SCHIEDAMSCHE COURANT Muwi wil nieuwbouw naast politiebureau Ik -neem. de proef Provincie akkoord met woon wagenplan Reconstructie straten op losse schroeven 'Dit jaar beginnen met NVV- woningen' Rest a ura tie Valdelis-mon urnen t Wand schildering op flat Holysingel Gemeente wil kampbewoners snel huisvesten Bewoners eisen duidelijkheid v\ Verrassende resultaten... 0b°«oiAs V0etebOrIU'- «ï.*500^ Woensdag 30 april 1980- ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 104de jaargang no. 26604 -s pagina's Broorsvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen Wethouder Bas Goudriaan rekent er op, dat de bouw van de zoge naamde NVV-woningen in de Wesrivijk nog dit jaar zal kunnen beginnen, nu Rijn mond het bezwaarschift dat omwonenden van het bouw terrein hadden ingesteld, on gegrond heeft verklaard. Weliswaar bestaat de moge lijkheid, dat de indieners van dal bezwaarschrift in beroep gaan bij de Raad van State, maar de Vlaardingse wet houder rekent er op dat dit eveneens zal worden afgewe zen. „Ik denk dat we nog dit jaar met de bouw van die wonin gen kunnen beginnen," zei de wethouder optimistisch tijdens de laatste vergadering van de commissie voor stadsontwik keling. Hij deelde niet de me ning van diverse commissiele den. die bang waren dat de bouw gedurende de beroep sprocedure bij de Raad van State vertraging zou kunnen optreden. Om dat te kunnen bewerkstelligen zou de voor zitter van de Raad schorsing van de bouw moeten eisen. Goudriaan rekent er op dat dat in dit geval met zal gebeu ren. De bouwplannen van het NVV, om onder meer aan de Roemer Visserstraat in de Westwijk premiewoningen te bouwen die in eerste instantie voor de leden bedoeld zijn, hebben heel wat protesten op geleverd. De huidige bewoners zijn het er met mee eens dat hun uitzicht er op achteruit zal gaan en dat groen opgeofferd zal moeten worden. Dè bouw plannen zitten al jaren in de pen. Juist door al die protesten is inmiddels de nodige vertra ging opgetreden. Naast het politiebureau aan de Lange Nieuwstraat komt nieuwbouw. Het monumentale deel van de oude Valdeiis-fa- briek blijft staan. Schiedam Naast het politiebureau aan de Lange Nieuwstraat wil het Rotterdamse bouwbedrijf Muwi BV eind dit jaar nieuw bouw realiseren voor een beperkt aantal wo ningen en kantoorruimte. Daartoe moeten drie panden, die volgens Muwi-woordvoerder Van de Winde totaal verkrot zijn, worden ge sloopt. meente Schiedam sluit Muwi restauratie van dat pand niet uit. Dat de overige opstallen gesloopt gaan worden, is vol gens Van de Winde zo klaar als een klontje. Alleen een gebouw aan de Lange Nieuwstraat, dat bij de voormalige Valdelis-fa- briek hoorde, staat op de mo numentenlijst en moet dus blijven staan. Volgens de ge- Vlaardingen De commissie voor stadsherstel en stads- verfraaimg heeft het college van B en W geadviseerd om een wandschildering aan te brengen op een flat aan de Holysingel. De commissie is van mening dat deze weg. waarlangs zeer veel mensen rijden, best een vrolijke ver siering kan gebruiken. Het betreft, rijdend richting moeten worden die niet Holy-Noord, de flat direct na meer bestrijkt dan de drie of de Frederik Hendriklaan. vier bovenste woonlagen. De Het zou een wandschildering commissie verwacht dat de kosten die verbonden zijn aan deze wandschildering ongeveer 25.000 gulden zul len bedragen; de helft van het budget dat de commissie voor 1980 ter beschikking staat. De commissie schrijft nu een brief aan het college van B en W waarin ze vraagt een onderzoekje te starten naar de mogelijkheden van. een wandschildering op die plaats. Verder wordt het col- lege gevraagd een raadsvoor stel voor te bereiden. De jeugd kan zich dezer dagen weer naar hartelust uitleven. Gisteravond vond in de Lijnbaanhallen de officiële opening plaats van het Jeugdfestijn, dat CJV 'Liefde en Vrede' dit jaar voor de 22ste maal houdt. Van die officiële gebeurtenis trok de jeugd zich niet zoveel aan: het evenement zelf, dat ieder jaar weer een respektabel aantal kinderen naar de Baanstraat trekt, Is natuurlijk veel interessanter. Want op het Jeugdfestijn is heel wat aardigs te beleven, zoals de trouwe bezoekertjes wel weten! Muwi is momenteel nog bezig met „vingeroefeningen voor het Valdelis-terrein. De Rot terdamse BV heeft er een stuk grond van 1200 vierkante me ter in eigendom, dat zich langs de Lange Nieuwstraat uit strekt over een gevelbreedte van circa dertig meter en dat aan de achterzijde doorloopt tot aan het water van de Nieu we Haven. Van de Winde kan nog met geen mogelijkheid zeggen om wat voor nieuw bouw het zal gaan. Eerste schetsen bereiken het stads kantoor vermoedelijk pas na de bouwvakvakantie. Op de gemeentelijke afdeling stads ontwikkeling heeft men ech ter al gehoord, dat aan wonin gen met kantoren wordt ge dacht. De bouwplannen, die Muwi wil realiseren, staan op zich zelf en hebben niets meer te maken met een meer groot scheeps project dat vier jaar geleden werd ontwikkeld. De raadscommissie voor ruimtelij ke ordening kreeg toen in het stadskantoor een maquette on der ogen, die enigszins deed denken aan de schetsen, die de Bouwbank Stok Nederland BV nu heeft gemaakt voor de Westvest/Nieuwe Haven, op de huidige locatie van de Be- veka Combinatie. Het ging om een plan voor ongeveer veer tig woningen, die langs het water in vier etages gebouwd zouden worden. Muwi had daartoe grond ge kocht van de sloperij bij de Varkenssluis, aan het begin van de Lange Nieuwstraat, die inmiddels de grond weer heeft teruggekocht. Muwi zag af van bouwplannen langs het water, toen te veel kritiek te ver wachten was. Hel bedrijf stuit te op een zogenaamd cervituut in het bestemmingsplan voor dit gebied, waarin zowel pri vaat- als publiekrechtelijk was bepaald dat niet hoger dan acht meter gebouwd zou mo gen worden. Muwi verklaarde toen te willen zoeken naar een alternatieve bed rij fs)be bou wing, maar liet niets meer van zich horen. De sloper heeft zijn grond terug en heeft voor alsnog geen nieuwe plannen voor het gebied ontvouwd. De Muwi-maquette is in ieder geval van de baan. Van de oude plannen rest alleen het voornemen om naast het poli tiebureau te bouwen. De ter mijn, waarbinnen meer con crete gegevens kunnen wor den verwacht, hangt af van het „opschonen van het be stand", waarmee Van de Win de bij Muwi bezig is. Schiedam De gemeente Schiedam wil snel een begin maken met het onderbrengen van woonwagenbewo ners in woningen. Woonwagenbewo ners die verklaren in een woning te willen trekken, krijgen van de ge beente een urgentieverklaring jvaarmee zij gemakkelijker een huis kunnen krijgen. De gemeente heeft hiertoe besloten direct nadat de pro vincie heeft laten weten dat voor ie dere woning, die aan een gezins hoofd van het woonwagencentrum wordt toegewezen de gemeente ^ehiedam een standplaats mag af bekken van de vijftig standplaatsen voor woonwagens, die de gemeente er volgens de provincie op na moet houden. rui me tijd geleden deed Schie dam daartoe een verzoek aan de pro vincie. Gedeputeerde Staten hebben onlangs laten laten weten daar als proefneming mee in te stemmen. Schiedam gaat nu proberen snel een aantal woonwagenbewoners in huizen onder te brengen. Ook verschijnt bin nen enkele jaren op het Schuttersveld een complex woningen voor woonwa genbewoners die te kennen hebben gegeven in een huis te willen wonen. Daarnaast is in de toekomst een woonwagencentrum aan de Koe koekslaan gepland met een maximum van vijfentwintig standplaatsen. De gemeente gokt erop dat een dusdanig aantal woonwagenfamilies te kennen geeft in een woning te willen trekken dat het kamp aan de Koekoekslaan groot genoeg is voor de rest van de woonwagenbewoners. Mojht dat niet het geval zijn dan wil de gbmeente in de toekomst één of meer locaties aan wijzen in de toekomstige woonwijk Spaland. Al bijna zes jaar praat de gemeente met de woonwagenbewoners over een nieuw kamp. De situatie op het kamp aan de Schie wordt met de de jaren slechter. Door de steeds groter wor dende woonwagens en de daarmee ge paard gaande steeds kleinere afstand tussen de wagens onderling is de brandveiligheid aanmerkelijk afgeno men. En de bewoners klagen dat er niet veel van integratie terecht komt, omdat zij aan de Schie zo afgelegen zitten van de rest van :Je stad. Nu de provincie echter heeft toegezegd dat het aantal standplaatsen kan afnemen indien woonwagenbewoners in wo ningen trekken heeft de gemeente be sloten de realisatie van woningen op het Schuttersveld*"niet af te wachten, maar nu, al over te gaan tot huisves ting van woonwagenbewoners in wo ningen. De ruimte, die dat op het ter rein oplevert kan dan gebruikt wor den om de brandveiligheid te verho gen. Binnenkort zullen werkgroepen ge vormd worden waarin naast de ge meente ook woonwagenbewoners en de omwonenden van het Schutters veld en de Koekoekslaan zitting heb-* ben die de gemeentelijke plannen gaan uitwerken. De bewonerscommis sie van het woonwagenkamp is ak koord gegaan met de plannen zoals die er nu uitzien. De gemeente heeft de woonwagenbewoners uitdrukkelijk •laten weten dat er geen sprake kan zijn van sloopactiviteïten in de buurt van de nieuwe locaties- Het sloopter- rein bij de Schie zal daarom gehand haafd blijden. Woningbouw bij de Varkenssluis, achter de „gele woningen" aan de Lange Nieuwstraat, gaat niet door. De sloper kocht zijn grond van Muwi terug. tl Vlaardingen Wethouder Bas Goudriaan heeft deze week geen duidelijkheid kunnen verschaffen over de vraag, of de plannen voor de reconstructie van een vijftal straten in de Vettenoordsepolder nu eindelijk eens uitgevoerd zullen worden. Tijdens de wijkbijeenkomst voor de Vettenoordsepolder lieten de bewoners hun ongenoegen hierover duidelijk merken. Al een jaar of twee geleden zijn er uitgebreide schetsen gemaakt voor de herindeling, maar door geldgebrek is de uitvoering telkens weer een jaartje opgeschoven. In de meerjarenbegroting komt de betreffende post helemaal niet meer voor. Het betreffende stratenplan voor de VOP omvat de Ri chard Holstraat, de Handel- straat, het Orelioplantsoen, de Haydnstraat en de Valeri- usstraat. Tijdens enkele bij eenkomsten hebben de be woners in 19?8 al de nodige plannen gemaakt voor een reconstructie, waarvoor toendertijd een bedrag van zo'n 175.000 gulden beschik baar was. Daarnaast zou ook het geld gebruikt kunnen worden, dat was overgeble ven van de reconstructie van het Bachplein. De dienst van gemeentewerken heeft de schetsplannen al geruime tijd geleden bekeken, om een ;lobale kostenberekening te ;unnen maken. Daar is het echter nooit van gekomen, omdat de betreffende begro tingspost al enkele malen is doorgeschoven. Wethouder Goudriaan moest tijdens de wijkbijeenkomst be kennen, dat hij er wederom niet in was geslaagd de reconL structie van de straten in de VOP uit het vuur te slepen, tijdens de discussies in het col lege van B en W over de be zuinigingen. Het enige dat hij de VOP kon adviseren was, het vragenhalfuur van de be treffende commissievergade ring te gebruiken om te probe ren, van de commissieleden een uitspraak over de plannen te krijgen. Dat zullen de VOP- pers zeker doen, want „dit is te^igek natuurlijk", aldus een woordvoerder. Schïedam/Vlaardingen- /Maassluis Nadat WF, Martinit, VDL (zo) en VFC al vorige week de eerste be wegingen van het groots op gezette toernooi om de Nieuwsblad Cup voor de Waterweg inluidden, was het gisteravond^ de beurt aan maar liefst "30 elftallen uit het Waterweggebied om elkaar te bekampen. Onder veel publieke belangstelling' bevochten de clubs elkaar, met in het achterhoofd dat de uiteindelijke winnaar naast de schitterende bo kaal mag rekenen op een etentje, kledingbonnen en sportartikelen. De verrassingen waren dan ook niet van de lucht. Zo wist WK het vijf ktassen ho- 8M lileuwsïlód cup wnir j x waierweg i ger spelende Excelsior M op 1-1 te houden, maar de strafschoppen brachten de Maassluise formatie toch In de achtste finale. Ook de re sultaten van DVO'32 (2-1 winst op SVV-amateurs). Vlaardingen (1-2 overwin ning bij Zwaluwen) en de monsterscore van de kam pioenen van VDL (10-1 te gen WF) mochten er wezen. Alles over da eerste ronde, de loting door judo-voorzit- ter Henk van Oosten, die een achttal aantrekkelijke duels voor dinsdag 6 mei uit de koeler toverde, vindt u op de sportpagina's zes en zeven van deze krant. JÊL Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met de Haagsche Courant, Hel Binnenhof of het Rotterdams Nieuwsblad.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1