SPOR! IJsse.il meervogels heeft maling aan Zwaluwen- eenheid WK pakt tegenVlotbrug eindelijk de titel MVC pakt promotie Sport' kort 1-4 zege niet eens geflatteerd W VDL weer onderuit Sportagenda MVV'27 Vlaardingen donderdag avond Schiedam blijft omni vereniging ■4 -v_s - in dinsdag 8 mei 1330 VD/SC/WW Diosdagr ThorSpirit. VlaardingenAll Greens. Energiehal, 20.30 uur, SVV-jeugdTelstar- jeugd, Harga. 18.30 uur. UrsusSFC (WW-Cup), Schiedam-Oost, 18.45 uur. VDL (zo)—Fortuna (WW-Cup), Sportiaan, 18.45 uur. Schiedam DSS'26 (WW-Cup). Har- ga, 18,45 uur. MvV'27 Vlaardingen (WW-Cup), Doelstraat, 18.45 uur. Ex celsior MSatelliet (WW-Cup), Rozenlaan, 18.45 uur. Excelsior "20 Hermes DVS (WW-Cup), Thurlede, 18.45 uur. GSSDHS (WW-Cup), Harga. 18.45 uur. DVO'32PPSC (WW- Cup), Mar.weg, 18.45 uur. Prijsuitreiking VDV. Emmastraat 43A, 18.45 uur. Woensdag: Handbaltoer- nooi voor Holy-scholen bij De Hollandiaan, Am- sterdamlaan. Handbal- toernooi voor scholen bij WIK, Hugo de Vries- straat NCS—VSV, Alexanderhal, 20.30 uur. SFCPPSC (jub.serie), Thurlede, 18.45 uur. Toernooi Sc hied, ambte naren, Margriethal, 19 uur. Donderdag: TDC—DHS. Alexanderhal, 20.30 uur. RKWIKHoogvliet, Encrgiehal, 20.30 uur, SFCFC Veronica, Energiehal. 21.15 uur, GTB—TOGB, Energie- ha!. 22 uur. Spartaan GSS, Asterlo. 20,30 uur, SD Espanola—VVK, DSS'26—Zwaluwen (VI. kamp), Mar.weg, 19 uur, DVO'32Fortuna (VI. kamp), Mar.weg, 19 uur. Vlaardingen/"Schiedam De ontmoeting vana vond tussen MVV27 en Vlaardingen, in het ka der van het toernooi om de Waterweg Cup, is ver schoven naar donderdag avond. Dit omdat de gToenwitten, die eerder met 2—X van Zwaluwen wonnen, vanavond in het saaivoetbal een be langrijke wedstrijd spe len tegen AH Greens, in de strijd om het kam pioenschap van de derde klasse. Trainer Joop Molendijk heeft intussen het feit, dat spelers van bet eer ste elftal ook a^n zaal voetbal doen, niet in dank aanvaard. En heeft tegen zijn bestuur al zijn ongenoegen geuit over deze dubbele rol van zijn spelers. Hij: „Na don- derdavond spelen we za terdag weer tegen Satel liet voor het Vlaardings kampioenschap. Het is niet mogelijk dat er dan weer een krachtprestatie geleverd wordt". Schiedam De extra leden vergadering die Schiedam had uitgeschreven met het oog op de toekomst is er één gewor den van duidelijkheid. De ruim 80 aanwezigen waren het er eensgezind over eens dat er r geen splitsing moest komen in ,een winter- en een zomersport j vereniging. Schiedam blijft dus gewoon een omnivereni- ging. Er werd van gedachten gewisseld over de bestuurlijke kanten van de verenging en de moelijkheden die er zijn bij het vinden van het juiste ka der. Om alle problemen die er binnen de vereniging zijn op te lossen is er een commissie van goede diensten benoemd, bestaande uit 20 mensen, die alles op een rijtje gaat zetten en gaat onderzoeken waar de geschilpunten liggen. In de commissie zijn zowel de voet ballers als de honkballers ver tegenwoordigt Vlaardingen Juist op het moment, dat een met verbrokkeling bedreigd Zwaluwen een verdere voortgang in de prestaties wenste, heeft IJsselmeer- vogels daar geen stokje, maar een hele boomstam voor gestoken. Voor een opnieuw teleurstellend bezoekersaantal van nau welijks zeshonderd, liep het team met veel fysiek geweld en een alleszeg gende score van 1-4 over de thuisclub heen. De spelers incasseerden de klap gelaten. „Jammer, maar als je zo wordt over klast, moet je dat accepte ren", zei Ernest Kegel, die in de wedstrijd nog hïlari- Jan Muys klapt voor zich-» zelf als hij IJsselmeervogels op een 0-1 voorsprong heeft gezet. teit opwekte, door op de weinige momenten dat hij werd aangespeeld ook nog eens vanwege zijn slechte schoeisel de meest vreem de buitelingen maakte. „Het leek wel of we lood in onze schoenen hadden. Niets lukte", vertelde ook Dick van de Eergh, die zelf nog in de allerlaatste seconden de eer voor de Vlaardingers redde. „Mijn werk is hier gedaan", concludeerde Theo de Waard, „ik laat de jongens in dezelfde opstelling de laatste drie wed strijden spelen. De periodetuel is verkeken en als ik eerlijk ben, zitten mijn gedachten al weer wat meer bij RCL. Als we geluk hebben, kunnen we nog tweede worden. Maar dan moeten we de rest wel op zo'n deceptie als deze wedstrijd ia- ten uitdraaien". Slechts in de eerste twintig minuten was er nog redelijk sprake van een gehjkopgaande strijd. Voor het doel van Maar ten de Harder speelden zich driemaal een gevaarlijk mo ment af, waarbij Dick van de Bergh en Emest Kegel waren betrokken, terwijl ook de vo gels zich via Fokke van Ley- enhorst. Henk de Graaf en Piet Slechtenhorst nadrukke lijk voorin meldden. Een afge wimpelde handsbal van aan voerder Harry Koelewijn en een knock-out van scheids rechter Van Dijk uit Nieuwe- gem, die een afgekaatst schot van Jan Merrelaar in het ge- door Emile Schelvis laat kreeg, vormden de inlei ding tot de acute rampspoed bij Zwaluwen. In de 39-ste minuut was het voor de eerste maal raak. Fok- ko van Leyenhoret zette hoog voor op Peter de Graaf, die op zijn beurt de insprintende Jan Muys mocht bedienen. Ab Nijgh was kansloos: 0-1, In de MaasluisVDL (za) verloor tegen Eglantier Boys, alweer, geflatteerd met 2-1. Eglantier Boys kwam gelukkig op voor- sprong toen Loek Marei ver keerd terugkopte op de kee- per 1-0. VDL was gedurende de gehele wedstrijd de betere ploeg maar wist niet te scoren, Harry Huizing ging nog een keer alleen op de doelman af, maar hij faalde. In de tweede helft liep Eglantier Boys nog verder weg van VDL, maar -diet -was-Bob Clarke die de aansluitingstreffer tot stand l bracht Verder dan dat kwa- men de Maassluisers echter niet giiiiiiiiiiiiiiiiimijiiiiiiiimiitiiiiiiiiiniMiiMiiiiiniitiiiiiimiiiiiuiiiiiaiiitiiiniiiriiiiiiiHiiiiiiiiitiriiiiiun^ Schiedam Dolgelukkig ging Jaap Klepke, trai ner van VVK, op de schouders van zijn spe lers. VVK had het hem dan toch nog geflikt. Via een klinkende 3-0 over winning op concurrent FC Vlotbrug behaalden de Schiedammers het zo fel begeerde kampioen schap. VVK had aan een gelijkspel genoeg, FC Vlotbrug echter moest minimaal een punt uit de confrontatie slepen om nog kans te maken op promotie. De zenuwen speelden derhalve een nog grotere rol in de wedstrijd dan de felle wind. FC Vlotbrug startte overi gens overdonderend. De ver dediging van VVK -nu niet het sterkste punt van het elf tal- kreeg het zwaar te ver duren. Romeo Lïonaar was enkele malen dicht bij eer» doelpunt maar Willem Gie- selbach, de betrouwbare doelman van WK, kon er ger voor zijn elftal voorko men. Wil Ruiter, trainer van FC Vlotbrug stelde na afloop dan ook dat de overwinning te hoog en eigenlijk niet ver diend was. Hij was eerlijk toen hij zei: „Toch is VVK te recht kampioen geworden in onze afdeling. Die voorhoede door Chris Woerts is niet te houden. Verdedi gend is het een een stuk min der en daar hadden wij van moeten profiteren." Een ge lukkige Jaap Klepke, einde lijk bevrijd van alle zenu wen, analyseerde na afloop op zijn gemak de wedstrijd. Met een glimlach van oor tot oor vertelt hij: „Het was in het begin duidelijk te mer ken dat we zenuwachtig wa ren. Die spits van die jongens eiste veel aandacht op en door de sterke wind konden we voorin geen vuist maken. Maar je zag het, na het doel punt ging het plotseling wel draaien. Volgend jaar gaan we er weer flink tegen aan. IK ben blij als we ons kun nen handhaven in de tweede klas RVB. Nu al weet ik ze ker dat er niemand bij ons vertrekt. Daar zijn de jon gens te veel gezelligheids mensen voor. Er komen eer der nog spelers bij." VVK had het aan laatste man Koen Scheffers te dan ken dat de het kampioen schap een feit werd. Vlak na de rust ondernam hij, nota bene van eigen helft, een solo die hij met een loeihard schot doeltreffend afrondde. Doel man Merie Zandstra reageer de niet eens op het schot: 1-0. Wil' Ruiter vond de goals weggevertjes van zijn elftal. Hij: „Persoonlijke fouten hebben ons in de tweede helft de das omgedaan. Neem nu dat tweede doelpunt. On begrijpelijk dat Peter Slagter zo de fout in kan gaan". Rui ter doelde op de navolgende situatie. Gerrit van Mil gooi de ver in. De bal kwam voor de voeten van Peter Slagter die de bal wel eens weg zou werken. Hij trapte er echter finaal overheen. Goaltjesdief Peter van der Meer had het toen niet moeilijk om van dichtbij te scoren: 2-0, Nog geen aanval later was het wederom raak en weer was het Peter van der Meer die scoorde. Koen Scheffers pas- ste op Piet Bijl, die de bal, weliswaar in buitenspelposi tie, doortikte naar de meege komen Peter van der Meer die met een puntertje scoor de: 3-0 en het feest in volle gang zette. i Jaap Klepke op de schouders.. i Het team van WK In de bloemen....» niiiiniiniiiiririiiiiijjiiiiriiniftiiiiiiimriinniiitiiiHiiiiiHmjiJiHimiijfiiunujiHimjiniiiS Vlaardingen Zelfs een dag nadat het dames stan daardteam van MVC naar de tweede divisie gepro moveerd was, kon Cees Vijf vinkei de verbazing over dit onverwachte suc ces nauwelijks verhullen. Begrijpelijk, want dit jaar werd de de derde divisie gekenmerkd door een krankzinnig competitie verloop. Stond bij het in gaan van de winterstop MVC nog op een gedeelde eerste plaats met VC Krimpen, bij het einde van de competitie had MVC het aan een misstap van concurent Broleco te danken dat het Maassluise team promotie/degrada tiewedstrijden mocht gaan spelen. Cees Vijfvinkel, die tijdens dit seizoen nog beweerde dat hij promotie helemaal niet zag zit- tem'Dat ligt nu wel even an ders. Maar we moeten er wel voor zorgen dat we in de breedte wat sterker gaan wor den. want eigenlijk is de basis van de selectie te smal'. Heksenketel. Dat de huidige selectie van MVC te klein is, wordt no£ eens onderstreept door het ontbreken van Elsbeth Engels man (vakantie) zodat Vhtvin- kel slechts zes echte basis speelsters tot zijn beschikking had, aangevuld met twee gele genheidsreserves. Gelukkig heeft het team zich in een sporthal die met recht een heksenketel genoemd mag worden, zich tegen Boemerang op de been weten te houden, hoewel het daar in een waan zinnig spannende eerste set niet naar uit zag. Via 8-8, 10-1U en 13-13 nam MVC een 14-15 voorsprong, maar het was toch Boemerang dat de langste adem had en de eerste set met 17-15 naar zich toe kon trek ken. Boemerang moest echter de tol voor deze inspanning in de tweede set gaan betalen en MVC won deze dan ook uiterst gemakkelijk (4-15). De derde set was duidelijk een herhaling van de eerste. Door een aantal ongelofelijk lange ralleys kreeg de wedstrijd een sensationeel verloop, waar het talrijke publiek met volle teu gen van genoot. Na nog met 9- 6 achter gestaan te hebben, trok MVC op 12-12 de stand gelijk en liep toen gelijk door naar setwinst (13-15). De Boe merang was aangeslagen en het verlies van de derde set kwam hard aan, waardoor ook de vierde set met 7-15 door MVC gewonnen kon worden en promotie een feit werd. daaropvolgende minuten tot de pauze dankte Zwaluwen de hemel op zijn blote knieën, dat het slechts bij die treffer bleef, want eerst kopte Gert Jan 3e- zemer via de binnenkant van de paal bijna in eigen doel (Nijgh redde flitsend, ES) en Henk Koelewijn raakte kort daarna ook nog de lat. Strafschop Ondanks alle tegenslag had Zwaluwen al snel m de tweede helft aan de gelijkmaker kun nen komen, als de scheids rechter de overtreding jegens Frans Loos, na één van de weinige goede Vlaardingse combinaties, met een straf schop had gehonoreerd. Geen strafschop, besliste Van Dijk, en Frans Loos moest, ten koste van Cees Vogel, geblesseerd aan zijn grote teen afhaken. Toch hield de thuisploeg via een kopbal van Ton Hendriks net naast nog even aan, maar 1 in de dertiende minuut was het definitief gebeurd. Na eerst koppend de onderkant van de lat te hebben geraakt, haalde Peter de Graaf in twee de instantie de 0-2 binnen. Met ook nog een wissel, Ernest Kegel/Klaas Kornaat, en weer j een korstondige opleving mid- dels Dick van de Bergh (twee maal), was het afgelopen. Vlot combinerend en gebruik ma kend van de braak liggende ruimte op het middenveld, kwam IJsselmeervogels, dat de rekening van de 0-2 thuis nederlaag destijds in Spaken burg maar al graag wilde ver effenen, snel en doeltreffend uit. Via Jan Muys en weer Pe ter de Graaf werd het 0-4, maar voordat Dick van de Bergh toch doelman Maarten de Harder mocht verslaan, hadden de hoogvliegende be zoekers de stand wel naar 0-7 kunnen opvoeren. Dat kwam er -gelukkig voor Zwaluwen- niet van. VDL heeft een nieuwe ver zorger. Pieter de Jong (32), nu nog speler van het Rotterdam se Germinal, vervangt de ver trekkende Frans Albers. Willem van" der Brink zal toch de grensrechtersvlag blij ven hanteren bij VDL. Na het kampioenschap was hij snel omgepraat. De sponsors van het toernooi om de Nieuwsblad Cup voor de Waterweg zijn: Bar Bistro 't Oude Raedihuys in Schiedam- Kethel, Very Good in Vlaar dingen en Sporthuis Passage in Schiedam. Ook na de acht ste finales van het toernooi, dinsdag, mogen de ploegen gratis een drankje gaan halen in de bar aan de Schiedamse- weg. SVDPW heeft in het kader van zijn jubileum ook een ne- derlaagserie. Tegenstanders zijn: 2/5 Schiedamse Boys, 9/5 Demos, 16/5 Schiedam, 23/5 HBSS. 30/5 GSS, 6/8 GTB en 13/8 FCN'66. Hans Schinkel, de scheiden de trainer van Ureus traint volgend seizoen Steeds Vol harden, Hermes DVS vindt het nog steeds niet noodzakelijk om rugnummers aan te schaffen. Frans Bouman, voorzien van een nieuw kapsel, is zeker twee maanden uitgeschakeld, nadat een zaalvoetbaltoernooi van VI hem een scheurtje in zijn enkelbot opleverde. Maarten Keizerwaard, oud aanvoerder van de zwartwitte elf, rekent onder de nieuwe trainer stellig op een terug keer in het eerste. „Er gaan zeven kilo's af", meldde de Vlaardingse ambtenaar vol trots. Zwaluwen speelt op 10 mei uit tegen Bennekom, waarna de Vlaardinger5 de donderdag (Hemelvaartsdag) er na de Gelderse ploeg ontvangen. Te gen ACV thuis volgt op 17 mei de afsluiting van het seizoen. Ook The Green Eagles heeft zijn eigen Cor Pot, de contract speler van Excelsior die altijd op de reserve bank zit. Peter Kloet heeft in Maassluis een vaste plaats naast zijn coach verworven. The Green Eagles opent de serie promotiewedstrijden om twee plaatsen in de tweede di visie zaterdag om 14.00 uur te gen BC Markt Een week later, in Hilversum, speelt het team om 19.00 uur tegen Dunckers. Op 23 mei is het laatste duel en wel tegen MSV in Ridder kerk. Aanvang is dan 20.00 uur. Uitslagen vriendschappelijk voetbal: Excelsior M-Schiedam 2-2 en Hekelingen-VDL 2-0.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 5