SPORT Schiedam kan DHS lang bi benen Cees Bouman doorbreekt angstcomplex Groenoord verrast RN nieuwsblad eup voor de waterweg Sjaak Lemen: 99Aanpassen aan de omstandigheden Rob Jansen op kop FCN'66- toernooi Zaterdag avond finale bij HDVS Zwaluwen vervroegd VFC finalist Satelliet na rust onder de voet gelopen Nachtwandeling Achtste finales districtsbeker Schiedam tegen Holy onbeslist 21 ni«i 1«0 VD/SC/WW -iwa®sXv«> Schiedam Met Ton van de Berg, vervanger van de zieke Jan Kooiman de technische man in de dug-out, als stra lend middelpunt, togen de DHS-spelers juichend rich ting kleedkamers. De 3-1 overwinning werd gevierd en de weddenschappen met de spelers van Schiedam, die zwaar teleurgesteld afdro pen, konden worden geïncas seerd. „Sorry, hoor, maar ik ben er niet van onder de in druk. En daarbij, we hadden de scheidsrechter zwaar te gen", was de reactie van de geëmotioneerde Bram Schol- te. DHS had het ook moeilijk te gen Schiedam in de halve fi nale van de strijd om de Nieuwsblad Cup voor de Wa terweg, hoewel het daar in eerste instantie helemaal niet naar uitzag. De „knollen tuin" in sportpark Kethel, die hard aan renovatie toe is, leverde de bezoekende Schiedammers zoveel techni sche moeilijkheden op, dat DHS de beginfase geheel naar zijn hand kon zetten. Na goede mogelijkheden voor Marcel van de Ven, was het dan ook niet meer dan logisch dat DHS middels Fred Meerhof (na een verre ingooi van Sjaak Lemen) m twee etappes de openings treffer liet aantekenen: 1-0. Slerk terug Daarna was het wel gelijk gebeurd met de dadendrang, want tot aan de rust toonde Schiedam zich ineens een be ter combinerend elftal. Met de excellerende Rob Beukers (trainer Nico Huet: „Hij speelde met een kaakontste king en stierf van de pijn. Hob, die deze partij niet wil de missen, gmg zelfs in de rust over zijn nek") kwam Schiedam sterk terug. Een zeer knappe individuele actie van de Schiedamse uitblin ker betekende, nadat Eric Kolmeyer al een waarschu wing in de vorm van een vlammend schot net naast had afgegeven, een schitte rende gelijkmaker: 1-1. „Gewoon een verdiend re sultaat. Die jongens hadden een overwicht op het mid denveld. maar ja, dat wil nog met zeggen, dat je zo'n partij wint. Je moetje constant aan de omstandigheden aanpas sen". De profetische woorden van routinier Sjaak Lemen klonken de zeker vijfhon derd toeschouwers als voet bal muziek in de oren. Met lange ballen probeerde DHS de zaken naar zijn hand te zetten, terwijl Schiedam bleef volharden in het op het oog bijna onmogelijke combi natiespel. Eerlijk is eerlijk, DHS kreeg toch de betere kansen en Frans Schaap die j in de eerste minuut na de hervatting al alleen op Jaap i door Emiie Schelvis der, die Rob Beukers de tweede helft knap had lam gelegd, het de 3-1 van zijn voet vertrekken, waardoor alles in één keer was beslist: 3-1. Schiedam/Vlaardingen Met nog twee weekeinden van beperkte competitieom- vang, heeft VFC'er Rob Jan sen door zijn aandeel (vier treffers) in de monsterpro- duktie tegen ODS, de leiding genomen in de laatste maand competitie van het Waterweg-topscorersklasse- ment. Omdat Ronald Dijk stra (DHS) met drie doelpun ten reeds is uitgespeeld, kan alleen Lies Kardol van Ex celsior M, dat nog twee wed strijden voor de boeg heeft, de Vlaardingse spits (Rob Jansen) benaderen. Vlaardingen VFC heeft via een 0-2 zege op een niet compleet Zwaluwen de fina le bereikt van het Vlaardings kampioenschap. Zwaluwen, bang als trainer Theo de Waard is voor blessures, was met een mixture van eerste en tweede elftal spelers op komen draven. Veel maakte het met uit, want beide ploe gen wogen goed tegen elkaar op. VFC benutte de kansen echter wel, waardoor het via twee doelpunten van Peter Jeup de zege kon grijpen. Bij Zwaluwen vielen Dick Kei- zerwaard (kuit) en Kees Vo gels (knie) uit met blessures. Schiedam De voetbalver eniging FCN'66 houdt op eerste en tweede Pinkerster- weer zijn traditioneel se- niorentoernooi. In totaal ko tten er op de velden van. FCN'66, Schiedamse Boys en HBSS dertig teams in actie, waaronder ook GTB, Schie damse Boys, MSV'71 en Ur- sus. Op de beide toernooida- ;en, waarop de teams in pou- es moeten strijden voor een 'laats in de finale op zondag juni, zijn er allerlei attrac ties, zoals kraampjes en een tad van avontuur. De beslissing in de halve finale. Frans Schaap kopt DHS na een misser van Jaap van der Nol naar 2-1. van der Nol afstevende, maar over schoot, maakte in de 21-ste minuut zijn fout goed, toen hij een hoge stui terbal van Ronald Dijkstra, die de Schiedam-goalie ver raste, goed op zijn waarde schatte: 2-1. Met alle mankracht en twee wissels, probeerde trainer Nico van Huet zijn team richting Ton Kooiman te stu ren, maar de vingertoppen van de jonge DHS-goalie be hoedden de thuisploeg na een poging van Ton Verweij voor de tweede gelijkmaker. Op het moment dat Schie dam er niet meer in geloof de, stuurde DHS nog 3-1 aan. En fraai ook, want Sjaak Le men toverde een ouderwetse versnelling uit de kast, zette voor op Dijkstra, die op zijn beurt teruglegde op Marcel van de Ven. De middenvel- Vlaardingen - Schrille contrasten bij Vlaardingen-Satelliet, gistera vond. Doe-het-zelvers, die rustig de fundering legden voor het nieuwe Finse houten clubgebouw, en in de dug-out een woedende trainer Joop Molendijk. Vlaardin gen had er zelfs extra voor ge traind om de finale te halen, maar wat het voor de rust liet zien was bar en boos. Satelliet liet simpel genoeg alle groenwitten op zich af komen, om dan met Peter van der Hoek en Joop Mosmans, notabene het centrale verdedigingsduo, in de aanval te gaan. De Vlaardingse trainer mocht van geluk spreken dat slecht uitverde digen van Joop Mosmans in de 44 ste minuut de aanleiding werd tot een fraai doelpunt van Cees Bou man, een schuiver in de uiterste hoek. Toen pas was Vlaardingen, anders kon het niet worden uitge- gelegd, over zijn zenuwen heen. Daarom was de tweede helft veel aantrekkelijker, met Vlaardingen grotendeels in een aanvallende rol. Satelliet, dat node Sjaak Ver hoeven miste, die legen Hermes DVS vorige week nog driemaal scoorde, werd toen onder de voet gelopen. Voor de elf van Rob Schiedon, min of meer de verras sing van dit Waterwegtoernooi, was de klap te groot. „Voor rust hielden wij aardig stand", venti leerde scheidende voorzitter Ton van Dongen, „maar zo'n doelpunt komt op een psychologisch onge legen ogenblik. Kansen kregen door Bas van den Berg wij te over, maar met Sjaak Ver hoeven, die zijn jaarlijkse busreis met de biljartclub had, waren het zonder twijfel doelpunten gewor den". Uitgezonderd een kopbal van Pe ter van der Hoek, die rakelings over de lat scheerde, had een 2-0 voorsprong voor Satelliet niet misstaan. Maar in die tweede helft bleef er van de dappere vierde klasser geen spaan heel. Het werd uiteindelijk 5-1 in de Broekpolder, maar het had ook 10-1 kunnen zijn. In de tiende minuut na rust druk te Cees Bouman, die definitief naar Zwart Wit'28 gaat, de bal te gen de onderkant van de lat, waaruit Cees Westerhout tegen doelman Arie van der Windt op schoot. Maar de solo van Huib Goos, die de buitenspelval ont week, gaf Satelliet de genadeslag, 2-0. Vlaardingen kon toen de zaak gaan controleren. Karei van der Mark scoorde 3-0 en Gerrit Kar- naat was goed voor nummer vier. Doelman Arie van der Windt hield verder nog een handjevol doelpunten tegen. Karei Bodegom redde bij Satelliet zowaar nog de eer, waarna Hans van Eeden. die het voor rust aan de stok had met Koos Netten (speelde daarna rech terspits) de vijfde treffer voor zijn rekening nam. Vlaardingen daarom in de finale, al zal het moeite hebben om zater dag tegen DHS een compleet elf tal op de been te brengen, het tweede elftal gaat voor een Pink- stertoernooi naar Duitsland. Actie bij Vfaardingen-Satelliet Naaldwijk In de nacht van zaterdag 31 mei op 1 juni wordt voor de vijfde maal de bekende nachtstrandwande ling van de Nederlandse Cul turele Sportbond, van Hoek van Holland naar Schevenin- gen, ovor 25 km. gehouden. De start is van 12.00-2.00 uur van af het HSV-trainingscentrum aan de Kerkhof weg te Hoek van Holland. Deelname staat open voor ie dereen, maar personen bene den de 15 jaar kunnen alleen onder geleide van een oudere meedoen. Het inschrijfgeld be draagt ƒ.4.50. Vanaf 22.00 uur is er gelegenheid om zich aan de start te melden. Het is mo gelijk om vanuit Schevenin- gen per bus terug te keren naar Hoek van Holland. De prijs is dan ƒ.5.-- en die moet vooraf worden voldaan. Inlichtingen hij: Cor Lagen dijk, Curieplaats 135, Rotter dam (tel. 010-203285) en Riet Boon, Columbusstraat 26, Hoek van Holland (tel. 01747- 3932). Rotterdam De distrietsbe- kercompetitie is gevorderd tot de achtste finales, die donder dagavond (19.00 uur) worden afgewerkt. Het programma: DSODelfia (vanavond), CVVNieuwenhoom, Moer- kapelleXerxes, Verburch SJC, LugdunumHillegom, HeilevoetsluisPapendrecht en DCVUnitas. Steeds Vol harden heeft afgelopen zondag ten koste van Vredenburch al een plaats bij de laatste acht bereikt. Maandag, tweede pinksterdag, worden de kwart finales ge speeld en donderdag 29 mei de halve finales. De eindstrijd is voor zondag 1 juni vastgesteld. Vlaardingen/Schiedam-De finale om de Nieuwsblad Cup voor de Waterweg gaat, het kan niet mooier, tussen DHS en Vlaardingen. Met overtuigende cijfers werden gisteravond Schiedam (3-1) en Satelliet (5-1) teruggewezen. Op het ter rein van Hermes DVS begint deze finale zaterdagavond om 17.45 uur. Daarvoor, om 16.30 uur, is er een wedstrijd van pu pillen van de beide finalisten. Onzeker is nog wie de aftrap zal verrichten. Pim Doesburg, die daarvoor is uitgenodigd, traint onverwacht met Oranje en als al ternatief spelers van Feyenoord vertrek ken vrijdag al voor een toernee naar In donesië. Ongeveer drie kwartier na af loop volgt er in het clubhuis van Hermes DVS een prijsuitreiking. De toegang voor deze finale is geheel gratis. bcbiedam/viaaramgen In de voor het eerst georga niseerde honkbalserie om de Spaarbank Rotterdam-bo kaal, verraste Groenoord Volledig door eersteklasser pOS'32 met B-6 te verslaan, leverde de semi-derby ■tussen Schiedam en Vlaar- flingen-Holy geen winnaar op via een 8-8 gelijkspel. Na een slechte competities tart in de tweede klasse, vier nederlagen (red.), klopte een gemotiveerd Groenoord het 'eel sterker geachte DOS'32 verdiend met 8-6. Reeds in de tweede slagbeurt kwam Groenoord op 1-0 door Ruud Stentler na prima slagwerk, maar ook DOS'32 zat niet stil en boog de stand een slagbeurt later om naar 1-2. Groenoord antwoordde direkt en middels Hans Vroon, Ruud Stentler en Erik Zorgdrager liepen de Schiedammers uit naar 4-2. De vijfde slagbeurt leverde de bezoekers een punt op, 4- 3, maar weer werd er direkt teruggeslagen. Alweer Ruud Stentler en Chris Vermeulen konden de thuisplaat passe ren op een tweehonkslag van Gerrit Droog, 6-3. Met c-en excellerende Hans Vroon op de heuvel, moest Groenoord in de zevende beurt twee punten toestaan, 6-5. Ook nu weer had Groe noord een pasklaar ant woord. Honkslagen van Hans Staub. Erik Zorgdrager en Gerrit Droog waren goed voor twee punten en brach ten de stand op 8-5. In de ne gende en laatste slagbeurt konden de bezoekers nog eéhmaal over de thuisplaat komen, maar meer stond Hans Vroon in zijn eerste volledige wedstrijd als wer per niet toe, waardoor Groe noord tegen alle verwachting in de winst binnenhaalde met 8-6. Gelijk Schiedam en Vlaardingen- Holy troffen elkaar in sport park Harga, maar de wed strijd leverde geen winnaar op. Holy opende de score in de eerste slagbeurt, toen Piet van de Mark en Cedric Pier re binnengeslagen werden door Ronald Fehhng, 0-2 Ook Schiedam had geen moeite de knuppel goed te hanteren en bracht de stand op 2-2 via Cas Oosterveer en Jur Blomsteel op een honks- lag van Harry Reiingoud. Een slagbeurt later liep Schiedam naar een 6-2 voor sprong, toen achtereenvol gens Jan Stijl, Gerard de Graaf, Wilfried Salomons en Cas Oosterveer over», de thuisplaat kwamen. Bij Holy werd werper Cees Schriek afgelost door Jan Lugthart, die in de derde innings, sa men met Hans van Berkeï. profiteerde van een inzin king bij Schiedam-werper Fred Reijmer, en zo voor 6-4 kon zorgen op een honkslag van Piet van de Mark. Wederom Cas Oosterveer van Schiedam bracht de sco re op 7-4 in de vierde slag beurt, waarna Wilfried Salo mons een innings later 8-4 liet aantekenen. Holy krab belde wat terug, toen Cedric Pierre in de zesde slagbeurt voor 8-5 kon zorgen. De ze vende en laatste innings, vanwege de invallende duis ternis kon er niet negen in nings gespeeld worden, bracht de ontknoping. Goed slagwerk van Vlaardingse zijde was afdoende om de stand gelijk te trekken, toen achtereenvolgens Jan Lugt hart, Wim Pijpers en Piet van de Mark veilig de thuis plaat konden bereiken en zo de eindstand bepaalde op 8-8. Vlaardingen Zwaluwen zal zaterdag de thuiswed strijd tegen Bennekom niet om half drie (14 30 uur), maar al om twee uur (14.00 uur) spelen. Dit op verzoek van de gasten uit Bennekom, die na de wedstrijd een eten tje hebben en daarna door reizen naar Wageningen voor de wedstrijd in de na- competitie tussen Wagenin gen en De Graafschap. Sportkort De korfbalvereniging Harga heeft een trimafde ling in het leven geroepen, waarvoor iedereen zich kan opgeven. Het trim men, dat onder leiding staat van trainer Freek Veer en iedere dinsdaga vond plaats heeft, is niet speciaal op korfbal ge richt. Opgeven bij Freek Veer. 706189. Rob Hoefsloot, de kers verse Vlaardingse wieler kampioen, kwam tijdens een trainingsrit zo onge lukkig ten val, dat hij met een gebroken sleutelbeen in het ziekenhuis moest warden opgenomen. Voorzitter Bob van Slooten van FC Vlaardin gen, net terug van vakan tie, moet vrijdag in het ziekenhuis een maagope ratie ondergaan. Hoewel Hans Dorjee sa men met een aantal spe lers, via een etentje, offi cieel afscheid van de Vlaardingen-seleetie nam, kreeg de naar Excelsior vertrekkende Delftenaar na het duel tegen DS'79 ai een kleine gift van de sup portersvereniging, Het Maaslandse ODO heeft nog steeds geen op volger voor de naar IJssel- vogels vertrokken Piet Kersbergen. Op de algemene leden vergadering van de korf balvereniging Vlaardin gen van vrijdag 3D mei, neemt Ronald de Jong af scheid als voorzitter van de technische commissie. Hij wordt opgevolgd door Cees van Rhee. Zowel Oranje Nassau a!s Spirit hebben op het tradi tionele HSV-toernooi een eerste prijs gehaald. Het tweede elftal van Schiedam is gepromo veerd naar de reserve vierde klasse KNVB door de beslissingswedstrijd te gen Animo met 5-3 te De zwemsters en zwem mers van de Vlaardingse vereniging Viking *60 heb ben tijdens een vierkamp met Poseidon, Katwijk en Hippocampus, maar liefst dertien maal een persoon lijk record verbeterd. De Vlaardingse medaille-win naars waren: Martin Hoek, Astnd van Irsen, Rem on van Dorp, Moni que Suiker en Rob Hoek water. Het eerste team van de tennisvereniging Sunlight, dat uitkomt in de vierde klasse van de mixed-com- petitie van het district Rotterdam, is kampioen geworden door een 5-0 overwinning op Schie- broek. Het team, bestaan de uit: Johanna van de Heuvel, Trudy Maarle- veld. Theo van Gelderen en Dick den Boer. moet zaterdag 31 mei een pro motiewedstrijd spelen om een plaats in de derde klasse. Het rolstoelbasketbal team van de Ooievaars gaat voor een jaarlijks be drag van ongeveer vier duizend gulden gespon sord worden door Leo van Hal (speelautomaten). De sponsoring houdt onder meer shirtjes en een ver goeding voor benzine in.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 5