SPORT s WK massaal gehuldigd SVV A1: nog één punt Zwaluwen blundert in slotfase I Hans Lingen maakt favorietenrol waar Gelijkspel tegen PPSC Fortuna in de finale t Fusie met WF op de lange baan... Periodetitel voor Bennekom Drie spelers weg bij Zwaluwen agenda Zaalvoetbal- SVVtest spelers - ''I toernooi SPSV dinsdag 27 mei 1980 VD/SC/WW Roemloos einde voor Excelsior M Maassluis De laatste strohalm is Excelsior M, na een doelpuntloos gelijkspel, door de vingers geglipt en staat nu nog symbolisch overeind. Het strohalmpje leek bij na nog een pol gras te gaan worden, waar een been van het tweedeklasserschap op kon staan. Maar het tweede been kon echter geen houvast vinden en zo de gradeerde Excelsior, evenals eerder al tegenstander PPSC, naar de derde klasse De wedstrijd tussen Excelsior en PPSC was er één die snel uit het geheugen zal zijn ge wist, want het voetbal was van een slaapverwekkende kwali teit en mocht het predikaat 'voetbal' nauwelijks dragen. Zowel de Maassluizers als de Schiedammers konden of wil den de wedstrijd geen beter karakter geven. Het was in de eerste helft hoofdzakelijk PPSC dat ge vaar stichtte, maar de aanval liet overduidelijk blijken waarom de Schiedammers ook al waren gedegradeerd. Alleen Ron Carli wist bij vlagen blijk te geven waar het doel zich ongeveer bevond, maar hij stónd alleen in zijri bedoelin gen. De eerste helft bracht PPSC welgeteld drie kansen, waarvan er twee ontstonden uit slecht en ongeconcentreerd uitgooien van Excelsior-kee- per Roel Jan Abbas. Wissel Excelsior creëerde twee doel- rijpe kansen, beide kwamen voort uit het voetballen met inzicht en inzet, dat de afwer king faalde was louter pech. Een voorzet op links van Frank Vork bereikte het hoofd van goaltjesdief Kon Broekhart en ging vervolgens net naast, de tweede kans was een gave eentwee combina tie tussen Aart Trees en Fer Groeneweg, die in het straf schopgebied verzandde. De tweede helft was van het zelfde niveau, hetgeen toch verbazing wekte, daar de eni ge nog overgebleven mede-de- gradatiekandidaat Be Fair met 20 voorstond. Dit betekende dat Excelsior, om degradatie te ontlopen, moest winnen. Het inbrengen van een extra aan valler was de enige mogelijk heid, maar Excelsior-trainer Arie de Wit wachtte hiermee tot ver in de tweede helft Het was Peter van der Burg, die spits Aart Trees verving om zo de beslissende treffer te force ren. Excelsior drong wel aan, maar erg overtuigend ging het alle maal niet, de Maassluise voor- waartsen lieten zich fysiek te veel overtroeven door met name Alex Franken en Ron van de Eijkel, waarvan laatst genoemde een officiële waar schuwing kreeg wegens het herhaaldelijk neerhalen van Lies Kardol. De kansen van PPSC beperkten zich eigenlijk tót een voorzet van Ron Carli op Aad Goedendorp die voor langs ging. De wedstrijd leek zo uit te doven als een nacht kaars, maar het vuurwerk be gon pas in de slotminuten en zal het publiek nog lang heu gen. In de veertigste minuut kopte Ron Broekhart een voorzet in het doel van PPSC, keeper Ben de Berg was al een gesla gen man en een doelpunt was vrijwel zeker. Lies Kardol wil de echter het zekere voor het onzekere nemen en kopte, staande op de achterlijn, de bal voor allé zekerheid" in het doel. Scheidsrechter Siera wees vervolgens gedecideerd naar het midden, ten teken dat het een geldig doelpunt was, maar grensrechter Hoogendam dacht daar heel anders over en bleef 'ijskoud' met de vlag in de lucht staan. Siera stevende daarom op Hoogendam af en na overleg keurde hij vervol gens het doelpunt af, omdat Kardol zich tussen keeper De Berg en een speler bevond en zo keurig buitenspel stond. Na afloop kregen Siera en Hoogendam het zwaar te ver duren door de Excelsior-fans, maar verder dan enig duw- werk kwam het allemaal niet Lies Kardol- .doelpunt af gekeurd... Vlaardingen-Fortuna heeft zich geplaatst voor de finale om het kampioenschap van Vlaardingen. Zaterdag-vierde klasser Satelliet bleek na de 5- 2'uitslag geen al te groot strui kelblok op weg naar de eind strijd. „Een geflatteerde uitslag, al heeft Fortuna de overwinning dik verdiend", aldus Satelliet trainer Ron Schiedon, die zijn naar rust hunkerende spelers toch goed tegenspel zag bieden de strijd tegen/ l Fortuna. Ruiminde.eerste.helft wist de fél óp de bal spelende thuis club de score te openen door Henk Uitert, 1-0 ,die echter al snel werd genivelleerd, toen Karei Bodegom de gelijkma ker wist te scoren, 1-1. Fortuna, dat in deze fase van de strijd het beste van het spel had. kwam via een dubieus doelpunt (de bal zou de achter lijn ruim gepasseerd zijn ge weest) van Ronny Berveling op 2-1. Satelliet was hierdoor zo aangeslagen, dat Fortuna in vijf minuten tijd door Mary Visser tot 4-1 kon uitlopen. Na rust bleken de partijen wat meer aan elkaar gewaagd, maar nu was het Satelliet dat het spel dicteerde. Toch moest doelman Arie van de Windt nog een keer de trieste gang naar het net maken, Ron Hof man was de boosdoener, 5- 1,voordat in de slotfase de foed opgekomen vleugelver- ediger Karei Bodegom de stand een draaglijker uitzicht kon bieden, 5-2. Door dit re sultaat speelt Fortuna vrijdag avond de finale tegen vFC aan de Sportlaan, aanvang 19.30 uur. Schiedam „Om volgend seizoen niet te sterven van de kou langs de lijn, krijg jij, Jaap (Barry Hughes) Klepke, deze pet en sjaal namens WF. Als naaste buur maken we je veel mee en hebben bewondering, voor een mens zoals jij. Bij jouw begint de motivatie van de spelers en dat valt zeker niet altijd mee". WF-voorzitter Hennie van der Reijken had veel lo vende woorden voor trainer Jaap Klepke en zijn WK. Tijdens de officiële receptie werd het kampioenschap van de derde klasse RVB naar de tweede klasse nog eens uitbun dig gevierd. De kantine was zelfs te klein om alle belang stellenden een plaats te geven. Bijna alle Schiedamse voetbal verenigingen waren naar Ke- thel gekomen om de kampioe nen te feliciteren, ij - f Ook vertegenwoordigers van MASC en FC Vlotbrug waren in Schiedam om het kam pioensfeest mee te maken. Leen Schotting zou namens de KNVB afdeling Rotterdam het woord voeren, maar was ziek. Zijn broer nam de honneurs waar. Ook de Sportraad, Arie Verlinde, was vertegnwoor- Rotterdam - Het A 1-elftal van SVV heeft nog steeds een punt nodig om regionaal te gaan spslen. Dit weekeinde kwa rten de Schiedammers niet vérder dan een 2-2 gelijkspel tegen Hardinxveld. SVV nam voor de rust wel een voor sprong door Edwin Bleiksloot, 'en daarna door Ferry Meerhof werd het 2-0, maar Hardinx veld zette toen de zaken op een rijtje. Vrijdagavond spelen de jeugdige Schiedammers te gen ARC in Alphen aan de Rijn. Dit weekeinde won de jeugd van SVV wel het tradi tionele HOV-toemooi in Crooswijk, In de finale won nen de Schiedammers met 2-0 van Overmaas. RBC eindigde op de derde plaats en organisa tor HOV werd vierde. 06 Jeugd van SW digd. Hij kwam met lege han den, maar had daar wel een verklaring voor; „Pas op de avond van de kampioenen krijgen jullie wat, dan wordt immers iedere Schiedamse kampioen uitgenodigd. Ik heb slechts een bos rozen bij me. Die passen volgens mij goed bij WK. Ze vertegenwoordig en immers het geluk, de liefde, de fierheid en de solidariteit en dat is volgens mij bij jullie aanwezig". Ruud Kooymans, voorzitter van WK, sprak zijn grote dank uit voor het vele werk dat binnen WK verricht wordt. ..Het werot nu al door Chris Woerts vruchten af, niet alleen het eerste elftal werd kampioen, maar ook het derde en vierde elftal". Aanvoerder Piet Bijl zette namens bestuur en spe lers de trainer nog in het zon netje, waarna de veel geroem de Klepke zelf een dankwoord uitsprak. „Ik probeer het voetbal zo simpel mogelijk te houden. We hebben een ploeg waarin de gezelligheid een belangrijke rol speelt en die stemming probeer ik er altijd in te hou den". De kritiek die er altijd is van spelerszijde óp scheids rechters weerlegde hij. „Ik zeg altijd maar zo, je krijgt een ■scheidsrechter toegewezen naar het niveau waarop je voetbalt Is dat laag, dan krijg je automatisch een „mindere scheidsrechter. Het was tenslotte Hennie van der Reijken die alle geruchten over een eventuele fusie tus sen WF en WK in de kiem smoorde; „Ik weet dat er van die geruchten zijn, maar in de nabije toekomst zie ik een fu sie tussen ons en WK niet zit-' ten. De relatie met WK is uit stekend en die willen we graag zo houden". fn een overvolle kantine worden de kampioenen van WK in de bloeme tjes gezet. Hennie van der Reijken strikt trai ner Jaap Klepke zijn nieuwe das en sjaal om. Delft—Joop van der Borg, het talent van de Delftse ta feltennisvereniging Phoe nix, kan zonder meer de grootste verrassing worden genoemd van het senioren- toernooi, dat in de Delftse sporthal Brasserskade werd gehouden. Aan het door Phoenix georganiseerde evenement deed een klein deel van de Nederlandse top mee, onder wie Jan VHeg (Mid- Stars), Hans Lingen (De Korenbeurs), Ron van der Aa (De Korenbeurs) en Wibo van Gennip (Scylla). Volkomen onverwacht slaagde Van der Borg er in zich in de finale te spelen, waar hij Hans Lingen ont moette. De Schiedammer had nog redelijk veel moeite met de Phoenix-speler, maar won uiteindelijk in drie sets. Met Ron van der Aa werd Hans Lingen ook win naar van het dubbelspel in de hoogste klasse. Joop van der Borg eindigde als tweede in zijn poule achter de sterke Groninger Jan Vlieg en versloeg Hans van der Broek Vlaardingen Zwaluwen heeft in scheidende trainer Theo de aard niet het afscheid gegeven *°als hij zich dat had voorgesteld. In plaats van een flonkerende zege het bezoekende Bennekom, werd het voor de Vlaardingers een be- «namende afgang. Er mocht voor Zwaluwen dan wel niets meer op het apel «taan, maar het geeft te ■denken dat de ploeg in de laatste acht minuten drie keer onderuit' Ring; Voor Bennekom betekende die 0—3 zege dat het alsnog de der de periodetitel pakte. Geen revanche voor Zwaluwen, dat ^Hemelvaartsdag met 20 van Ben nekom verloor. Een overwinning heeft er overigens wel in gezeten, met j$ine in de eerste helft „Met 30 pun- ten uit 26 wedstrijden waren we dan derde geworden aldus Theo de Waard. „Nu is het een bescheiden ze vende plaat* geworden". Mtmderde Zwaluwen in de slotfase, in feite blunderde Zwaluwen de gehe le wedstrijd. En dan vooral in aanval lend opzicht. Want van de vier viif uitgespeelde kansen voor de rust had den er toch minstens twee benut moe ten worden. Maar Ernest Kegel, Theo Juistinga, Roel Noordam en Gertjan Bezemer gingen te nonchalant met de kansen om. „In de eerste helft hadden we de wed strijd dan ook moeten beslissen", al dus de cliché-uitspraak van Theo de Waard. „Dat Bennekom is toch maar een pover ploegie. Maar ja, als je dan zulke kansen mist". Houtwerk Zwaluwen dicteerde in de eerste helft van deze laatste competitie wedstrijd voUedig. Behoudens het oprapen van wat terugspeelballen en het vangen van een enkele bal len kreeg doelman Ab Nijgb zelfs geen schot te verwerken. Maar Gertjan Bezemer kwam niet verder dan de binnenkant paal, Ernest Ke gel kopte op de lat, terwijl Roel Noordam, de vervanger van Leen Pijpers» van dichtbij nog niet scoor- de. Overigens stak Bennekom-doelman Gerard Drost in grootse vorm. Zo ver- werkte hij erg knap een lob van Jan Merrelaar, terwijl hij een links geno men poging van Theo Juistinga met de voeten verijdelde. Zo was het met de rust nog altijd 0—O, en tot aan de 37e minuut leek dat ook de eindstand. Zwaluwen werd eigen lijk niet meer gevaarlijk; slechts één keer presenteerde Gert de Goede zijn medeverdediger Paul Stam (vervan ger van geschorste Martin van der Kooy) een echte kans, die echter werd verprutst. Pas in de 29e minuut van de tweede helft moest' Nijgh voor het eerst echt optreden. Het steeds meer opkomen van Bennekom duidde er al op dat het de periodetitel nog zag zitten. Al was de wijze waarop Zwaluwen in de slot fase onderuit ging meer het-gevolg van een falende defensie, dan van het spel van Bennekom. Woedend In de 37e minuut werd het 0—1 door Hans Zeiler, in de 43e minuut 0—2 door Alex van der Klift, Doel man Nijgh was woedend over deze blunders en uitte zich vooral ten aanzien van Jan Merrelaar. Totdat Nijgh zelf in de laatste minuut ook miste en Reik van der Bunt zijn lage schuiver doel zag treffen: 0—3. „In d,e laatste tien minuten was het bij ons een complete malaise", al dus Theo de Waard. „Dan blijkt Zwaluwen toch beperkt, vooral op het mentale vlak". In wisselen had De Waard £een heil gezien. „De se lectie is met breed. Er waren ge woon weinig mogelijkheden om te wisselen"- in de halve finale. Hans' Lin gen verslikte zich in de jonge Wibo van Gennip en werd daardoor tweede. Vandaar dat de Schiedammer en de Delfte- naar elkaar pas in de finale ontmoetten, want Lingen moest eerst nog tegen Jan Vlieg, de partij die eigenlijk als sluitstuk werd verwacht. Lingen won die wedstrijd, zij het met moeite, in drie sets. In de eindstrijd, die nog vooraf werd gegaan door de voorron den van het dubbelspel, kreeg Lingen het nog knap moeilijk met de onbevangen spelende Van der Borg. De Delftenaar gaf van te voren al te kennen: „Ik speel gewoon mijn spelle tje, want ik heb toch niets te verliezen. Ik had dit namelijk nooit verwacht" en Lingen was zichtbaar vermoeid; „Ik heb al een tijd niet meer ge speeld en dan is zo'n toernooi ideaal, maar ontzettend ver moeiend, Zeg maar slopend. Het fijne is dat je niet hoeft te winnen, maar ik wil het wel". Dat deed hij dan ook. De eer ste set moest Lingen evenwel aan Van der Borg laten. De Schiedammer kwam met 20 14 voor, maar door wat laco niek spel, moest hij de voor sprong weer inleveren en ver loor ook nog met 25—23. De tweede rondgang pakte de nummer twee van Nederland de zaken wat beter aan: 21—9. De derde set dreigde hetzelfde te gaan gebeuren als in de eer ste. Lingen kwam met 19—16 voor, maar weer kwam de Phoenix-speler terug, deze keer tot 1920. Van der Borg wist ditmaal evenwel niet door te zetten, want met een schit terende smash, na een even fraaie slagen wisseling, maakte Lingen het werk af: 2119. Ron van der Aa, die zich in het enkelspel niet al te veel in spande, boekte met Hams Lin gen wel succes in het dubbel spel. Het duo werd eerste door Wibo van Gennip (Scylla- )/Koen de Vries (Middelburg- Zuid) en J. Handgraaf (Nikon- )/Frank Luykx (EVRO Sala manders) te verslaan. Vlaardingen Drie basisspelers van Zwaluwen hebben definitief aangekondigd te zullen vertrek ken. Van Dick van der Bergh was al bekend dat hij als amateur bij Excelsior R. gaat spelen, terwijl Jan Merelaar naar de Fe yenoord-amateurs vertrekt. Denderde s|^er Ton Hendriks, die overstapt naar Aanvankelijk zouden negen spelers vertrekken, toen bekend was dat André Corveleyn de trainersfunctie van de naar RCL vertrekkende Theo de Waard 2ou overnemen. Slechts Martin van der Kooy en Gert de Goede hadden gezegd te zullen blijven. Het aantal mutaties blijft nu echter beperkt tot drie vertrekkende spelers, omdat ook doelman Ab Nijgh bij Zwaluwen blijft. Er bestond voor de 24-jarige doelman belangstelling van Excelsior R. en enkele hoofdklassers waaronder Neptunus. Nijgh blijft het komende seizoen toch voor Zwaluwen spelen, evenals Gertjan Bezemer, - van wie het gerucht ging dat ooki;hij zou opstappen. Dick Hoogmoed kiest voor FC Vlaardingen Vlaardingen - Dick Hoogmoed; de 31-jarigë verdediger van SVV, is in principe accoord over een verbintenis voor twee jaar met FC Vlaar dingen. Dit weekeinde kwamen beide partijen mondeling tot een ac coord. Na doelman René van Antwerpen, Henk den Arend en Patrick Meynhardt Verschoor, is hij de vierde speler die FC Vlaardirigen inlijft Deze week zal Bertram Tabbemee besluiten om eveneens bij FC Vlaar- dingen te gaan spelen. Alle vijf worden dan eontractspelers. Dick Hoogmoed had ook een aanbieding van DS'79, maar koos na rijp beraad voor de Vlaardingers. Dinsdag: DRZExcel- sior*20 (n'serie), Ke- thel, 19 uur. Schie dam—DHS (Van der Touw bokaal), Harga, 19 uur. UVGAncora (d) (beker) Amster damlaan (Holy), 19.30 uur. Woensdag: Zaalvoetbal- toernooi SPSV, Mar griethal, 8.30 uur R. RowdiesMSV71 (be ker). Donderdag: Schiedam— Ursus (Van der Touw- bokaal), Harga. 19 uur. Prestatieloop Fortuna, Oranjepark, 19 uur. Prcstatieloop Van Maerlantscbool, 18JÏ0 uur. Ledenverg. VDV. Emmastraat 43, 19.4S uur. Sc hied, zaalvoet balkamp. Margriethal, 18 uur. Schiedam - Twee spelers uit de Sparta-jeugd, Huuksloot en Hielkema, hebben besloten niet naar SVV te gaan. Beiden speelden eind vorige week mee in een oefenwedstrijd (met het C-elftal) tegen Ursus. Zij gaan nu naar Neptunus. Een speler van VCS, die trai ner Jan van der Velden pro beerde, viel af. Ook Rob Koe vermans van Excelsior '20 speelde mee, maar hij beslist deze week of hij bij de betaal de jeugd van SVV zal gaan spelen. Vanavond test SVV: zijn nieuwe spelers in een oe fenwedstrijd tegen TOGB in Berkei- II r! ':&l iS!1 'l SchiedamHet zaalvoetbal- toernooi van de Schiedamse Poli tieSport Veren ïging.mór- gen in de Margriethal, is ver deeld in vier poules. In A spe len: Maassluis, Schiedam 1, Mariniers, Leidsohendam en Culemborg. In poule 2 zijn dat de koipsen van: DCMR, Voor burg, Velsen, Amstelveen en Baarn. PouleC: Stadskantoor, Sport, Monster, Heerhugo- waard en Zaanstad. Poule D: Brandweer Schiedam, Vlaar dingen, Schiedam 2, Gouda en Lelden. Het toernooi begintal ora 8.30 uur. De prils ui trei- ki% is rond 17 uur. »*-/-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 5