SPUR! 7 FC Vlaardir gen gaat gewoon door Spirit nog niet uit de zorgen Dramatisch verlies voor volleybalsters The Green Eagles eerste stap naar promotie Binn enkortpra ten met S VVom op Harga te spelen I 's-Gravenzandse SV onderuit Drie Provinciën- rit ODO op rand van degradatie Gewonden bij sport wedstrijden door Bas van den Berg Hmwagri W%mÊ£Ss*tiks Brons voor Jacqueline Claas inHiiituinmiiiMiiMiiiHiiniintitiuiuniiniiii Toernooien dinsdag 13 mmi 1960 VD/SC/WW ■■K Vlaardingen Het on langs uitgebrachte rap port van FC Vlaardin- gen staat in schril con trast tot de uitspraak van Eric Vilê, dat die club uit het betaalde voetbal wil. „Wij willen echter niets liever dan uitgroeien tot een vol waardige BVO'er", ver wijt bestuurslid Jan Vi- lijn de ongecontroleerde mening van de voorzit ter van het sectiebe- stuur. „In het verleden hebben wij de KNVB wel eens ge vraagd wat het hun waard zou zijn, als wij zouden ai- nokken. Zo'n sanering zou ons maar 30 procent heb ben gescheeld in de schul denlast, daarom hebben wij dat van de hand gewe zen. Via een achterdeur heeft het sectiebestuur ge tracht dit onderwerp nu weer actueel te maken, maar voor ons is er geen alternatief: wij gaan door...". Jan Vilijn —doorgaan- Dat FC Vlaardingen in al die vijf jaar dat het bestaat en rees uit de puinhopen van Fortuna VI. via een licentie-over dracht. een kwijnend bestaan leidt, is een publiek geheim. In de beginjaren kon het nog bo gen op een gemiddeld aantal toeschouwers van 2000, lang- znam maar zeker is dat afge gleden naar 750. Een niet al te best bestuursbeleid ligt daar aan ten grondslag. Het zich niet houden aan afspraken, te late betalingen an spelers en bedrijfsleven hebben in grote mate bijgedragen tot een ver slechtering van het leefkli maat En niet in de laatste plaats gold de sportieve prestatie als graadmeter voor het Vlaar- dingse publiek, Zoals dit sei zoen FC Vlaardingen zich ma nifesteert kan het niet slech ter. Vandaar ook enkele maanden terug een nieuw rap port, waarmee het werkt naar een nieuwe toekomst, Eén er van was een nieuwe accommo datie, die het vergeefs zocht in het Westland, spelen bij FC Don Haag draaide ook al op ■een fiasco uit. wel sloot hel een (technisch) samenwer kingsverband af met de Haag se eredivisieclub. Omdat dé accommodatie aan de Marathonweg vrij wel verrot is, de gemeente nu ook al weigert om het on derhoud van de buitenafras tering voor haar rekening te nemen, blijft de FC zoeken naar alternatieven. Het jaatste" redmiddel is SW. Deze week kan de Schiedam- se eerste divisieclub een ver zoek tegemoet zien om op „Harga" te mogen spelen, SVV* staat daar wat argwa nend tegenover, maar weet ook dat gezond betaald voetbal alleen in st-nd kan worden gehouden, wanneer er een concentratie van beide clubs zou ontstaan. Zo ver is het echter nog niet Wel hebben beide clubs de KNVB laten weten, dat de gemeenten Schiedam en Vlaardingen er niets voor voelen mee te parti ciperen in de aanleg van een (verplichte) lichtinstallatie. Beide clubs hebben nu de bond verzocht nu zelf maar met de gemeenten te gaan pra ten. Op weg naar een FC Rijn mond, waarvan met name de Partij van dc Arbeid voorstan der is. zullen er nog heel wat voetangels en klemmen moe ten worden overwonnen voor dat het zo ver is. Vooralsnog Is FC Vlaardin gen niet geschrokken van de eisen waarover Eric Vllé heeft gesproken op de alge mene vergadering betaald voetbal, am in aanmerking te komen voor een licentie. Wanneer de vijf FBO'ers, die hij op het oog heeft, niet uit eigener beweging uit het betaalde voetbal willen stappen, ial hij niet nalaten tot een stringentere nale ving van de reglementen te komen. Jon Vilijn is daar niet zo bang voor. Hij: „Als onderverhuur der van Fortuna hebben we twee velden lot onze beschik king, 30 spelers in dienst, waarvan minimaal 15 con tractspelers en vermoedelijk volgend jaar een lichtinstalla tie, waai dan ook". Zelf is FC Vlaardingen al tot renovatie van de kleedkamers over ge gaan. Vilijn: „Subsidie was er niet bij. zelfs met voor de overdekte tribune, die afsze- keurd was. He[ js da, sport. wethouder Cees Bot ons bin nen moest laten, toen we om een onderhoud vroegen, an ders had-ie ons nog mei eens te woord gestaan. Hij kende FC Vlaardingen niet eens. een mooier voorbeeld van een fa lende sportwethouder is er niet.... De reserves van Broleco promoveerden ?stte V/Pcf. CA jff 50t.' 4 <<rc r«;>: tó**s&ys ■'.KJ SSti*"*»1 9 '*®'l tfjr 1 's-Gravenzande 's-Graven zandse SV heeft op eigen ter rein in een vriendschappelijke wedstrijd een 34 nederlaag geleden tegen de vierdeklasser DORR uil Den Haag. De be zoekers, die duidelijk meer in zet toonden dan de derdeklas ser, kwamen in de eerste hclfi terecht met 20 voor. Daarna was het Elbert van Oosten die met een schitteren de lob de achterstand halveer de. Maar weer sloegen de Ha genaars toe: 13. Door hel goede werk van doelman Im merzeel kon DORR met ver der uitlopen en Ger Oo>ter- veen en Mari Veltman trok ken daarna de stand zelfs ge lijk. Uiteindelijk was het toch DORR dat aan bet langste eind trok: 34 Vlaardingen - Zelden heeft het damesteam van Broleco de vierde ronde van de nationale beker competitie volleybal zo binnen handbereik gehad ls afgelopen weekeinde. In de confrontatie met Rust Roest uit Eindhoven- een middenmoter uit de eerste divisie-heeft de derde divisieciub Broleco een uitstekende indruk achtergelaten, Broleco speelde zo goed, dat Rust Roest tegen een 2-0 set achterstand aankeek en in de derde set bijna naar een 3-0 nederlaag ge speeld werd. Werden de eerste twee sets door de Vlaardingse dames overtuigend gewonnen (13-11 en 15-5), in de derde set gaven de teams elkaar geen strobreed toe. Via 9-9 en 11-11 kwam na een rommelige fase Rust Roest met 11-14 voor. Maar Broleca vocht in deze ontknoping ver beten terug en kon zelfs de stand 13-14 op het scorebord brengen. Helaas school de Vlaardingse formatie net iets te kort en werd de set met 13- 15 verloren. De vierde set was m feite een herhaling van de derde. Ook hier ging de score tot 11-U gelijk op, maar het was uiteindelijk toch Rust Roest dat beheerst de set met 12-15 won. Vierde ronde Dat Broleco in geen enkel op zicht door dit verlies aangesla gen was, toonde de vijfde set. Broleco kwam furieus uit de startblokken en nam een 10-3 voorsprong. Na een wissel en een paar slecht verwerkte op slagen van Rust Roest sloop echter de onrust weer binnen de Vlaardingse gelederen en kon het Eindnovense team tot 10-9 dichterbij komen. Broleco kon nog twee punten scoren (12-9), maar maakte toen al een aangeslagen indruk. Het bijzonder geroutineerde Rust Roest maakte hier dankbaar gebruik van en kon de set met 12-15 naar rich toe trekken, waardoor de eerste divisie- ploeg zich naar dc vierde ron de speelde. Het tweede damesteam van Broleco volgde niet het voor beeld van net standaardteam en promoveerde naar de pro motieklasse. In de promótie- degradatie wedstrijden werd een zodanig resultaat behaald, dat promotie samen met Fo- ranto uit Werkendam een feit werd. VLAARDINGEN- /SCHIEDAM In de laatste ronde werden in enkele dagen tijd meer dere wedstrijden ver speeld. Opvallend was het goede resultaat van de degradant ODI, een gelijkspel tegen kam- Sioen THOR. Dl—THOR 6—6 In een wedstrijd waarin bei de ploegen elkaar vrijuit he ten korfballen, bewees ODI dat het wel degelijk capaci teiten heeft om in de hoogste regionen mee te spelen. Maar vooral in wedstrijden, waar in fysieke kracht ook nodig is ging het te vaak onderuit. Beide ploegen scoorden om beurten, THOR probeerde we! los te komen van ODI, maar dat lukte niet. Voor rust had de Rotterdamse for matie nog wel een 34 voor sprong, maar bij het eindsig naal was het gelijk 66. Voor ODI scoorden: Jaap Blokhuis, Leon 't Hart, Ro nald de Kruif, Louis de Vries en Chiel Bos. Oranje NassauSagitta 83 In een sportieve wedstrijd was Nassau veruit de sterk ste en kon zodoende een re gelmatige voorsprong opbou wen. Voor rust had het een drie punten voorsprong op gebouwd door doelpunten van Bram van Zelm, Ton Sluimer, Coby van Keulen, Anthoinette Vermeij en weer Bram van Zelm. Na de thee kon men het duel rustig uit spelen. Het werd 83 door Kees van der Kooij, Ton Sluimer en Leo de Bie. THOR—Spirit 6—4 Spirit moest een gelijkspel of overwinning behalen om veilig te zijn, maar on danks zeer hard werken moest het toch zijn meerde re erkennen in THOR. In de eerste helft bleven de ploegen bij elkaar cn nam Spirit tot driemaal toe het initiatief. Pas ver in de eer ste helft kon TIIOR voor komen 43. Na de rust nam THOR het heft even in de handen en bouwde een 53 voorsprong op. Via 54 werd het 6—4, daarna overheersten de de fensie en bleef het 64. Doelpunten: Jolanda van der Velde, Mari van der Krans en Agnes Hoogenraad. Stand onderaan: Waterschip 13, Spirit 13, De Kapellen 13, Vanonta 13. Uit deze vier ploegen zal er één mee moe ten met ODI als degradant. MaassluisOns Huis 5—4 Maassluis startte vrij sterk en nam een 31 voorsprong, maar voor rust werd het toch nog 33. Na de thee zorgde leo van der Vaart voor een 53 voorsprong en klonk het eindsignaal bij 54. Maassluis—Olympia 4—7 Olympiaan kwam zeer sterk uit de startblokken cn enkele goede combinaties betekende een snelle, en niet meer overbrugbare 04 stand. Daarna vocht Maassluis nog wel terug tot 43, ma3r Olympiaan bleef de betere ploeg. Doelpunten: Wilma Nieman. Kees van Aalst, Leo van der Vaart en Martin Bergwerff. PhoenixVlaardingen 6 9 Vlaardingen had meer moei te met Phoenix dan ver wacht, Alhoewel gedegra deerd, was Phoenix bereid voor de punten te vechten. Vlaardingen was de betere ploeg en ging rusten met 3— 6. Phoenix' antwoord was na rust veelbelovend, 5—6, maar daarna had het geen kracht meer om door te gaan. Vlaardingen kon zo doende met 6—9 aan het langste eind trekken. Beilcn De equipe Geuzen- broekAVijker heelt zaterdag de Drie Provmciennt, de der de wedstrijd die meetelt voor de strijd om het Nederlands kampioenschap betrouwbaar- hevdsritten, gewonnen. Het tweetal had na de rit door Drente 512 straf punten. De uilslag van de drie provin- cierit met start en finish in Beden is: A-klasse 1-Geuzen- broek AVijker (Bunschoten- /Zoetermeer) 512 strafpunten. 2- Boland/Kromkamp (Dinx- perlo/Varsseveld) 535 3 - Dg Groot/Tamannhof (Kampen- Zwolle) 550.4 - De Rooy/Wit- lemsc (Veldhoven/Den Bosch) 650. 5 - Gcbr. Kwint (Ooster beek/Arnhem) 697. B-klasse: 1 - Hooijmeijer/Rut gers (Velp/Zevenaar) 678. 2 - Hoekstra/Staal (Velp/Emme- loord) 737. 3 - Vellekoop/Mar- kesteijn (Vlaardingen/Heen- vliet) 747. C klasse: 1 - Doornbos- /Meijermk (Vlaardingen/Rot- terdam) 343 2 - Bongers/Ver- steege (Doctmchcm/Hengelo) 354 3 - Jacobs/Peters (St. At- honis/Venray). Maasland Het Maasland- se ODO is op het randje van degradatie gekomen, nu ook de laatste competitiewed strijd werd verloren. In Hendrik Ido Ambacht moest het Maaslandse korfbalteam met 7-4 het onderspit delven. Door deze vierde nederlaag is ODO nu op een gedeelde voorlaatste plaats geëin digd. En omdat er twee ploe gen terug moeten naar de derde klas, zal er een beslis singswedstrijd moeten vol gen. Die wedstrijd zal gaan tegen Vitesse uit Barendrecht en wordt waarschijnlijk nog deze week op neutraal terrpin ge speeld. De Maastanders weten nu heel zeker dat nu nog slechts de volle winst noodza kelijk is om het tweedeklasser- schap vast 10 houden' Tegen DVS nam ODO voor de rust te weinig afstand. Bram Hanema.ujer en Jan Henk de Vast zorgden \oor een 2-0 voorsprong, die na het terug brengen tot 2-1 door Tc-umsjan van Barneveldt weer tot 3-i werd uitgebreid. Dat was te vens de ruststand, waarna ODO het in de tweede helft helemaal liet afweten. DVS boog de 1-3 achterstand om tot een G-3 voorsprong, en pas toen had ODO door Cecs van der Vaart weer een keer sukses: 6-4. Van dichterbij ko men was echter geen sprake, want het schieten bleef slecht, terwijl DVS het spel begon te bevriezen. Het werd zelfs nog 7-4 voor de thuisploeg. Schiedam Een 3 3-jarige amateurvoctbailer moest met een gebroken pols, pijnlijke schouder en elleboog in het gemeenteziekenhuis worden behandeld. Hij liep de verwon dingen op bij een ongelukkige val tijdens een vriendschappe lijke wedstrijd op het terrein van FCN'66 in het sportpark Harga. Bij karatewedstrijden in het Passage-theater raakten twee deelnemers gewond. Een 18- jarjge jongeman liep een zware hersenschudding op en moest worden opgenomen »n het ge- meeme-ziekenhuis; een 24-ja- rige karateman kon na behan deling aan een schouderblessu- re in het ziekenhuis weer naar naar huis. Jacqueline Claas. Uden Jacqueline Claas van VZC was de meest suc cesvolste zwemster (van de Vlaardingers) bij de jaar lijkse Speedo-finales, die ir» het Brabantse Uden werden gehouden. Zij behaalde op Maassluis Het basket bal damesteam van the Green Eagles heeft tegen BC Markt uit Utrecht de eerste stap gezet naar de promotie naar de eerste klasse rayon (tweede di visie). In de Olympiahal werd een duidelijke 59- 47 overwinning behaald. Volgende week reizen de Eagles-dames af naar Hilversum om tegen Dunckers te spelen, waarna een week later de beslissing valt in Rid derkerk als men tegen MSV uit Noord wijk speelt. De dames van trainer- /coach Kees Brugman hadden een moeizame start, hetgeen werd ver oorzaakt door de zenu wen. BC Markt opende de score met een tweetal fraaie schoten, zonder dat de Eagles gevaar hadden weten te stichten. Deze achterstand zorgde er ech ter voor, dat de thuisploeg ineens over de zenuwen heen was. waarna er veel 'beter werd samenge speeld. Dit mondde uit in een aantal fraaie combi naties, die veelal doeltref fend werden afgerond door Anne-Marie Sper ling. zodat de Eagles de rollen al snel hadden om gedraaid en zelf het heft in handen namen. Via 11-4 na vijf minuten liepen de Maassluise da mes verder uit naar 16-6, waarna de Utrechtse coach een time-out nam. Kees Brugman gaf zijn ploeg opdracht om man- to-man te gaan spelen hetgeen echter fout uit pakte. De Utrechtse da mes kwamen dankzij een aantal breaks sterk terug tot 24-20. Reden om weer terug te schakelen naar de zöne-verdediging, wat als direkt resultaat had dat BC Markt voor rust niet meer kon scoren. Omdat het Maassluise schot het ook af liet weten liep de score niet zo hard meer op, getuige de 26-20 rust stand. Bij het begin van de tweede helft leek het cr even op dat de Eagles de wedstrijd snel zouden gaan beslissen, toen Li- sette Dejalle met een paar goede drive's de score wist op te voeren tot 30-20. De gastdames lieten zich echter niet zo maar verslaan en kwa men door een aantal zui vere schoten weer terug in de wedstrijd. Zo golf de het spel heen en weer met dien verstande dat de voorsprong van de Eagles niet kleiner was dan zes punten. Kenmer kend was dat er erg veel mis geschoten werd van dc tiende tot en met dc vijftiende minuut. Het was voor het publiek en dc speelsters duidelijk dat diegene die het eer ste het schot terug zou hebben de wedstrijd zou kunnen beslissen. En in de vijftiende minuut was het dan eindelijk zo ver. Bij een 52-45 stand was het Ingrid van der Kuil die van afstand raak begon te schieten. De Utrechtse dames raakten hierdoor zo van de kook, dat in de slotfase de Ea gles kans zagen om toch nog een ruime overwin ning te behalen. De 59-47 zege betekende dat de eerste moeilijke stap geno men was. Topscorers waren; Anne- Marie Sperling 19 punten. Ingrid van der Kuil 18 punten de 109 rug in een tijd van 1.19.4 een bronzen medaille. Caroline van der Berg kon in hel zware bad haar persoonlij ke lijd op de 100 vlinder niet verscherpen en eindigde ais twaalfde in 1.51.6. Leon van IJzerloo klasseerde zich op de 100 vlinder in 1.35.6 een plaats hoger dan de voorselecties. Caroline van Ncuren verbe terde, dankzij routine, haar plaatsing op de ranglijsten en finishte nu op de 100 school in 1.40.9. Voor André van Hees was en tiende plaaLs weggelegd op de 300 school in 1.38.4. De vereni- gingsprijs ging tenslotte naar ..De Hoogwerf" uit Naaldwijk, de club van trainer Chris Aartsen, oud VCZ'er. Delft Voor de voetbalsters in het Westland breken druk ke tijden aan. Zondag zijn er twee toernooien. Naaldwijk houdt een toernooi waaraan in totaal tien ploegen deelnemen, waaronder Verburch en Blauw-Zwart (W assen aar).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 7