SCHIEDAMSCHE COURANT Ik - neem de proef Bot: college nu minder hecht Bouwen in Schiedam-Noord, dan Zestienhoven dicht! krant Wethouder draagt 'n steentje bij Alleen kantoorpand kan blijven staan College in beroep tegen Shellplannen Jeugdraad praat over voortbestaan Kermis PvdA in bezwaarschrift: Muskusrat heeft zich in Delfiand gevestigd. Pagina twee. Onverantwoorde situatie rond de moskee in de Vlaardingse Emmastraat. Pagina drie. Zoldertheater is nog steeds moeilijk bereikbaar. Pagina drie. Hoekse winkels langer open Muziekfestival in Koningshof Kinderen stichten brandje 3TSSS Plattegronden rond stadshart Vlaardingen vlaggenzee •»0*° •Dinsdag 29 april 1980- - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -104de jaargang no. 26603 -i PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Vooral de toekomstige bewoners van het stad- süitbreidingsgebied in Schiedam-Noord zouden volgens de Schiedamse afdeling van de PvdA gedupeerd zijn, als vlieg veld Zestienhoven wordt gehandhaafd. Hoek van Holland In ver band met Sint Nicolaas zullen de winkels in Hoek van Hol land vanaf morgen tot en met woensdag tot 's-avonds negen uur geopend zijn. De verplich te halve dagsluiting komt te vervallen. In het kader van de St. Nieo- laasactie van de Hoekse win keliers waarvan de op brengst dit jaar ten goede komt aan het RAZ-uniformen- londs zullen zaterdagmid dag in De Hoek weer Zware Pieten rondrijden en in alle HV-wïnkels gratis waardebon nen en loten uitreiken, de ac tie, die 's-middags om twee uur start, wordt muzikaal be geleid door RAZ' boerenkapel. Maassluis Na een dag van toeteren, trommelen en mar cheren reikt burgemeester van Es op zaterdag 3 mei de prijzen uit aan de winnaars van het negende Drumband- en Majo- rettenfestival. De organisatie van dit festival is in handen van de Maassluise Harmonie. Het feest zal worden gehouden op het parkeerplaats van win kelcentrum Koningshoek. Et- dingen zeventien korpsen mee naar de eerste plaats. De wedstrijden worden gehou den van tien tot twaalf uur en 's middags van één tot half ze ven. Om half acht begint de burgemeester met het uitrei ken van de prijzen. Schiedam De brandweer moest er in het afgelopen weekend aan te pas komen om een slaap kam er brand je in de Mariastraat te blussen. Door dat twee elfjarige kinderen met lucifers aan het spelen waren vatten de gordijnen en het beddegoed vlam. Er ont stond een kleine brand, die door de brandweer met een nevelspuit werd geblust. De bewoners zijn niet verzekerd 3«gen brandschade. De socialisten hebben daarom een bezwaarschrift gestuurd aan de provinciale raad voor de ruimtelijke ordening (PRRO) in Den Haag, waarin handhaving van Zestienhoven in tegenspraak wordt genoemd met de hoofddoelstelling van het luchtvaartbeleid, zoals is verwoord in het concept-struc tuurschema Burgerluchtvaart- terreincn; de voordelen van Zestienhoven wegen volgens de Schiedamse PvdA niet op tegen alle schadelijke invloed door onder meer geluidshinder op welzijn en ontplooiing van de tienduizenden omwonen den van de luchthaven. De nieuwbouw van Woud- hoek-Noord en Spaland komt te staan binnen de zogenaam de 35 Ke-lijn, dus binnen een gebied waarin minister van volksgezondheid en milieuhy giëne dr Leen Ginjaar wo ningbouw niet raadzaam acht De PvdA-Schiedam noemt de door de rijksoverheid bevor derde stadsuitbreiding in Schiedam-Noord (in het kader van het anü-suburbanisatiebe- leid) dan ook in strijd met handhaving van Zestienhoven. „Alles naar Schiphol" is het motto van de Schiedamse so cialisten. 't Wethouder Herman Posthoorn droeg gistermiddag zijn steentje bij aan het bijna voltooide wijkcentrum Schiedam-Noord. Schiedam Schiedams wethouder Herman Post hoorn droeg gistermiddag zijn steentje bij aan de in richting van het bijna vol tooide wijkcentrum Schie dam-Noord aan het Bach- plein. Dat deed hij door een tegel, die hijzelf had beschilderd in te metselen in de ruimte, waar in de toekomst de receptie van het wijkcentrum wordt gevestigd. De steen had hij gekocht in het kader van de actie „U draagt toch ook een steentje bij?". Toen het ministerie van CRM zijn goedkeuring gaf aan de bouw van het wijkcentrum, verbond het daaraan de voor waarde dat ook de circa twin tigduizend inwoners van Noord een bijdrage zouden le veren. De werkgroep, die bij Van de Tempel moet weg uit binnenstad uuuiuimiiiHiiumiuuiHiiUs Vlaardingen Burge meester en wethouders van Vlaardingen hebben bij gedeputeerde staten van Zuid-Holland be zwaar aangetekend tegen de plannen die Shell Ne derland Raffinaderij heeft met de opslag en verwer king van het LPG. Shell diende enige tijd ge leden reeds een aanvraag in om te mogen verbou wen. Van de verbouwing maakte een verandering van de al bestaande LPG- opslag en -verwerking deel uit. De aanvraag kon echter niet worden geho noreerd, meende GS, om dat de van diverse zijden waargenomen bezwaren tegen de LPG-opslag se rieus genomen moesten worden. Daarop stelde Shell haar plannen bij en liet weten dat het LPG ondergronds opgeslagen zou worden. Het college van Vlaardingen, hoewel op zich tevreden met die oplossing, blijft echter be zwaar houden tegen de moge lijke gevolgen van een leiding breuk. Leidingbreuk is een ri sico dat niet uitgesloten kan worden geacht. Het college vindt dat daarom voordat Shell de vergunning krijgt „voorzieningen moeten wor den geëist om de hoeveelheid vrijkomend gas bij breuk be perkt te houden dan wel dat een gereglementeerd onder- houdssysteem ter voorkoming van breuk wordt voorgeschre ven." Bovendien wil het colle ge dat dat ook het vrijkomen van zogenaamde mercaptanen door strakke voorwaarden voorkomen kan worden. Voor velen za! deze pretgelegenheid mor gen, alle inspanning van oranjecomité's en zakkenioop organise rende buurthuizen ten spijt, toch het onbe twiste hoogtepunt van de feestdag worden. AI was het alleen maar het bromfietsrijdend jeugdig deel van de bevolking. De kermis is als traditie nu een maal onverwoestbaar. FiiiimiiiiEiiiiiiiiMiiiuuiiiiuiiuutmiiiimiiiiw SchiedamIn een grote cir kel om de Schiedamse binnen stad gaat de gemeente stads plattegronden plaatsen. Het aantal staat nog niet vast, maar er is een grote behoefte gebleken onder het publiek om zijn weg door Schiedam te kunnen bepalen. De platte gronden komen hoogst waar schijnlijk op zuilen, zoals er ja renlang een heeft gestaan bij het klaagmuurtje op de Koe markt Schiedam Desnoods wil de gemeente Schiedam overgaan tot onteigening van opstallen van aannemersfirma J. van de Tempel Zoon BV aan de Nieuwstraat. Op het stadskantoor wil men binnenkort de onderhandelingen met Van de Tem pel heropenen om te komen tot een ge deeltelijke verplaatsing van het bedrijf uit de Schiedamse binnenstad. „Als dat niet in der minne geschikt kan worden, moeten wij denken aan andere wegen om op deze plek tot een extensiever ruimtegebruik te komen/' heeft ge meentelijk verkeersdeskundige Hans van der Vlist verklaard op een openbare informatieavond in het stadskantoor. Hij dacht daarbij aan aankoop van de pan den of aan onteigening. Het gerestaureerde kantoor van Van de Tempel aan de Nieuwstraat 35 kan blijven staan, maar de oude opstallen van de afdeling onderhoud en verbouwing staan de gemeente in de weg bij de verdere plan nenmakerij voor de binnen stad. Bij het aannemersbedrijf stond men gistermiddag te kijken van het gemeentelijk voorne men desnoods tot onteigening over te gaan. Procuratiehou der Wijnands zei over mogelij ke verplaatsing van het bedrijf eerst: „Ik weet van niets." La ter zei hij echter over de oude opstallen tussen de Nieuw straat en de 48 Empeo-wonin* gen, dat daarover enkele jaren geleden al overleg is gevoerd, waaruit duidelijk werd dat een bedrijfsbestemming op die plaats niet past. „Of dat ontei gend wordt, is nog maar de vraag," aldus de procuratie houder. „Dat stuk hoort bij de kraakbuurt en wat daarmee gebeurt, is niemand geloof ik duidelijk. Tot welk resultaat eventuele besprekingen met de gemeente zullen leiden, weet ik dus nog niet te zeg gen." Redenen voor de gemeente Schiedam om naar andere lo caties voor Van de Tefnpel te zoeken zijn: de woningbouw, waarvoor ingevolge het be stemmingsplan voor de bin nenstad de huidige vestiging van de aannemer moet wijken; en de verkeersproblematiek, in relatie tot de doelstelling om binnenstadsbewoners wei nig overlast door verkeer te bezorgen. Dat laatste aspect is ter sprake gekomen op de informatie avond, waar Van der Vlist 2ijn uitlatingen deed. Bewoners ve reniging Schiedam-Centrum klaagde naar aanleiding van de gemeentelijke parkeerplan- nen in de Schiedamse binnen stad over een aantal bedrijven, die vooral door vrachtverkeer veel hinder veroorzaken. Ge noemd werden: Van de Tem pel aan de Nieuwstraat, meu belbedrijf Hilton aan de Schie en Grote Markt, bakkerij Kes- ter en grootgrutter Bas van der Heijden aan het Broers- veld en in mindere mate enke le horecagelegenheden. Alleen voor Van de Tempel voorzag Van der Vlist een op lossing door gedeeltelijke ver plaatsing. De aannemersfirma heeft naast de opstallen aan de Nieuwstraat ook een timmer fabriek en opslagterrein aan de Van Heekstraat in indu striegebied 's-Graveland. de bouw van het centrum is betrokken lanceerde het idee om een tegelactie te houden onder de bewoners, waarvan de opbrengst bestemd is voor de inrichting. De door de om- wonenden beschilderde, stenen zullen een plaatsje vinden in I het wijkcentrum. De eerste steen werd gistermiddag door de wethouder ingemetseld. De overige achthonderd stenen die tijdens de actie zijn ver- kocht worden door de bewo ners op 10 mei ingemetseld, wanneer de bewoners voor het eerst een kijkje kunnen ne men in het centrum dat eind augustus officiëel in gebruik wordt genomen. De tegelactie heeft een kleine vierduizend gulden opgeleverd en omdat dat nog lang niet ge- noeg is start de werkgroep, die de bewoners tijdens de bouw fase heeft vertegenwoordigd, een nieuwe actie. Op 10 mei, wanneer de deuren van het centrum zijn geopend voor de bevolking begint tevens een ansichtkaartenactie, waarvan de opbrengst bestemd is voor de inrichting. Op die dag houdt de stichting samenle- vingsopbouw Schiedam-Noord ook een informatiemarkt, waarop de wijk- en bewoners- i verenigingen zich zullen pre- senteren, die het centrum gaan gebruiken. Een permanent on- derkomen in het centrum zul- len vinden de de opbouwwer- ker, de bibliotheek, de streek- muziekschool en een peuter- speelzaal. Binnenkort gaat een commissie van start die een se- J lectie zal maken van de bewo- ners- en wijkgroepen die van het centrum gebruik willen maken. Vlaardingen "Laat Vlaardingen op 30 april en 5 mei één vlaggenzee zijn!" Deze oproep doet het Vlaardings Comité Nationale Gedenkdagen aan de bevolking. Het Comité heeft zorggedra gen voor een uitgebreid en gevarieerd feestpro gramma. De burgerij wordt verzocht de feeste lijkheden met vlagver toon te accentueren. Vlaardingen Burgemeester en wethouders van Vlaardingen hebben de jeugdgemeenteraad in een brief gevraagd eens na te gaan of de handhaving van dit instituut voor de gemeente nog wel zinvol js. De brief ligt in het verlengde van de opmerkingen die in het beleidsprogramma staan over de jeugdgemeenteraad en de motie Quast (VVD) die tijdens de raadsvergadering van november vorig jaar werd aangenomen. De strekking van beide was, dat de jeugdgemeenteraad een soort adviesfunctie moest krijgen. In schrille tegenstelling tot deze herwaardering van het jeugdge meen te raadswerk staat de minimale belangstelling, die de jongeren op het ogen blik hebben voor het daadwer kelijk deelnemen aan het werk in de jeugdgemeente raad. Het gevolg van deze schaarse belangstelling is dat de raad niet functioneert over eenkomstig de opzet die is neergelegd in het regiem ent. Het college schrijft dan ook in zijn brief aan de leden van de jeugdgemeenteraad: „De hui dige situatie belemmert een verdere ontpllpooiïng van uw raad zoals ons college dit voor staat en in zowel het Beleids programma als in toezeggin gen aan de gemeenteraad is aangegeven." I^aar de mening van het colle ge is de belangrijkste oorzaak van de geringe belangstelling voor de jeugdgemeenteraad i het feit dat vooral itste jaren jongeren op een totaal andere manier in de samenleving functioneren dan tijdens de oprichting van de jeugdgemeenteraad het geval was. Het college wijst erop dat heden ten dage jongeren daad werkelijk deelnemen aan be- sluitvoorbereidende en beslis singsprocessen bij zaken die hen direct raken. Vandaar dat het college graag had dat de jeugdgemeenteraad zich eens ging buigen over de zin van haar bestaan. Het be stuur heeft dat al gedaan en de vooruitzichten waren niet be paald florisant te noemen. Eind mei praat de jeugdge meenteraad er zelf over. Vlaardingen Het college is niet meer zo'n hecht bestuur als voorheen. Sinds de ver deeldheid in het stadsbestuur over de kwestie van het be heer van de centrale accom modaties in de wijkgebouwen VOP en Oostwijk heeft het aan kracht verloren. Aldus wethouder Cees Bot in een re cent interview met zijn eigen partij-orgaan, „CDA-nïeuws", Cees Bot. nadat hij bij het doorzetten van zijn plannen op een raadsmeerderheid van PvdA en VVD stuitte: „Met name de PvdA heeft, gezien hetgeen er onder het hoofd stuk Welzijn in haar verkie zingsprogramma staat, haar principes overboord gezet De enige verklaring die ik hier voor heb is dat zij kennelijk, bang is voor kiezersverlies." Het feit dat ook zijn PvdA-col- legawethouders hem lieten vallen zegt Bot nog steeds niet te kunnen begrijpen. „Als de mocraat moet ik me wel neer leggen bij een besluit dat door de meerderheid in de raad is genomen, ook al ben ik het niet eens met dat besluit. Ik vind dat een goed bestuur con sequent en consistent dient te zijn en dat is ze nu niet meer," aldus de wethouder in het CDA-orgaan. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie mei de Haagsche Courant, Het Binnenhol of het Rotterdams Nieuwsblad. Postc j y|ootvpv .velop 2500 ,i/- Den

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1