SPORT Weer vrede tussen Hermes DVS en Excelsior '20 - Max van der Does: „Cursussen slaan goed aan SPORTKORT Ij!» De Coureur vraagt om beveiliging Koffietochten Judoka's eerste Jeugdselectie cricket in Schiedam vue woensdag 30 april 1980 VD/8C/WW 9? Proefsurfers 'trotseren' sportieve recreatie Vlaardingen De Vlaardingse Raad voor Sport en Recrea tie houdt in het kader van de sportieve recreatie in de ko oiende zomermaanden een aantal cursussen windsurfen en jianovaren. Omdat het evenement in de opzet toch nieuw voor de Vlaardingse bevolking is, en het geheel qua aan schaf en organisatie maar liefst een derde deel van het tota le budget van de sportieve recreatie voor zijn rekening neemt, mochten een aantal „proefkonijnen" gratis de eerste stappen op de surfplank ondernemen, Het einde van de cursus ging het een stuk beter. Terwijl de temperatuur tijdens de vier dagen durende cursus nauwelijks de tien graden haalde, was het enthousiasme en het plezier dusdanig, dat wat de betreft de cursisten van een redelijk succes kon wor den gesproken. Ondanks dat rnen gedurende de eerste uren van de actieve cursus meer de onderkant van de plank dan de bovenkant ziet. was het re sultaat aan het einde van de vierdaagse cursus bemoedi gend. Ook het werken met het materiaal blijkt vrij simpel, zo dat het idee van windsurfen als een passende zomertijdbe steding wél gerechtvaardigd is. Begeesligil Wax van der Does, recrea- tieatnbienaar, en zeer begees- tigd met het idee op deze ma nier een vorm van sportief be zig zijn voor de bevolking te propaganderen, was uiterst te- reden over de eerste cursus. „Het is nog allemaal wat nieuw, maar zowel het mate riaal als de eerste cursisten, zijn goed bevallen. We hebben er zonder meer een heleboel aan gehad, dat we de zaak op deze weliswaar koude manier hebben kunnen uittesten. Op 5 mei gaat het pas echt begin nen. Voor 65 gulden heeft men de beschikking over een plank, speciaal surfpak en des kundige leiding gedurende een week. Dan kan je dus de grondbeginselen leren. En als je de geest ervan krijgt, daarna nog voor vijf gulden per uur een plank huren bij de ge meente. Mocht je daarna er nog geen genoeg van hebben, dan moet je er maar zelf een kopen". Het surfen, wat dus om en om de week op de plassen aan de Schenkeldljk in Maassluis, in samenwerking met de zeil- en plank vereniging Delfland plaats heeft, blijft toch een dure sport, zeker qua eerste aanschaf, dat al met al toch rond de tweeduizend gulden ligt. „Daarom ook deze opzet", vervolgt Max van der Does, „ik weet wel dat de verenigin gen deze gemeentelijke plan nen niet staan toe te juichen, maar ik pleit wat dat betreft voor een gezamelijke aanpak. Zoals de prestatielopen met de atletiekvereniging Fortuna. Samen opzetten en als het draait aan de verenigingen overlaten. Zo ook is het ge gaan met de introductie-cur sussen tennis, die mensen zijn allemaal naar een vereniging over gegaan". door Emile Schelvis Zoals misschien bekend, is Vlaardingen door CRM begun stigd met een eenmalige subsi die van 80.000 gulden, ter be steding aan de sportieve re creatie. Uiteraard is dat geld met twee gretige linkse han den aanvaard, waarna de uit voer vooral in de aanschaf van de surf-en kano-materialen en de toebehoren in de recreatie hal in de Oosterstraat kon worden terugevonden. Of de gemeente echter deze natio- isv?;-r c; Op de plassen aan de Schenkeldijk konden in eerste instantie maar weinig mensen vooruit komen. naai aangewakkerde tendens van initiatieven door de over heid ook in de nieuwe "begro tingen zal laten terugkeren, is de vraag. Kosten dekkend Teun Goedknecht, sportamb tenaar, zegt: „Dat ligt eraan of het aanslaat. Het zijn allemaal cursussen op kosten dekkende basis. Met andere woorden: al leen de kosten moeten eruit. Het door CRM beschikbaar ge steld geld, is in feite al geïn vesteerd, dus het zit er zeker in dat de zaak wordt voortge zet. Kijk, het zijn geen kapi taalsinvesteringen meer die gepleegd hoeven te worden. Geen accommodaties of derge lijke. Het is te vergelijken met een bedrag wat ieder jaar wordt vrijgemaakt voor bij voorbeeld onderhoud van de sportvelden, Nogmaals hoeveel het is, zal afhangen van het succes van de cursussen". Na de onverbloemde ervarin gen van de proef-cursisten, waaronder overigens enkele zeer fanatieke ambtenaren, ziet de toekomst er toch roos kleurig uit. Max van der Does weer: „De eerste zes cursussen zijn al helemaal volgeboekt. Ook een aantal scholen heb ben 2ich aangemeld. Ik kan. wel zeggen, dat net als de win- ter-evenementen, het gewoon lekker draait. De mond op mond reclame doet wat betreft wonderen". Vlaardingen^ Wieler club De Coureur heeft bij de VRSR een ver zoek ingediend om het parcours in de Vergul de Hand polder te be veiligen. In de weekein den, wanneer de wieler club er gebruik van maakt, heiemmeren voornamelijk vrachtau to's de wielrenners een goed uitzicht. Een mo gelijkheid om in de toe komst gebruik te ma ken van de Broekpol der gaat niet door, om dat de paden in deze in de toekomst beboste polder niet meer dan twee meter breed zul len worden. Voor de be- vrijdïngsronde op 5 mei kan De Coureur nog terecht op het par cours aan de Hoflaan- Hofsingel. Ondanks een afwijzend advies van de commandant van de brandweer, dat tijdens de wielerronde de kazerne niet bereik baar is. B en W legde onlangs dat advies naast zich neer. Schiedam - De toerclub Rijn mond houdt op de zondagen, 4, II en 18 mei zg, koffietochten over een afstand van 25 a 30 kilometer. Het vertrek is 9.30 uur vanaf gebouw De Noord aan de Kerkweg 45 in Kethel. Omstreeks 12 uur is daar ook oe aankomst. Kosten voor de ?rie ritten zijn f. 3.50, waarbij inbegrepen is een herinnering, "Je aan het einde van de derde en laatste rit zal worden uitge reikt Inlichtingen bij M. Kie vit, tel. 010-504319. |Schiedam - Tijdens judowed- strijden in de sporthal van Geervliet viel het judoteatn Van Peter Lagerwaard aardig jn de prijzen. Bij deze wedstrij den tot en met groene band berden André Vermeer en .Martin Hoogland eerste. Ray- !?°nd Feterus werd tweede en lonny Bijtenhoorn en Patrick lagerwaard derde. Zondag il roei is er in de school van Pe ter Lagerwaard aan de Lange naven te Schiedam een groot ^mi-contact karate-toernooi. de deelnemers zijn de fiolen Westwijk en Peter La- gfeTwaard. Aanvang 12 uur. Schiedam-Wanneer zondag 18 mei de cricket-competitie weer van start gaat, met Hermes DVS en Excelsior'20 als hoogste vertegenwoordi gers In de eerste klasse, heb ben beide verenigingen de Sinds vorig j'aar daterende controverse uitgepraat Be sloten is, dat zij in goede sa menwerking het cricket in Schiedam gaan promoten. In het Nederlandse sportge beuren neemt Schiedam dui delijk een uitzonderingspositie in. Want nergens in den lande is 's-zomers een stad zo beze ten van cricket als Schiedam. Dit bewijzen elk jaar weer de vele bezoekers, die in dit jaar getijde de files en andere on gemakken laten voor wat het is, om met vrouw en kinderen een plaats te zoeken langs de velden van Hermes DVS, Ex- ceisior"20. Spirit en Asvion. Een door de traditie gegroeide situatie, waardoor anderen met jaloerse blikken naar wordt gekeken. Gevecht Natuurlijk "fieeft Den Haag de naam de beste cricketten» in huis te hebben, maar waar vindt men zo'n enthousiast en" fel meelevend publiek als-bij voorbeeld bij Excelsior'20, en waar kan men zo van deze sport genieten als op „Harga" bij Hermes DVS. Toch kan het ook gebeuren, dat door allerlei oorzaken ook bij deze typisch „kalme" sport de vlam in de pan gaat. Dit bewezen Vorig jaar de spelers van Hermes DVS en Excelsior'20 tijdens rechtstreekse duels, waar de rivaliteit uitmondde in een fel gevecht om de punten, niet passend bij cricket. Verzoening Dit conflict dreigde zulke af metingen aan te nemen, dat ingrijpen noodzakelijk was wilde men geen anti-propa- ganda in de hand werken. In januari van dit jaar werd door beide verenigingen besloten dat het inderdaad zo niet lan ger kon en men rond de tafel is gaan zitten om dit probleem uit de wereld te helpen. Wat na lang beraad ook is gelukt. „Het is natuurlijk te gek, dat twee gerenommeerde clubs, die al jaren naast elkaar bezig zijn, nu opeens elkaar gaan te genstaan' zegt John Beyer, de Zaterdag komt B de jeugd in Ij actie in Thurlede m captain en één van de initia tiefnemers voor de verzoening van Hermes DVS. „Een gezon de concurrentiestrijd gaan we natuurlijk niet uit de weg, als deze maar niet ontaard in ver velende gedragingen", vult de cricket-secretaris van Excel sior'20, Frank Geitenbeek, aan. Deze samenkomst hebben de beide verenigingen ook aange grepen om tot een betere sa menwerking te komen. Ook de propagande wordt nu beter ter hand genomen, waarvoor PR-mensen zijn aangesteld. Om te onderstrepen hoe beide Schiedamse cricket-groot machten in' de toekomst naar voren willen treden, vertelt John Beyer, dat namens beide clubs een brief naar de ge meente is gegaan, waarin om diverse faciliteiten is ge vraagd. „Zoals het maaien van het veld vlak voor een wed strijd, de mogelijkheid om ruimte in de Margriethal te huren om in de wintermaan den te trainen, enzovoort. Ook de Schiedamse jeugd gaan we sterker betrekken bij activitei ten". Activiteiten Zo is er zaterdag al op „Thur lede" een groot jeugdtournooi, waar de regionale bonden hun sterkste jeugd voor zullen af vaardigen om via selectie wedstrijden het nationale jeug- delftal te kunnen formeren. Dat Nationale jeugdelftal speelt dan twee dagen later op 5 Mei tegen het team van Ex- celsior72Ö. Naast al deze activi teiten zijn de standaardteams van beide verenigingen druk bezig om zich op het komende seizoen voor te bereiden. Her mes DVS gaat traditiegetrouw weer naar Engeland om daar vier wedstrijden te spelen. Excelsior '20 Stadgenoot Excelsior'20 zoekt het dichter bij huis en is als niet te onderschatten spar ringspartner van diverse hoofdklassers een welgeziene gast. Beide vertegenwoordi gers vinden dat zij dit jaar een goede kans maken op de hoog ste plaats in de eerste klasse. „Ten opzichte van onze leden zijn we wel verplicht om het aantrekken van betaalde coa ches bij deze groep waar te maken", vinden zowel John Beyer als Frank Geitenbeek tot slot. Indeling eerste klasse: ACC Excelsior'20 HCC II Hercules Sparta John Beyer (r), de captain van Hermes DVS: „Toch te gek dat we ruzie hebben" De heren van de handbalve reniging De Hollandiaan heb ben zich voor het volgend sei zoen verzekerd van een nieu we trainer. In de plaats van Arnold Peek komt de huidige DWS-trainer Wim Schaap. Wim Kwakkelstein van de PvdA heeft het verbruid bij de Vlaardingse korfballers, omdat hij niet heeft gereageerd op een brief van de verenigingen over het nijpend tekort aan zaalaccommodatie. CKC Maassluis zai ook het volgend seizoen worden ge traind door Karei van der Linden. Volgens voorzitter Dick Hubert is dat voor 95 procent zeker. Het feit dat de honkbalvere- niging Groenoord niet meer in sportpark Kethel vertoeft, is door de jeugd dankbaar aange grepen om de dug-outs eens een flinke beurt te geven. Al leen het ijzeren geraamte staat er nog. Bij de zwemclub Viking'60 is Peter Weeda Rob de Wit opge volgd als voorzitter. Mevrouw Goedendorp werd herkozen en de nieuwe bestuursleden werden Cora Schouten en Pe ter van der Horde. De eerste daad van de nieuwe voorzitter op de algemene ledenvergade ring was het uitreiken van de Jansen-bokaal. Die kwam in het bezit van René Plomp, we gens zijn inzet de laatste jaren, o In het zaalvoetbalkampioen- sehap van Schiedam, waarvan WK de organisatie heeft, is een wijziging gekomen. De derde avond op 9 juni is op verzoek van het bestuur van de Margriethal verschoven naar 2aterdag 7 juni. Speeidata zijn nu: donderdag 29 mei. maandag 2 juni, zaterdag 7 juni en vrijdag 13 juni. De dames en heren van UVG bekeren zaterdag tegen respectievelijk HVOS en Ac tief. Omdat de Schiedammers niet over een verhard veld be schikken, worden de wedstrij den uit gespeeld. De bewoners uit de omge ving Sportïaan/Nachtegaai- laan in Vlaardingen voelen niets voor een speelvoorzie- ning voor de jeugd in deze wijk. Uit een enquete bleek dat 70 procent tegen is. Intus sen viel de heer Gilden de in spraakprocedure van de ge meente aan, maar het dage lijks bestuur van de VRSR is van mening, dat zo'n procedu re vast ligt in de verordening en daaraan niet te tornen is. Het rolstoelbasketbalteam van De Ooievaars is tweede geworden in een toernooi bij Redeoss in Delft. Hengelo werd winnaar. Dit weekeinde spelen de Schiedammers voor één van de ereplaatsen in de Westeuropese competitie in Bonn. Ruim 800 duiven namen deel aan een wedvlucht vanuit het Belgische Strombeek. „De Vrijheid" zette hiervoor 481 duiven in, met als prijswin naars de duiven van John Bakker, comb. Breur/Schaef- fer en A. Zantboer. „De Post duif" deed het met 366 duiven. De drie snelsten waren van: J. Vrauwdeunt en zn., comb. To- tijn/Homburg en J. BrtJkling en 2xi.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 5