SPORT WF te fanatiek voor Martinit m Alleen strafschoppen aantrekkeli j k bij VFC-VDL Spanning damtitel I Houden yen dieren. 18! jVIahorokan tweede in België 4ad van Hassel: We waren gewoon meer gemotiveerd" Bekerwedstrijd Vlaardingen: half dozijn winnaar leeords Ger van Altena op de schouders Met Pinksteren klaar Excelsior M bekert verder Zwaluwen moeite met RKWIK Peter Heiister valt Loting eerste ronde Kwartfinale 'z Zelfde vak m Vele diersoorten/Demonstraties/ Voorlichting/Films/ Attracties. Tot ziens op 10 en U mei woensdag 23 april 1980 YD/SC/WW Schiedam - In een volgens scheidsrechter Jan Roet- man veel té harde wedstrijd, bereikte WF (na een 3- 2 overwinning op Martinit) de eerste ronde. Trainer Aad van Hassel, die bij elk doelpunt juichend de dug-out uit kwam, wilde daar echter niets van ho ren- „Noem het maar fanatiek", omschreef hij het duel in Bijdorp, „omdat een club die lager speelt al tijd extra gemotiveerd is". Marümt had de pech dat het grotendeels met zijn reserves moest spelen, omdat het mor genavond een ingelaste beker wedstrijd tegen Overmaas heeft, terwijl het zondag altijd nog een punt moet hebben (te gen Fluks) om vrij van degra- dattezorgen te zijn. Xrainer Joop Schop: „Jammer, tnaar de competitie gaat voor. Anders hadden we graag vol ledig gespeeld om deze Water- wegcup". De Schiedammer, jie zijn zesde seizoen in gaat, «md dat zijn elftal, dat derde reserve klasse KNVB speelt. zich niet had moeten laten in timideren. De oud-Spartaan wees hen daarop in de rust bij een 2-1 achterstand. Inderdaad ging het daarna, toen de rood- witten op 2-2 kwamen, een tijdje goed, maar zakten prompt weer in elkaar. Voorsprong WF was dan wel technisch min, maar met een lofwaardi ge inzet kon het steeds weer op het laatste moment de ac ties van veteraan Ben Köne- mann en Cor Voets verijdelen. Schiedam - Martinit speelt morgen onverwacht een be kerwedstrijd tegen Overmaas. En zondag inoet het tegen Fluks een punt pakken om veilig te zijn in de darde klasse. Secretaris Ruud Verlinde: „Dan kan je wel be grijpen, dat we met ons tweede elf tal hebben gespeeld te gen WF". Ed Slavenburg en Martin van Rijswijk waren de enige spelers uit de hoofdmacht en voor de rest be stond het team uit ex- spelers van het eerste elftal. Maassluis - Het judoteam tan Mahorokan is tweede teworden bij de Oostbelgi- kche kampioenschappen in Eupen. De Maassluise ploeg kwam daarmee in het bezit tan een grote beker, die be schikbaar was gesteld door fiet ministerie van cultuur. [Opmerkelijk was dat de na- jtionale ploeg van Zwitser- [bnd winnaar werd. jlman Kars eindigde op de eer ste plaats in de gewichtsklasse tol 95 kilo door in de finale met een beenworp van Pull- stinger (Oostenrijk) te winnen. Sjoerd Visser behaalde een ge deelde derde plaats in de ge wichtsklasse tot 7B kilo en tot 60 kilo waren er derde plaat sen voor Marcel Oosterhout en Theo Barendsen. Aan het toer nooi werd verder deelgeno men door de nationale ploegen van West-Duitsland, België en Oostenrijk. Om dan met de counter, die steeds weer begon bij Peet Verhaal, meer succes te heb ben. Na een half uur zorgde Hans van Hassel uit een vrije trap voor een geweldig mooi doelpunt en kort daarna pun terde Gert van der Most de bal achter doelman Ed Moewis Martinit, alleen met Ed Sla venburg en Martin van Rijs- door Bas van den Berg wijk uit de hoofdmacht, kwam nog voor de rust sterk terug. Aanvoerder Cor Spijer legde Ton van der Water tegen de grond, waarna Jan Roetman onverbiddellijk naar de witte stip wees. De strafschop van Martin van Rijswijk was on houdbaar, 2-1. Ceen twijfel In de tweede helft kwam Mar tinit door Herman den Brui ker op gelijke hoogte, maar toen had de KNVB'er al zijn kruit verschoten. Een serie misverstanden was aanleiding om het dolgelukkige WF naar de eerste ronde te loodsen. Na dat Peter den Hartog en Gert van der Most fraaie kansen hadden gemist, liet doelman Ed Moewis een schuiver vanaf de zijlijn van Jan Bockkom los. Vrijwel iedereen dacht dat de bal de lijn met gepasseerd was, uitgezonderd Jan Roet man. „Ik stond er bovenop, er was geen twijfel mogelijk". Wel sneu voor Martinit om zo te moeten verliezen, maar de vreugde bij WF was er met minder om.... Het duel tussen WF en Marti nit was af en toe ongemeen hard. Vlaardingen Met maar liefst 6-0 zegevierde Vlaardingen over HVO. De wedstrijd, in het kader van het Vlaardmgs kampioenschap, was erg een zijdig. Vlaardingen was supe rieur aan HVO, dat door bles sures noodgedwongen met en kele spelers uit het derde moest aantreden. Voor de rust kon HVO de schade beperkt houden tot één treffer van Jan Peder Els&c- ker, maar na de hervatting scoorde de brigade van Joop Molendijk er lustig op los. Achtereenvolgens scoorden Cees Westerhout (tweemaal), Hans van Eeden en Edwart van Pelt en tot slot wederom Cees Westerhout, 0-6 - DSS'26 won verdiend met 1-2 i De Hollandiaan, dat nu in compeïtïe de beslissende «is ingegaan en het tweede ilftal de wei in stuurde, in de le finale van het Vlaar- s kampioenschap. Dtrdam Opnieuw goede resultaten voor SZC in de ZRO zwem competitie. Er wa ren deze keer niet veel ere- plutsen voor S2C weggelegd, !»tl werden er vele persoonlij- iM records verbeterd. 100 meter vlinderslag bij 'fe heren werd een overwin ding voor Den nis van Alphen in 1,03. Tweede werd Martin Heek van Viking in 1.04. Joke verhaar wist bij de meisjes on- ier de 12 jaar ook beslag op de *rste plaats te leggen. Haar Jjd van 38 seconden beteken - ie een verbetering van het «rsoonlijke record met ruim eén seconde. Deze afstand was cn complete SZC-aangelegen- icid, want Monique van Loon ^rd in 41 seconden tweede, /e 100 meter schoolslag voor tingens onder 16 jaar werd tn overwinning voor Eric Fi et van Scom in 1.22. Robert ihJgmans van SZC finishte ds zesde: 1.25. Op de 2GQ me er wisselslag bij de heren wam Dennis van Alp hen net te kort om eerste te wor- len. Zijn tijd was 2.33. Carolï- van Loon kwam hier tot en Alenka Boon ook van 'ZC eindigde in 3.16. Zo ziet de nieuwe ac commodatie van Pollux er momenteel uit. Overigens zal het hout na een veredeling nog donkerder kleuren. Vlaardingen De aannemer Fin inmport bv hoopt op 25 mei het nieuwe clubgebouw van de Vlaardlngse hoekeyve- reniging Pollux m de Broek polder te kunnen afleveren. Met de Pinksteren rekent Pol lux erop de accommodatie, die dan nog niet helemaal inge- - i Vlaardingen Het aantrekkelijke van VFC-VDL, In de voorronde van de Waterweg-Cup, waren nog de strafschop pen na het teleurstellende M gelijke spel. Voeg daarbij het feit, dat scheidsrechter Freek Bonevaas uit Schiedam een off-day had en het is duidelijk, dat er een uiterst onplezieri ge wedstrijd ontstond, met geïrriteerde spelers aan beide kanten. richt is, in gehruik te kunnen nemen. De accommodatie, die uit hout bestaat, kost 532 000 gulden, waarvan de vereni ging door eigen inbreng maar hefst een kleine 140.000 gul den voor zijn rekening neemt. Het houten gebouw, wat qua duurzaamheid een stenen con structie zelfs overtreft, meet 32 bij 12 meter, wat neerkomt op ruim 300 vierkante meter. Den Haag Excelsior M is weer een ronde verder in de strijd om de KNVB-beker. Vierdeklasser DORR werd in de tweede verlenging uitein delijk verslagen met 1-2. Ex celsior M had duidelijk moeite met het uitermate slechte veld, er was bijna geen grasspriet te bekennen en het lange halen werk van DORR. Van enige opbouw kon dan ook geen sprake zijn, laat staan van goed voetbal. Op slag van rust kwamen de Maassluizers op een voor sprong door een treffer van Lies Kardol, die een solo goed afrondde. In de tweede helft kwam de thuisploeg verrassend -Excel sior beheerste de strijd - op ge lijke hoogte, maar in de twee de verlenging was het Wim Klem die Excelsior M met een vliegend afstandsschot alsnog de winst bezorgde. Vlaardingen Zwaluwen be haalde m de strijd om het Vlaardmgs kampioenschap een zwaar bevochten 0-1 zege op RKWIK. Alleen in de eer ste helft was de eersteklasser superieur aan de tegenstander, hetgeen dan ook in een voor sprong resulteerde. Jtóedam In het damkampioenschap van Schiedam be- «ngzamerhand meer tekening te komen voor de bezet- de belangrijke plaatsen. In groep A heeft titelhou- er Hob van Eijk de leiding. Hij wordt gevolgd door Ron «usdens (op 2 punten) en Wim Vrijland (op 3 punten). De ronden, die nu nog te komen staan, geven ook nog eens kJagende partijen te zien: Vrijland Heusdens (25 /V van Vrijland (2 mei) en Heusdens van •Uk (laatste ronde, 16 met). Er kan dus nog totaal niets ge worden van de eindstand. Dat de zaken tussen deze geregeld worden, dat is echter wel zeker, grassing was er in de laatste 'C f, doordat Joop van der «halk won van Pie! Basiiaan ..Normaal moet je van »e- "jtop als Joop winnen", zegt wftaanse, „maar nu ga je de forceren. Het wil niet zoals je gedacht had, het m wordt geforceerd en als Tp °P de vuurpijl overzie ik nog eens een kleinigheid net eindspel. Het is jammer. aaa*" zulke dingen gebeuren mij wel vaker". In groep B is de spanning tot grote hoogte gestegen. Er moe ten nog wat partijen ingehaald worden, maar als die meegere kend zouden worden, dan staan er vijf spelers met 10 punten aan kop, gevolgd door twee spelers met 9 punten. Na het verlies van de vorige week, mocht Floor Pauw nu Tom Til man bestrijden en het had niet veel gescheeld o! hij had weer een nul moeten in casseren. Dankzij een verkeer de taxatie van Tilman, waar door hu zich zelf in moeilijk heden bracht, werd de partij nog remise. Aad Prins brak af tegen Leen Dorsman in een vrijwel verloren stand. Sjaak Prins. Louis Vrijland en Cees den Boer wonnen ieder, zoals wel verwacht mocht worden. In groep C kreeg koploper Bergen onverwacht grote weerstand van Gert van Willi gen. De partij moest zelfs wor den afgebroken in een stand waar nog van alles mogelijk is. Kinnigen nam de leiding niet over, want hij wist tegen Jan Lucassen, ondanks veel leuke dreigingen, niet verder dan re mise te komen. Henk Autar klimt stilletjes naar boven en staat nu na zijn winst op Sneep op een derde plaats. Vlaardingen Peter Heijster bleek door een val m de ronde van Hillegersberg met tn staat om zijn koppositie in de eerste wielercompetitie te verdedi gen Dik van Kesteren, die een uitstekende vorm kende, heeft nu de leiding over- genomen. Van Kesteren moest op het Vlaardingse parcours we! tot het uiterste gaan om als eerste te eindigen Enkele ronden voor het einde slaagden Kees Sebrechts, Rudi Liebrechts, Hans Hoek en Dik van Reste ren erin om zich af te scheiden van het peloton. In de eindsprint was Van Kes teren te snel voor Hans Hoek. De sprint van het peloton werd gewonnen door René den Boer, die een dag daar voor nog tweede was gewor den in Hillegersberg. Dat het tenslotte niet uit de hand hep, was te danken aan dezelfde spelers. Zij preveleer- den duidelijk de clubbelangen, die voor VDL nog zwaar we gen. Uiteindelijk ging de kleine Ger van Ahena na een ze nuwslopende serie strafschop pen op de schouders. Pas in de tweede serie, de eerste eindig de onbeslist m 4-4, was hij het, die na „missers" van Bram Morm en Cees de Man en een doelpunt van Cees van Eijk eindelijk de verlossende tref fer inschoot. Voor VFC hadden Peter Be khoven en Johan Kuiper ge mist, terwij! Chris Hendriksen wel de juiste richting wist te vinden. VDL daarom naar de eerste ronde (thuis tegen WF) en dat was eigelijk best ver diend. Een duidelijk ongeïn spireerd VFC had vooral in de beginfase zijn handen vol aan een agressief VDL. Kansen waren er dan ook direct, maar deze werden niet verzilverd Aanvallend maakte VFC, met Johan Kuiper, Harry Schuiten en Peter Jeup m de voorste li nie, er weinig van. Naarmate de eerste helft vor derde, werd de wedstrijd steeds meer ontsierd door het >lechte fluiten Trainer Cor van Nieuwenhuizen was het na afloop dan volledig eens met collega Walter Bos. die »telde: „Heb je hier een betere scheidsrechter, dan krijg ie een hee! ander verloop van de wedstrijd. Hij floot te veel op afstand, waardoor hij situaties verkeerd ging beoordelen". De spelers vonden het allang best. Jan van Altena' „Zondag te gen Bolnes thuis is veel be langrijker voor ons, dan im mers kunnen we misschien kampioen worden, en dat laat je met verpesten door zo'n scheidsrechter". De scheidsrechter was daarom de gebeten hond bij VFC- VDL, dat door de vele onder brekingen dan ook nauwelijks aantrekkelijk kon worden. In de eerste helft namen de Maassluizers een verdiende voorsprong, toen Charles Ebe- ling een voorzet van Jan van Altena goed afrondde. Vlak daarvoor was diezelfde Van Altena alleen op doelman Rob B rekel mans af gegaan, die echter bekwaam redde In de tweede helft forceerde VFC al snel een treffer. Teun Kornaat ging op links goed door, gaf een „bekeken" trek- balletjc op de inkomende Chris Hendriksen. die met het hoofd scoorde: 1-1. Doel rijpe kansen waren er daarna met meer. Beide elftallen speelden wel aanvallend, maar de attics gingen goed tot aan het straf schopgebied, waarna ze stier ven in schoonheid. Teleurstel ling bij VFC na het verhes, omdat de Waterweg-Cup leeft bij de spelers. VDL kon zijn geluk niet op. Na een succes vol competitie-ver loop nu ook het eerste succes in de Water weg-Cup Schiedam/Vlaardin genDe volledige lo ting voor de eerste ron de om de Waterweg- Cup is als volgt: DVO'32-SW (am). HBSS-Schicdam, DHS- Demos, Schiedam se Boys-DSS'26, TSB- MVV'27. Satelliet-VDL (za). De Hollandiaan- Hermes DVS, Excel- siorr20-GTB, Zwalu wen-Vlaardingen, SFC- MSV71, Cion-PPSC. HVO-Ursus, GSS- FCN'66. SVDPW-Fortu- na. Excelsior M-VVK en VDL-WF. De wed strijden worden dins dag 29 april gespeeld firn 18.15 uur. Vlaardingen De loting voor de kwartfinale van het Vlaar dmgs kampioenschap, gehou den na afloop van de wedsti ijd De HolIandtaan-DSS'26, lever de het volgende resultaat op: DSS'26-Zwaluwen, VFC-Cion, DVO'32-Fortuna en Satelliet- Vlaardingen. De wedstrijden worden gespeeld op donderdag 8 mei. Vlaardingen Opmer kelijk bij VFC-VDL was dat de beide doel- lieden hetzelfde vak uitoefenen, dat van postbesteller. Rob Bre- kelmans in Vlaardin gen en Cees van Eijk in Maassluis. Cees van Eijk keepte weer eens in een nieuw tenue. Nu een veredeld eendelig schaatspak, dat Joop Hiele ook pleegt te dra gen bij Feyenoord. Cees van Eijk wordt dan ook Cees Kllele ge noemd door zijn spe lers. Rob Brekelmans zag zijn zwak genomen strafschop gisteravond gestopt door Cees van Eijk. terwijl de Maass- luisc doelman Rob Bre kelmans wél wist te verschalken. Charles Eheling...treffer voor VDL... ADVERTENTIE Een unieke mamfesiatie op 10 en 11 mei 1980. Twee dagen lang zal Ahoy' worden omgetoverd tot een paradijs voor dierenliefhebbers Een evenement dat u met mag missen. Als extra attractie de beroemde Engelse Nee. we verklappen het nog niet. Beide dagen geopend van 10-18 uur. Toegang f 4 - p p. Kinderen 2- p p RN- paspoorthouders halve pnjs:

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 5