— v.L- dam. De dames - verloren vlak v 6—7 van Sparia, d«» ordoor kampioen werd. De Maassluise heren trokken aan het kortste Ondanks dat Cora Volle- bregt en An- nemiek Wage naar te laat zijn, haalt de poging van Patricia Sabel ditmaal nlet3 uit eind. Zij verloren met 168 van de Wings. De UVG-dames waren sterker dan Vires en wonnen met 6—4. De heren van UVG stonden met 713 voor toen de wedstrijd werd gestaakt in verband met hel slechte weer. De WIK-dames blijven winnen nu was HVOS het slachtoffer: 25. De WIK- heren verloren met 1311 van Roda en de HVK-dames dolven met 16 het onderspit tegen ADO. DWS—Hollandiaan (d) 1—3 Deze wedstrijd ging tussen de nummers twee en drie in de competitie. DWS 8 uit 8 en Hollandiaan had 14 uit 9. Aan gezien de eerste wedstrijd een spannend scoreverloop had ge kend (Hollandiaan won thuis in de laatste minuut met 6—5, red.) en beide teams niet veel voor elkaar onder doen, werd deze derby vol spanning tege moet gezien. DWS was niet al leen gehandicapt door de slechte weersomstandigheden» vooral het voorstellen na af loop aan de nieuwe trainer deed de ploeg geen goed. Trainster/coach Loes Schaap vertelde na afloop dat haar team vreselijk slecht had ge speeld en dat door de omstan digheden de ploeg tot een ma tige prestatie was gekomen. Het scoreverloop liet zien dat beide teams aanvallend vrij machteloos waren. Het duurde dan ook tot de zeventiende mi nuut voordat het eerste doel punt viel. Maakster ervan was Nel Vogel die, geholpen door een verdedigingsfout op de hoek, Hollandiaan op een 01 voorsprong zette. Vlak voor rust eenzelfde situatie en nu was het Hanneke Maan die voor 0—2 zorgde. DWS pro beerde het wel maar steeds als ze door de verdediging heen kwamen stond daar uitblink ster Marleen Bakker alle scho ten onschadelijk te maken. De DWS-aanval moet er machte loos van zijn geworden. Deze 02 ruststand geeft duidelijk aan dat er aanvallend weinig gepresteerd werd. Toen Han neke Maan na rust voor 03 zorgde na weer een fout op de hoek, was het gebeurd voor DWS. Dat Patricia Sabel in de laatste minuut nog voor 1—3 zorgde betekende alleen dat DWS de sportieve eer had ge-» red. UVG—Vires <d> 6-4 Bij deze wedstrijd leek het er op dat beide teams door het slechte weer liever thuis hadden gebleven. Keepster Elly van Leeuwen was weer terug in het doel en dat ver- klaart voor een groot deel de 21 ruststand. In de tweede helft waren de dames beter gemotiveerd en omdat de de fensie van UVG waar Marja Ham sterk speelde bleef sluiten liep het Schiedamse team uit tot 62. In de laat ste vijf minuten kwam Vi res nog wel terug tot 6—4, maar de zege bleef verdiend op Harga. Vermeld moet nog worden dat UVG pech bad met schieten. Veel scho ten kwamen op bet hout, an ders was de uitslag groter geweest WiltonHVHW (h) 15—11 HVHW begon verrassend, want Wilton keek al snel te gen een 02 achterstand aan. HVHW, dat onderaan staat heeft echter te weinig klasse in huis om het Wilton echt moeilijk te maken. De score werd dan ook snel recht ge trokken en het Schiedamse team nam een voorsprong van twee doelpunten. Deze marge bleef lang op het scorebord staan waardoor HVHW bleef geloven in een goed resultaat. Als HVHW echter Wilton na derde dan was een kleine in spanning voldoende om weer weg te lopen. Tegen het einde ging de conditie ook meespe len, zodat Wilton kon uitlopen naar een 1511 overwinning. UnitasSpartaan (d) 6—7 Unitas ontving kampioenskan didaat nummer een Spartaan dat nog geen enkel verüespunt had geïncasseerd. Bij een zege zou net kampioenschap voor de Rotterdamse ploeg zijn. Ge holpen door de harde wind mee, nam Spartaan een voor sprong, welke bij rust was op gelopen tot 4l. Toen vlak na rust Spartaan zelfs 15 liet aantekenen, dacht het publiek dat het was gebeurd met Uni tas. Maar de harde wind was nu in Maassluis' voordeel en doelpunt voor doelpunt kroop Unitas dichterbij, Tien minu ten voor tijd werd het 55 en even later nam Unitas voor het eerst in de wedstrijd een voorsprong: .5—-5. Toen liet Spartaan zien 'ia1, het niet voor niets bovenaan stond. In de laatste vijf minuten scoorden de gasten nog twee keer en dat bracht zowel de zege als het kampioenschap. Schiedam De gemeente wil een proef gaan nemen met het aanbrengen van een nieuwe toplaag op de wielen baan, kosten vijftien mille. Sinds 1976 wordt de wieler baan in „Harga" niet meer gebruikt, omdat er zich mos- groei vormt in de holle ruimten van de bovenste laag as falt, degeneratie van de deklaag optreedt (verwering, uitrijden van steenslag) en de baan hobbelig is en onge lijke zettingen heeft ïn eerste instantie werd gedacht aan een sobere restaura tie van zestig mille, maar steeds meer blijkt dat de wieler baan nog een grote behoefte kan voorzien. De meest po pulaire tak van de baansport zijn de wedstrijden achter grote motoren, waarvoor echter aan de baan hoge eisen worden gesteld. Wanneer de proef met het zg. proefvlak slaagt, zal de uitvoering van de hele baan op zo'n kwart miljoen gaan komen. Dordrecht De Delftse drie banden-speler B.van Mullem is gewestelijk kampioen derde kLasse geworden. In de eind strijd toonde hij zich de sterk ste van acht finalisten. Op de tweede plaats eindigde de Vlaardingse speler J.Bos. De titelstrijd op het kleine bil jart is een spannende aangele genheid geworden. Na vijf van de zeven ronden waren er nog vier kanshebbers. Van Mullem komt nu uit in de finale van de nationale kam pioenschappen, die op 30 en 31 mei en 1 juni in Gouda wor den gehouden. aardingen Pleziervaartuigen-vereniging De Kulk bestaat 20 jaar. En ai die tijd is Joop Wester- dijk er voorzitter van geweest Nu vond hij de tijd rijp om afscheid te nemen. Tijdens de feestavond in gebouw De Harmonie werd hij dit weekeinde uitge zwaaid. Van de leden van de vereniging kreeg hij een fraaie stereo-combinatie aangboden en tevens werd hij benoemd tot ere-voorzitter van De Kulk. Sportwethouder Cees Bot had tijdens de redelijk druk bezochte receptie nog een verrassing in petto. Hij overhandigde namens de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie de traditionele vlag, welke direct werd opgehangen in het clubgebouw. De nieuw gekmen voorzitter, problemen te maken. De Ha- Jan van der Windt, krijgt di- venstraat, waar de vereniging reet al met een aantal grote onderdak heeft, wordt gesa- Schiedam De heren too SZC hebben in de uitwedstrijd tegen Breda een prima wed strijd gespeeld: 7-7. De Schie dammers hadden eigenlijk moeten winnen, want met name in de laatste periode lie ten zij een aantal goede moge lijkheden onbenut. De Schiedammers, die hel zon der coach Wim van der Kolk moesten doen, verloren in het derde kwart ook nog Willem Jan Loornan. Hij werd er na melijk voor de duur uitge stuurd. Ondanks dit feit bleven de Schiedammers goed opereren. Wim van der Kolk was zeer tevreden met het resultaat van zijn ploeg: „Ik had dit niet verwacht, zeker omdat de jon gens twee vaste basisspelers moesten missen." In dat licht gezien had Wim van der Kolk zeker gelijk, want zonder Frank Ruseier (geblesseerd) en Herman Steens (dienstplicht) mag de prestatie helemaal gezien wor den. neerd en de bloeiende water sportvereniging zal voor de vierde maal in zijn bestaan moeten verhuizen. Nu naar de Vlaardingse Vaart Jan van der Windt: „We hopen maar dat we dan eindelijk onze eindbestemming hebben be reikt Er zal wederom een be roep gedaan moeten worden op de zelfwerkzaamheid van de leden, omdat we alles zo veel mogelijk zelf willen bou wen aan de Vaart". Het geld dat de gemeente de vereniging zou toestoppen, is door een drastische bezuini gingsmaatregel op de - lange baan geschoven. Door zelf een aantal bezuinigingen door te voeren, heeft De Kulk Cees Bot ervan weten te overtuigen om terug te komen op de eer der genomen beslissing. Jan van der Windt: „De realatïe met de gemeente is meer dan goed te noemen. Vandaar ook dat we in overleg met de wet houder alsnog het bedrag krij- en en dus niet de dupe wor- en van de bezuinigingen. Daar zijn we zeer content over". Volgend jaar moet de water sportvereniging verhuisd zijn naar de Vlaardingse Vaart. Het enige wat daar ontbreekt is een overdekte berging, maar er zijn wel mogelijkheden om in de toekomst tot een over dekte berging te komen. De Vlaardingse vereniging telt op dit moment 100 leden. Meer kunnen er niet bij, omdat het aantal ligplaatsen vol is. Er is gewoon geen ruimte meer voor nieuwe leden. Het ver loop in de vereniging is nihil, waardoor cr een sterke onder linge band is gegroeid in al die jaren. „En dat is", zo zegt de scheidende voorzitter Joop Westerdijk, „wat onze vereni ging nu zo fijn maakt. De on derlinge saamhorigheid maakt De Kulk tot een heel aparte vereniging". Oud voorzitter Westerdijk (1) diept herinneringen op met oud sportwethouder H,K. van Minnen. Vlaardingen Dc jeugdleden van de atletiekvereni ging Fortuna zijn bij regionale baan wedstrijden in Oud Beijerland in de prijzen gevallen. De U-jarige Corine van de Berg won zowel het verspringen, ko gelstoten als de zestig meter sprint. Ellen van de Berg (meisjes B) won eveneens het verspringen en scoorde op de honderd meter een tweede plaats. Bij dc jongens C was het Jaap Dijkstra, die bij het kogel stoten beslag wist te leggen op een tweede plaats.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4