SIM/STREEK t Houden ,yan dieren. I De lintjesregen in het Waterweggebied Oogarts wil leesbare versie Liduina-tekst Restauratiepenningen uitgereikt Plakker gepakt Oranje feest Visserij- museum m m CPN viert 1 mei ook Al was het maar om de schijn...' Geen huisvuil Vele diersoorten/Demonstraties/ Voorlichting/Films/Attracties. Tot ziens op 10 en 11 mei in Wie straft wie Veel bekijks bij KMTP- wedstrijd Architect G. Geluk heeft deze week tijdens een bijeenkomst van de Historische Vereni ging aan de Vlaardingers J. H. H. Visser en D. L. Baauw de zogenaamde restauratiepen ningen uitgereikt. De onderscheidingen zijn verleend vanwege de fraaie opknapbeurt, dis hun panden aan de Hoogstraat 209 en Ha venstraat 10-a hebben gekregen. Het uiterlijk van die panden draag! nu naar de mening van de Historische Vereniging duidelijk bij aan het stadsbeeld. ■«Ph Schiedam/Oss De Osse oogarts Jos Melchers heeft een lans gebroken om een „onleesbaar" werk van 570 jaar oud opnieuw uit te ge ven, in originele tekst maar met duidelijker lettertype. Het gaat om de verhandeling van Jan Gerlachszoon over het leven van Liduina, de „heilige maagd" van Schie dam. Dr. Melchers, die van origine Schiedammer is, heeft zijn verzoek tot een eenvoudiger leesbare uitgave van Jans vertellingen gericht tot P.J. Stolk, de Delftse psychiater die een diagnose van Liduina heeft willen stellen aan de hand van oude aantekeningen van Jan Ger lachszoon. Jos Melchers complimenteert Stolk met zijn hagiografie „De maagd van Schiedam". Hoe wel Stolk enigszins bevreesd was In Schiedam te komen, zei dc oogarts uit Oss dat katholie ken toch wel een heel stuk pa rallel gaan met de verklarin gen van dr. Stolk over het le ven van Liduina. Melchers meent, dat Stolk de Schiedam mers een nog grotere dienst zou bewijzen als hij initiatie ven wil nemen het werk van Jan Gerlachszoon in modern schrift om te zetten. Naast Stolk zijn er niet veel Schie dammers, aldus Stolk, die zich door het oude schrift heen hebben kunnen worstelen. Vlaardtngen Een 23-jarige Vlaardinger heeft een proces verbaal gekregen wegens het plakken van pamf letten aan een schoolgebouw aan de Floreslaan. De pamfletten hadden betrekking op de woningnood. Tij dens de activiteiten van de man werd de alarminstalla tie van de school in werking gesteld, waardoor de poli tie werd gewaarschuwd. Na een speuractie in de omge ving kon de plakker warden staande gehouden. Schiedam Gemeentelijk verkeersdeskundige Hans van MaassluisIn verband met Koninginnedag wordt in de wijk Dijkpolder het huisvuil niet opgehaald op woensdag, maar een dag later: op 1 mei. der Vlist zegt zelf „grote pijn*' te hebben gehad aan het be sluit van burgemeester en wet houders van Schiedam om parkeermeters te plaatsen in de Nieuwe Sluisstraat. Van der Vlist had anders geadviseerd aan B en W, Hij vond een zo genaamde belangenparkeer- maatregel gewenst om bewo ners van de Nieuwe Sluisstraat „eigen" parkeerplaatsen te ge ven, maar toen dat niet haal baar bleek, had hij op zijn minst de plaatsing van de me ters willen uitstellen tot na de inspraak die deze week gestart is. Van der Vlist; „Al was het maar geweest om tenminste de schijn op te houden, dat je in spraak gegeven hebt!" ADVERTENTIE Een unieke manifestatie op 10 en 11 met 1980. Twee dagen lang za! Ahuy' worden omgetoverd tot een paradijs voor dierenliefhebbers. Een evenement dat u met mag missen. Als extra attractie de beroemde Engelse Nee, we verklappen het nog niet. Beide dagen geopend van 10-18 uur. Toegang f 4,- pp. Kinderen f 2-p p RN- paspoorthouders halve pnjsi Slechts van stadsarchivaris drs G. van der Feijst en Liduina- kenner pater Groenendaal uit Schiedam is bekend, dat zij deze Jan lazen. Vlaardingen Ook het Vis serijmuseum levert ter gele genheid van de troonswisse ling zijn bijdrage aan de feestvreugde. Op 22 mei 1971 werd het museum officieel geopend door Prinses Beatrix en Prins Claus. Fotograaf Jan Duif er maakte toen een vijftigtal plaatjes, die nu wor den tentoongesteld. Het personeel van het Visserij- museum vergeet die openings dag niet. Met grote nauwkeu righeid herinnert men zich nog het programma van die gedenkwaardige dag. Al een dag daarvoor arriveerdenen kele tientallen historische 30 april iseo VD/SC/WW Foto's van het in 1971 nog prinselijke paar ziet men in deze dagen genoeg. Daarom een plaatje van een scheepsmodel dat in het enige officiële museum van Vlaardingen te kijk staat. jachten in de Oude Haven om op de feestdag zelf het konink lijk jacht „Piet Hein" een waardig welkom te bereiden. In de KW-haven lagen behal ve enkele marineschepen ook het visserijonderzoekingsvaar- tuig „Tridens". De koninklijke gasten werden op het stadhuis ontvangen en gingen vandaar te voet naar de Westhavenkade. Prins Claus schoot een vuurpijl de lucht in, prinses Beatrix open de de poort met een speciaal door zeeverkenners aange voerde sleutel, waarop de be zichtiging van het toen splin- tenieuwe museum volgde. Nu bijna negen jaar later wordt net prinselijk paar met een enorm feest koninklijk en het Visserijmuseum is de gehe le dag geopend om zijn band met Claus en Beatrix aan de bevolking te tonen. Vanaf vandaag is de tentoonstelling, die gehouden wordt op de ga lerij van het museum, dage lijks te bezichtigen. Op werkd agen van tien tot vijf en op zon- en feestdagen van twee tot vijf. Iedere woensdag-, zaterdag en zondagmiddag wordt er om half vier een „film van de maand" vertoond en op de eerste zaterdagochtend van de maand wordt de extra lange film „Hebben en Houden van de Noordzee" vertoond. ^■iiiiiiniiiiiiiiiimituiiimiiiiiiii niiiiiiuii riui if iiii niiiiiiiiiiiiiiii iiiui jiiijiiiii iiititnii iiiii iiiititiiiiiriHiniiiiiiii i iii iiiii i iiiuiiu iiiii i ii i ii iiiiii i tiui iiii iiiii rinii niiiiiii i tiiin iiiij iiiiii iii iiiuiii i itriiiitiiii iniiui iiiiii rniiiiiiiiiiii tiiiinii mi n i tmiiiiiif ui in 1 =j Koningin Juliana heeft ter H gelegenheid van haar ver- jaardag weer een aantal =i bewoners van het Water- EE weggebied een onder- scheiding verleend. Acht S Vlaardingers, acht Schie- dammers en drie Maass- s luizers werden dit jaar, f= voor het laatst door konin- gin Juliana, voor hun ver- Ij diensten op verschillende S gebieden van het maat- M schappelijk leven in het zonnetje gezet I Vlaardingen De eremedaille, verbonden S aan de Orde van Oranje 5 Nassau, in zilver werd toe- gekend aan twee personen; H aan de heer J. van der Ster, Kraanvogellaan 230 en aan de heer P ,C. Eijgenraam, Maasboulevard 36. De heer Van der Ster is sinds de op- richting van de Landelijke Rijvereniging „Die Flar- s dingha Ruiters" in mei 1949 penningmeester van deze H vereniging. De heer Eijgen- raam herdacht vorig jaar S zijn veertigjarig dienstju bi ll leum bij Nedlloyd Rederij- H diensten in Rotterdam waar hij, wegens gedeeltelijke in- validiteit, op het ogenblik voor halve dagen werkt bij de gage-administratie. Drie Vlaardingers kregen de eremedaille, verbonden H aan de Orde van Oranje Nassau, in goud. De heer J. H. Boomert, Louise de Colignylaan 80, de heer G. H. Schreurs, Kievitlaan 32 en de heer J. Simons, Mr. L- A. Kesperweg 5f. De H heer Boomert, adjudant F- niveau bij de gemeentepoli- S tie Vlaardingen, gaat per 1 november met functioneel leeftijdsontslag en zal dan een carrière van ruim 35 Ej jaar politiedienst afsluiten. S De heer Schreurs, ook adju- dant van de Vlaardingse ge- e= meentepolitie, gaat per 1 EE juni met functioneel leef- tijdsontslag. Dok hij sluit =5 dan een 35-jarige carrière af bij de politiedienst De heer Simons heeft al bijna 41 dienstjaren bij de PTT. Hij trad in 1938 in dienst van de Haagsche Gemeente Te- lefoondienst. Vanaf 1959 is EE hij werkzaam in de beoor- delingssector, op het ogen- blik is hij functie-analist Drie Ridders in de Orde van Oranje Nassau beeft S Vlaardingen, waarvan er twee op de Karei de Grote- laan wonen, er straks bij. De heer L.C.van Soest, s Karei de Grotelaan 151, de heer A. Hooijmeijer, Karei 5 de Grotelaan 155 en de heer P. van der Vaart, Anthonie H Heinsïusstraat 30. De heer EE Van Soest was leraar licha- H melijke oefening in vaste dienst aan de Openbare Scholengemeenschap „Pro fessor Casimir" in Vlaardin gen. Per 1 november van. het vorig jaar is hij met ge bruikmaking van de VUT- regeling vervroegd uit dienst van de gemeente ge treden na veertig jaar bij het onderwijs te zijn ge weest. De heer Hooijmeijer, directeur van Hooijmeijer BV en Heitra BV te Vlaar dingen, is reeds jarenlang een stuwende kracht voor deze bedrijven. Door zijn inzet en inzicht zijn deze bedrijven onder zijn leiding uitgegroeid tot vervoerson dernemingen van niet ge ringe importantie. Staatsse cretaris mevrouw Smit- Kroes heeft hem de onder scheiding uitgereikt. De heer Van der Vaart is Chef Bemiddelingsgroep Perso neel Algemene Dienst van het Gewestelijk Arbeidsbu reau te Rotterdam en is sinds 7 oktober 1940 werk zaam in overheidsdienst. Hem werd de onderschei ding uitgereikt door minis ter Albeda. De overige onderscheidin gen werden uitgereikt door de burgemeester van Vlaar dingen, de heer W. Kie- boom, in de Burgerzaal van het stadhuis. Schiedam De eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in brons werd toe gekend aan de heer P.J- Middendorp, Ampèrestraat 24a. In 1934 trad hij als leer ling-kettingsmit in dienst bij de Anker- en Kettingfa- briek „Schiedam". Daar heeft hij thans veertig jaar gewerkt. Vanaf 1970 werkt hij als constructie-bankwer ker en is speciaal belast met de reparatie van ankers en zware hijsaparatuur. De eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in zilver werd toe gekend aan twee Schiedam mers. De heer S.Tïmmers. Albert van Raalteplein 43 en de heer C. L. van den Berg, Meijerspleïn 10 te Rotterdam. De heer Tim- mers kan terugzien op een veeertigjarig dienstverband bij de Rotterdamse Droog dok Maatschappij BV als werkmeester-modelmaker. Ook heeft hij zich zeer ver dienstelijk gemaakt voor de gereformeerde kerk. De heer Van den Berg heeft op 27 april zijn veertigjarig dienstjubileum gevierd bij het kledingbedrijf Van Ben ten BV (Kok V >edriif Van Ben- z Vatkleding en ime-shop). Van Mikx Freetime-shop). deze veertig jaar is nij ruim vijfendertig jaar filiaalhou der geweest en vijf jaar hoofd van de administratie. De eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in goud is ten deel gevallen aan twee vrouwen en één man. Mejuffrouw A. Krabbendam, Vlaardin- gerdijk 384, de heer J. W- van Hulten, Chopinplein 189 en mevrouw B. K.de Jong-Bink, Havendijk 229. Mejuffrouw Krabbendam, gepensioneerd hoofdleidster van de kleuterschool voor Christelijk Onderwijs te Schiedam, begon haar loop baan bij het kleuteronder wijs in 1935 te Alphen aan de Rijn. In 1956 kwam zij in dienst als hoofdleidster bij het Christelijk Onderwijs in Schiedam. Na een diensttijd van bijna vierenveertig jaar ging zij in juli van het vorig jaar met pensioen. De heer Van Hulten kan terugzien op een veertigjarig dienst verband bij het onderwijs. Hij begon zijn onderwijzers- carrière in 1939 te Maa stricht. Na achtereenvol gens in Nijmegen, Den Haag, Amsterdam, Veghel en Rotterdam aan verschil lende scholen voor basison derwijs verbonden te zijn geweest, kwam hij in 1970 naar de Mgr. Bekkersschool in Schiedam. Hij is eind juni vorig jaar met pensioen ge gaan. Mevrouw De Jong- Bink krijgt haar onder scheiding, die uitgereikt werd door burgemeester Kieboom van Vlaardingen, voor haar verdiensten voor de Toneel- en Letterlieven de Vereniging „Varia". In november 1979 werd het feit herdacht dat mevrouw De Jong vijftig jaar actief speelster bij deze vereniging was. Sinds 1966 is 2ij ook re gisseuse van Varia. Van 1955 tot 1970 maakte zij deel uit van het bestuur van deze vereniging. Naast haar werk voor Varia fungeert "mevrouw De Jong ook als regisseuse van verschillen de bed rijfs toneel verenigin gen in Vlaardingen. Twee Ridders in de Orde van Oranje Nassau wordt Schiedam straks rijker. De heer C. W. Stolk, Griegplein 128 en Mevrouw A. G. Lan- genbach-Plu, De La Mar- plein 27. De heer Stolk is oud-hoofdwerktuigkundige bij Shell Tankers BV te Rotterdam, per 1 december heeft hij de dienst met pen sioen verlaten. Sedert de aanyang van zijn zeemans- carière bii de Koopvaardij is hij reeds lid van de Vereni ging van Kapiteins en Offi cieren ter Koopvaardij (de VKO). Deze vereniging is een der partners van de grote Zeeliedenbond. In 1959 werd hij hiervan kern lid en sedert 1974 vervult hij de functie als onbezol digd bestuurslid van de VKO. Mevrouw Langen- bach-Plu, is hoofdcommies bij het ministerie van on- Bram Leeuwenhoek, bekend als chef de mission van de Nederlandse ploeg bij de Olympische Spelen, is door Ko ningin Juliana benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. derwijs en wetenschappen. De onderscheiding werd haar uitgereikt door de mi nister van Cultuur, recrea tie en Maatschappelijk Werk, mevrouw T. Garde- n i ers-Be rendsen De overige onderscheidin gen werden uitgereikt door de burgemeester van Schie dam, de heer J. G. te Loo. in de aula van het Stedelijk Museum. Maassluis De eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in goud, is toege kend aan de heer M. A. Ra- mondt, Zilvermeeuwstraat 19. Van 1964 tot 1972 is de heer Ramondt bestuurslid geweest van de wonings tichting „Woningbeheer" en smds 1972 is hij bestuurslid van de Algemene Wonings tichting Maassluis, de stich ting die de gemeentewonin- gen beheert. Naast deze functies heeft hij zich zeer verdienstelijk gemaakt op kerkelijk gebied. De heer Ramondt is bovendien vele jaren achtereen bestuurslid geweest van de Stichting voor Christelijk Buitenge woon Onderwijs voor de streek Nieuwe Waterweg- Noord. Van deze stichting was hij mede-oprichter. De heer D. de HeerS-Jan Steenstraat 70, werd Ridder in de Orde van Oranje Nas- sau. Van maart 1960 tot ja nuari 1980 is hij in dienst geweest van de Christelijke Vakbeweging. Voor allerlei onderdelen van de Christe lijke Vakbeweging heeft hij districtsfuncties vervuld. In zijn woonplaats Maassluis heeft hij allerlei functies ge had op maatschappelijk en kerkelijk gebied. Als verte genwoordiger van het CNV trad hij toe tot de Maasslui- se Raad van Overleg, waar van hij tevens voorzitter was. Op initiatief van de heer De Heer werd hieruit de Maassluise Gemeenschap opgericht. Hij heeft als be stuurslid ook mede gezorgd voor de oprichting en bouw van de Caiand LTS aan de Mesdaglaan. De heer Leeuwenhoek, in de sportwereld beter be kend als Bram Leeuwen hoek, wordt ook geridderd. Hij heeft zich vanaf 1942 vele verdiensten verworven op het terrein van de sport. Vanaf 1972 is hij chef de mission van de Nederlandse delegaties naar de Olym pische Spelen. Zelf was hij van 1942 tot 1953 actief op het terrein van de atletiek. Hij is meerdere malen Ne derlands kampioen ver springen geweest en werd in 1948 geselecteerd voor de Olympische Spelen. Vanaf die tijd heeft Bram Leeu wenhoek verschillende or ganisatorische functies be kleed in de sportwereld. Bram Leeuwenhoek was van 1952 tot 1968 docent in de praktijk en methodiek van de atletiek aan de Haagse Academie voor Li chamelijke Opvoeding, waar hij vanaf 1968 stafdo cent werd en ondermeer het vak biomechanica do ceert. De burgemeester van Maassluis, de heer J. van Es, heeft de onderscheidingen uitgereikt. Het gebeurde in Hoek van Holland. Een vader, een moeder, een oma en een jochie van negen jaar, allemaal uit Den Haag, kregen ruzie in de auto. Zoonlief bleek moeilijk te kalmeren en pa nam de drastische maatregel om het ventje uit de auto te zetten en hem te vertellen dat hij maar moest zien hoe hij thuis kwam. „Een grapje natuurlijk", vertelde pa later, want na een paar honderd me ter al stopte hij om zoon lief weer op te wachten. Die kwam echter niet op dagen, sterker nog, hij bleek spoorloos verdwe nen en naarmate de tijd verstreek groeide de pa niek in de auto. De poli tie werd ingeschakeld, kreeg assistentie van de rijkspolitie en later van de Rotterdamse honden brigade, maar de jongen bleef spoorloos, urenlang. Er werd zelfs een telex verzonden langs alle kustplaatsen en dat bracht de ontknoping. De jongen was na uit de auto gezet te zijn naar een bushalte gewandeld. Daar zag hij kans om een gratis bus rit naar Loos duinen te maken. De po litie in Kijkduin ving hem tenslotte op. Pa en moe hebben hem later zeer opgelucht opge haald. Wie strafte wie ook weer? Schiedam De tweede biüemschikwedstnjd van de Schiedamse KMTP, die werd gehouden in het dienstencen trum De Vier Molens, is een geslaagd festijn geworden. De organisatoren kunnen terug zien op een druk bezocht evenement. Honderden stad genoten maakten van de gele genheid gebruik om een kijkje te nemen bij de tentoonstelling van de kunstwerkjes die ach teraf werd gehouden. De vijftig deelnemers kregen de opdracht om zowel naar een verplicht als naar een vrij ontwerp een werkstuk te ver vaardigen. Het accent bij de verplichte stukjes lag op de troonswisseling en veel deel nemers hebben daarop hun creativiteit volop kunnen uit leven. Burgemeester te Loo kwam met zijn echtgenote ook even een kijkje nemen en me vrouw te Loo reikte de diverse prijzen uit: voor mevrouw S. Koorengevel was de KMTP- wisseltrofee en mevrouw P. Schuddelaere en mevrouw de Graaff veroverden respec tievelijk de tweede en derde prijs. In de vrije stukjes gingen prijzen naar mevrouw Noord zij en mevrouw Schuddelaere. SchiedamDe CPN viert 1 mei dit jaar in zaal Land- vreugd. De avond begint om acht uur en Karei van Dillen zal zich tot het aanwezige pu bliek richten. Na de pauze is er gelegenheid een borrel te drinken en een dansje te maken. Kaarten a raison van ƒ3,50 zijn aan de zaal verkrijgbaar. Voor inlichtingen kunt u te recht bij UlferdBruseker, tele- fwn 734059.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 3