SCHIEDAMSCHE COURANT 'Wethouder moet ouders inlichten' Bewoners met handtekeningen naar minister ho o i id e n UW maar stront 'Maassluis niet gebonden aan CEL' Ik -neem- de proef krant Stil protes WÊBUÊmm Twaalfde restaurant maakt protesten los Autorijdt van Maassluissedijk Inwonersaantal weer gezakt 'Historisch jaarboek waarborgen' In overleg met de winkeliers worden plannen gemaakt voor herbestrating van de Schiedamse Hoogstraat. Pagina drie. 'Historisch' over de Rederijkers. Pagina drie. Holy gaat er fris tegenaan. Sportpagina. Oudercommissie Kohnstawmschool: Ginjaar:Verplaatsen verspoedigen7 ïkuMimmn fiiiffiOTi 1 I ÖlJ m LüSÏÏfeiil! "Wijkoverleg wil uitbreiding opbouwwerk Raad kan vrijuit beslissen SOK noemt locaties voor vrouwenhuis Huurgeisers worden eerder vervangen Chinezen: GenoegF Vrijdag 25 april 1980- - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -9 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268031 - rc-isctie 262566 - klachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Ter hoogte van de James Wattweg raakte gistermid dag even na drieën een 40- jarige bestuurder van een personenauto de macht over het stuur kwijt an tui melde van de Maassluisse- dijk. De man kwam ujt de richting van Maassluis. Bij het nemen van een bocht was de Vlaardinger met rijn voorwiel in de berm terecht gekomen, waarna hij zijn auto niet meer op de weg kon houden. De bestuurder kwam met de schrik vrij, zijn voertuig echter is zwaar beschadigd. Vlaardingen De gemeente Vlaardingen heeft in de maand maart weer minder in-- wonen gekregen. Was het in- wónëraantal op l maart nog 79.483. op 1 april was dat met 56 gezakt tot 79.427.' De daling is voornamelijk het gevolg van het grote aantal mensen (268) dat Vlaardingen in maart heeft verlaten. Aanzienlijk minder mensen (177) vestig den zich in maart in Vlaardin gen. Sinds. 1 januari van dit jaar is het Vlaardingse inwo nersaantal gedaald met 104. In "de beste Vlaardingse tradi tie werden er in maart weer 28 huwelijken gesloten eh 18 echtscheidingen door de bur- sland ingeschreven. Dat er ook binnen Vlaardin gen flink verhuisd wordt, blijkt wel uit het feit dat er 300 personen, waaronder 67 gezinnen, binnen Vlaardingen een ander huis vonden. Vlaardingen Het college van B en W meent dat de uitgave van het Historisch Jaarboek Vlaardingen, voor de gemeente van belang is cd dat het voortbestaan ook voor de toekomst moet wor- gewaarborgd. Di t schrijft het college aan de raad. De uitspraak staat in schril contrast met het ge meentelijk. voornemen van s' 1981 geen geld meer voor de uitgaven te reserveren. Op-het stadhuis wordt toege geven dat de uitspraak in te genspraak is met het bezuini gingsvoorstel, waarbij de ge beente niet langer geld voor «®tjaarboek zegt uit te willen trekken en verklaart dat het fcrboek voortaan" kostendek kend zal moeien zijn. Maar, luidt de verklaring, de zinsne de moet meer als „een inten- ueverklaring" gezien worden, ■die wij niet hard kunnen ma- hen." jaar zal de gemeente nog wel geld ter beschikking stel len voor de uitgave van het historisch jaarboek. Het colle ge steltHe raad voor in het to- l'kal 16.000 gulden ter beschik- t'kiQg te stellen. Het jaarboek zal verschijnen in een oplage van. 1.200 exemplaren. In het vervolg zal van jaar tot jaar Gekeken moeten worden of een uitgave tot de mogelijkhe- Gen behoort. Gehoopt wordt l^at het gestaag groeiende ko- perspublïek in de komende ja ren zo toe zal nemen, dat een kostendekkende opzet in zicht I Een liefdesverklaring aan de hond, een oor logsverklaring echter jiaii alles wat zo'n beest niet zich meebrengt ofliever gezegd achterlaat. De terreinen rond scholen schijnen een aantrekkelijke de pót. Voor de school gaande jeugd is dat minder leuk, zoals uit dit bord blijk! dat aange troffen werd bij de Vlaardingse Albert Schweitzerschoof. in Schiedam De oudercommissïe van de Prof dr Ph. Kohn- stammschool en die van de de eraan verbonden kleuter klasde Zevensprong hebben vanmiddag bij wethouder Herman Posthoorn aangedrongen op een ouderavond, waar op de wethouder opening van zaken geeft over de plannen van de gemeente met de Theo Thijssenschool en de Kohn- stam mschool. Zo'n avond zou nog begin volgende week moeten worden gehouden. De twee oudercommissies wa ren samen mei die van de la gere- en kleuterschool van de Theo Thijssenschool door de wethouder uitgenodigd. Tij dens de bijeenkomst in het Schiedam In hun strijd te gen het tankerschoonmaak bedrijf Tankercleaning heeft de bewonersvereniging Schiedam-Centrum gister middag duizend handteke ningen aangeboden aan mi nister Ij. Ginjaar van volks gezondheid en milieu. On- Schiedam Het wijkoverleg Schiedam-Oost wil dat burge meester en wethouders nog dil jaar overgaan tot de benoe ming van een full-time op bouwwerker voor de wijk Oost. De pas benoemde op bouwwerker Jan Poort is slechts voor twintig uur per week benoemd." Het wijkover leg vindt dat ie weinig ën ver wacht grote problemen voor de wijkbewoners en de ge meente Schiedam als de op bouwwerker zich niet binnen kort veertig uur per week voor de wijk kan inzetten. Het overleg wordt daarin gesteund door het werkersoverleg Schiedam-öost, waarin de di verse welzij nsinstellingen in de wijk verenigd zijn. Het wijkoverleg is overigens van mening dat aan iedere oude wijk in Schiedam een full-time opbouwwerker moet worden toegewezen. Begin van dit jaar is ook in West een opbouwwerker aan de slag ge gaan. Daarnaast beschikt Schiedam-Noord (Groenoord- /Woudhoek) al enige jaren over een opbouwwerker. De binnenstad en Zuid moeten, het nog zonder doen. Maassluis Er is geen sprake van, dat de gemeente Maassluis al met handen en voeten gebonden zou zitten aan Conro Enter Lines, het ondernemende be drijf dat een draagvleugelverbinding wil starten tussen Maassluis en Londen. De vrees die deze week naar voren kwam tijdens de ledenvergade ring van de PvdA, dat CEL een fikse eis tot schade vergoeding zou kunnen indienen omdat Maassluis niet meer onder mondelinge toezeggingen uit zou kunnen is volgens wethouder Izaak van der Knaap op niets gebaseerd. „Er zijn op geen enkele wijze al beslissingen gevallen: de ge meenteraad krijgt nog volop de gelegenheid om mee te pra ten en de uiteindelijke beslis sing te nemen. Het verwijt dat de raad geen invloed op de hele besluitvorming heeft kunnen uitoefenen is onzin: die ^gelegenheid komt nog vol op." Volgens de wethouder van openbare werken is het hoe dan ook toch de gemeen teraad. die haar goedkeuring aan de plannen moet hechten. Alleen al vanwege het feit. dat de grond die op de Burgemees ter de Jonghkade'nodig is al leen door de raad in erfpacht kan worden uitgegeven, moet de zaak uitgebreid in de ge meenteraad worden behan deld. Van der Knaap vindt dat de hele affaire langzamerhand in een hoek is terechtgekomen, waar het niet thuishoort. De voorgenomen bouw van een terminal en een hotel aan de Maassluïse haven heeft de ge moederen nogal in beweging gebracht. De emoties worden nog eens aangewakkerd door het feit. dat de berichten steeds stelliger worden dat di recteur Dick Vahrmeyer en eigenaresse Erica von Elsacker van Conro Enter Lines niet zo'n brandschoon zakelijk ver leden zouden hebben. Het college van B en W heeft vorige week een onafhankelij ke jurist de opdracht verleend, een onderzoek in te stellen naar de handel en de wandel van de beide figuren achter CEL. Met name dient boven water te komen, of er voldoen de financiële zekerheid aan wezig is om het ambitieuze project kans van slagen te ge ven. danks .de drukte rond de grondvergiftging in Lekker- kerk kreeg de bewonersvere niging ruim anderhalf uur de tijd om haar standpunt kenbaar te maken. De actie boekte volgens de be wonersvereniging resultaat: de minister zal er bij het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland op aandringen de verplaatsing van Tanker cleaning te verspoedfgen. Te vens wil Ginjaar toch aan het bedrijf een hinderwetsvergun ning laten verlenen, zij het met zeer strikte voorwaarden. Dit zal dan inhouden dat Tan- kerceaning moet gaan werken met een dampvernietigingsin- stallatie. Mocht Tankerclea ning dit niet zelf kunnen be kostigen. dan zal volgens Hanny Rennen van de bewo nersvereniging het Rijk met de nodige gelden bijspringen. Verder zal de minister de dienst centraal milieubeheer Rijnmond inschakelen om de klachten van de Zuid-Schie- dammers over de hoge ben zeenconcentratie in hun wijk te onderzoeken. Bij deze middag waren ook een aantal mensen van Milieu beheer, de inspectie milieube heer Zuid Holland, de sector Lucht en financieel-economi- sche zaken om de bewonersve reniging Schiedam-Zuid te woord te staan. Mr. Blanken was aanwezig om de beroepen, die de bewoners vereniging heeft lopen, nader toe te lich ten. 2o ook het laatste beroep ■van de vereniging tegen de provincie Zuid-Holland. De vereniging is namelijk var» mening dat de provincie nooit een besluit van de kroon kan weerleggen, hetgeen in 1978 is gebeurd toen Schiedam van de Kroon toestemming kreeg om Tankercleaning te sluiten. Volgens Rennen vond Ginjaar dat een dusdanige situatie in de Tweede Kamer thuishoort. Eind juni heeft de minister overigens toegezegd zich van de situatie op de hoogte te ko men'stellen in Schiedam. Rot terdams havenwethouder Rie- zenkamp zal in mei contact opnemen met de bewonersve reniging om de resultaten be kend maken over het onder zoek naar de eventuele alter natieve locaties voor het, schoonmaakbedrijf. stadskantoor werd de gespan nen situatie besproken, die is ontstaan nadat leerlingen van de Kon n sta mm school en hun ouders tijdens het wijkbezock van burgemeester en wethou ders aan Oost op niet mis te verstane wijze duidelijk maak ten dat zij niets voelen voor de komst van een groot aantal buitenlandse leerlingen naar hun school. Veel ouders van leerlingen besloten het wijk be zoek aan te grijpen om te de monsteren nadat zij eerder die dag van de oudercommissie hadden gehoord dat het vol gende schooljaar op de Kohn- sta m mschool hegon ne n zou worden met drie gecombineer de eerste klassen samen met de Theo Thijssenschool, waar in de verhouding buitenlandse - Nederlandse leerlingen onge veer negen op veertien zou worden. Ook zou wegens ruimtegebrek^ de zesde klas van de Kohnstam mschool moeten verhuizen naar de Theo Thijssenschool aan het Edisonplcin. Een grote groep ouders Is daar tegen, omdat zij vrezen dat het onderwijs on der het grote aantal buiten landse kinderen zal lijden. Volgens de heer Tigges. onder- wijsconsulent van de gemeente Schiedam, is dat een misvat ting. „Er werken bij de Theo Thijssenschool juist zes extra leerkrachten voor de buiten landse leerlingen en dat komt natuurlijk ook de Nederlandse kinderen ten goede. Er is be slist geen sprake van leerach- terstand op de Theo Thijssen school. Ook het aantal kinde ren met leerproblemen ligt er niet hoger dan op andere scho len. Die kinderen kunnen hier beter geholpen worden door de extra leerkrachten." Vlaardingen De waterto ren in het Hof, de House of Dimple aan de Oosthaven- kade, het voormalige sociale dienstgebouw aan het Veer- plein en de personeelsruimte van garage Van Rhoon in de Oostwijk. Dat zijn een paar mogelijkheden waar, vol gens het SOK (stedelijk overleg vrouwencafe's), een vrouwenhuis gerealiseerd zou kunnen worden. De vrouwen, die afgelopen weekeinde wethouder Maarle- veld een lijst met kandidaat panden overhandigden, zijn vooral voor laatstgenoemde lo catie geporteerd. De oude per soneelsruimte werd onlangs opgeknapt en een nieuwe be stemming is nog niet bekend. Momenteel wordt bekeken wat de mogelijkheden zijn en welke bestemming er op de genoemde panden rust. hoewel de realisering van een vrou wenhuis er voor 1380 zeker niet in zit Bij de verdeling van de subsidiegelden voor de emancipatie is indertijd de na druk gelegd op de activiteiten, plaats van oprichting van een vrouwenhuis. Vlaardingen Honderdvijftig huurgeisers in de Vlaardingse wijk Holy worden een jaat eerder vervangen dan oor spronkelijk de bedoeling was. Het binnenwerk van de gei sers verkeert in een zodanig slechte staat dat, gezien de hoge prijs verbonden aan ver nieuwing van de geisers, onge veer 340 gulden, vervanging nu al urgent geacht wordt. Daarnaast worden dit jaar vierhonderd geisers normaal volgens schema vervangen. De geisers worden beheerd door iet gemeentelijk woningbe drijf en onderhouden door de GEWB. Schiedam De Chinese restauranteigenaars in Schiedam hebben zorgen over het steeds afnemend bevolkingsaantal van Schiedam. Daarnaast komt volgens hen het relatief gro-, te aantal Turken, Spanjaarden en andere niet-Aziatische buitenlanders hun bedrijfjes ook niet ten goede. Zij hebben daarom collectief hun stem laten horen, toen zij vernamen van de plannen van een ondernemer om een restaurant aan de Groenclaan in Schiedam-Zuid te beginnen. De spoeling wordt te dun, zeg gen de Chinezen. Namens acht restauranthouders in Schie dam heeft de heer S. Y. Tang een brief aan de gemeente ge stuurd waarin aandacht wordt gevraagd voor hun situatie. ..Als cr één zaak bijkomt, dan krijgen wij allemaal een finan ciële klap. Het wordt al steeds moeilijker om in Schiedam te blijven draaien," aldus deze ei genaar van een Chinees-In disch restaurant. De vergunningaanvraag ten behoeve van het nieuwe res taurant is bij de gemeente in behandeling. De opmerking over de spoeling, die te dun wordt, heeft overigens de no dige hilariteit opgewekt bij en kele gemeenteraadsleden. Ge wezen wordt op de vrijheid van onderneming: iedereen mag een zaak beginnen, als hij maar aan enkele eisen voldoet, zoals het bezitten van een hin derwetvergunning. De politie onderzoekt of het pand aan de Groenelaan aan de eisen vol doet. JL Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met de Haagsche Courant, Het Binnenhof ol het Rotterdams Nieuwsblad. oei fid!®5' ?o5Koie'"""' ie\elo°»- en ïSOONG ,232.***: Ata 834.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1