Sj aak Verhoeven is IHermes DVS te snel af Jaap van der Nol houdt VDL tegen DHS heeft tegen PPSC aan drie minuten genoeg FC Groningen morgen kampioen Satelliet de verrassing van het toernooi Vlaardingen moeite met SFC Van Dongen en Leischert stoppen A uke Ploeg houdt het duel goed in handen Meerhof blijft toch Schieten op Jos Sparla..... HION doft f met Demos Halve finale Wedstrijden uitgesteld Ook Aad Teyl naar België Nacht- zwemmarathon in Groenoord Lenterit Vergadering overige buitensporten De hoofdprijs voor WK woensdag .14 r.iel 1980 VD/SCAVW Sjaak Verhoeven op weg naar 3-2 VlaardingenBij de voetbalvereniging Satelliet zijn er twee bestuursvacatures ontslaan. Voorzit ter Ton van Dongen stopt vanwege privéredenen en ook wedstrijdsecretaris Letschert geeft de pijp aan Maarten. Drukke werkzaamheden is daarvan de oorzaak. Vlaardingen - Vierde klasser Satelliet is tot dusver de verrassing van het toernooi om de Wa terweg-Cup. Hoewel de spelers gisteravond bij kans in elkaar zakten van vermoeidheid, werd Hermes DVS toch met 3- 2 bedwongen.. De verras sende ontknoping vond plaats in de tweede helft, toen Sjaak Verhoeven driemaal achter elkaar doelman Hans Jonker versloeg. Wat Hermes DVS daarna ook pro beerde, aan de andere kant stond doelman Arie van der Windt zeker schijnende doelpunten in de weg. Aan de Kethelweg voltrok zich, het mag best worden genoemd, een klein wonder tje. Eerder al deed Satelliet van zich spreken door Vlaar dingen uit het Vlaardings kampioenschap te spelen, en maakte nu weer Hermes DVS razend. Trainer Wïm Verhoorn, die later treurig sprak dat zijn spelers het de eerste tien minuten hadden 'verknald, schudde eerst nog de hand van dolgelukkige trainer Rob Schiedon, voor dat hij de spelers berispte van wangedrag. Normaal gesproken had Her mes DVS, dat op Frans Bou- man na compleet was, Satel liet moeten aanpakken. De Vlaardïngers moesten zich in door Bas van den Berg het begin in hoofdzaak tot verdedigen beperken, maar klaarden het omdat de Schie dammers vrij nonchalant speelden. Niet voor, dan na de rust, luidde het parool, maar daar kwam weinig van terecht. Pas drie minuten voor de rust plaatste Martin de Zwart overigens heel fraai een tref fer, onhoudbaar voor Ario van der Windt, maar waande zich daarna al winnaar. Ene Sjaak Verhoeven, biljarter en gelet op zijn lichaam een spe ler die de laatste tijd niet meer traint, zette in zijn een- tie echter heel Hermes DVS voor schut. Het ging allemaal heel eenvoudig. Een minuut na rust kopte hij de bal omhoudbaar voor Hans Jonker in en een mi nuut later schoof hij de bal andermaal langs de Schie dammer, 2-1. Hermes DVS kwam wel terug door Roy den Hartog (2-2). maar het verwachte offensief bleef daarna uit. Anders gezegd: Satelliet vocht véél meer voor de overwinning dan de Schiedammers. Terwijl de spelers van Satelliet vrijwel uitgeteld waren, was een slordigheid van Co Gou- driaan er de oorzaak van dat Sjaak Verhoeven andermaal mocht scoren. Hij stuitte in eerste instantie op doelman Hans Jonker, die de bal kwij traakte, waarna het een koud kunstje was te scoren. Het wanhoopsofffensief van de Schiedammers baatte niet meer. Na afloop leek het wel of Satelliet kampioen was ge worden. Ton van Dongen kreeg van de talrijke suppor ters te horen dat je als voor zitter zo'n club niet in de steek kan laten. Vooraf had Satelliet afscheid genomen van Arie Groeneveld, die ze ven jaar masseur is geweest en de laatste tijd ook met de grensrechtervlag liep. Een mooier cadeau kon deze. Vlaardinger zich met wen sen. Maassluis VDL ligt uit de Waterweg-Cup. Tegen Schiedam liep de ploeg van Cor Nieuwenhuizen 90 minuten storm, maar het was de slimste van de twee ploegen, die een ronde verder kwam. En dat was Schiedam, omdat het zijn hoofd koel hield na de halverwege de eer- ste helft genomen voor sprong. VDL mocht naar hartelust aanvallen, kreeg enkele goede mo gelijkheden, maar in de afwerking zat het deze maal niet mee. Schiedam won daarom met het kleinst mogelijke ver schil: 0-1. .Verdiend", concludeerde trainer Nico van Huél na af loop, „omdat wij gewoon sim pel voetbal spelen. Kijk, als je naar VDL toegaat weet je dat je hel moeilijk krijgt. Ze verkeren na het kampioen schap in de winning-mood en dan is iedere ploeg gevaar lijk. Gelukkig was Jan van Altena er niet bij. Dat was al een zorg minder". Inderdaad, de angel uit de VDL-aanval was verdwenen en daarmee ook het directe gevaar. Spelers bewogen niel, liepen te veel met de bal en de onzuivere passes waren troef. Alleen George Kou- wenhoven onderscheidde zich nog in positieve zin door een tomeloze inzet aan de dag te leggen. Maar in zijn eentje kon hij het natuurlijk door Chris Woerts ook niet. Schiedam liet VDI in de beginfase rustig komen, om via de counter levensge vaarlijk te worden, In de 25-ste minuut was het Rob Beukers die alleen door ging. Speelde Gerrit van Al tena simpel uit en passie be heerst op de inkomende Ton Verwey, die geen moeite had met scoren: 0-1. Kansen heeft Schiedam na deze treffer niet meer gehad. Het moest zich beperken tot verdedigen, daar de Maassluizers alles op de aanval gooiden. Veel suc ces had het niet, omdat het vennijn ontbrak. Hoewel, al voor de rust waren er genoeg mogelijkheden voor VDL om de score op gelijke hoogte te brengen. Zo kreeg pal voor de rust Jochem Riedijk een ideale mogelijkheid, maar uit een voorzet van Marcel van der Vaart kopte hij naast. Na de hervatting had Schie dam het aan doelman Jaap van der Nol te danken dat de 'nul' gehandhaafd bleef. Her haaldelijk moest de Schxe- dam-goalie handelend optre den bij dreigend gevaar. Het hoge tempo eiste veel van de conditie van de spelers. Nico van Huët kreeg in de slotfase zelfs verschijnselen van kramp. Het duel werd naarmate de gelijkmaker voor VDL uil- bleef steeds grimmiger. Spe lers raakten geïrriteerd en het was aan de meer dan goede leiding van scheids rechter Auke Ploeg sr.-heeft nog betaald voetbal gefloten- te danken, dat het allemaal niet uit de hand liep. Vlak voor het einde kreeg Cees de Man nog een vrije kopkans en verscheen Ron van Stra ten alleen voor de Jaap van der Nol, maar resultaat le verde het niet op. Het was en bleef 0-1. Vlaardingen - Zaterdag derdeklasser Vlaardin gen onderschatte het een klasse lager spelende SFC, waardoor de 3-1 overwinning voor de Vlaardingers in de kwartfinale van de RN- Cup voor de Waterweg uitermate moeizaam tot stand kwam. Vlaardin gen leek niet vooruit te branden, terwijl SFC wel fel op de bal zat, maar daarvoor niet werd be loond. De Schiedammers hadden in de vijfde minuut pech, toen Jim Kars met de buitenkant van zijn voet in schoot en de draai van de bal werd ver sterkt door een windvlaag. De bal belandde geheel on verwacht voor doelman Dick Bos op de paal. Vlaardingen zette daar pas in de 35-ste minuut iets daad werkelijk tegenover, toen Karei van der Mark vanaf de achterlijn terug kon trekken. Uit riante positie knalde Hans van Eeden echter over. In de 43-ste minuut deed Ka- rel van der Mark het zelf be ter. Keihard knalde hij een afgeslagen corner in: 1-0. „Ik heb de jongens in de rust flink op hun sodemieter ge geven. Ik heb zowat staan dansen in de kleedkamer om ze duidelijk te maken, dat het geen zomeravondvoetbal was. Ik weet niet waar de motivatie was. Misschien om dat we tegen een vierdeklas ser speelden, of omdat we dit seizoen een beetje te veel ge voetbald hebben", zei trainer Joop Molendijk. De eerste dertig minuten van de tweede helft bleken de woorden van de oefenmees- ter tijdens de thee resultaat te hebben gehad, omdat Vlaar dingen met wat meer inzet streed. De ploeg kon het kar wei echter niet afmaken, waardoor SFC nog verschil lende malen dicht bij de ge lijkmaker kon komen. Zo schoot Jan Lïekendiek hard op de paal, terwijl een wer velende actie van Gerard van de Draay slechts een vrije trap buiten de 16-meter lijnen opleverde. De thuisploeg vergrootte de marge pas tien minuten voor tijd, toen Edwin van Pelt langs de rechterflank snelde en de bal passte op Karei van der Mark, die vervolgens doortikte naar de op links vrijstaande Hans van Eeden. Deze kon op zijn gemak 2-0 scoren. SFC zorgde binnen een drietal minuten voor de aansluiting. Een voorzet van Gerard van de Draay kwam tegen de hand van Jan van der Mark, waarna Henk Luchters vanaf elf meter scoorde. De Schïedamse hoop ■was echter van korte duur, want gelijk na de aftrap be reikte een lange pass Cees Bouman, die doelman Rob Korpel voor de derde maal kansloos liet: 3-1. Schiedam „Wie het I eerste doelpunt maakt, i wint die pot". De ker nachtige, maar juiste uii- spraak van PPSC-kilo- metervreter Hans Vor- I stenbos typeerde de i kwartfinale tussen DHS j en PPSC (2-0) juist. Door i het ontbreken van Nol Schiedam Fred Meer hof heeft na een aantal gesprekken toch beslo ten bij DHS te blijven. „Ik heb met iedereen nog eens de voor- en nadelen zitten afwegen", aldus de robuuste voorstopper na afloop van de kwartfina le van de RN-cup voor de Waterweg. „En ik ben tot de slotsom gekomen, dat ik toch nog maar een sei zoen bij DHS blijf'. De Schïedamse eersteklas ser heeft zich inmiddels ook verzekerd van de komst van DRZ-doelman Ton Collé. Roozen, Sjaak Lemen en Frans Schaap aan de zij de van de thuisploeg en routinier Dick Vos bij PP, kregen de toeschou wers, mede door het slechte veld en keiharde wind, twee tegen elkaar opgewassen ploegen te zien, DHS, de eerste helft tegen de wind spelend, nam het initia tief, wat al snel leidde tot mogelijkheden voor Ronald Dijkstra (over) en Cees van Kralingen (naast). Echter,' toen het offensief letterlijk en figuurlijk wat overwaaide, was het team van Jack Lam- mers, dat via Ron Carli en Jan 't Hoen eveneens reële kansen kreeg om de score te openen. Ton Kooiman be wees echter ook doordeweeks geconcentreerd zijn doel te verdedigen, zodat er toch geen doorkomen aan was. Reddingen Voor het rustsignaal van de niet onzeker fluitende scheidsrechter Cees Schijf, was het weer de beurt aan DHS, dat diLmaal inderdaad gewoon een doelpunt had moeten produceren. Robert Koorengevel kreeg vanaf vier meter een opgelegde mogelijkheid, maar doelman Ben de Berg redde alsnog. Daarna was het de beurt aan de „ingepakte" vleugelverde- dïger Jan Kerkhof, die op slag van rust tweemaal mee naar voren kwam, maar jam merlijk ook tweemaal het doel op enkele centimeters miste. De tweede helft leverde een beter combinerend PPSC op, door Emile Schelvis dat dankbaar gebruik maakte van het feit, dat DHS op het middenveld (Kees van Kra lingen, Marcel van de Ven en Bert Bekelaar) drie 'aanval lers' had lopen. De onerva renheid en het misschien wel noodlottige ongeluk wat PPSC dit seizoen bijna spreekwoordelijk heeft ge had, zorgde ervoor dat pogin gen van Ron Carli, Jan 't Hoen en Koen Winkelman niet achter Ton Kooiman eindigden. De ommekeer kwam na on geveer een half uur in het tweede bedrijf, toen Robert Koorengevel vrij voor Ben de Berg opdook, maar hel Ie der toch van zijn schoenen liet plukken. De driftige blonde rechtsbuiten wilde dat goed maken en nog geen twee minuten later leverde een individuele actie een gave voorzet op de induiken de Kees van Kralingen op. Tegen diens inzet was Ben de <Berg kansloos. PPSC was eigenlijk door deze toch onverwachte klap aangeslagen en etaleerde dat nauwelijks drie minuten la ter door een slechte uitgooi van. doelman Ben de Berg naar de ook al niet opletten de Ron Carli. Robert Kooren gevel nam de bal wel aan en bediende Ronald Dijkstra. De geslepen dertiger van DHS keek nog even en knalde vervolgens keihard 2-0 bin- nen- PPSC, dat Alex Franken voor Jan 't Hoen inwisselde, probeerde nog terug te vech ten, maar verder dan een kopbal van invaller Franken, acrobatisch van de lijn ge haald door uitblinker Hennie Sla, kwam hei team van Jack Lammers niet. Ook DHS, dat via Marcel van de Ven nog een aardige kans op 3-0 liet liggen, hield het daarna wel voor gezien. Gerard van der Lem derby-gevoelig Schiedam-In de sfeervolle bovenzaal van Bar-blstro ,,'t Oude Raedthuys" in Schiedam-Kethel is gisteravond onder grote belangstelling door voetballer Gerard van der Lem de loting verricht voor de halve finales (dinsdag 20 mei) van de RN-Cup voor de Waterweg. Nadat eerst bekend was gemaakt, dat - naast de gebroeders Engelen (Bar-bistro 't Oude Raedthuys), Aad van Hassel {sporthuis Passage) en Very Good - ook Ton van der Berg (Ta pij toorn er. Schiedam en Vlaardingen) het toernooi zal sponsoren. Hij stelde een etentje beschikbaar voor het verliezende elftal in de eindstrijd, die zaterdag 24 mei op het Hermes DVS-terrein zal worden gespeeld. Gerard van der Lem had een derby-gevoelige hand van loten. Eerst toverde hij de wedstrijd DHS-Schiedam uit de champagnekoeler, terwijl voor de Vlaardingers de halve finale Vlaardingen-SateHiet uit de „beker" rolde. „Er zijn verschillende verenigingen, die al geprobeerd hebben me te beïnvloeden bij de loting, maar daar beginnen we natuurlijk niet aan", grapte Gerard van der Lem. Schiedam In de rust van de halve finale om de Nieuwsblad- Cup voor de Waterweg, DHS-Schie dam. zal de strijd om de traditionele penaltybo- kaal plaats hebben. De beste jeugdschuttcrs van de Schiedamse vereni gingen mogen dan ieder* vijf strafschoppen op oud-DHS doelman en strafschopstopper bij uitstek, Jos Sparla, ne men. De winnaar van dit elfmeter-festijn mag een grote DHS-wissel beker mee naar huis nemen. piiiuiiUMiMiiiiiiiMiimniiiimiiiiiiimiimiiiiiJiiiiiifiiiimiJiinmiiiNiiiiiiiuiifiimimiihiijiimjitiHimninuiiiiiiiimm Schiedam De kop van de nederlaagserie van Demos is eraf. De eerste tegenstander, Hion-2, hield meteen huis ook, «oor met maar liefst 1-8 te finnen. In de eerste helft zag net er zeker niet naar uit dat net zo'n grote nederlaag zou worden voor de Schiedamse Ploeg. Hion nam weliswaar een voorsprong, maar het was André van der Spek die na dieptepass van Kees Broe- re de gelijkmaker scoorde. Na deze treffer was het afgelopen, en waren de Rotterdammers het die met Demos dolden: 1-8. Vlaardingen/Schiedam - FC Vlaardingen staat voor een vrijwel onmo gelijke opgave om FC Groningen van een kam pioenschap af te houden. Of trainer Hans Doijee zou z'n spelers zodanig moeten motiveren, dat er morgen aan de Marat- honweg een klein won dertje is te verwachten. Aan spanning zal het ze ker niet ontbreken. Op Joop van Dop na is de ploeg fit. De Groningers zullen ge steund worden door een schare van ruim 2000 suppor ters. Bij winst is FC Gronin gen kampioen en dan ziet trainer Theo Verlangen ein delijk zijn werk bij de Gro ningers voltooid. In verband met de te verwachten ver keersdrukte, worden de toe schouwers aangeraden zo vroeg mogelijk naar de wed strijd te gaan. SC Cambuur zal zich morgen niet erg druk maken tegen SVV, omdat kort daarna de nacompeiitie begint. SVV telt nog steeds een groot aantal geblesseerden. Morgen wordt er ook gespeeld bij de ama teurs: Hermes DVS reist naar VIOS, DHS ontvangt DBGC en het al gedegradeerde De Hollandiaan is gastheer van SVW. VFC brengt tenslotte eert bezoek aan Spartaan'20. Vlaardingen VFC heeft met het kleinst mogelijke verschil Cion uitgeschakeld voor het Vlaardings kampioenschap. De ploeg van Wolter Bes mocht zich eigenlijk best in de han den wrijven met het resultaat, daar het underdog Cion was dat het spel maakte. De Vlaar- dingse afdelingsclub kreeg zelfs de beste kansen, maar faalde in de afwerking. In de tweede helft besliste Rob Jan sen uiteindelijk het duel: 1-0. Direct na afloop werd er ge loot voor de halve finale. Het resultaat was als volgt: Fortu- na-Satelliet en Zwaluwen- VFC. De wedstrijden worden respectievelijk op 22 en 20 mei gespeeld. Vlaardingen Zwalu wen speelt niet morgen, op Hemelvaartsdag, te gen Bennekom thuis, maar pas op 24 mei om 14.30 uur. In overleg met de KNVB en Bennekom, dat ook deze week een bekerwedstrijd moet af werken, is Zwaluwen tot deze beslissing gekomen. Bennekom speelt dan in ieder geval met zijn doel man Gerard Drost, die geen verplichten (Indo nesië) meer heeft met het Nederlands Amateu- relftal. Ook DHS heeft zijn laatse competitie wedstrijd verschoven. De Schiedamse eerste klasser, die morgen thuis tegen DBGC aan treedt, speelt zijn laatste wedstrijd al zaterdag om 17.30 uur op het terrein van Wilhelmus in Voor burg. Vlaardingen - Aad Teyi is de derde speler van FC Vlaardin gen, die volgend seizoen in België speelt. Na Ronnie Bon- gers en Bep de Ruiter, is hij volgend seizoen eveneens on derdak bij Germinal, een pro vinciale club, Zoals bekend wordt deze club getraind door Dick Beek. Schiedam De Schiedamse reddingsbrigade houdt in de nacht van 5 op 6 september vanaf 20.00 uur tot 08.00 uur een zwemmarathon in bad Groenoord in Schiedam. Voor dit evenement kunnen ploe gen van tien man inschrijven, te weten acht zwemmers niet jonger dan 14 j3ar), een ploe gleider en een verzorger. De ploeg die na afloop de meeste banen heeft voltooid is win naar. De inschrijving van vijf tig gulden per ploeg dient voor 23 juni bij de SRB(gjro 16170Q onder vermelding zwemma rathon) binnen te zijn. Toe schouwers zijn voor een daal der welkom op het terrein van bad Groenoord. Vlaardingen Zondag houdt de Vlaardingse motorclub Flardinga alweer de vierde KNM V-toertocht, de zoge naamde Lenterit, die 215 kilo meter lang is. Er kan worden deelgenomen in groepsver band, maar ook individueel is de route te volgen. Er kun tus sen 09.00 uur en 11.00 u.ur ge start worden en de plaats van handeling is het tafé De Lijn draaier. Het inschrijfgeld be draagt 11,50 gulden, waarvoor iedere deelnemer een routebe schrijving, twee consu mptie- bonnen en een medaille ont vangt. Schiedam De sectie vier (overige buitensporten) van de Schiedamse Raad voor Sport en Recreatie vergadert dins dag weer eens. Op de agenda staan onder andere de aan vraag van Spalandruiters om weidegrond, een aanvraag van de autocrossclub Schiedam om een crossterrein, het toeken nen van de Nieuwe Haven voor ligplaatsten van de WSV De Nieuwe Haven en verder wordt de slagvaardigheid van de gemeente Schiedam om trent de aanvragen van diver se verenigingen behandeld. Dc aanvang (Stadhuis, Grote Markt) is 20.00 uur. Schiedam/Vlaardin genDe maand mei van de Waterweg-tojisco- rerscompetitie levert nog steeds voetbalschoenen van sporthuis Passage en flessen drank van dis cotheek Down-Town in Maassluis op. Na twee ronden staat DHS-speler Ronald Dijkstra met twee treffers op kop, ge volgd door een tiental spelers, die slechts één treffer hebben geprodu ceerd. ïn het jaarklasse- ment is de strijd beslist: "WK heeft dankzij Peter van der Meer (42 doel punten) de hoofdprijs van sporthuis Passage (trainingspakken plus schoenen) in de wacht gesleept. Op een feest avond in de Maassluise discotheek Down-Town zullen de prijzen worden uitgereikt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 5