SPORT Jan van Altena geeft het juiste voorbeeld DHS zonder problemen langs GSS Excelsior M: competitie belangrijker Conditieslag aan Marathonweg Veel instemming voor plan tweede sporthal B! nieuwsblad cup voor de waterweg Verrassende loting SPQRTKQRT Raad Maassluis akkoord met krediet: Het verschil tussen VDL en Fortuna: Beide ploegen tevreden Satelliet na strafschoppen verder woensdag 7 mei 1980 VD/SC/WW DVO'32 maakt het PPSC erg moeilijk Yïaardingen - DVO'32 bezit zo'n beetje alles waar menig topclub bij de amateurs jaloers op zou kun nen zijn. De ambiance is voortreffelijk, zelfs PPSC raakte er gisteravond van onder deindruk, alleen speelt het elftal van scheidende tïainar Marry Bou quet nog steeds in de afdeling. Zelfs voorzitter Ben Verstege moest erkennen, dat het allemaal te lang duurt. „Dit seizoen hebben we de grootste kans ge had te promoveren, maar uiteindelijk moesten wc nog van Bhoon winnen om degradatie te ontlopen". DVO'32, na Zwaluwen de grootste club van Vlaardingen, heeft zich intussen ontwikkeld tot een „kweekvijver" voor de grotere clubs. Excelsior Rotter dam trok al aan de bel voor middenvelder Addie de Jong en Joop Koster vroeg al over schrijving aan naar DHS. Wie volgt! Gelet op het spel van gisteravond tegen PPSC, waarvan de Vlaardingers maar met 3-2 verloren, zal DVO'32 in de toekomst spelers moeten blijven leveren als het zelf niet promoveert. Alle hoop is in gevestigd op 1982, het jaar waarin DVO'32 hoopt de KNVB te halen. Leiding DVO'32 koos gisteravond voor door Bas van den Berg de aanval en daar had PPSC, dat uiteindelijk de conditieslag won, de grootste moeite mee. Vooral in de defensie moest dorp...geliik- maker men het antwoord schuldig blijven op slimme acties van vooral Addie de Jong, daarbij geholpen door tafeltennisser Aad van Opstal, die vele jaren niet had gevoetbald en einde lijk weer eens een kans kreeg. Na een kwartier kwam de thuisclub zelfs aan de leiding door Addie de Jong, die een pass uit het achterland op-pik te, op snelheid langs Dick Vos vloog en de uitlopende doel man Ben de Berg geen schijn van kans gaf, 1-0. PPSC wreef zijn ogen uit. Gedegradeerd en al naar de derde klasse wil het in dit toernooi zijn prestige wat opvijzelen. Daarom was de vreugde bij de Vlaardingers van korte duur. Na een klein half uur was PPSC zo goed de bal hoog voor het doel te brengen, doel man Cees Zeegers stompte de bal nog wel weg, maar daarna zat Aad Goedendorp er met zijn hoofd goed bij, 1-1. En in een volgende fase werd het zelfs 1-2, toen laatste man Wil Vlietstra op de rand van bui tenspel niets anders kon doen dan Aad Goedendoep hard handig af te stoppen. Coen Winkelman schoot van elf me ter wel zuiver, maar toch zat Cees Zeegers er met zijn han den dichtbij. Op zijn tenen DVO'32 kreeg daarna door Aad van Opstal en Addie de Jong de kans langszij te ko men, maar Ben de Berg stond doel- punten in de weg. Na rust was duidelijk dat DVO'32 te veel van zich had geelst. De jonge ploeg liep op zijn tenen en kon met voorkomen dat Lodewijk Westerveldt er uit een solo 1-3 van maakte. Maar vijf minuten voor tijd bracht Nico Kortleven op de rand van buitenspel de spanning weer even terug, 2-3. DVO'32 wisselde spelers, haalde er daarna nog een slotoffensief uit, maar had verder toch niet meer de kracht om voor een verrassing te zorgen. Maassluis Lovende woorden werden gisteravond ge sproken over het voorstel van het college van B en W aan de gemeenteraad, om akkoord te gaan met de bouw van de tweede sporthal in de Steendijkpolder. Niet al leen werd het bouwplan voor het sportleven in de stad als een grote stimulans gezien; volgens diverse raadsle den betekent het tot stand komen van de nieuwe accom modatie ook een goede stap in de richting van de afbouw van de Steendijkpolder. Wethouder Koos Smit (sportzaken) had dan ook weinig moeite, om de goedkeuring van de raad te krijgen voor het benodigde krediet van bijna vijf miljoen gulden. Al leen Wil van Dinther (CDA) had wat kritiek: op de ver traging die tijdens de planontwikkeling is opgetreden en die volgens haar mede te wijten was geweest aan de ar chitectonische eisen die het college had gesteld aan ande re gebouwen in de Steendijkpolder, zoals het winkelcen trum. Van diverse zijden werd er bij het college op aangedron gen, het strakke tijdschema dat voor de voorbereiding en de bouw is vastgesteld, inderdaad aan te houden. De be doeling is, dat de nieuwe sporthal bij de aanvang van het schoolseizoen '81-'82 in gebruik zal worden genomen. Maasluis „Het verschil tussen VDL en Fortuna 7 VDL heeft een Jan van Altena in het elftal lopen en dat is een man die de wedstrijd kan beslissen. Dat missen wij juist!" Jan Postema kon het maar moeilijk verkroppen dat zijn ploeg werd uigeschakeld in de achtste finale van de Nieuw* blad Cup voor de Waterweg. Zijn ploeg faalde in aanval lend opzicht Als excuus kon Potema aanvoeren dat maar liefst vier basisspelers, Cees van der Lugt, Stanley Nooit- meer, Wira van den Berg en Ger Don, ontbraken in zijn ploeg. Een aanvaardbaar excuus was dat nauwlijks omdat ook Cor Nieuwenhuizen zijn elftal moest wijzigen. Ron van Straten en Marcel van der Vaart waren eveneens afwezig. Maar VDL had Jan van Altena en daarin zat het vennijn. Al in de vijfde minuut was het raak voor VDL. Jan van Alte na ging op de solotoer. Draaide Ron Bevelink dol en passte be heerst op Jochem Riedijk die geen moeite had om te scoren: 1-0. De Vlaardingers, nog maar nauwelijks bekomen van de snelle achterstand konden niet in het ritme komen. De beste kansen bleven zo voor de thuisploeg. Jochem Riedijk mocht nog een keer vrij voor doel inkoppen en Charles Ebe- ling kwam enkele centimeters tekort op een voorzet van Jan van Altena. Fortuna kon hier slechts een afstandschot van Hans van Os tegenoverstellen. Cor Nieuwenhuizen, de win nende coach na afloop: „We zijn na het kampioenschap ge woon in de 'winning mood' en dan loopt het allemaal wat soepeler. We zijn aan het kar wei begonnen en willen het afmaken ook. Wie ons moet stoppen? Iedere ploeg, als wij niet in vorm zijn Fortuna wilde in de tweede helft orde op zaken gaan stel len, maar daar zou maar wei nig van terecht komen. Al in de tweede minuut na de her vatting was het wederom raak voor de Maasluisers. Jan van Altena soleerde weer eens langs de Fortuna verdediging en met een bekeken draaier liet hij Remy Leerdam kans loos: 2-0. De formatie van Jan Postema dicteerde na deze treffer wel de wedstrijd, maar verder dan de zestienmeterlijn kwamen de spelers niet, daar na wisten de Vlaardingers zich met de ruimte geen raad. Al leen bij enkele scrimmages moest Cees van Eijk hande lend optreden, maar echt ge vaarlijk werd het niet. door Chris Woerts De Vlaardingers presteerden het zelfs om een penalty te missen, nadat George Kou- wenhoven de bal met de hand had beroerd. Marl Visser be lastte zich met het karwei, maar zijn rollerhe verdween voorlangs het doel. „Als je zo'n kans mist, dan raag je niet meer verwachten. Daarom is de overwinning voor VDL volkomen verdiend. Als wij wat schotvaardiger waren ge weest zou het natuurlijk an ders gelopen zijn maar dat ont breekt nu net bij ons.", aldus toch duidelijk teleurgesteld Jan Postema. Ron Hofman soleerde nog een keer door de VDL-verdedi- ging, maar zijn schot stuitte af op Huib Bos. Fortuna bleef drukken, waardoor de verde diging verwaarloosd werd door de Vlaardingers. VDL kwam enkele malen goed uit en via de snelle Jan van Alte na en Charles Ebeling kreeg het nog enkele fraaie moge lijkheden om de score nog ver der uit te bouwen. Dat lukte niet en met recht mocht zich naast Jan van Altena de voor beeldig fluitende scheidsrech ter Dick Ploeg de beste man van het veld noemen. Beide ploegen hadden nogaleen handje van om veel te praten tegen elkaar, even als oven- fens de twee trainers. Ploeg ad er niet de minste moeite mee en floot de wedstrijd dan ook zonder fouten uit. Andrè Stafleu (Tweede van rechts) verricht in sa menwerking met de KNVB's Henk Roomer de loting voor de kwartfinales. Vlaardingen/Schiedam - Opvallend is dat VDL in de kwartfinales om de RN-Cup voor de Water weg voor de derde maal thuis speelt. Tegenstander Is nu Schiedam op dins dag 13 mei. Feyenoorder Aad ré Stafleu, die gistera vond de loting verrichtte bij DVG'32, haalde verder de volgende wedstrijden uit de champagnekoeler: de winnaar van MVV'27- Vlaardingen. die morgen avond wordt gespeeld, te gen SFC, DHS tegen PPSC en Satelliet tegen Hermes DVS. Aantrekkelijke wedstrij den dus. zelfs de Feye- noorder was het daarmee eens. Onder grote belang stelling sprak eerst voor zitter Ben Verstege van DVO'32 de aanwezigen toe, waarna André Stafleu de loting verrichtte. Alles ging in het clubge bouw van de Vlaardingse afdelingsclub gepaard on der spiedende ogen van Henk Roomer van de KNVB, de man die aan het hoofd van deze organi satie staat. Hij werd ge flankeerd door de broers Ab en Ton van Engelen, sponsors van dit toernooi. 9 Hoewel VFC nog niet is uit- gevoelbald, was Peter Jeup toch aandachtig toeschouwer bij het duel Schiedam-DSS'26. 'Er valt tóch niets meer te winnen of te verliezen', zei de Vlaardingse aanvaller, die het fluiten van teamgenoot Bre- kelmans eens kritisch onder de loep wil nemen. Jeup kwam niet voor niets, want zoals de VFC-goalie, die ook graag >n de kwartfinale een wedstrijd van het toernooi om de Nieuwsblad Cup voor de Waterweg voor zijn reke ning nam, het duel leidde, kan hij zich inderdaad beter op het scheidsrechteren gaan toeleg gen. Ton Verweij mocht na tien minuten in de tweede helft in vallen voor Joop Kuiper De Schiedammer is bezig met een langzame opbouw na de zeer zware enkeloperatie, waarbij de artsen vreesden voor een voortijdige stop in zijn. voetbal carrière 'Voorzichtig is voor lopig toch wel de boodschap', vertelde Ton zelf. Ondanks de degradatie zal DSS'26 zeker niet leeglopen. Dat is de mening van Frans Goudriaan, behalve interim-* trainer ook belast met de pr-; zaken bij de nu Vlaardingse zaterdag vierdeklasser. „Het, ploeggie biijft elkaar steunen. Door dik en dun', beweerde de zelf juist van een zware beeno-1 peratie herstelde Goudriaan. DSS heeft al een nieuwe verzorger gevonden in de per- soon van Henk PUper. De waterpolo verenigingen V2C en Viking zouden eens 1 de moeite moeten nemen om de sportmedewerker van deze krant, Leo Hille, m te semena over hun resultaten. Excelsior M neemt het toer-* nooi om de Nieuwblad Cup voor de Waterweg hoog op. Nu1 de Maassluizers eindelijk eens een kans op een eerste prijs dit' seizoen hebben, verschijnen ze' tegen Satelliet zonder eerste elftalspelcrs m het veld. Rob Schiedon werd in het' duel met Excelsior M door scheidsrechter Offerman reso-.i luut naar de dug-out verwe-' zen. Daar aangekomen rookte Schiedon tegen zijn gewoonte; een tweede pakje sigaretten', op. Schiedam DHS was zelfs met negen man in de achtste finale van het toernooi om de Nieuwblad Cup voor de Waterweg veel sterker dan GSS, want de Schiedamse eerste klasscr speelde het laatste kwartier zonder Robert Koorengevel en Jan Kerk hof uit. De eindstand van 0-6 was toen al bereikt Een grote overwinning voor DHS, dat daardoor re vanche nam voor het matige resultaat in de vorige ronde tegen Demos. Jan Kooiman was dan ook zeer tevreden Wij hebben eindelijk tegen een mindere tegenstander goed kunnen en hierdoor wonnen wij ook met grote cijfers grote cijfers DHS kon zeker voetballen, maar daar gaf GSS dan ook alle gelegenheid voor. Waar om gaf GSS een vrije door tocht aan DHS Rinus van Kampen Wij kunnen wel gaan verdedigen, maar daar schiet je niets mee op, want verlitxen doe je toch. Wij hebben geprobeerd te voet ballen, want daar kan je ten slotte wat van leren Het bleef bij proberen van GSS kant, want DHS was in verdedigend opzicht heer en meester. Eigenlijk was het team van Jan Kooiman over alle linies duidelijk de sterk ste en na een kwartier stond de ploeg van Jan Kooiman dan ook al op 0 - 2. Het was in beide gevallen Ronald Dijkstra, die voor de treffers torgde. Het tweede doelpunt was wel een weggever, want op een moment dat een ieder dacht dat het spel met ach- terbal zou worden gecontinu eerd, besliste de man in het zwart: Strafschop Toen was GSS eigenlijk al verloren en Rinus van Kampen stelde te recht Er ontstond toen wat rumoer, waardoor wij de rest van de eerste helft niet best speelden Nog eenmaal DHS profiteerde in de eerste helft nog eenmaal van de zwakke tegenstand van GSS en ditmaal was het de goed op dreef zijnde Robert Koorenge vel, die weinig problemen had een stilstaande verdediging te Ïiasseren. In de veronderstel- ing dat Koorengevel de bal met de hand speelde, bleven de GSS'er als aan de grond ge nageld. Daar was niets van waar, dus 0-3. Het tweede bedrijf was net eender als het eerste, al pro- Ronald Dijkstra...twee goals.. beerde GSS nu wat meer de aanval te zoeken. Maar echt gevaarlijk werd het nooit. Aan de andere zijde van het veld was dit echter wel het geval. DHS profiteerde zeer snel, want al na vier minuten was het invaller Bert Bekelaar ingevallen voor Frans Schaap die voor 0-4 wist te zorgen. DHS was toen echter nog lang niet klaar met GSS, simpel omdat de mooiste doelpunten van de wedstrijd toen nog ge maakt moesten worden. Het was de hard werkende Marcel van der Ven, die een fraaie solo vanaf de middenlijn met een zo mogelijk nog fraaier schot beëindigde: 0-5. Wedijveren Het laatste doelpunt van Ro bert Koorengevel kon daar overigens aardig mee wedijve ren. De kleine 'blonde pijl' schoot namelijk van 25 meter onhoudbaar in. Het laatste kwartier van de wedstrijd kende ondanks de stand toch nog wat onaangename mo menten. Met name voor DHS was het onaangenaam, want eerst verliet Jan Kerkhof (al geblesseerd gestart, red) het veld en kort daarop werd Ro bert Koorengevel door Cris van Gerven ongelukkig aan de enkel geraakt. Het laatste kwartier speelde DHS dus met negen man maar ook toen nog was het heer en meester. Koorengevel zelf nog over het ongelukkige moment Het is jammer dat zoiets gebeurd, de wedstrijd was namelijk al ge-, speeld. Ik ben nu een beetje bang voor zondag, dat is ten slotte veel belangrijker". Maassluis Excelsior devalueerde de strijd om de Waterwegcup door electie-spelers het veld in te zenden die kwamen uit het tweede, derde, vierde en het A—1 elftal. De strijd werd er echter wel een stuk interessan ter op, want de jeugdige alternatieven speelden als jonge honden en moesten de langs de kant staande trainer van het volgende sei zoen. Fer Groeneweg, toch -wel tevreden stel len gezien het vertoonde spel, ondanks de neder-, laag. Excelsior startte zeer voortva rend, met een ongekende aan valsdrift die het trouwe deel van het publiek deed vermoe den dat ze zich op het verkeer de terrein bevonden. In de tweede minuut resulteerde dit al in een doelpunt van de A junior Cor van de Hoeven, na dat hij eerst tegen keeper Arie van de Windt opschoot, die een steenharde inzet van Mar- tien van Gelderen maar ten dele onder controle kon krij gen. Te enthousiast Daarna volgden er vele aan vallen van Excelsior, die de Satelliet bij tijd en wijle op het randje van de afgrond brach ten, maar vrouwe Fortuna week niet van de Vlaardingse zijde. De Satelliet nervositeit werd door de jonge Excelsior voorwaardsen echter niet af doende afgestraft De grote ommekeer kwam nadat trai ner Rob Schiedon door de scheidsrechter de dug-out werd ingestuurd, nadat hij op te enthousiaste Barry Hughes achtige manier z'n team op de tekortkomingen had gewezen. Het eerste wezenlijke resultaat van deze interruptie kwam in de achtentwintigste minuut tot uiting, toen Barend Buitenhek de doellat trof. Daarna bleef Satelliet de wedstrijd enigszins dicteren en moest Excelsior zich beperken tot het uitver dedigen met de snelle counter in de achterhand. Het was aan doelman Gerrit Geurtsen te danken, dat onder andere een kopbal Dries Voogt geen doel punt werd, vertier pakte hij de meest onwaarschijnlijke ballen roet netvliesstrelenae acties, die de handen menigmaal op elkaar brachten. De tweede helft was nog maar vijf minuten oud of de gelijk maker lag al in het net; een kopbal van Hans Peeman was Gerrit Geurtsen te machtig. Ondanks de te verwerken te genslag wist Excelsior zich nog te vermannen en probeerde nog aan te blijven vallen, maar de zuiverheid was er af, mede door het hogere tempo dan normaal Satelliet bleef echter toch tot het einde toe de ge vaarlijkste kansen behouden. De strafschoppen werden ver volgens in het voordeel van Satelliet beëindigd, Barend Buitenhek scoorde de beslis sende vijfde treffer, nadat Rob van Vliet als enige Maassluizer had gemist. Voor Excelsior is deze wed strijd zeer nuttig geweest on danks de nederlaag, een aantal jeugdspelers toonde binnen een periode van één of twee jaar toch wel njp te kunnen zijn voor het grote competitie- werk. De nadruk zal dan wel op het fysieke conditionele vlak gelegd moeten worden, want daar lag vooralsnog het grootste manco. Ondanks de winst op een ge fingeerd Excelsior-team, - hechtte Rob Schiedon toch wel degelijk waarde aan de over winning, „want", zo"deelde hij mee, „ook de A—jeugd speelt op hoog niveau bij Excelsior. De ploe. g gaat nu door in de RN-cup, zodat de teleurstellin- I gen van het matte seizoeneïn- de weggespeeld kunnen wor- den roet een klinkend eindre sultaat.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 5