a The Eagles-jeugd Z-H kampioen HDVS gebrand op revanche Groenoord en Holy moeten winnen Extra honkbalcompetitie SPQRTMOBI Honkballer Ab Eruinekool 8! Harga houdt niet vol Sport agenda Excelsior'20 cricket hij alt: „Luilakken- wedstrijd" vrfjcfag 23 mei 1980 VD/SC/WW De eerste wedstrijd om de ZRO*beker waterpolo is in het voordeel geëindigd van Vi- king'60. De Vlaardingers won nen met 125 van SVO. De pe riodestanden waren: 21. 0 7, 1—0 en 24, m Hoek van Holland heeft voor de vijfde maal de competitie om de Superstars gewonnen. De Hoekse leraren finisten als tweede, de Hoekse Watersport Vereniging als derde en het tennispark De Hoek als vier de. Karei van der Linden blijft ook het volgend seizoen bij CKC Maassluis. De leden kre gen dat op de algemene leden vergadering te horen. Wel gaat men op zoek naar een jeugdtrainer. Nieuwe be stuursleden waren: Riet Le- kluse, Jaap van Waardenburg en Ilcrma Westein. De jubileumdag van Zwalu wen is verschoven naar zater dag 23 augustus. In het kader van het 45-jarig beslaan zullen er op het complex vele activi teiten zijn. Een grote feest avond in de Lijnbaanhal be sluit het jubileum. ïn verband met het 45-jarlg bestaan houdt Oranje Nassau zaterdag 7 juni een sport- en spcldag. Aanvang 10 uur. Om 15.15 uur is er een wedstrijd tussen leiders en ouderen om 17 uur worden leden gehul digd die 45 jaar lid zijn. De dames waterpoloteams van SZC en Shell zijn uit de beker van de ZRO. De Schie dammers kwamen tegen HET niet verder dan een 22 ge lijkspel. De reglementen zeg gen dat in dat geval de uitspe lende club over gaat. Shell verloor kansloos met 40 van RV/V. Wik heeft op de jaarvergade ring van 30 mei (aanvang 20.00 uur) in II. Roycrs een kandidaat-voorzitter. Als hij wordt gekozen zal WIK na 1 jaar zonder voorzitter gezeten te hebben weer een leidsman bezitten. De heren van De Hollan- diaan hebben de halve finales bereikt om de NHV-beker. Te gen Meeuwen in Rotterdam coachte Wim Schaap zijn nieu we ploeg na een 8—6 achter stand bij rust naar een 1415 zege. Een kwartier voor tijd keken de Vlaardingers nog te gen een 1310 achterstand aan. Dc dames van IIVG spelen de achtste finale op dinsdag 27 mei op het Hollandiaan- complex tegen Ancora. Aan vang 19.30 uur. De dames van HVK worden het nieuwe seizoen getraind en gecoacht door Locs Schaap, wiens contract bij DWS niet werd verlengd. ODO speelt morgenmiddag ccn beslissingswedstrijd tegen Vitesse. Plaats van handeling is het veld van Harga in Schiedam. De verliezer degra deert uit de derde klasse. 'Na Holy in een stroomversnelling geraakt' darnse hoofdklasser vor mend, heeft sowieso al een stormachtige ontwikkeling doorgemaakt. Hoewel hij op 8-jarige leeftijd als voetballer bij VFC begon, was het zo klaar als een klontje, toen er ook een jeugd-honkbalafde- ling bij VFC verrees, waar de jonge Bruinekool zo gaan spelen. Verhuizing ,,Ik heb daarna de verhui zing naar Holy meegemaakt en op mijn vijftiende stond ik al in oefenwedstrijden van het eerste op de heuvel. Mijn Vlaardingen „M'n ontwikkeling is inderdaad in een stroomversnelling geraakt na het vertrek bij Holy. Ik hoop dat aan het einde van de tocht op een vaste plaats in het Nederlands team. Dat is althans het ideaal". Aan het woord is Ab Bruinekool, de 24- jarige werper van Neptunus, die na zijn eerste sei zoen bij de Rotterdamse hoofdklasser het zover heeft 'geworpen', dat hij bij de voorlopige selectie van het Nederlands team voor de Haarlemse honk bal week (11 augustus) en de WK in Japan zit „Ik ben er natuurlijk bij lan ge na nog niet", zegt de be scheiden Vlaardinger. „Ik heb mijn voorlopige selectie, samen met nog elf werpers, ook te danken aan het feit, dat ik tegen het eind van vo rig seizoen vooral in de be langrijke wedstrijden, onder andere tegen Unique Giants, erg goed heb staan gooien. En ook dit seizoen -we heb ben van de eerste negen wedstrijden er zeven gewon nen- mocht ik op de heuvel beginnen". „Dat zegt wel iets van het vertrouwen, dat ze bij Neptu nus in me stellen", gaat Ab onverdroten verder. „Het is voor hun ook een investe ring. Kijk, ik kwam daar vo rig seizoen op aanraden van Piet Bouts, die me voorstelde om het gewoon eens hogerop te gaan proberen. Omdat de vereniging qua organisatie, coaching en begeleiding (De klasse van de Amerikanen "Nelson en Schulz wordt opti maal benut door ze ook trai ningen voor de jeugd te laten geven) waarschijnlijk één van de beste van de hoofd klasse is, heb ik daar enorm aan mijn niveau-verhoging kunnen werken". „Want dat moetje hoor, aan passen. Ik ben verschrikke lijk hard bezig geweest om anders te gaan werpen. Vooral op curve-ballen en ook veel harder. Kijk, in de hoofdklasse moet je op de slagzones mikken, anders sUan ze alles achter je oren. Ik moet eerlijk zeggen, het gaat ook nog vaaK genoeg mis. Ik ben nog steeds aan het leren. Mijn controle moet ook zeker nog beter wor den". Ab Bruinekool samen Eddy Tromp cn Jan Vcnema het •werperstrio van de Rotter- Ab Bruinekool: „Hel Is alle maal erg snel gegaan" voorliefde is eigenlijk altijd naar het werpen uitgegaan, alhoewel ik nu bij Neptunus, waar ik nu alleen maar gooi vanwege de vervangende slagmensen ïn de hoofdklas se, ook wel een flinke klap met een slaghout zou willen geven. Maar ja, het werpen is me blijkbaar aangeboren. Met andere sporten zoals bij voorbeeld basketbal, waarbij je ook zuiver moet gooien, ging het me ook aardig af. Ze hebben me trouwens bij Neotunus ook nog even als door Emile Schelvis korte stop geprobeerd, maar de heuvel is het voor mij toch wel". „Kijk, ïk hoef niet zoals Mar tin Rennenberg en Wimke Remmerswaal, die hun toe komst als werper in Amerika hebben gezocht. Ik doe het. voor de lol, ondanks dat er ik zeer serieus voor leef. Het kost me ontzettend veel tijd, maar de omstandigheden zijn aanwezig. Ik kan me er se rieus voor inzetten. Ik heb een baan bij het Gemeente lijk Woningbureau, dat me in de gelegenheid stelt dinsdag, woensdag (centrale kern ploegtraining in Haarlem) en donderdags te trainen. Daar bij mag ik me gelukkig prij zen met een vriendin, die zelf softbalt bij Holy en in de weekeinden meegaat". „Je zou het voor de lol eens moeten zien, hoeveel gezin sproblemen honkballers vaak hebben. De zomertijd is. nu eenmaal vooral voor Ne derlanders niet de gelukkig ste, Behalve het feit, dat er' maar weinig echt de finesses van het honkbal begrijpen, is, dat volgens mij ook de voor naamste reden, dat de pu blieke belangstelling nauwe lijks toeneemt. Ondanks het feit toch dat met de komst van de Amerikanen het Ne-, derlands honkbal met spron gen vooruit is gegaan en ook momenteel de absolute Euro- pese top is". Schicdam/Vlaardingen De honkballers in de tweede klas se staan wederom een dubbelprogramma te wachten. Na vijf wedstrijden zijn zowel Groenoord als Vlaardingen- lïoly in 2 A nog niet verder gekomen dan de schamele oogst van twee punten, cn nemen daardoor de onderste posities in. Schiedam in 2 C haalde een score van zes punten, en be kleed een plaats in dc middenmoot. Morgen de eerste wed strijden van de dubbels en dit betekent thuiswedstrijden voor Groenoord en Schiedam. Aan de Zwaluwenlaan ont vangt Groenoord het laag ge klasseerde CvL/HBS uit Den Bosch, aanvang 17.00 uur, Wil lem de Groenoorders niet te ver achterop gaan raken, dan zal de thuiswedstrijd zeker ge wonnen dienen te worden. Schiedam treedt in sportpark Harga als gastheer op voor Wassenaar, aanvang 18.00 uur. Bij winst kan Schiedam enkele plaatsen op de ranglijst om hoog klimmen. Vlaardïngen-IIoly staat voor dc verre reis naar Eindhoven om de bezoek te gaan bij het eveneens pas twee punten ver gaarde team van Black Lions, aanvang 14.20 uur. Gesterkt door dc eerste winst van vori ge week moeten de Vlaardin gers hier de voile winst gaan pakken om uit de bedreigde zone te raken. Tweede Pinksterdag volgen dan de returns, waarbij Vlaar- dingen-Holy dan als enige tweedeklasser een thuiswed strijd speelt. Aan de Zwalu wenlaan om 14.30 uur wordt dan aangetreden tegen het Eindhovense Black Lions, en ook dan is winst bittere nood zaak voor de Vlaardingers. Groenoord trekt richting Den Bosch om het op te nemen te gen CvL/HBS. aanvang 15-00 uur en ook hier geldt maar één devies en dat is winnen. Schiedam gaat op bezoek bii Wassenaar om 14 00 uur en kan bij dubbele winst aanslui ting met de top krijgen. Voor MSV'71 alleen een wed-, strijd op Tweede Pinksterdag. Dan komt Nado-V naar de. Steendijkpolder, aanvang 14.30* uur. De ploeg van speler-* /coach Piet Bouts doet het uit-, stekend als debutant in de di strictsklasse, maar krijgt in Nado-V een harde noot te kra-' ken. Schiedam De korfballers' van Harga zijn niet gepromo veerd naar de tweede klasse van het district. Zij verloren na een riante voorsprong de beslissingswedstrijd legen IJsscIvogels met strafworpen. Halverwege hadden de Schie dammers nog een voorsprong van 8-3. maar dachten toen al winnaar ie zijn. Het missen van een beslissende strafworp. kwam Harga duur te staan. MAASSLUIS De jeugd van de Maassluise basketbalclub Green Eagles is erin geslaagd om tijdens het toernooi van het rayonwest kampioen te worden. teerde in een snelle voor sprong. Toen hi In Baarn werden achtereen volgens Leerdam, Hilversum en Noordv/ijk uitgeschakeld, waarbij aangetekend dient te worden, dat het team alvorens naar Baarn te gaan overtui gend kampioen geworden was van het district Rotterdam. Afgelopen zaterdag moesten er maar liefst drie volledige wed strijden gespeeld worden op dezelfde dag, hetgeen een be hoorlijk grote belasting is. De eerste twee wedstrijden le verden geen problemen op voor de jongens van trainer- /coaeh Robert Wever. Tegen Leerdam werd al een ruime 96—66 overwinning behaald en tegen Dunckers uit Hilver sum werd het helemaal een doelpuntenfestijn. De 34054 overwinning spreekt boekde len. Aangezien MSV echter met soortgelijke cijfers had ge wonnen moest het allemaal in' de laatste wedstrijd gebeuren. Ondanks de zeer'strakke lei ding durfde Robert Wever het toch aan om met een full-court press te beginnen wat resul- foen het aantal persoonlijke fouten te hard opliep, waren The Eagles genoodzaakt om eveneens in een zone te gaan spelen, maar de verkregen voorsprong werd niet meer uit handen gegeven, 40—-26 was de ruststand. In de tweede helft ging uiteraard de condi tie van de jongens ook een aardig woordje meespreken en oak daarin waren de Maasslui- zers het sterkst. De 8975 eindstand betekende dat er voor het eerst in het bestaan van The Green Eagles een kampioenschap van Zuid-Hol land binnen was gehaald. Vrijdag: Receptie WK, sportpark Bijdorp, 20 uur SVDPW-HBSS (n'serie), Harga, 19 uur Sportvijf- daagse kanovaren, Oranje park, 38,30 uur. Vergade ring biljartdistrict, café d' Oude Markt, 20.30 uur. SVV Al-Hardinxveld Al, Harga, 19,15 uur. Zaterdag: Finale DHS- Vlaardingen (Waterweg Cup), Harga bij Hermes DVS, 17.45 uur. Excelsior M-PPSC, Rozenlaan, 14-30 uur Zwaluwen-Ben nekom, Zwal. laan, 14 uur. Sport- vijfdaagse zwemmen. Kol- pabad, 12 uur. Black Lions-Holy. Scbiedam- Wassenaar, Harga, 18 uur. Groen oord-H BS, 2 wal- .laan, 17 uur. Zondag: Horeca-toerbj op SVV-complex, Harga, 10 uur. Hermes DVS-HCC 2 (cr), Harga, 11v uur, ACC- Excelsior '20 (cr). Maandag: Wassenaar- Schiedam. Holy-Biack Lions, Zwaluwlaan, 14.30 uur, HBS-G roenoord. MSV '71-Nado V, Steen dijkpolder, 14.30 uur. Korfbaltoernooi CKC Maassluis, Büderijklaan 9 uur. Vlaardlngen/Schiedam Aan het toernooi om de Spaarbank-bokaal, dat elke dinsdagavond wordt gespeeld, doen acht honk balclubs uit de regio mee. Waaronder Holy, Schie dam en Gfes^enodrd, Het programma, ziet er als volgt uit: 3 juni: Jeka- Sparta, Holy-Feyenoord, DOS '32-Schicdam. Dins dag 10 juni: Feyenoord- Schiedam, Sparta-Groe* noord, Neptunus-Jeka, Holy-DOS '32. Dinsdag 17 juni: Neptunus-Schiedam, Jeka-Groenoord, Holy- Sparta, DOS '32-Feye- noord. Dinsdag 24 juni; Feyenoord-Neptunus, Sparta-DOS^. Dinsdag 1 juli: Groenoord-Feye- noord» Schiedam-Sparta, Jeka-Ifoly, DOS '32-Nep- tunus. Dinsdag: 8 juli: Feyenoord-Sparta, Schie- dam-Groenoord. Neptu- nus-IIoly, DOS *32-Jeka* Dinsdag 15 juli: Schie- dam-Jeka, Groenoord- Iloly. VI Schiedam Eerste Pinksterdag worden er door de cricket-eerste klassers Hermes DVS en Excelsior'20 interessante competitiewedstrijden afgewerkt Op „Harga" ontvangt Hermes DVS rivaal HCC II, terwijl stadgenoot Excelsior'20 in Amsterdam de strijd gaat aanbinden met ACC. „We spelen zondag met het zelfde elftal als vorige week", aldus Hermes' captain John Beyer, die vol zelfvertrouwen naar de cricket-ontmoeting te gen het Haagse HCC II uitziet „Natuurlijk zal het geen mak kelijk te bedwingen tegenstan der zijn. die in „Beer" Immink zijn sterkste batsman heeft maar het slaggeweld gaat meestal ten koste van de aan val (bowlers)". „Daarom wordt het zondag erg belangrijk wie de toss wint en daarmee de keus: eerst batten of fielden, naar gelang het weer" vult deze captain aan. Hermes DVS is na riet onver wachte verlies vorige week te gen Hercules er op gebrand om voor eigen puhliek te laten zien dat het een duidelijk mis verstand was. Op Harga wordt om 11.00 uur begonnen. Excelsior'20, dat een betere competitiestart had, weet dat het zondag in Amsterdam een stuk moeilijker zal gaan. ACC. met in de gelederen een mak kelijk scorende Stan Fletcher en Dolf Oostra, terwijl de aan val gesteund wordt door fast- bowfer Ton Disselkoen, is een geduchte tegenstander. De Schiedammers kennen één wijziging. Frank Geitenbeek, die in de wedstrijd tegen VUC «sv Excelsior'20 vol optimisme. wat tegenviel, heeft plaats moeten maken voor de 16-jari- ge Edwin van der Hoeven. Captain Koos Gouka heeft goede hoop op een voortreffe lijk resultaat: „De tegenstan der is mentaal niet zo sterk, en met onze makkelijk scorende batsmen, zie ik wel winstkan sen". In Amsterdam begint zondag de wedstrijd om 11.00 Schiedam Tweede luilakken- Pinksterdag is cr op dc wedstrijd. Deze reeks velden van Ilenncs DVS van wedstrijden in on een crickcttoernooi on- derling verband begint der de naam: 's morgens al om 5 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 7