SCHIEDAMSCHE COURANT deze Posthoorn gaat naar minister Bk „steent- dêpfoei krant Milieuzaken zit circus dwars 'Verhoging van 0GB is onaan vaardbaar' VVV en SG staan achter Posthoorn Files op rijksweg mm Lohmanschool viert feest mz VVV klaagt over taxi's Verbouwing Theo Thijssenschool - ONAFHANKELIJK DAGBLAD- .I04de jaargang no. 26619 pagina's i Vrijdag 23 mei 1980 - Broersvest - telefoon administratie 268091 - redactie 262S6S - klachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Us in vele soorten: nu de 2011 ÉJiregetaasig tot zien vliegt het weer over de toonbank. Pagina vijl. De sociale dienst in Schiedam heef! nieuwe bijstandstormuüeren. „Straks moet je ook nog opgeven hoeveel potjes en pannetjes je hebt," zegt PvdA-raadslid Hans Konings. Pagina drie. Wel of geen consulent godsdienstige vonming? Een principiële strijd. Pagina drie. Jan wn der Mark stapt a mee. mmlli Op rijksweg 20, ter hoogte van het Prinses Beatrfxpark In Schiedam, heeft rijkswaterstaat gisteren enkele portalen laten plaatsen In verband met de moeilijke verkeerssituatie voor de afslag-Kethel en de bocht naar de BeneluxtunneL De portalen dienen voor baan beveiliging. Licht boxen geven er adviessnel heden op aan, alsmede welke banen vrij zijn. Hoewel deze methoden een beiere doorstroming van het ver keer moet kunnen bewerkstelligen had de plaatsing van de portalen nogal wat voeten in de aarde. De rijksweg moest zo wel 's ochtends gedurende een half uur als later tussen de middag voor het verkeer worden afgesloten, wat aan beide zijden files van vijf tot zeven kilometer met zich meebracht. Schiedam De VW In Schiedam is klachten aan het bundelen over service en ta rieven van taxibedrijven. De vereniging voor vreemdelin genverkeer heeft zelf al nare ervaringen gehad met de ser vice en vooral om de arrogan tie van sommige chauffeurs is men verbijsterd. Ook aan de tarieven wil men iets doen via de gemeentelijke commissie, die zich belast met het toezicht op deze vorm van openbaar vervoer. De WV vreest dat bezoekers van buiten Schiedam hier een ongunstige indruk opdoen, als taxichauffeurs zich niet dienstbaarder gaan opstellen. Wethouders in conflict over camping Schiedam—Tussen wethouders Chris Zijdeveld en Herman Posthoorn bestaat een groot meningsverschil over de realisatie van een camping in Schiedam. Zijde veld is vierkant tegen. Posthoorn vindt een camping zonder meer noodzakelijk en de VW steunt hem daar in. De Schiedamse Gemeenschap, waarbij de WV is aangesloten, heeft zelfs ai een locatie op het oog; de landijsbaan aan de Schiedamseweg, schuin tegenover de woning van Zijdeveld. De WV gaat op initiatief Vandersmissen een brief schrijven aan de ge meente met het verzoek de mogelijkheden van een cam ping nogmaals te onderzoe ken. Posthoorn heeft al laten weten die brief toe te jui chen. De landijsbaan is ove rigens niet zijn suggestie. Hij wil ernaar streven aan de noordelijke rand van de stad een camping te vestigen. Daarom wil hij dit plan eventueel via zijn Vlaar- dingse collega Cees Bot aanzwengelen in de recon structiecommissie Midden- Delfland. Bot heeft in dit orgaan zitting namens de gemeenten Schie dam, Vlaardingen en Maas sluis. Schiedam-Noord en Mid den-Delfland overlappen el kaar voor een klein deel en daarom zou Posthoorn graag zien. dat ook de reconstructie commissie 2ich erover buigt. PosChoorn ziet goede mogelijk heden voor een camping in Schiedam. De behoefte is vol gens hem zo groot, dat de be staande campings in Rotter dam en Vlaardingen daar niet aan kunnen voldoen. Ruud Pillard, directeur van de Schiedamse Gemeenschap, zou naast de komst van een cam ping ook de aanleg van een wedstrijd-mini-golfbaan willen bepleiten. De camping voor al bedoeld voor mensen op doorreis zou volgens Pillard dichter bij rijksweg 20 aange legd moeten worden; vandaar zijn advies de landijsbaan te gebruiken. Dit terrein aan de Schiedamseweg heeft de be stemming deel uk te maken van een recreatiegebied, waar de gemeente onder meer een overdekt zwembad voor Schiedam-Noord wil bouwen. Dat bleek althans, toen de Schiedamse ondernemers Cees Looman.eh Wim van Kranen burg een eigen plan voor de landijsbaan indienden. Hun plan voor een recreatief ten- nis- en squashpark werd afge wezen. omdat de gemeente Schiedam zelf bedoelingen met de locatie had. Looman en Van Kranenburg zijn inmid dels met burgemeester en wet houders in onderhandeling ge gaan over een andere locatie in de stad. Sociale misère Zeven jaar geleden heeft de SG bij de gemeente ook al eens aangedrongen op de rea lisatie van een camping. Een afgerond plan werd destijds afgewezen, aldus directeur Pil lard, die verheugd is met de steun van Posthoorn. De wethouder voor vorming en recreatie heeft echter in zijn collega voor ruimtelijke ordening en milieu een- grote tegenstander. Zijdeveld heeft juist twee maanden geleden in, zijn raadscommissie een bijlage van Vrij Nederland laten cir culeren, waarin gewag werd gemaakt van sociale misère op campings. Zijdeveld vindt campings geen verbetering van het maatschappelijk ver keer. Volgens hem nemen de mensen hun schrijnende leed van .thuis alleen maar mee naar de caravan, waardoor eerder sprake is van pro bleemverplaatsing dan van verbetering van hun situatie. Zijdeveld heeft zijn commissie voor ruimtelijke ordening la ten voelen de realisatie van een camping in Schiedam ver re van socialistisch te vinden, „omdat de mensen er niet werkelijk mee geholpen zijn". Aggregaat maakt teveel herrie Vlaardingen Het had maar weinig gescheeld of bet circus Bassie en Adriaan was vertrokken uit Vlaar dingen zonder ook maar één voorstelling te hebben gege ven. De aggregaat waarvan het circus gebruikt maakt bij de opbouw van de tent, maakt volgens de afdeling milieuzaken te veel herrie. De aggregaat mag slechts 60 decibel geluid produceren en volgens de heer Molenaar, hoofd van de afdeling, zit het ding daar ver boven. Toen het circus gisterochtend in Vlaar dingen arriveerde was er geen electriciteit. Noodgedwongen moet de aggregaat dus aange sloten worden om de tent te kunnen bouwen. Ook het wa ter van de zeehonden, die tij dens de circusvoorstelling op treden, moest op temperatuur gehouden worden. Bas van Toor was uitermate verbolgen over de handelswij ze van de gemeente. „Overal in Nederland worden we met open armen ontvangen. Nog nergens hebben mensen ge klaagd over overlast. En hier in Vlaardingen, onze geboor testad notabene, doet Molenaar er moeilijk over. Die aggregaat is de modernste die er op de markt is. Het ding heeft 450.000 gulden gekost." Sprake van overlast was er allerminst. De noodaggregaat van het circus Bassie en Adriaan. Teveel lawaai, zo meende de afdeling milieuzaken. Do dichtstbijzijnde woningen staan op grote afstand van het circusterrein aan de Galgkade en zelfs de naastgelegen tech nische school, op nog geen veertig meter afstand, heeft er geen hinder van. Directeur Jongejan; „Wij horen binnen niets en als dat wel het geval zou zijn dan had ik dat onge twijfeld gemerkt." De aggre gaat maakt dan ook nauwt- lijks lawaai. Bas van Toor: „Ie dere willekeurige brommer, zelfs de rinkelende bel van de spoorwegovergang maakt meer lawaai. Die opwinding lijkt eerder op plagen dan rea liteit." Volgens Bas van Toor zit de aggregaat van het circus twee decibel boven het toege stane maximum, ma2r Mole naar van milieuzaken beweert aan de hand van een TNO- rapport dat dat er ruim 15 zijn. Het circus geeft uiteindelijk toch vanavond de eerste voor stelling. Het gemeentelijk energiebedrijf heeft het circus tenslotte gistermiddag aange sloten, zodat men gewoon kan draaien- 'v4ss}Sig<i De leerlingen van de Jhr- Mr. A. F. de Savornin Lohmanschool vieren feest. De christelijke basis school bestaat net als en kele andere onderwijsin stellingen in de stad vijf tien jaar en daar mag je best wat aandacht aan be steden. Gistermorgen was er een „ouderwetse" spelletjes- dag, die werd gehouden op het terrein van hand balvereniging WIK. Men amuseerde zich met alle mogelijke activiteiten, die bijna allemaal in het teken stonden van vijftlen-jaar- terug. In de kleding van de scholieren was trouwens ook een stukje geschiede nis terug te vinden. De jubileumactiviteiton van de Savornin Lohman school duren overigens nog tot eind deze week. Een belangrijk evenement Is de bazar, die woensdag 28 mei gehouden van 15 tot 17 en van 18.30 tot 21.00 uur op de schoot wordt gehouden. Van de opbrengst wil men een stencil-inbrandapparaat kopen. Schiedam Wethouder Herman Post hoorn gaat er zeer binnenkort bij mi nister Arie Pais van onderwijs en we tenschappen op aandringen om de Theo Thijssenschool aan het Edison- plein te mogen verbouwen. De wethou der gaat naar alle waarschijnlijkheid samen met burgemeester John te Loo naar de bewindsman om de noodzaak van de verbouwing extra te benadruk ken. B en W denken dat door een grootscheep se opknapbeurt van het schoolgebouw e-en aantal Nederlandse ouders eerder ge neigd zal zijn hun kinderen naar de Theo Thijssenschool te sturen, die steeds meer in de problemen raakt door het almaar toenemende aantal buitenlandse leerlin gen. Door de minister persoonlijk van de problemen op de hoogte te brengen, denkt het college sneller de bijna vier ton van het rijk los te krijgen, die nodig zijn voor de renovatiebeurt. 5 De laatste maanden schijnen steeds meer' Nederlandse ouders die bereid zijn hun kinderen naar de Theo Thijssenschool te sturen, alsnog vcor een andere school te kiezen nadat zij de slechte toestand zien, waarin de school aan het Edisonplein verkeert. En het gemeentelijk beleid is er juist op gericht om volgend schooljaar op de Theo Thijssenschool naast vijftien bui tenlandse kinderen, 2eker tien Neder landse leerlingen aan te nemen voor de eerste klas. Tol op heden hebben zich pas twee Nederlandse kinderen aangemeld. Op de Theo Thijssenschool, en de eraan verbonden kleuterschool Joepie-Joepie, waar het percentage buitenlandse leerlin gen ruim 75 bedraagt, beginnen steeds meer buitenlandse ouders te klagen, dat er niet genoeg Nederlandse leerlingen zijn. De buitenlanders, vooral Turken menen dat hun kinderen daardoor geïso leerd raken van de Nederlandse samenle ving. Behalve de kritiek die Nederlandse ouders op de slechte toestand van het schoolgebouw hebben, denken zij ook dat door het grote aantal buitenlanders het onderwijs ten opzichte van andere scho len slechter is. Onderwijsconsulent Tigges van de gmeente Schiedam noemt dat een misverstand. „Juist vanwege die buiten landers zijn extra leerkrachten aan de school verbonden, waardoor alle leerlin gen de aandacht krijgen die zij nodig hebben. Dat de kwaliteit van het ender wijs slechter zou zijn is beslist niet waar. De cijfers spreken dat tegen." ieter de Geus (CDA); Maassluis Opmerkelijk eensgezind waren de Maas- sluise raadsfracties in de commissie van financiën en economische aangele genheden van Maassluis' over de meerjarenbegro ting en het investerings programma voor de jaren 1 1980-1983. Iedereen was het er mee eens dat het pré-ad- vies dat voorgelegd gaat worden aan de raad, een gedegen stuk werk was, waar Iedereen zich in de hoofdlijnen mee kon vere- j: nigen. PvcJA-zegsman Pieter Hoog-,. 1; enraad vond dat de raad ei- genlijk té laat bij de meexja- renbegroting was betrokken, i j waardoor dc mogelijkheid om te kunnen bijsturen aan zienlijk verminderd was. Hij vroeg zich dan ook af of de meerjarenbegroting wel in de komende raadsvergade ring behandeld moest wor den. Zijn fractie had er nog geen waardeoordeel over uit gesproken en hij achtte het zelfs niet uitgesloten dat de PvdA eerst nog moest over leggen met de achterban. Pieter de Geus, fractievoor zitter van het CDA, peinsde er niet over om tot uitstel over te gaan. Hij was het met de meerjarenbegroting eens: „We zullen de tering naar de nering moeten zetten. De groei is uit de economie en daar moeten we ons naar in stellen." Onaanvaardbaar vond de Geus het voorstel over de verhoging van de onroerend goed belasting. „Dat is in strijd met ons ver kiezingsprogram en het is te gen alle logica in. Krijgen we niet bij het rijk, dan halen we het maar bij de inwoners vandaan". Ook de andere fracties in de commissie zet ten grote vraagtekens bij de onroerend goedbelasting. Over de huidige economische neergang, iets waar ook Maas luis direct mee te maken krijgt de komende jaren, was men !i?< het wel eens. „Maar de situatie ijjj voor Maassluis is niet hope loos. Als we ervan uitgaan dat Nederland het rijkste land in de wereld is, dan is Maassluis de rijkste stad in de wereld", vertaalde Pieter de Geus do gevoelens. De VVD, bij monde van Evers, vond de beleidsvi sie van de gemeente te vaag en over het in de begroting ge noemde onveranderde beleid steldé hij dat dat, gezien de huidige situatie, wel degelijk eens zou moeten veranderen". ffij Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder exira tosten bezorgd in combinatie met hel Holte rdams Nieuwsblad. Jomk»0"11 oe1 y* ictf' \0ao««"i,"ns e ft»»03® -icwtoo»-- I sWl®" po tv ope' ietW' .del?0'

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1