4 SPORT FCVlaardingen juicht te vroeg OHVV valt aan, FCN kampioen ODI niet opgewassen tegen Spirit-geweld CKC nekt De Hollandiaan SM Pech voor VFC SVV niet meer gemotiveerd mm Schiedammers promoveren "-a S0r r*.$v WxÈ m U RKWIK: tegenslag. Verrassing Inhalen... Hersen schudding Leen Warnaar toch naar SVV ;b S dinsdag 6 mei 1980 VD/SC/WW Vlaardïngen - Ten onrechte keek FC Vlaardingen huizenhoog op tegen Volendam, dat uitblonk in traagheid en pas twee minuten voor tijd de winst greep, 0-1, Maar wel op een wijze, die erg sneu was voor de Vlaardingers. Zij waren het die, volgens tactisch recept van Hans Dorjee, Genie Mühren en Keja Molenaar aan banden legden, om toch nog met een verdwaald schot van Kees Guyt, dat eerst tegen het lichaam van Krsto Mitrovic aankwam, en daarna tegen de knie van Dick Helling stuitte, door de knieën gingen- Het ontlokte gepaste vreugde bij Volendam. dat het met het oog op de nacompetitie erg rustig aan wilde doen. Maar zich compleet vergiste in dit FC Vlaardingen, dat ondanks het feit, dat vijf spelers een brief hebben gehad die geen contract meer krijgen, vol doende gemotiveerd bleek om te wedijveren, joriee van verlichting: „Over de uit- Hans jee met een zucht slag (0-1 dus) kan men discus-» stèren, maar iedereen heeft zich voor honderd procent in gezet. Alleen hadden we geen aanval". FC Vlaardingen nad. met Ronnie Bongers, Paul Kooien en Rob Snijders, vrij wel niets in te brengen. „Voor al de ex-Feyenoorder miste het nodige zelfvertrouwen", aldus Hans Dorjee. „Hij moet toch wel in staat worden geacht om Dick den Boer voorbij te sprinten, maar in zijn eenzame solo's stuitte hij, evenals Pau! Kooien, regelma tig op de Linksachter". Anderzijds had FC Vlaardin gen het accent meer op het middenveld gelegd, en toen het in staat bleek om de Vo- lendammers daar op te hou den, was het allang blij dat het de stand op 0-0 kon houden. Ook al. het moet worden ge zegd, deelde Volendam, dat eindeloos zijn acties in de breedte uitspon, af en toe forse klappen uit. Na een half uur door Bas van den Berg deponeerde Gerrie Mühren de bal op de lat uit een vrije trap en nadat Volendam in dat eer ste deel ook nog eens zeven gevaarlijke hoekschoppen had voorbereid, kon de FC tot zijn tevredenheid constateren, dat er geen afmakers bij waren. De afstandsschoten van Keja Molenaar en Gerrie Mühren baarden doelman Toon Eggers Frans Ludwlg vastgehouden door Gerrie Mühren. geen enkele zorg. Om over Dick Helling maar te zijgen, hij werd bij herhaling de voet dwars gezet door Krsto Mitro vic. De Joegoslaaf speelde ein delijk weer eens goed. Hans Doqee ter geruststelling: „Ik heb een gesprek met hem ge had om hem weer te motive ren en dat is goed uitgepakt". Al na vijf minuten verloor FC Vlaardingen Koek de Keyzer na een onschuldige botsing met Dick Helling met een oog blessure. Na rust bleef FC Vlaardingen volharden in een stugge mandekking. Voor Vo lendam, dat graag countert, was er daardoor bitter weinig ruimte. Gerrie Mühren moest zijn passes dan ook telkens op- .nieuw naar de vleugels ver lengen, om vandaar uit enige kans te maken met „hoge bal len" voor de pot. Bij hoekschoppen rende Kees Guyt wel snel mee naar voren, maar ondanks de opeenhoping voor het Vlaardingse doel, bleef de thuisclub de situatie meester. Totdat Volendam twee minuten voor tijd toch nog kon juichen, de maker was, hoewel hij er eerst zelf geen erg in had, Dick Helling. Bij FC Vlaardingen werden Ronnie Bongers en Cock de Keyzer gewisseld voor Cees Domenie en Rudolfo Gardes- Jen. terwijl bij Volendam Bij- va nk en Mooijer werden inge zet voor Sul en Kwakman. Geervliet Het Ouden- boorase OHW, was in de promotiewedstrijd te gen FCN uit Schiedam, zeer dicht bij de realisa tie van een sprookje. Im mers. opgeklommen uit de derde klasse RVB, bad de piepjonge ploeg van trainer Jan Hoog vliet, zich dit seizoen zeer onbevangen in de strijd aan de top van de tweede klasse van de RVB gestort. Deze onbevangenheid resul teerde in een zeer spannende race om de titel met het Schie- damse FCN. Een race die uit mondde in een beslissingswed strijd, op het terrein van PFC in Geervliet Daar kwam het dramatische einde voor de Ou- denhoomse formatie, want volledig tegen de spelverhou- ding in, greep FCN door een even fraaie als gelukkige tref fer, de titel en de promotie naar de eerste klasse: 1—0. OHVV, dat in de eerste helft startle met de straffe wind in de rug, bouwde van meet af aan een indrukwekkend over wicht op. Slechts eenmaal ver toonden de Schiedammers zich in de persoon van Henny Kuyl, voor het Oudenhoomse doel. Ook na de rust leek het slechts een kwestie van tijd alvorens OHVV de score zou openen. In tegenstelling tot de Schiedam mers voor rust, ondervond de geelzwarte ploeg in de tweede helft hoegenaamd geen hinder van de nu pal tegenwaaiende bries. Kort na de wissel van Henk Hopman (Daan Noordenneer maakte zijn entree) brak het fatale moment voor OHVV echter aan: Theo Dedrog zag x/XWjj X-- i V Henk Hopman (OHW) kijkt niet begrijpend om op een pass uit het achterveld, Cor Heeze (midden) gaat er met de bal van daar. geen kans om de harde inzet van middenvelder Dick Schaap reglementair te stop pen en maakte hands. De ge decideerd leidende scheids rechter Vingerhoed, wees on middellijk op de stip. vanwaar Arie van der Windt aanlegde voor een steenharde straf schop. Het projectiel werd ech ter door een miraculeuze reac tie van de voortreffelijke Arie van der Waal, van de doellijn geranseld en tot hoekschop verwerkt Deze hoekschop velde het vonnis. Nog opgewonden over de gekeerde strafschop, ver keek da gehele OHVV-defen sie zich op de verraderlijke in draaiende hoekschop van Henk van der Lely, die - in te genstelling tot enkele Ouden hoomse corners - nu eens niet op de lat, maar er juist onder draaide. Arie van der Waal kansloos makend: 1—0. Een heroïsch slotoffensief van OHW, leverde nog diverse mogelijkheden voor met name Piet Spaanderman. De anders zo trefzekere schutter wist echter juist nu niet de juiste richting aan de schoten le ge ven. De overgelukkige Sehiedamse oefen meester Martin Schaap, kon zijn gevoelens na afloop nauwelijks onder woorden brengen. „Ik kan er niet over uit. Na driejaar zijn we einde lijk weer een stapje hoger op de ladder. Dit is het mooiste ogenblik uit mijn trainersloop baan". „De gelukkigste heeft gewon nen", was het nuchtere com mentaar van Jan Hoogvliet Het is echter wel zuur om on danks de 31 competitiepunten, die je bij elkaar speelt, toch nog de boot te missen. Vlaardingen Het zat RKWIK in de laatste wed strijd van de competitie niet mee. Al snel na het begin ke ken de Vlaardingers tegen een achterstand aan, waarna de floeg het verder wel geloofde, teeds Volharden bleef goed doorgaan, en RKWIK was daar niet tegen opgewassen. Toch kreeg Din de Rond nog een goede mogelijkheid om de stand gelijk te maken maar vrij voor doel faalde hij. In de tweede helft presteerde hij dat nog tweemaal. Na de hervat ting ging het wel beter met de Vlaardingers maar het geluk ontbrak om de stand nog in positieve zin om te buigen. Huub Meeder en Jur de Rond waren eveneens nog dichtbij een treffer maar beide spelers konden niet de juiste richting vinden. Steeds Volharden deed het beter en scoorde nog tweemaal: 3-0. Schiedam - De jeugd van SW zag tot zijn niet geringe verba zing FC Vlaardingen na rust de winst naar zich toe trek ken. Beide partijen wogen goed tegen elkaar op, totdat Erik Verstcegh in de tweede helft scoorde. Daarna scoorde SVV nog een keer in eigen doel, 0-2. Vlaardingen - Om de korfbal- competitie nog voor Hemel vaartsdag af te sluiten, wordt er ook midweeks gespeeld. Spirit gaat vanavond op be zoek bij Thor, terwijl Maass luis morgenavond tegen Ons Huis in zal halen. Vlaardingen Centraal in het Inhaal korfbal programma stond de si reekderby Spirit—-ODI. Een doel, waarin Spirit zich geen verlies kon veroorloven. Mede daardoor startte biet vlaardingse team furieus en nam een vrij snelle 40 voorsprong door doelpunten van Jolanda van der Velde» Geert Moerman en Frans van der Krans tweemaal. ODI had het vrij moeilijk, vooral omdat de Sehiedamse formatie hardheid tekort komt Spirit draalt al wat langer mee en weet dan ook het lichaam „beter* te gebruiken. Wil ODI zich echter handhaven, dan zal er. of men wil of niet wat forser gespeeld moeten worden. De rust ging in met een roy ale 61 voorsprong. Ploni Visser maakte er 41 van, waar na Agnes Hoogenraadt en Martin lokker er 6—1 van maakten. Ha de hervatting speelden de .teams de pot uit en het werd een duidelijke overwinning voor Spirit met 103. Voor Spirit scoorden Geert Moer man, Frans van der Krans, Martin Lokker. Joke van der Waal en Leon 't Hart maakten de drie van ODI voL Moppe ren tegen de scheidsrechter betekende voor Jaap Blokhuis een officiële waarschuwing. PhoenixMaassluis 37. Maaslsluis heeft zelf het roer in handen genomen en via een duidelijke overwinning het tweedeklasserschap voor weer een jaar veilig gesteld. In de eerste helft nam het Maasslui- se team het initiatief en daar na gaf Phoenix zich snel ge wonnen. De opening was dit maal niet „klassiek", want Joke de Vries opende de score, gevolgd door treffers van Leo van der Vaart, Els Rietveld, Wilma Nieman en Peter Gre- goor. Peter Gregoor vergrootte na rust de afstand tot 60, Daarna moest Joke de Vries met een dijbeenblessure het veld ruimen voor Marja van Aalst Deze laatste speelster maakte er 17 van en Phoe nix bepaalde de eindstand op 3—7. Succes besloot de competitie met een ruime overwinning op De Spartaan. In een leuke partij korfbal, waarin de teams elkaar lieten korfbal len omdat er toch niets meer op het spel stond, nam De Spartaan de leiding, 10. Maar succes trok het initiatief naar zich toe en via Rob de Bus, Hilly Huigen en Leo Kruinlng werd een 2—3 rust stand bereikt. Na de thee liep Succes simpel weg naar een 2—7 overwinning door doel punten van Kees Gouwe leeuw. Marga Bijl, Nel Maijer en Peter van der Zouwen. Dordrecht - VFC heeft, on danks een langdurig offen sief in de tweede helft, met 1-0 het onderspit moeten del ven tegen SVw. Teun Kor- naat kreeg in de laatste mi nuut van de eerste helft een goede kans dankzij een voor zet van Johan Kuyper. Uit een goede positie schoot de Vlaardinger over. In de vijf de minuut van de tweede helft klapte bij een uittrap van de SVW-keeper de bui- tenspelval niet dicht, omdat Peter van Bekhoven op het juiste moment verzuimde te stappen. Cor Barendrecht kreeg daardoor alle ruimte doelman Rob Brekelmans, die ook volgend seizoen ac tief voetballen boven scheidsrechten) laat prevale ren, te passeren. VFC zette de thuisploeg onder druk. hetgeen echter geen resultaat opleverde, al kopte Rob Jan sen nog wel via doelman Smit op de lat Vlaardingen - In de tweede helft De Hollandiaan-CKC reed een ziekenwagen de lij-, nen binnen, voordat ae scheidsrechter de kans had ge kregen het spel dood te leggen. De wagen kwam voor Roel de Bruijne, die door een ongeluk kige botsing met Herman de Reuver geveld was. In het zie kenhuis werd een zware her senschudding geconstateerd. Eindhoven Het was SW niet gegund om In de wedstrijd tegen Eindhoven tot een positief resultaat te komen. De Schiedammers verloren uiteindelijk met de moi van 7-2 en dat was nog niet eens geflatteerd. De spirit en enthousiasme ontbraken duidelijk in de ploeg van Plm Vis* ser, die zelfs de tot tweemaal toe verkregen voorsprong niet kon vasthouden. Een voorsprong, die al snel kwam toen Bart Kreft een strafschop verzilverde die was veroorzaakt door Harry Mei boom. Doelman Adjanski be laagde de jeugdige SVV-'er op zo'n onheuse manier dat er maar één beslissing mogelijk was: strafschop. Bart Kreft had er geen moeite mee. Lang hebben de Schiedammers niet van de voorsprong kunnen ge nieten. Nog geen anderhalve minuut later was het alweer gelijk: 1-1. SVV bleef echter goed doorgaan hetgeen -tot ie ders verassing eigenlijk- we derom resulteerde in een doel punt. Een vloeiende combina tie tussen Bart Kreft, Adri Nanlohy en Cor Peitsman •werd door de bonkige SVV- spits doeltreffend afgerond: 1- 2. Ook nu wist SVV zich geen raad met de verkregen voor sprong want vanaf de aftrap scoorde Eindhoven de gelijk maker. Pim Visser „Na de ge- lijmaker ging het plotseling niet meer met ons. Je mag toch verwachten dat we er al les aan zouden doen om de voorsprong die we verkregen hadden zo goed mogelijk te verdedigen. Er ontbrak duide lijk weer eens iets aan de in stelling.." Nog voor de rust keken de Schiedammers tegen een ach terstand aan. Bas van Noort- wijk verkeek zich op een diep gespeelde bal, kwam te laat zijn goal uit en het was afgelo pen met SVV. Na de hervat ting was het helemaal droevig gesteld. Tal van persoonlijke Fouten waren er de oorzaak van dat Eindhoven de over winning wel heel erg gemak kelijk kreeg toegespeeld. Vooral in verdedigend opzicht haperde er nogal wat bij de Harga-ploeg. Individuele blun ders van Dick Hoogmoed, J« Zoetmulder en Ruud van Dijk waren er de oorzaak van dat de thuisploeg -voor het oog van 2000 toeschouwers- sta peltjes konden uitlopen naar een 7-2 score, die niet eens té hoog uitviel daar de Eindhove- naren nog veel goede moge lijkheden onbenut lieten. Ruud van Dijk speelde voor de geschorste Rob Kiebert (drie wedstrijden) en Eric Visser moest op het laatste moment nog opdraven voor de gebles seerd geraakte John Munnik (enkelblessure). Schiedam Leen War naar komt volgend seizoen SVV definitief versterken. De 32-jarige in Schiedam woonachtige Rotterdam mer, heeft in overleg met SVV en Eindhoven on danks dat het feit dat nog een jaar onder contract staat bij de Eindhovense eerste divisieclub, een re geling getroffen, waardoor hij al volgend seizoen zijn oude groen-rode kleuren mag gaan verdedigen. „Een vriendschapsprijsje", noemt het bestuur van SVV het transferbedrag plus afkoopsom. Wamaar wilde onder geen beding viermaal in de week op en neer reizen naar Eindho ven, terwijl de trainer dat wel van hem verlangde. i 1 i 1 r fc René de Vette In spannende afwachting van da bal.., Vlaardingen - CKC kwam er pas in de tweede helft achter, dat het De Hollandiaan op de knieën kon krijgen door het spel meer over de vleugels te leiden. Het elftal uit Kraling* seveer won zodoende met 0-3, waardoor het betere vooruit zichten heeft de degradatie te ontlopen, terwijl de nederlaag voor De Hollandiaan betekent dat volgend jaar weer in de derde klasse gespeeld zal moeten worden. Het is zelfs de vraag of het „zieke" De Hollandiaan zich volgend jaar in die derde klas se zal handhaven, omdat een grote leegloop dreigt bij de Vlaardingse vereniging. „Om dat vier man. Jan Tillart, Fred Moerman, Jack Riedijk en Ben Floridas, weigeren om in het eerste te spelen, ben ik ge noodzaakt een 42-jarige speler, Tinus Weber, terug te halen. Daarnaast had ik wisselspelers uit het derde, omdat ze het uit het tweede vertikten. Dat is eigenlijk toch schandalig", luchtte interim-trainer Joop Molendijk zijn hart. „Ik heb mijn best gedaan De Hollan diaan er boven op te helpen, maar za is er natuurlijk weinig eer aan te behalen. Het mate riaal ontbreekt gewoon. Mar van der Cijs moest ik in de rust wisselenomdat hij moest biljarten". Bij CKC staan de zaken er heel wat beter voor, nadat oud-selectiespeler Jan Voge laar het heft in handen geno men heeft. Uit de laatste zes wedstrijden werden tien pun ten behaald. „En volgende week krijgen we de derby te gen DCV, dat nog meedoet om de bovenste plaats. Dan kun nen we weer een puntje pak ken. Trouwens, ik zag meer op tegen de wedstrijd tegen De Hollandiaan", zei Jan Voge laar. De Hollandiaan begon de wed strijd fel aanvallend, wat ge vaarlijke situaties voor hd CKC-doel opleverde. Zo school Cees Spruyt een vrije trap langs het muurtje, maa; doelman Huug Rüok stompte de bal fraai uit de beneden hoek. Ook de trage Henk Mos- tert kreeg nog een goede „kijk", toen de CKC-keepw een kopbal van Rene de Vette losliet Het schot van de Vlaar dingse middenvelder gtoS over. CKC kon aan de andert kant voor weinig gevaar zor gen, al moest Bert Groen een keer naar de hoek bij schot van Jan Krek- CKC speelde die eerste helft te ang stig, terwijl de ballen door hri centrum een prooi waren voor het centrumduo Tinus Weber* /Roel de Bruijne. - Na rust gooide CKC het zwai* ke punt van de VlaardinP4 verdediging, de snelheid, tdoot met spel over de flanken. Voor de eerste CKC-treffer was een kanjer van een verdek gingsfout nodig. VoorstOp"*' Roel de Bruijne draaide in zestienmetergebied naar te* genstander Henny van o* Tuyl toe, die hem op kinde^ lijk eenvoudige manier de W afhandig maakte om vervij gens alle vrijheid te hebben^ 1 in te schieten. Herman d Reuver zorgde met een ju** van een solo voor 0-2, waan" tien minuten later Jos H°u*j ling het goede voorbereiden® werk van Jaap Elshout en J£ Houweling afrondde: 0-3- - Sc] ve; uit de dei rui er gw eer. Vei ^dus gin de het der bin te van besi alle en j ges< con ball tege

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4