SPORT PPSC bezint zich op de toekomst Heren DWS pakken kampioenschap li frafefs Goud voor Jo van der Berg Winnaars Loting W at er weg-toernooi voor korfballers Waarschuwendewoorden op receptie 60jaar MÉÉ 11 li HB9 Volgend seizoen top- veldhanbal in Schiedam I Schiedams elftal in jubileumstemming - iML SMM Gebroken De Hollandiaan bekert Receptie WK Record aantal inschrijvingen Cricket-jeugd Excelsior'20 houdt niet vol Willy van der Kuylen opent bowling competitie Nieuwe speler voor FC Vlaardingen 7 mei 1980 VD/SC/WW I Schiedam PPSC zal de goedgemeende „waarschip Iwingen", die bet kreeg op een bijeenkomst, ter gele- Igenheid van bet 60-jarig bestaan, zeker niet in de jj wind slaan. Joist deze zaterdagclnb, die dit seizoen [moest afdalen naar de derde klasse, loopt met ver- |regaande plannen rond van PPSC een omniclnb te maken. Anders gezegd.* PPSC wil uitgroeien tot een club. waar iedereen terecht kan en waar het preste lten geen doel meer op zich is. I Deze sociale opstelling is nog I wel toekomstmuziek, maar anderzijds een noodzakelijk Ikwaad geworden ïn de veel I met sportclubs bevolkte om- I geving van ..Thurlede". Hoe- Iwel het bestuur, dat op be- I vrijdmgsdag rijkelijk met ge- I schenken werd overladen, 1 zich nog wel in nevelen bult I en er eerstdaags eerst een ge~ Isprek volgt met de Sport- I raad, is het een publiek ge- 1 heim, dat een vertrek uit I „Thurlede" dan onontkoom- I baar is, I Arie Verhrtde, de vice-voorzit- I tet van de SRSR, die tijdens leen toespraak tot de jubüeren- 1de club al een tipje van de I sluier oplichtte: „De plannen I van PPSC duiden op een méér I open functie. Er gaat mis- I schien nog wel vele jaren mee heen, eer er in Woudhoek kan I worden gevoetbald, maar het I duidt in ieder geval op visie". ,,In Schiedam-Noord aldus Verlmde, die als één van de weinige leden uit het dagelijks I bestuur van de SRSR, vele I sportevenementen afloopt, „komt ruimte voor zes sport velden. Ook DHS is kandidaat voor een plek in Schiedam- Noord, volgens mij moeten er twee clubs kunnen wonen". Om uit te groeien naar een zg. omnidub, een vereniging waar voetbal niet alleen zalig makend is. is kader onmisbaar. PPSC, dat ruim veertig jaar geleden voortkwam uit Pro Patria en Stormvogels, is niet één van de grootste verenigin gen, maar heeft wèl voldoende mensen achter de schermen om zoiets te kunnen realise ren. Minder leden Dat de clubs zich wel eens mo gen heroriënteren over bun toekomst, illustreerde onder meer sportwethouder Herman Posthoorn tijdens dexe bijeen komst. Hij: „In vijf jaar ver minderde het aantal scholie ren. dat overging" van het la ger- naar het voortgezet onder wijs. met 50 procent. Dat rijn", richtte hij zich tot voor zitter Jan 't Hoen, „ook leden van uw vereniging". Met an dere woorden: Er zal een tijd komen, dat sportclubs niet meer zullen groeien en zelfs achteruit gaan in ledenaantal. De zorg om de bevolking iets te bieden, neemt daarom steeds grotere vormen aan. Hans Kamman, de voorzitter van de KNVB, afdeling Rot terdam, bereed hiermee zijn stokpaardje door te verklaren, dat er een „sociale beweging" bij de sportclubs op gang moet komen. Maar waarbij wel de sportiviteit gehandhaafd blijft. Jan T Hoen onderkende dat probleem niet. In een voor woord, in een fraai uitgevoerd jubileumboek, schreef hij al, dat het motto voor de komen de jaren sportiviteit en respect ts. Hij: „De mentaliteitsverande ring werkt helaas in de sport door. Wij hebben als vereni ging de taak om de jonge mens op sportief gebied te vormen. Wij zullen agressie, dat op het ogenblik schering en inslag is, moeten ombuigen naar sporti viteit en respect voor de mede mens. Wij moeten streven naar een situatie, waarin de sport gezond beleefd kan wor den. Daarbij moeten prestaties met tot elke prijs worden na gejaagd". Op de druk bezochte bijeenkomst werd verder nog het woord gevoerd door Leen Schotimg, voorzitter van de Schiedamse scheidsrechters Vereniging en Jan van der Mei]den van de KNVB. Het jubilerende bestuur. BiSf ImÊÊmÊm KpiRRViiiRIM| rï&fSS Schiedam Voor Jo van der Berg (64) is de receptie van PPSC een vreugdevolle dag geworden. Omdat hij 40 jaar secretaris is en tijdens deze bijeenkomst afscheid nam, kreeg hij van de KNVB, afde ling Rotterdam, de gouden speld uitgereikt. Hans Kam man, de voorzitter ervan, speldde het kleinnoord zelf op de revers van deze energieke Schiedammer. Van der Berg, die zelf voort kwam uit Pro Patna, gaat ech ter niet verloren voor PPSC. In het vervolg zal hij als gast heer gaan optreden bij de thuiswedstrijden van deze za terdagclub. Jo van der Berg was zelf helemaal niet onder de indruk van zijn staat van dienst. „Ik zie het bepaald niet als een verdienste, als je maar lang genoeg op je post blijft, bereik je het vanzelf". Eerder al was hij door PPSC tot erelid benoemd. De felicitaties voor Jo van der Berg lamnMiiainiiiiHniiiimiiimimntmiuiiiniiniiiiiiiniiiiiiiauuiniiiüuuiinniKiiinuminiiiintiHiimniiimiiiiiiiniuiii Schiedam/VlaardingenZoals verwacht zijn de heren van de handbalvereniging DWS kampioen geworden van de tweede divisie B. Pas in de laatste minuut wist Sjaak Keurling een strafworp te forceren, waardoor John Ven- deloo de 16-16 stand op het bord kon brengen om zo doende het enige nog benodigde punt te realiseren. Met de felicitaties voor de scheidende trainer Wim Schaap, die de degradatie in de zaal nu enigszins zag goedge maakt, kon het feest bij DWS losbarsten. Met de aankomende realise ring van de verharde velden, kan er volgend seizoen dus topveldhandbal in Schiedam te zien zijn, In het duel tegen Meeuwen heeft DWS er overi gens wel hard voor moeten knokken. In de eerste helft liep het tot aan de twintigste minuut nog redelijk soepel. Bert Reurling, John Vendeloo, Simon Weerdenburg en Ruud Hendriks tekenden voor een 2-6 voorsprong en hoewel DWS ook door treffers Rob Foneke en John Vendeloo nog de Schiedammers met 7-9 de leiding gaven was het met de rust al 9-9. In de tweede helft waren de rollen omgedraaid. De thuis ploeg kwam steeds op een voorsprong en de spanning was voor de toch al nerveuze Wim Schaap-equipe te snij den. Met nog een minuut spe len en een 16-15 achterstand, moest DWS simpel scoren Sjaak Keurling hield het hoofd koel en dook de cirkel om een strafworp te versieren. Dat lukte en John Vendeloo haalde het kampioenschap be heerst binnen: 16-16. De overige uitslagen waren, competïue: Hollandiaan- Wings <h) 11-15, Hollandiaan- Oase <d) 7-10. HVK-HVOS (d) 5-8, HVK-UVG (d) 7-8, Wil- ton-Vires (h) 16-16, Wilton- Meeu- n (d) 6-6, Unitas-Roda (d) 11-8, Qumfus-Umtas (h) 14-17, Saturnus-WÏK (h) 10-8, WIK-ADO 9-8. Bekerresulta ten: Hollandïaan-Snelwiek (h) 17-9, DWS-Indus <h) 25-14. UVG-Actief (h) na verlenging 24-23, Hollandiaan-DWS (d) 2- 2 en na verlenging 4-4. DWS wns. De volgende bekerronde wordt gespeeld op 24 mei. Schiedam Een toch wel aansprekend onderdeel van het jubileumprogram ma van Excelsior'20 vorm de de éénmalige confron tatie tussen de eerste elf van de jubilerende vereni ging en een door oer-Ex- celsior'2Q'-er Aad Bierhui zen samengesteld Schie dams KNVB-elftal. Het was typerend voor het zes tig jaar bestaande Excel sior om te zien, dat het zich tegelijkertijd afspe lende vet"ranen-toernooi en de cric iytwedbtrijd te gen het Nederlands jeugd- leam evenveel in de be langstelling van de toch vele toeschouwers ston den. Niettemin waren er nog geen vijf minuten, verstre ken en het voor het eerst met elkaar samenspelende Schiedamse elftal stond al op 0-2. Tweemaal was de momenteel gevaarlijkste spitsspeler van Schiedam, DHS-er Frans Schaap, er door geglipt en met ge- door Emile Schelvis deelte medewerking van doelman Jan van Veen, was hij ook evenzovele malen succesvol. Peter van de Hoeven (strafschop) gaf de stand nog wel een draaglijker aanzien, maar Excelsior '20 kon niet verbloemen, dat het Schiedams elftal gewoon veel sterker was. Maar slechts Ton Gunter, die een kopbal van Cees Hoogwerf op de handen van Jan van Veen tot een doelpunt omboog, wist nog voor het rustsignaai de score op te voeren: 1-3. Ik heb eerlijk gezegd toen bewust het elftal was gas terug laten nemen en vier wissels toegepast. Het is een jubileum-wedstrijd, niet waai;', fluisterde Aad Bierhuizen de mensen toe. Het één en ander hield in, dat de partij vervlakte en Excelsior zowaar nog kon terugkomen. Dat gebeurde in daden omgerekend wel overigens pas tien minu ten voor tijd, toen Peter van de Hoeven met een daverend schot in de ui terste bovenhoek even de spanning terugbracht. Hans Smolders (paal) mis te de kans op de gelijkma ker en in de daaropvol gende aanval was het Pe ter Boon, die de eindstand op 2-4 bepaalde. Het Schiedams elftal speelde in de volgende sa menstelling: Ton Collé (DRZ), Cees Verdam (HBSS), Nol Roozen (DHS), Bob Weeda (SFC), Cock Zey (Ursus), Jan van de Luitgaarden (Schie dam), Cock van der Tuyn (Ursus), Ton Gunter (HBSS). Peter Boon (Her mes DVS), Cees Hoogwerf (Martinit), Ed Slavenburg Marti nit), Frans Schaap (DHS), Eric Kolmeier (Schiedam) en Ron Carli (PPSC). Schiedam Onder grote belangstelling zijn op bevrijdingsdag de prijzen uitgereikt aan de win naars van het voetbaltoernooi in Schiedam. Dat gebeurde, evenals voor de handballers, in het clubgebouw van Hermes DVS. In afdeling E werd Ouverture winnaar, gevolgd door de Kohnstammschooï en de Gunnmgschool als derde. In de afdeling E 2 was dat W. Gehrels 2, ge volgd door Alb. Magnus 2 en Gunning 2. In de afde ling A 1 werd Rijnmond 1 winnaar en in de afdeling A 2 Rijnmond 3. De eerste prijs in de afdeling B was voor Rijnmond 5, gevolgd door de technische school. In afdeling C was winnaar Schravenlant 5 gevolgd door Schiedam 3. In de afdeling D ging de eerste prijs naar Wm. de Zwijger 3. In het handbaltoernooi gingen de eerste prijzen naar: Gunning, Alb. Magnus 2, Ouverture, Notenkrakers 3, Spieringshoek, Nieuwelant 4, Spie- ringshoek 1, Spieringshoek 6. Schiedam Het enige min punt van het overigens zeer vriendschappelijke duel Excel- sior'20-Sehiedams elftal was het uitvallen van Excelsior's Tmus de Vette. De middenvel der verdraaide in een duel met Ton Gunter zodanig zijn en kel, dat hij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Daar werd -tot ieders verbazing- een breuk geconstateerd. De Vette is nu zeker twee maan den uitgeschakeld. Dick Hubert (I), die de lo ting verricht, wordt geassis teerd door korfbalmede werker Maar ten van Ber gen. Vlaardingen Voorzitter Dick Hubert van het jubilerende CKC Maassluis heeft de loting verricht voor het vijfde Water- wegtoernooi voor korfballers.1- Dit jaar speelt het toernooi rich af op 23 augustus op bet veld van ODO tc Maasland. Twaalf tpams komen in aktie, zowel uit het Waterweggebied als het Westland. De wisseibe- ker is in het bezit van Val to uit De Lier, De drie poules voor 23 augustus zien er als volgt uit: poule 1: HargaSchiedam, Succes Schiedam, Dijk vogels—Maas dijk, Oranje NassauVlaardm- gen. Poule 2: MaassluisMaassluis, ODO—Maasland, Valto—De Lier, Vlaardingen—Vlaardin gen. Poule 3: ONDO*s-Gravenzan- de, ODI—Schiedam, HSV'46— Hoek van Holland, Spirit Vlaardingen. Vlaardingen Voor de vol gende bekerronde van de zon dagamateurs speelt De Hol- landiaan morgenavond thuis tegen hoofdklasser CVY. tQ park 't Nieuwelant begint deze wedstrijd om 1930 uur. Voor de vijfde ronde van het toernooi om de zaterdagbeker ontmoet Excelsior Maassluis op Hemelvaartsdag (15 mei) Noord wijk (1130 uur). Schiedam Ter gelegenheid van het behaalde kampioen schap, houdt de afdelingsclub WK vrijdag 23 mei een recep tie in het clubgebouw in Bij dorp. Aanvang 20 uur. Vlaardingen De twee ver enigingen. Spirit en Oranje Nassau, die dit jaar het school korfbaltoernooi ver zorgden, kunnen tevreden terugkijken op een geslaagd toernooi. Met een record aantal inschrijvingen: 31 scholen met 78 teams, wer den de wedstrijden in de West- en Zuidwijk ver speeld. Winnaars: Terpstraschool, Dil- lenburgschool, Rutgerschool, Weteringschool 2, van Hasselt- school, Dr. Kuyperschool, Sin- gelschool, van Hasseltse hooi, van Hogen do rpschool 2, Wete ringschool 3, Jan Ligthart- school 4, Talmaschool 2, Wil lem de Zwijgerschool 3, Speel werkhoeve 7, Schiedam In het kader van de festiviteiten rond het 60-ja rig bestaan van Excelsior'20, speelde de cricketjeugd tegen het Nationale cricketjeugd^ team 1416 jaar. De bondsver- tegenwoordigers bleken meer kwaliteit in huis te hebben en wonnen de ontmoeting met 152 voor 9 tegen 131 all out. Eerst battend kwam de Natio nale ploeg op het bowlen van Rob van de Hoek (2 voor 18), Ruud Bakker (2 voor 33) en Edwin Marrevee (2 voor 40), tot een scoren van 152 runs, waarvan Mark Bakker van VOC met 48 en Rob Lub met 22 runs het merendeel voor hun rekening namen. Met de Schiedammers aan bat zag het er in eerste instantie catastrofaal voor de Thurlede- mannen uit. Het falen van de eerste vier batsmen was dan ook de reden, dat met Loek Kornet 31, Michel Bakker 18 en Rob van de Hoek met 18 no alle Excelsior-spelers voor een totaal van 131 runs aan de kant werden gezet. Schiedam Voor de tweede maal start „SI us is Sacrum" met een bowlingcompetitie voor de Schiedamse sport clubs. Niet minder dan twin tig teams, die komende maan dagavond gaan beginnen, heb ben hiervoor ingeschreven. Morgenavond wordt het even ement geopend door Willy van der Kuylen van PSV, die om 19.30 uur de eerste hal zal laten rollen. Vlaardingen In het niefr we seizoen heeft FC Vlaar dingen de beschikking over Patrick Meijnhard van Schoor. De 22-jarige middenr velder kreeg geen contract meer van DS *79. omdat wj al geruime tijd in onmin leeft met de Dordtse club. De Vlaardingse eerste di"* sieclub, die verrast was omjr berichten in landelijke da£* bladen, dat zij terug wilde naar de amateurs, (vice* voorzitter Jan Vilijn: -E*" S geen kwestie van, we zie1 wel één van de vijf clubs me volgens Eric Vilé uit het be taalde voetbal moeten, nwar zelfs daar is geen spraxc van") onderhandelt ook riet Henk den Arend van DS7T

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 6