T WIK The Eagles uitgespeeld Lustrum zwem- vierdaagse van VZC SI 1 SPART KORT Aloysiusschool wint sporttoern ooi in derde ronde Maassluise recreatieweek In nieuwe competitie wielrennen Zwaluwen wél en niet gelukkig SVV gehandicapt Om waterpolo- beker René Duyster oaar DHS i Maassluis huldigt kampioenen woensdag 28 mei 1980 VD/SC/WW John Meijer de enige sprinter DORDRECHT De eerste rit van de tweede vier- weekse competitie leverde een aantal nieuwe namen op ten opzichte van de eerste reeks van vier ritten. Als winnaar John Meijer besluit de andere drie ritten ook te rijden en zijn toekomstige zwager René de Boer deze plannen deelt, dan moeten de kansen voor Pedaalrid der Hans Hoek niet te hoog worden aangeslagen. Beide genoemde Vlaardingers plegen de competitie nogal eens links le laten liggen voor de diverse criteria en dan mag men ervan uitgaan dat Hans Hoek, die tot nu toe alle ritten reed, een beste gooi doet naar de eindzege in deze nieuwe competitie, waaraan alle clubs in het distriet Zuid-Holland II* deelnemen. Vooral ook omdat de vorige competitiewinnaar, Dik van Kesteren, ditmaal op het appèl ontbrak. Een erg zware opgave leek deze eerste competitierit op het uitgestrekte parcours van rennersclub De Ivfol niet te gaan worden. Erg veel wind René de Boer tweede stond er niet en dan leent het asfaltparcours zich uitstekend voor een partij hardrijden, waarbij ook de zwakkeren tus sen de wielen kunnen blijven. Het duurde dan ook erg lang voordat er werkelijk sprake was van een schilling. John Meijer was in dit gezel schap eigenlijk de enige die een redelijke sprint in de be nen heeft, hoewel men eigen lijk mocht verwachten dat ook Jan Timmers zich redelijk in het eindgevecht zou mengen. De laatste werd echter vijlde, terwijl Meijer inderdaad als eerste finishte vóór René de Boer en Hans Hoek. De sprint van het geminiseerde peloton werd gewonnen door Dordte- naar Piet van Luchten, die Schiedammer Tom Steens nipt voorbleef. UITSLAGEN Uitslag A-klasse: 1. J. Meijer (C>, 2. R. de Boer <C>, 3. H. Hoek (P), 4. W. de Zwaan <B), 5. 3. Timemrs (C), 6. P. van Luchten (M>, 7. T. Steens (S), 8. R. Christoffels <C). 9. A. Ha zenberg (P), 10. P. Stolk, 11. M. Burvliet (B), 12. C. v. Bracht (M), 13, A. van der Lucht (C), 14. C. Solleveld (C>, 15. C. Veen endaal <HR>. In de wedstrijd clublicentie- houders/nieuwelingen bleek Hennie van der Vaart weer te sterk voor deze klasse. Dit maal slaagde hij er weliswaar niet in alle renners te lossen, acht man bleven in zijn kiel zog, maar wel was hij de snel ste in de lange eindsprint Uit slag clubrenners: 1. H. van der Vaart (C), 2. S. Trouw (HR), 3. J. Tuytel (C), 4. M. Rolvers (C), 5. G. Schoorenzeel (C), 6. J. Vosse (M)7. C, Halstar (M), 8. G. Moerman (C), 9. G. van Boven (B), 10. A. Moerman (C). Nieuwelingen: 1. B. Loeris (C), 2. J. Werkman (M), 3. A. van Messe (C), 4. J. van Genderen (C), 5. A. de Koning (B). Maasland Be Aloysiusschool Is winnaar geworden van het Maaslandsc sehoolsport- toenooi. Be resultaten van de handballende meisjes en moeders en voetballende vaders en jongens bij elkaar geteld, kwam Aloysius op een totaal van 14 punten. Een aantal dat ook door 't Spreeuwenest werd behaald, maar het beslissende doelsaldo was duide lijk in het voordeel van Aloysius. Wethouder Jacques Kwakkelstein van sport zaken overhandigde de grote schoolprijs aan het trotse schooLhoofd Ben Reekers. De eerste prijs bij de meisjes was ook voor de Aloysius school, die daarvoor de wisselbeker ontvin gen. De wisselbeker bij de jongens werd voor de tweede achtereenvolgende maal genwon- nen door de Schutse. Het schoolsporttoernooi, al voor de zevende keer gehouden, kenmerkte zich vooral door de zeer sportieve sfeer in en rond de velden. Gedurende de drie speeldag is er geen wan klank gehoord, en dat was vorig jaar wel even anders. Met name bij de moeders en va ders ging de aardigheid er wel een beetje af door té fanatiek spel. Dit jaar echter louter goed en sportief spel, met als vervolg wellicht het instellen van een sportiviteitsprijs. Het gemeentebestuur van Maasland heeft het toernooi nu namelijk er kend als een hijlevertje. en wil zodoende een extra prijs beschikbaar stellen. Spanning Werd de grote schoolprijs op doelsaldo be slist, ook voor de afzonderlijke wisselbekers voor de jongens en meisjes was de spanning te snijden. Met uiteindelijk een zeer goed re sultaat van de Aloysiusmeisjes, die al hun wedstrijden wisten te winnen. Zelfs was het grote aantal doelpunten van deze meisjes van doorslaggevende betekenis voor de schoolprijs. De eindstanden zijn als volgt. Schoolprijs: I. Aloysius 14 pnt., 2. Spreeuwenest 14 pnt., 3. De Schutse 12 pnt., 4. Klimop 8 pnt. Meisjes: 1. Aloysius 6 pnt., 2. Schutse 4 pnt., 3. Spreeuwenest 2 pnt, 4. Klimop 0 pnt. Jongens: 1. Schutse 4 pnt. 2 klimop 4 pnt., 3. Spreeuwenest 3 pnt. 4. Aloysius 1 pnt. Moeders: 1. Spreeuwenest 4 pnt, 2. Klimop 4 pnt. 3. Aloysius 4 pnt, 4 Schutse 0 pnt Vaders: 1. Spreeuwencst 5 pnt., 2. Schutse 4 pnt., 3 Aloysius 3 pnt., 4. Klimop 0 pnt iVlaardlngen De heren van WIK zijn tot de derde ronde In de strijd om de ZRO - waterpolobeker door- gedrongen. De Vlaardingers wezen in een matige wed strijd ZPC met 5-1 terug. Hoewel deze overwinning groter had kunnen zijn. Maar de ploeg van Frans van Beers speelde daarvoor te slordig: „Wij hebben deze wedstrijd op inzet en karak ter gewonnen, maar écht vond ik het allemaal niet". WIK werkte inderdaad erg hard, kreeg dan ook vele mo gelijkheden, inaar op de beslis sende momenten ontbrak de ploeg aan accuratesse. Dat was erg jammer, want het slecht spelende ZPC had zeker een grotere nederlaag verdiend. In het begin konden de Rot terdammers nog wel tot een aantal goede aanvallen komen, het leek er toen ook op alsof het een gelijk opgaande strijd zou gaan worden. Want nadat WIK via Ben Kramer Frehêr en Emile van Leeuwen op 2-0 was gekomen, kwam ZPC tot 2-1 terug. In de tweede periode bleek Echter al dat WIK de betere ploeg was, want ZPC kwam nauwelijks meer tot aanvallen. Aan de andere kant beukte WIK op het ZPC-doel, het leek allemaal te vergeefs, r aan het einde van deze periode kreeg WIK een straf- worp; 3-1. Dat ZPC bijzonder «echt opereerde bleek wel uit het feit, dat ZPC in de derde periode niet van een tweetal numerieke meerderheden kon profiteren. fe het laatste kwart gaf WIK de stand een beter aanzicht, pert Jan Middelbosch en uit blinker Wim Oosterholt zorg den voor 5-1. De dames van "IK kwamen ook een ronde verder, dit gebeurde ten kos ten van Poseidon: 4-3. In een kage wedstrijd wonnen de vlaardingse dames op routine. Schiedam - Eersteklasser DHS Pkj't zich versterken. Nu weer V|*®e8 René Duyster om over- Khrijhving naar de dub van •ten Kooiman. Duyster, die tot jjusver in het jeugdeHtal van Vlaardingen speelde, komt ^npronkelijk van Feyenoord. Jaarna vertrok hij naar Excel- u0r, waar hij het ook ai niet g}« njn zin had. Bij FC Gaardingen kwam hij in conf- met Theo Laseroms. In het eugdelftal speelde hij daarom !®a groot aantal wedstrijden seizoen niet mee. Ridderkerk In de laatste van de drie promo- ticwedstrijden heeft het basketbaldamesteam van The Eagles bewezen dat het de meeste rechten had op promotie. Tegen MSV uit Noord wijk werd een 6454 overwinning be haald waardoor het team van trainer/coach Kees Brugman op de eerste plaats in de pro motiecompetitie eindigde. Als kanttekening dient echter te worden vermeld, dat deze wed strijd niet meer van werkelijk belang was voor de promotie, omdat zowel The Eagles als MSV al gepromoveerd waren. Het was echter wel een goede gelegenheid om het eigen kun nen te testen tegen een tegenstander van ge lijkwaardig kaliber. Als grote handicap hadden de Maassluisse da mes het ontbreken van topscoorster Ingrid van der Kuil, die met een voetblessure langs de kant bleef. Gelukkig bleek dat het Eagles-team prima in staat was om dat gemis op te vangen. Merkbaar was dat er niet at teveel belangen meer op het spel stonden want, in tegenstelling tot de voorgaande wedstrijden, begonnen beide teams ontspannen wat resulteerde in een gelijk- opgaande strijd. Als grootste kracht van het team van Kees Brugman kwam ook nu weer de uitstekende verdediging naar voren; de MSV-dames kon den slechts via afstandsschoten scoren. Daarte genover stond het feit dat de Maassluisse aan val wel steeds goed uitgespeeld werd maar dat de afronding nogal eens wat te wensen over liet. Met name het nemen van vrije worpen kostte de Eagles-ploeg erg veel moeite en het was dan ook daarom dat de Noordwijkse tegen stander in de eerste helft iets uit wist te lopen. Groter dan zeven punten is het verschil echter niet geweest, wat al enige aanwijzing gaf voor het verloop van de tweede helft. Immers, het wachten was op een afmaker, zodat elke aanval van The Eagles bekroond kon worden. Na een 3225 achterstand bij rust had coach Brugman in de pauze dan ook haarfijn uitgelegd, dat de dames: vanaf de kop van de bucket naar het bord moesten snijden, waar volgens hem de beste kansen zouden komen. Voorsprong En als zo vaak dit seizoen werd zijn gelijk be wezen door het feit dat er maar een paar minu ten nodig waren om het verschil te nivelleren. Met name Janet van der Steege, die volgend seizoen vast in het damesteam komt te spelen, scoorde In de beginfase van die tweede helft regelmatig. Na vijf minuten was de stand in middels opgelopen tot 3636, en The Eagles gingen direkt maar door. Ineens zagen de guards van de Maassluisse ploeg kans om ook de center aan te spelen zo dat ook daar erg veel gevaar vanuit ging. Hier door nam het "'zelfvertrouwen enorm toe wat naar voren kwam doordat ineens alles lukte. Bijna iedere aanval was het prijs en het waren vooral Annemarie Sperling en Sylvia van Dorp die keer op keer wisten te scoren. Zo liep de score in korte tijd nog betrekkelijk hoog op en toen, met nog zo'n vijf minuten te spelen, de beste speelster van MSV de bank op mocht zoe ken met vijf pe's, was de wedstrijd gestreden. The Eagles wisten hun voorsprong nog iets te vergroten maar ook bij hen was het duidelijk te merken dat het seizoen al lang genoeg geduurd had. De uiteindelijke 6454 overwinning bete kende een bekroning op een geweldig seizoen. Vlaardingen VZC rekent met zijn vijfde zwemvierdaagse (een lustrum) op meer dan 2000 deelnemers. Het is een tref fend voorbeeld hoe spontaan het publiek reageert op een dergelijk evenement, dat landelijk gezien vorig jaar al 353.531 zwemmers kende, verdeeld over 565 plaatsen in ons land. In de loop van de jaren zeventig is dit zwemevene ment, ooit bedaeht door waterpoloër Kuud van Feggelen, uitgegroeid tot een massaal zwemevenemeni, dat in navol- Ë?i van de vierdaagse van Nijmegen niet meer weg te den- In 1975 waren er 90.000 deel nemers m 160 plaatsen en twee jaar later waren dat er al 285,000, verdeeld over 447 plaatsen. De KNZB draagt er het hare toe bij om dit zweme- venement weer grootser te maken. Alle plaatselijke orga nisaties zijn weer voorzien van materiaal. Financieel is spon sor Speedo, in de persoon van Rudolf Terlingen, weer bijge sprongen met een servicepak- keL In het Vlaardingse Kolpabad start de voorverkoop om maandag 9 juni aan de kassa's van het Holy- en Kolpabad en bij het VVV-kanloor in de Visbank. De kosten per deel nemer zijn zes gulden. Daar voor kan men onder begelei ding zwemmen, 250 of 500 me ter per avond, terwijl er na af loop een verrassing is. Voor groepen, bijvoorbeeld scholen en verenigingen, is een wissel beker beschikbaar, met daar aan verbonden een herinne ringsbeker. Ook zal er traditioneel aan dacht worden besteed aan de jongste en oudste deelnemer. Er kan 's avonds gestart wor den tussen 18 en 21 uur. Men kan inhalen op vrijdagavond tussen 18 uur en 19.30 uur. De genen die voor de eerste keer meedoen, ontvangen een bron zen medaille, voor de tweede keer een zilveren plak en voor de derde maal zelfs goud. Sportwethouder Cees Bot „schoot" j Jaar de zwemmers weg. Vlaardingen Met de regio-, nale indeling voor de zater dag-eerste klassers, heeft Zwa luwen het aan de ene kant wel en de andere kant niet getrof fen. Secretaris en pr-man Cees Kool: „Aan reiskosten, in ver gelijk met dit afgelopen sei zoen, scheelt het ons zeker tienduizend gulden. Als het aan ons en eigenlijk alle eerste klassers zou liggen, dan had den drie regionale eerste klas sen ideaal geweest Dan was je ook gelijk van die gehate ver sterkte degradatie-regeling af". „Plus minder wedstrijden, zo dat een eerste elftal ook kan uitkomen in een toernooi", gaat Cees Kool verder. „Nu speel je alleen competitie- en bekerwedstrijden. En de jon gens zijn ook goed versleten na zo'n seizoen. Er is natuur lijk aan deze indeling ook een nadeel verbonden. Met alle respect voor de andere afde ling, heb ik wel even zitten rillen van alle ploegen, die bij ons zijn ingedeeld". De eerste klasse A ziet er als volgt uit: Barendrecht, Kozak ken Boys, Nieuw Lekkerland, Noordwijk, NSVV/SSS, Quick Boys, RCL, RVVH, Rijnsburg- se Boys, Spijkenisse, Vitesse Boys, IJmuiden, IJsselmeervo- gels en Zwaluwen. Berkel-SW kon gisteravond met moeite een elftal op de been brengen om de afspraak met Dennis Neville (tegen TOGB) na te komen. In Ber- kel eindigde het duel in een nietszeggende 4-2 nederlaag. Van de nieuwelingen deed al leen Johan Versluis mee. Ver der ontbraken Hans Loovens en Jos Zoetmulder door werk zaamheden. De Schiedammers, die daar door met een combinatie van A en C speelden, keken al gauw tegen een 1-0 achter stand aan. Maar nog voor de rust maakte Cor Peiisman ge lijk. Het werd evenwel nog voor de thee een 2-1 achter stand. Hoewel SVV na rust een groot overwicht had, kwamen de doelpunten uit counters tot stand. Nadat het 4-1 was ge worden, verkleinde Cor Peits- man de stand tot 4-2. Vrijdaga vond wordt bij SVV voor de laatste maal getraind. In het biljarttoernool van het jubilerende 't Oosten zijn de finalisten bekend. Dat zijn Da Oude Mark.1; A, Start B, DVK '73 A en Du Molenwiek A. De laatste wedstrijden zijn zondag 1 juni in „De Grif fioen" vanaf II uur. In het kader van het 60-jarig bestaan houdt de Schiedamse Politie Sport Vereniging 7 juni een prestatieloop. Vanaf 10 jaar kan men meedoen aan één van de afstanden 2300, 4600 of 9200 meter. De start is om 10 uur vanaf sportschool Gerard Vroegh aan de Peter van Anrooylaan. De poule-winnaars van het schoolvoetbaltocrnool op de complexen van Fortuna en VFC in Vlaardingen zijn be kend. Dat zijn: Kraanvogel, Ds. J, de Stoppelaar, 't Kom pas. Hugo de Groot, Pax Christi. Prof. Tclders en Van Maerlantschool. Stand na de derde speel avond bowlingcompetitie in Musis Sacrum: vroeg: 1. De mos, 2, Hermes DVS, 3. BFC, 4. Wilton, 5. Watervrienden. Tweede poule: I. Schietver. Schiedam, 2. Harga, 3. Perfect, 4. Martin it, 5. WK. Laat: 1. Cricket Excelsior, 2. HBSS, 3. SVDPW, 4. NOAD, 5. auto crossclub Schiedam. Tweede poule: 2. zv Groenoord, 2. FGN '65,3. Schiedam, 4. UVG, 5. WF. De korfbalvereniging Oran je Nassau viert zaterdag 7 juni zijn 45-jarig bestaan. Deze feestdag staat tevens In het teken van het afscheid van het complex aan de Clau dius CivHuslaan. De op brengst van de activiteiten komt dan ook ten goede aan het nieuw clubhuls (op het complex van Pollux). Maassluis'In navolging van Schiedam en Vlaardingen. gaat nu ook Maassluis zijn kampioenen huldigen. Maan dag 2 juni om 20.00 uur in het personeclsrestaurant van het Stadhuis (Koningshoek) is het zover. Behalve de standaard- kampioenen van het afgelopen seizoen, zullen tevens de kam pioenen van 1979 in de huldi gingen worden betrokken. Sportwethouder Koos Smit opent de bijeenkomst, waarna mevrouw Snoeck-Schuller, lid van het dagelijks bestuur van de MSR, een uiteenzetting geeft van het plan om tot een jaarlijkse huldiging te komen. Maassluis Van 2 toten 5 juni vindt in Maassluis een recreatie sportweek plaats. Vier avonden lang bestaat er voor de inwoners van Maassluis de mogelijkheid om aan een sportieve activiteit deel te nemen. Het programma ziet er als volgt uit: Maandag prestatie- en oriëntatieloop (2 1/2, 5 en 10 kilometer), start oeverbos Water weg bij de hockeyvelden op de Merellaan. Dinsdag: fietsen (on geveer 35 kilometer) of een fietspuzzelrit, start bij sporthal Olympia- Woensdag: zwemmen in zwembad Dolfijn (250 of 500 meter) en donderdag kanovaren in vijver Wipperspark bij CKC Maassluis- veld (250 of 500 meter). De kosten per avond bedragen twee gul den per persoon en bij deelname aan alle vier de avonden be taalt men zes gulden. De evenementen zijn iedere avond van 19.00 tot 21.00 uur, behalve het zwemmen op de derde avond (18.00 - 20.00 uur). Degenen, die vier avonden lang deelnemen ontvangen een herinnering. Voor de anderen is er een sticker te verdienen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 5