I SPORT DHS 'knalt9 Hermes DVS voorbij Alleen verlies voor Vlaardingen - Wim Verhoorn: 9Geen commentaar9 jGreen Eagles: jgoede generale KSVV In duel met veel onderbrekingen Schiedam stelt kandidatuur Geopend weer kampioen Schop en Holster naar Martinit 1 dinsdag 6 mei 1S80 VD/SC/WW "hiedam Alsof er een kampioenschap was behaald, uitbundig vierde de 'elf1 van DHS feest na de 2-1 ge op stadgenoot Hermes DVS. Een verdiende over winning, dat zonder meer, hoewel het voetbal mede door op een woestijn lijkende veld en het vele blessu re-oponthoud de kleine duizend toeschouwers maar slechts bij vlagen kon boeien. Natuurlijk, vanwege de sentimenten -nog altijd in hoge mate aanwezig* bleef de spanning onverminderd, maar meer ook niet. Uiteraard mterresseerde dat Je thuisploeg, die opgelaten de emie van sponsor Ton van Berg incasseerde, minder Hermes DVS, dat met een vensgrote kater achterbleef. t begon voor de equipe van jainer Wim Verboom vrij rooskleurig. Gestart met inval lers voor Rob van Vooren (nog steeds enkel), Frans Bouman (enkelbotscheurtje als souvenir van een zaalvoetbal toernooi) en de gebroeders De Zwart (vakantie), moest Hennes met een geïmproviseerde voorhoe de Frits de Nijs, Paul de Roos en Jeroen Roovers aantreden. Toch wisten de bezoekers on danks die handicap een licht overwicht te veroveren en dat leidde na mogelijkheden voor Roy den Hartog en Frits de Nijs in de zeventiende minuut tot de openingstreffer. Jeroen Roovers 'knalde' het straf schopgebied binnen, waar hij - door Emile Schelvis inmiddels via een gave sliding van Jan Kerkhof verlost van de bal- op de ook niet mals in komende Fred Meerhof stuit te. In het geweld van de stof wolken zag scheidsrechter Kolk tot grote woede van heel DHS een duidelijke strafschop Marcel van de Ven en Frans Schaap zijn ver doorge drongen In de 'woestijn' van Hermes. Scheidsrechter Kolk ziet het lachend aan. Schiedam 'Absoluut geen commentaar'. Het was dui delijk. Hermes DVS-trainer Wim Verhoom. normaal ge sproken in alle omstandigheden de voetballerij relative rend, was 'doodziek' na de 2-1 nederlaag. Heel Hermes reageerde trouwens wat onthutst en ook de langs de kant gebleven Rob van Vooren en Frans Bouman zagen met lede ogen hun elftal ten onder gaan. Van Vooren: „Het is je reinste intimidatie-voetbal. Maar op zich is dat niet zo erg, als je het geven en nemen maar weet af te wisselen. Iedereen weet hoe DHS thuis speelt Daarom is dit voor mij ook onbegrijpelijk". Het was inderdaad eens aardig te turven hoeveel maal de beide verzorgers in een sprint het veld op moesten om weer eens eerste hulp te verlenen. Na afloop waren er nog weinig die nog fit rond hupelden. „Het is een echt zieken huisveldje", zei Marcel van de Ven, nog wat zoe kend naar wedstrijdritme. „De bal sprong alle kanten op, dan krijg je van die rare bewegingen. Dat is ook de re- door Emile Schelvis den waaróm het af en toe leek of "Leo Hagen en ik een kleine oorlog aan het voeren waren. Maar het was niet overdreveb hard". En Jan Kerkhof: 'In zo'n derby is elk duel gewoon nog iets feller als normaal. Ondanks dat je elkaar persoonlijk kent wil je onder geen beding een persoonlijk duel verliezen". Het duel op het scherpst van de snede, waarbij DHS fy siek duidelijk meer in de melk te brokkelen had, kende ondanks het vele aantal blessures maar een echte wissel. Jan Kooiman wilde namelijk zijn hinkende zoon en doel man Ton onder geen beding wisselen voor de op reserve bank popelende Henny van Buren. .Het was wel een probleem. Ton staat verschrikkelijk goed te keepen. Het is kiezen voor het minst slechte. Moet je dan zo'n jonge knul als Henny voor de leeuwen gooien of Ton op halve kracht laten spelen. Ik heb voor het laatste gekozen en geen ongelukkige keus gemaakt", aldus de gelukkige pHS-coach. Hoezeer de sentimenten meespeelden, bleek wel uit het feit dat over de doelpunten nog lang werd nagepraat. Marcel Braat stamelde alleen nog 'ik weet het niet meer maar het andere strafschop-slachtoffer Fred Meerhof was heilig overtuigd van zijn onschuld. Ook Bob Molen dijk was Bels over de gelijkmaken „Ik kreeg een enorme zwieper. Dat doelpunt had afgekeurd moeten worden. Wel zonde, nu ikzelf zo goed draaide om op zo'n de boot in te gaan. Maar ja, de zege op zich was wel diend". Maassluis Trainer/coach Kees Brugman verzuchtte na -afloop van de laatste competi- itiewedstrljd van het seizoen lof.er dan geen scheidsrechters i waren waarbij men normaal /kon spelen. Aanleiding hier- :toe was het erbarmelijke flui- rten wat de heren in het grijs -.zaterdag in de Olympiabal -hadden vertoond in het voor tde Eagles als oefenduel be- doelde treffen met BOB. Za- terdag begint voor de Maas*- jluise ploeg immers de promo- :tle competitie met daarin het vult Utrecht afkomstige B.C. "-Markt, Dunckers uit Hilver- ;sum, en MSV uit Noord wijk. JTegen BOB begonnen de Ea- rgles met een z6ne-verdediging Z&et drie speelsters voor en 5twee daarachter om de aanval -Vin HOB al vroeg te ontrege- ;höL. Aanvankelijk slaagde het Maassluise team daar niet in, want door een goed schot na men de Oudbeijerlandse da mes een voorsprong, waarte gen de Eagles de gehele eersie helft hebben moeten aanhik- ken. Doordat aanvallend nogal wat mis werd gegooid, wisten de Eagles niet hoe ze de gasten moesten bijbenen, getuige ook de 2531 ruststand. De tweede helft echter scha kelde men al vroeg over op een man-to-man verdediging en daar wist BOB geen raad mee. De opgelopen, achter stand was dan ook al snel ten iet gedaan en de Eagles kon den zelfs een voorsprong ne men. Via 29—33 werd het 37 33 doordat Laura van Hoorn enkele malen achter elkaar wist te scoren. Uiteindelijk werd een ruime 75—65 over winning behaald. en Peter Boon zei vanaf elf meter beheerst 'dank u wel': 0- 1. Alleen DHS Vanaf dat moment is alleen DHS geweest, wat de klok sloeg. Hermes DVS kwam er - een paar zielloze pogingen van Frits de Nijs en Jeroen Roo vers uitgezonderd- niet meer aan te pas. Het concept van de stormende thuisploeg was vrij simpel. De ballen hoog in de pot, waar routinier Ronald Dijkstra of de meeopgekomcn Fred Meerhof garant moesten staan voor een zinnige voort zetting. Het vaak enige alter natief voor deze speelwijze was: in de voeten van Frans Schaap spelen, die dan op zijn beurt via zijn korte draai ge vaar moest stichten. Ondanks dat de kansen mid dels deze tactiek ook voor de rust nog legio in getal waren, was het toch lang wachten ge blazen op de gelijkmaker. Vooral omdat de zeer safe en beheerst keepende Bob Molen dijk zijn strafschopgebied goed onder controle had. Alle hoge ballen waren voor de ex-Splj- kenisse-doelman, die door zijn optreden weinig twijfel het over wie momenteel de eerste doelman bij Hermes is, een lustige prooi. Juist op een moment dat DHS er eigenlijk een beetje moede loos van begon te worden en het duel min of meer regelma tiger werd onderbroken als dat de bal in het spel was, werd de gelijkmaker in de achttiende minuut van het tweede bedrijf geboren. Wel een zware beval ling overigens, want nadat hoekschop van Robert Koor engevel eerst werd ingekopt door Fred Meerhof, kon hij pas in derde instantie door de Konald Dijkstra, de absolute uitblinker van de tweede helft, achter de ontredderd achterblijvende Bob Molendijk worden gedeponeerd: 1-1. Wankelen Hermes wankelde en de knock-out werd nog geen vijf minuten later persoonlijk door scheidsrechter Kolk In prak tijk gebracht. Het eerste straf- schopgeval in ogenschouw ne mend, kon hij (consequent denkend) de overtreding van Marcel Braat jegens Frans Schaap niet anders als ook met een elfmetertrap honoreren. Nol Roozen pikte, ondanks de vele aan wijzigingen aan Mo lendijk, gewoon de goede hoek: 2-1. Wat daarna een denderend en vurig slotoffensief op jacht naar de gelijkmaker had moe ten worden worden, werd niet meer als een vlammetje van een wegwerpaansteker van een slecht merk. DHS contro leerde de strijd en kon zich zelfs permitteren gedurende de gehele tweede helft een hinkende en bij elke trap van pijn stervende doelman Ton Kooiman in het doel te hou den. Zo krachteloos waren de pogingen van Hermes, dat nog van geluk mocht spreken dat in de slotfase Robert Kooren gevel iets te gehaast over mik te en invaller Cees van Kra- lingen (Bert Bekelaar was met kramp naar de kant gegaan) de paal raakte. Niemand die bij DHS daar nog na afloop over maalde, de voldoening van de derby-winst (hoe mini maal) was blijkbaar voldoende. Co Goudriaan haalt weg voordat Frans Schaap Iets zinnfngs kan ondernemen. Marcel Braat, Ruud Bakker en Leo Hagen zijn de toeschouwers. Vlaardingen/Schiedam Alleen Vlaardingen-Holy loste de verwachtingen in de tweede ronde van de honkbalcompetitie niet in en verloor als enige in de re gio de uitwedstrijd in en tegen Tilburg met 6-4, terwijl Schiedam in 6 1/2 innings Onze Gezellen van de mat veegde met 12-0, Groenoord zeer moeizaam The Stags overwon met 3-2 en MSV'71 tenslotte in Zoetermeer MF/Birds met 7-12 versloeg. Bij Schiedam trad Burgemees ter John te Loo op als starting pitcher om het seizoen voor de Schiedammers te openen tegen het Haarlemse Onze Gezellen en hij kweet zich bekwaam van zijn nieuwe taak. De wed strijd zelf had niet zoveel om het lijf, gezien de zwakke te genstand van Onze Gezellen. De eerste innings leverde al direkt een 3-0 voorsprong op na punten van Harry Reijn- goud. Fred Reijmer en Jur Blomsteel, waarna opnieuw Harry Reijngoud in de derde slagbeurt voor 4-0 zorgde. De vijfde innings betekende de genadeklap voor de arme Haarlemmers, want maar liefst vijf Schiedammers pas seerden de thuisplaat en was de stand al opgelopen naar 10- 0. In de zesde en laatste Schie- damse slagbeurt maakte Fred Reijmer en Hans van Galen het dozijn vol en werden de boeken gesloten met een 12-0 uitslag. Groenoord had het knap moeilijk in de thuiswed strijd tegen The Stags uit Et- ten-Leur, waarbij de punten erg kostbaar waren. In de der de innings namen de bezoe kers een 0-2 voorsprong door Jos Geboers en Aad van de Hameifex-Schiedam). Lange tijd bleef deze stand gehand haafd, maar de kentering kwam in de achtste slagbeurt voorde Schiedammers. Bij een uitmaakpoging op het eerste honk na een korte klap van Martin Wolthuis, verloor de uitstekende werper Aad van de Hamer helaas zijn zelfbe heersing en smeet de bal op de rug van Martin Wolthuis. Hij werd door de scheidsrechter terecht naar de kleedkamer verwezen. Stagscoach Peter van de Harg (ex-DHS) had geen goede ver vanger achter de hand en moest gelaten toezien hoe zijn team hierna de wedstrijd uit handen ging geven. John de Bruin kon voor Groenoord het eerste punt scoren op een honkslag van Ger Stentler. Toen al kon de wedstrijd in het voordeel van de Schie dammers beslist worden, maar het duurde tot de allerlaatste slagbeurt voor het zover was. Op een tik van Martin Wolt huis zorgde Gerrit Droog voor de gelijkmaker 2-2, waarna een geraakt werper nu voor John de Bruin voldoende was om Rinus van de Meulen het John Te Loo laat zien hoe een eerste bal gegooid moet wor den. De Schiedam-selectle ziet het bewonderend aan. winnende punt te laten scoren 3-2. In Zoetermeer speelden MSV'71 tegen MF/Birds een door teveel veldfouten ontsier de wedstrijd, waarbij de pun ten goedkoop waren. Al in de eerste innings kwam MSV'71 op 0-4 door Rembert Ascen sion, Frank en Kees Reinders en Piet Bouts. MF/Birds kwam terug tot 1-4 door een homerun van Bob den Duik, en in de tweede slagbeurt door weer een homerun nu van Mark Boumans met Verder op de kussens werd het 2elfs 3-4. MSV'71 liep in de derde slag beurt naar 3-6 door een home run van Piet Bouts met Kees Reinders op de kussens, waar na MF/Birds terugkrabbelde naar 5-6. Hierna liepen de Maassluizenaren regelmatig verder uit door ondermeer een homerun van Ludwig Ascen sion in de zevende innings 5- 11. De thuisclub wist nog wel tot 7-11 te komen, maar Kees Reinders zorgde in de laatste slagbeurt voor de eindstand van 7-12. Vlaardingen-Holy liet het in Tilburg afweten en verloor voor de tweede maal met 6-4. Tilburg nam in de tweede slagbeurt een 3-0 voorsprong, maar de Vlaardingers knokten zich naast de thuisclub door punten van Piet van de Mark, Cees Schriek en Aad van de Bergh 3-3. Eerst in de zevende innings werd de score gewij zigd toen Tilburg weer uitliep nu naar 5-3, mede door een homerun van Van Os. Piet van de Mark bracht weer wat hoop in het Vlaardingsekamp door een slagbeurt later voor 5-4 te zorgen, maar de Tilbur- gers scoorden ook nog punt, waarmee de eindstand kwam met een 6-4 nederlaag. Vlaardingen Met het be kende vlaggetjes vertoon heeft de Vlaardingse water sportvereniging De Bommeer met medewerking van de Vlaardingse burgemeester Kieboom het watersportsei zoen officieel geopend. De eerste boot vaarde weer zoals gebruikelijk door het speciale lint voor het club huls. Onder luid getoeter volgden de leden van de Bommeer oca daarna vla een korte tocht over de Vlaar dingse vaart het seizoen van start te laten gaan. Schiedam/Vlaardingen - KSVV is dankzij de 5-3 over winning op Pijnacker, na de vierde wedstrijddag in de ten- niscompetitie. al zeker van het kampioenschap, omdat con currenten Vredenburch en Voorhout elkaar de punten af handig maakten (4-4). Op 1 juni zullen de Schiedammers op eigen park een promotie wedstrijd moeten spélen voor de overgangsklasse B. Alleen Lucièn Sigmond. die weer last van haar knieblessu re had, verloor haar single <6- 4, 7-5). De herencombmatie Mike Verkerk/Just Palm zette een 2-4 achterstand in de der de set om in 6-4 winst, waarna ook de dames Ada de Mol en Luciën Sigmond hun dubbel in drie sets zegevierden. MAAS won met 5-3 van Fo- rescate 2 en maakt daardoor nog steeds kans op een kam pioenschap. Alleen Peter Dieckman verloor zijn single (1-6, 1-6). terwijl Joyce Find- hammer en Marja Dalitz zich goed herstelden van het ver lies op Koninginnedag. De da mes wonnen in twee sets: 6-2, 6-1. Omdat Peter Dieckman en René Koppe, na 6-3 winst in de eerste set, de winst uit han den gaven en ook de mix van Joyce Findhammer en Peter Dieckman werd verloren (6-4, 6-4) moest de combinatie René Koppe/Marja Dalitz de winst veilig stellen. Dat lukte in de derde set zonder gameverlies. Holy, dat op Koninginnedag met 1-7 winst flink uitpakte, kon het tegen Zand voort 2 niet bolwerken: 5-3. Alleen de single van Conny Lugt en bei de dubbels leverden een punt op. Dick Ravesteyn verspeelde in zijn single een 3-5 voor sprong in de derde set Be Quick Maassluis kan het kampioenschap, na de 3-5 zege bij Houtrust, bijna niet meer ontgaan. Jan van Strijen en Jaap Boon verloren hun singles, beiden in twee sets. De her end ub bel be loofde veel goeds, toen de eer ste set met 0-6 werd gewon nen. De twee volgende sets werden echter uit handen ge geven. Marijke Berkouer en Bea Boon waren in de single en dubbel wel op dreef, waar na de mixes de volle buit ople verden. 5 i. Ook VLTC is zondag bij een overwinning op Qegstgeest kampioen, omdat de uitwed strijd tegen De Sluipers geen problemen opleverde: 2-6. De Vlaardingse eerste singles, Ri nus Koning en Erne Maat, werden verloren. De dames- dubbel Conny Konig/Eme Maat werkte een 4-0 achter stand in de derde set weg: 4-6. Schiedam Hans Schop en Ferry Holster van DHS hebben beiden hun over schrijving naar Martinit rond. Hans Schop had zoals bekend na een conf lict met Jan Kooiman al opgezegd als lid van DHS, terwijl Ferry Holster nog maar incidenteel voor het eerste team van de Schie- damse eerste klasser in aanmerking. Cees Bruin- sel, die twee seizoenen DRZ verruilde voor het Rotterdamse RFC, keert terug op Sportpark KetheL,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 6