SPORT Nooit te oud zolang je presteert ÉÉH Harga nog in promotieslag Bené de Boer rijdt erg constant 99 99 IVZC-B (vierde Pim van Reij bij afscheid: De schoenen voor Cees Bouman WÊM lÉrï SPÖRTKORï Aad Dirks kampioen 1 l Mpl EBMWWB Tiende bedrijfsvoetbaltoernooi iMm Excelsior '20 ingedeeld dcndordüS 8 m*j 1380 .vo/sc/ww Sl? kt- lij l»., IÉ. Pim van Reij (I)nooit te oud "VTaardingen Een bekend gezicht zal het nieuwe seizoen met meer op de voetbalvelden terugkeren. Het is Pim van Reij, de laatste man van HVO, die zijn voetbalschoenen aan de wilgen heeft gehangen. Althans voor wat betreft het spelen in het eerste elftal van de Vlaardingse zaterdag vierdeklasser. Pim van Reij is voor HVO echter niet verloren, want op het gebied van de training voor de Jeugd wil hij zich het komende seizoen nadrukkelijk gaan manifesteren. Met de oefenwedstrijden en al les meegerekend, heeft Pim van Reij er precies 385 wed strijden voor het eerste elftal van HVO opzitten. Veertien seizoenen speelde hij onafge broken mee om er nu, pas op 32-jarige leeftijd, mee op te houden. Terwijl veel spelers van die leeftijd nog heel wat seizoenen meegaan, is Pim van Reij voor HVO min of meer al té oud geworden. „Althans, het volgende seizoen zou ik volgens trainer Van Tricht te oud zijn", aldus de al vanaf jeugdige leeftijd kalende Van» Reij. „Hij zou zo langzamer hand een jongere speler de kans willen geven." Pim van Reij kan daar wel in komen, maar heeft zijn twij fels ten aanzien van de leef tijd. „Ik ben het met de trainer dan ook niet helemaal eens. En wat zegt nu 32 jaar? Een speler is toch nooit te oud, zo lang hij maar presteert" Wel was het zo, dat Pim van Reij de trainer had gevraagd het wat rustiger te mogen doen. Hij: „Ik ben al in het bezit van het D-diploma voor trainers en momenteel bezig voor C. Dat betekent dat ik iedere za terdagmorgen op het Xerxes- terrein bezig ben onder leiding van Jan de Gier". Die belasting voor de C-cursus drukt zwaar op Van Reij. „Het betekent namelijk een hele morgen conditietraining. En om dan ook nog bij HVO alle trainingen te volgen, dat kan'ik net niet meer opbren gen." Vandaar dat Pim van Reij op zijn verzoek op de wat rustiger positie van laatste man is gaan spelen. In april 1966 maakte Pim van Reij zijn opwachting in het eerste van HVO, en dat begon met een 6—8 nederlaag tegen Ameide. Over zijn lange car rière zegt hij: „Ik heb altijd met plezier in het eerste ge speeld, al zijn de resultaten al tijd heel magertjes geweest. We vertoefden heel vaak in de onderste regionen". Kampioensfeestjes waren er voor Pim van Reij dan ook nauwelijks bij. „In al die iaren slechts één keer een kam pioenschap. We promoveerden toen van de vierde naar de derde klas." AI weer enkele seizoenen spelen de Vlaardin- gers vierde Klas, en ook het af gelopen seizoen waren er nog geen grote voortekenen op een snelle promotie. Wellicht dat Pim van Reij daar in de naaste toekomst toch meer aan kan gaan doen. dan ais zelf eerste elftalspeler te zijn. Trainde hij tot dusver de A-jeugd al, met ingang van het nieuwe seizoen is Pim van Reij officieel aangesteld als jeugdtrainer van HVO. En van die jeugd zal het uiteinde lijk toch moeten komen. Overigens mag HVO zich al prijzen in een erg jeugdig elf tal Want met 2ijn „pas"' 32 jaar. was Pim van Reij toch veruit de oudste speler. Op de tweede plaats staat de 26-jarige Cees Schilder, een familielid trouwens van Pim, want het is zijn zwager. De rest van het elftal is nog veel jonger. Met zijn nieuwe funktie van jeugdtrainer heeft Pim van Reij inmiddels best vrede. „Ik speelde natuurlijk wel graag, maar door al dat trainen werd het toch allemaal een beetje teveel" Het spelen is voor hem meteen helemaal van de baan, want in een lager elftal wil hij niet. „Dit is echt een definitieve stop", aldus Van Reij, die echt blij was met het kleine feestje dat hem voor zijn laatste wed strijd werd aangeboden. „Ik ga me alleen nog maar met trai nen bezig houden. Anders blijf ie misschien toch die twijfeling houden." Vlaardixtgen Voor de tiende maal slaat bij HVO het jaarlijkse bedrijfsvoetbaltoernooi centraal. Nu op zater dag 10 mei. Deelnemende teams zijn: Fontijne, VU5, Romi, Cincinnatie, De Hoop/Groenpal, HVO, Muijlaert, Windmill, GAK, Akkerman. De wedstrijden beginnen om 10 uur en de prijsuitreiking staat gepland op 17.15 oor. Vlaardingen-Schiedam De bal voor de laatste korfbal ronde is gegaan. De meeste aandacht gaat uit naar Harga, dat in een rechtstreeks duel met HPV gaat uitmaken wie als tweede zal eindigen. Een tweede plaats, die recht geeft op een promotiewedstrijd. Vier ploegen moeten dan vechten om twee plaatsen in de tweede klasse. Het zijn twee ploegen met de nodige routiniers, daarom zal het oen wed strijd worden, waarin de ploeg die de zenu wen het langst onder controle kan houden de meeste kans maakt op de tweede plaats. ODI neemt afscheid van de eerste klasse tegen kampioen THOR en zal wederom een nederlaag moeten accepteren. Maassluis kan probleemloos de competitie afsluiten tegen Olympiaan. ODO lijkt op de valreep toch nog te struikelen, mede door het zeer kostbare verlies tegen Fiks. Winnen in H.I. Ambacht bij DVS is noodzakelijk. Oran je Nassau staat voor de vierde maal sinds september tegeno ver Sagitta. Beide ploegen kunnen er vrijuit korfballend een leuk duel van maken. Hoekse SV sluit de competitie af tegen WION in Rotterdam. cgen Het reserve- van VZC heeft in de ZRO-B competitie de vierde plaats stevig in handen. Na -ie wedstrijden hebben de irdingers een voorsprong i 56.8 seconden op PCG en aken ACZ en Spartaan steeds achterop. D* Geul uit Papend recht heeft intussen de berste plaats van Strijen over genomen, terwijl De Llnge op pe derde plaats bleef. én van de meest succesvolle Vlaardingers was Peter Albers net een zih-eren medaille op He 100 rug in 1.38, hetgeen een j/erbetering van dertien secon- pen inhield. Ook Peter Tem- belaar (1.38.5) en Alexander Banders (141) deden het op die hfstand goed. Silver was er ook voor de esta fetteploegen op de 4x100 vrij Sneiges en jongens onder 12 ■aar. Natasja Gerkema, Mariel- le Sanders, Carla van Paassen pn Ellen Breedveld zwommen p.29.5 en de jongens Frank uempelaar, Martin Hagestein, fdarino Tomaello en Peter Al vers, maakten een tijd van f.32.8. Voor de rest waren er weinig [ereplaatsen voor de VZC'ers. *Tel werden er persoonlijke Records verbeterd doon Martin jroeneveld. 100 vrij in 1.09.7 ^was 1.10) Annemarie Goedk- hecht, 100 rug m 1.46,9 (was li.57.8), Peter Albers, 100 rug jn 1.38 (was 1.51.1), Alexander Sanders, 100 rug in 1.41 (was |l.45.2) en Riek Opschoor, 200 kvissel »n 3.02.8 (was 3,04.5). ptand na drie wedstrijden: 1. De Geul, 2. Strijen. 3. De Lin- [ge, 4. VZC 2, 5. PCG, 6. ACZ, Spartaan, 8. Rotterdam. De Hoekse ploeg leek de com petitie puntloos te gaan beëin digen, maar in de tweede helft zette het herstel in, of het te laat was zal dit duel moeten bewijzen. Vlaardingen neemt van de competitie en van trai ner Hans Taal afscheid met een wedstrijd tegen het gede gradeerde Phoenix. Schiedam/Vlaardingen Met een totaal van vijf treffers heeft Cees Bouman (Vlaardin gen) de maandprijs van het Watenveg-topscorersklasse- ment in de wacht gesleept. Hoewel Peter van de Meer ei genlijk in de maand april de meeste doelpunten in de tou wen (acht stuks) drukte, mocht toch de naar Zwart Wit'28 vertrekkende Vlaar- dinger de prijzen in ontvangst nemen. Omdat Van de Meer reeds in het bezit is flessen drank van discotheek Down- Town en voetbalschoenen van Sporthuis Passage. In het Waterwegtopscorers- jaarklassement is de VVK-er met 42 doelpunten al niet meer te overtreffen, zodat nu al zo goed als zeker is, dat WK op de feestavond op een wisselbokaal en bijbehorende sport-outfit mag rekenen. De laatste restjes' voetbal in de maand mei levert nog een laatste maandprijs af. Na het eerste weekeinde is er nog geen duidelijkheid, omdatal degenen die eenmaal hebben gescoord, gelijk ook de ran glijst aanvoeren. Cees Bouman krijgt de prij zen (voetbalschoenen en fles sen drank) uitgereikt door Kitty, de receptioniste van het Nieuwblad. Satelliet krijgt ven sterking van Richard GroenendaaU speler van WIA, die enkele jaren geleden onder Rob Schie dam heeft getraind. Ven der verwacht de trainer van de Vlaardingse vier- deklasser dat Mar van der Cijs weer terugkeert Ook al doen SW en FC Vlaardingen niet mee aan de na-cornpeti* tie, de speeldata zijn: 20, 24, 27 en 31 mei en 4 en 8 juni De clubs, die er aan meedoen, zijn: Cambuor, Wageningen, Volendazn en De Graafschap. In 1982 bestaat de Schiedam se pupillen commissie 25 jaar en dan zal er op grote schaal feest worden gevierd. In '57 begonnen met SW. Hermes DVS, PPSC, Schiedam en Marünit doen thans vrijwel alle Schiedamse clubs hier» aan deel. De Pupillen Commis sie heeft zelfs al een vig net vervaardigd en zal trachten via de voetbal clubs geld in te zamelen om dit feest te kunnen vieren. - Omdat Jim Bell aan het eind van het seizoen als bestuurslid opstapt bij Excelsior M, zijn er weer twee vakatures. Op de algemene ledenverga dering zal worden ge streeft het aantal Be stuurders weer op elf te brengen. Aad van Opstal, de lange tafeltennisser van Radio Molenaar, is weer terug in de voetbalwe reld. Tien jaar geleden verruilde hij zijn voet balschoenen voor het ba- tje, maar deze week speelde hij met DVO'fö mee tegen PPSC. Hoewel hij nog conditie tekort kwam, is hij een aan winst voor de zwartwit- ten. De snelste duif van „De Vrijheid", die vloog vanuit het Belgische St Ghislain, was van de, combinatie Breur /Schaeffer. Tweede was de duif van P. Ham en de derde en vierde van de combinatie Robarf- /Van Diest De vijf snel ste duiven van een stede lijk concours vanuit Strombcek: I. Johm Bak ker van „De Vrijheid", 2. J. Fraudcunt van „De Postduif", 3. combinatie Breur/Schaeffer van „De Vrijheid", 4. C. Zantboer van „De Vrijheid", 5- combinatie Totein/Ham- burg van „De PosWuif". VDL houdt op Hemel vaartsdag (15 mei) een groot toernooi voor spe lers tot en met 23 jaar. Gitgenodigd zijn: Heke lingen, 's-Gravendeel, Fortuna VL, Schevenin- gen, TSB, EDS, Steeds Voorwaarts en VDL zelf. Het toernooi begint om 10 uur. Sportschool Peter La gerwaard heeft zondag de organisatie van een groot semï-kara te toer nooi. Ook de nieuwe Eu ropese kampioen, Marcel Manuhutu. doet er aan mee. Aanvang 12 uur aan de Lange Haven. Vlaardingen Winnen an je eigen woonplaats is voor een wielrenner een bijzon dere belevenis. Op de sim pele vraag van de speaker of René de Boer bbj was met zijn zege in de Ronde van Vlaardingen, keek deze dan ook even ver baasd op om met een na drukkelijk „Natuurlijk" te antwoorden. En blij was René de Boer, die met deze overwinning niet alleen René de Boer tweede van rechts In de bocht. een thuiswedstrijd in zijn voordeel had beslist, maar tevens zijn eerste seizoen zege had geboekt Als de 23-jarige Vlaardinger de traditie voortzet blijft het bij deze zege. In 1978 won hij namelijk alleen de Ronde van Kralingen, terwijl hij in 1979 in Zuid wijk triomfeer de. Maar wie De Boer in de twintigste editie van de,. Vlaardingse wielerronde het' rennersveld heeft zien ontra felen, kan niet aan de indruk ontkomen, dat het anno 1980 wel een zeer bewuste Bik- renner is, die het zeker niet bij deze ene zege zal laten. De Vlaardingse amateurwin naar was het dan ook hele maal niet eens met de over heersende mening, dat hij een wisselvallige renner is. „Ik heb een paar keer pech gehad, lek gereden of geval len. maar ik rijd de laatste tijd juist zeer constant", aldus De Boer, die na zijn eerste overwinning nauwelijks te kenen van vermoeidheid vertoonde. Je hoefde geen. enorme sup porter van De Boer te zijn om te onderschrijven dat al leen deze recht.had op de overwinning. Hij was name lijk ook al degene die de eer ste ontsnapping op zijn naam schreef. Furieus geselde hij de pedalen toen de wedstrijd nog geen tien ronden had ge duurd. Hij bereikte een voor sprong van 50 meter, maar- werd vreemd genoeg door een renner van zijn eigen vereniging, Ruud Liebreehts, achtervolgd. Liebreehts sleurde de groep een flink eind naar De Boer toe, haal de nog snel een premie bin nen en moest toen vermoeid afhaken. Pas toen er 25 van de 48 ronden verreden wa ren was er sprake van een, echt geslaagde ontsnapping. Vlaardingen Tijdens de le denvergadering van de hen gelsportvereniging De Ruls- voorn zijn de prijzen uitge reikt vaq de gehouden jaar* lijkse serie-wedstrijd. Kampioen hiervan is gewor den Aad Dirks, die in totaal 71-300 gram vis op de weeg schaal bracht. Op de tweede plaats eindigde Jaap Hollen- berg met 57.080 gram vis. De derde plaats was met 5L665 gram voor Herman Dirks. AU vierde eindigde met 26.9?0 gram Piet van Beekhoven gfr volgd door Wim Mulder Jr- die 20.080 gram vis buit maak te. Schiedam De crickette» van Excelsior *20 openen zon dag 18 mei de competitie thols tegen VTJC. Op 25 mei is dat ACC uit en op 1 juni ontvan gen de Schiedammers Hercu les. Sparta uit is een week la ter aan de beurt en op zondag 15 juni staat de derby tegen Hermes DVS centraal.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 6