SCHIEDAMSCHE COURANT Ik «neem,. dêfRtoef Jongelui kamperen op de Markt B966 winnaar zonder glorie in De Hoek -iss®4- Rapport over Enter Lines afgerond Stuurgroep schrikt van. Eijnhende-pakhuis Villerbus PvdA-fractie: grote moeite met Taverne Hoofdkraan open: woning volgas Studiefonds: nog 42.000 gulden Huis uitgezet warenwet U heeft méér aan een goed vakantie-advies! Pakhuisbrand in Zwaansteeg 1 :erdag 29 mei 1980- ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -104de jaargang no. 26623 ~8 RAGIKA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 263091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL De stuurgroep voor „Kleine huisvesting" maakte gisteren een excursie naar het verpauperde pakhuis van Rijnbende. Schiedam—Het overble ven pakhuis van de voorma lige distilleerderij Simon Rijnbende is in zes jaar tijd zeer slecht geworden. Hou ten balken, vloeren en pla fonds zijn door de vocht aangevreten en vandalen hebben door het hele leeg staande pakhuis heen zware vernielingen aangericht- De stuurgroep voor huisvesting van alleenstaanden en twee persoonshuishoudens (HVAT), die gistermiddag een kleine excursie naar het pakhuis aan het Groenweeg- je maakte, is van de staat van het pand geschrokken. Hoewel in deze stuur greep werd gepleit voor woning bouw in het oude pakhuis, zijn sommige leden nu de mening toegedaan dat het pand beter gesloopt kan worden. Samen met de nu braakliggende omgeving le vert dat dan een terrein op, waar ongeveer zestig wonin gen zouden kunnen worden gebouwd. Zes jaar geleden was het pak huis nog in goede staat. Enkele bedrijven hebben toen het ge hele .Rijnbende-complex nog bezocht om te bezien of er mo gelijkheden mee waren. Bij de' recente sloop van dit complex tussen Groenweegje en Noord- vest werd dan ook van ver schillende kanten aangeraden het pakhuis te laten staan. Het landelijk overleg van belan gengroepen voor huisvesting (LOBH) en de gemeente had den vorige maand zelfs al te keningen gemaakt voor wo ningbouw in het pakhuis. Het lijkt meer leden van de stuur groep nu financieel onhaal baar te renoveren. Schiedam PvdA-fractleleï- der Lou van der Stel heeft gisteravond tijdens een le denvergadering van zijn partij openlijk verklaard, dat zijn fractie behoorlijk ontevreden Is ffiêi hei beleid van CDA-wethouder Riet Taverne. „Ik mag niet verhe len, dat wat zij zo nu en dan op tafel legt, tot grote moei lijkheden leidt," aldus Van der Stel. Hij voorspelde, dat de interpellaties in de nabije toekomst niet van de lucht zullen zijn. De socialistische fractieleider ontweek een discussie over het beleid van mevrouw Taverne en ging dan ook niet in op plannen om de post volksge zondheid van de CDA-wet houder af te nemen en te ge ven aan burgemeester John te' Loo. Dat dit tot een breuk tus sen PvdA en CDA kan leiden meldde onze krant al op maandag 18 februari. Van der Stel wilde er gisteravond tij-, dens de PvdA-vergadering in zaal Irene niet op ingaan, om dat zijn fractie dinsdagavond besloten vergaderd heeft over de ontstane situatie. Hans Bakker informeerde of sommige Pvd A-raadsleden soms het idee hebben een mo tie van wantrouwen tegen wethouder Taverne in te die nen, maar daarop werd niet ingegaan. „Daaruit mag je dus concluderen, dat dat niet het geval is," voegde Hans van Kleef, gemeenteraadslid, Bak ker toe. Arie Verlinde had de behoefte te reageren op een artikel in. Het Nieuwe Stadsblad, waarin hij als opvolger van Taverne is aangemerkt. „Mijn naam is volstrekt uit de lucht gegre pen," aldus Verlinde, „ik heb sen veel te gezellig leven om wethouder te willen worden." VlaardingenIn een sloop- pand aan de Kortedijk werd door enkele omwonenden een sferke gaslucht geroken. De politie stelde in samenwerking met de brandweer een onder zoek in. Het bleek dat de ex- bewoners van het pand alle gas-apparaten uit de woning Hadden weggehaald, maar ver zuimd hadden de hoofdkraan' dicht te draaien. Hierdoor stroomde de woning vol gas. Om ontploffing te voorkomen werden ijlings alle ramen te-_ génover elkaar open gezet en* hét verkeer rond het pand een" h^f uur stilgelegd. Gas, water 2ti licht werden vervolgens af gesloten. Vlaardingen Het gemeente lijk studiefonds heeft nog meer dan 42.000 gulden in kas, zo blijkt uit het verslag over Het afgelopen cursusjaar. In lat cursusjaar maakten twintig «zrgers van het fonds gebruik, terwijl 23 andere aanvragers moesten worden afgewezen. Uit het studiefonds worden bijdragen gefinancierd aan mensen die een particuliere opleiding willen gaan volgen. Over de toewijzing wordt be slist door de provinciale over heid. Het bewonerscomité Is er helemaal niet zo zeker van dat de bewoners van 140 gemeente- woningen in Oud-Mathenesse, zoais hier In de Fultonstraat, voor renovatie zijn. Mathenesse tegen renovatieplannen iuiiiiiiiiiiii]iHiiiiiii!ii!iiiiitii!iiiiiiiiiiiiii!iiniiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiii!ii!iiiiiimiinnii[i!iiiii)iii!ii[[ii!i[iiifiiiiiii!iiiii[[[iiiii!ti!!H!iii[i!iiiiii!iiiiiiriintiii!iuiii[iiiiiintti!miimiiiHiiiiinie Jxvtfnifi v.6; S3ME. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt ronder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. QïloUer Naam Adres- postcode- yjoonp Te\eio°n slüicn (0tdnul Vlaardingen Ze hebben een nachtje in een tent op de Markt, op het grasveld te genover de Grote Kerk geslapen: Anne ke van Oevelen en haar vriend Bas van Pelt. En als het aan hen ligt, dan doen ze dat de komende nachten weer. Een on vrijwillige kam peerpartij, recht tegeno ver het stadhuis, omdat Anneke baar gistermorgen haar huis is uitgezet Eu met baar staat ook Bas op straat De problemen begonnen voor Anneke toen haar toenmalige vriend, waarmee ze sa menwoonde, begin dit jaar een eigen wo ning kreeg toegewezen. Hun huis aan de Van Leyden Gaels*, -.at stond echter op zijn naam en Anneke kreeg geen woonvergun ning, omdat de jongelui nog geen twee jaar hadden samengewoond. „Ik ben toen in be roep gegaan bij de commissie bezwaar schriften, want ik wilde er toch wel blijven wonen," vertelt Anneke. Maar die commis sie stelde het bureau huisvesting in het ge lijk: Anneke had terecht geen woonvergun ning gekregen en moest haar huis uit. „Ik kreeg op 22 april een bevel tot ontruiming: binneneen week moest ik het pand verla ten. Ik had echter een beroep ingesteld bij de Raad van State en ik heb het college verzocht om te mogen blijven zitten tot daar de uitslag van bekend was. Dat mocht, maar toch hebben ze gistermorgen plotse ling de zaak ontruimd, mijn meubels opge slagen en het pand dichtgetimmerd." Wethouder Jelle Wijnstok is van mening dat Anneke de problemen wel een beetje aan zichzelf te wijten heeft. „Ze wist al ge ruime tijd, dat ze het pand zou moeten ver laten. We hebben haar er diverse malen op gewezen, wat de gevolgen zouden kunnen zijn als ze onterecht bleef zitten. Zo'n uit zetting gebeurt natuurlijk nooit plotseling." Anneke, die gesteund wordt door haar nieuwe vriend Bas, vindt het toch maar een rare zaak. Ze heeft toch het gevoel dat ze van de ene dag op de andere op straat is ge zet, omdat ze had gerekend op een schor sing van de Raad van State. „En nou gaan we maar op de Markt kamperen. Vanavond om acht uur staan we er weer," stelt ze re soluut. iiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii mi 11 iiiuiiri ii ui iiiiiii ii i ui ii 11 nu ui lil ji j i ui if f iittiiriiii ii iiiin riiiiiuiiiiiifmi luuiuuutiiuuiu luiiiiiniiiiiiiiiiiiiiuniii iuu€ SchiedamHet bewonerscomité Mathenesse is onte vreden over de renovatieplannen van de gemeente voor 140 woningen in de buurt Oud Mathenesse. Grootste bron van kritiek is de gebrekkige informatie, die de gemeente de betrokken bewoners geeft over de renovatieplannen. Daarom heeft het comité een infor matiekrant uitgegeven, waarin wordt ingegaan op de renovatieplannen. De informatiekrant van de gemeen te, die al eerder is verspreid onder de bewoners van de 140 woningen, bestempelt het comité als reclame voor renovatie. „Van die informatiekrant deugt niets", vindt het comité. ners de gemeente niets anders kan doen dan achterstallig on derhoud verrichten. Het comité roept de bewoners op hun wensen duidelijk ken baar te maken en biedt in de informatiekrant een aantal al ternatieven voor een groot scheepse renovatiebeurt, waar de bewoners zich over kunnen uitspreken. Eén van die moge lijkheden is alleen het weg werken van achterstallig on derhoud. De 140 huizen, waar het om gaat, liggen in de Bellstraat (I t/m 11), Buys Ballotsingel (1 t/m 15 en 50 t/m 52), Die selstraat (7 t/m 13), Fulton straat (1 i/m 3), Prof. Kee- somstraat (8 t/m 14), Boyle- straat (66 t/m 82) en Von Leibnitzstraaat (5 t/m 25 en 6 t/m 26). Begin dit jaar is het bewonerscomité opge richt uit onvrede over verga deringen van bewoners met gemeenteambtenaren, die de renovatie voorbereiden. Het comité meent dat aan de woningen nog veel achterstal lig onderhoud moet worden uitgevoerd en vreest dat de ge meente dat voor rekening van de huurders laat komen, die immers door middel van huur verhoging meebetalen aan de renovatie. Daarom wil het A /itiA ♦ogen nv/UV ttgCll Vlaardingen De kern groep Vlaardingen van de Vereniging Milieudefensie zal zaterdag op de week markt met een stand aanwe zig zijn om informatie te verstrekken over de lande lijke actie rond de Waren wet De actie spitst zich vooral toe op verpakkingen van produc ten die schadelijk kunnen zijn voor het milieu. Producten die op de markt verschijnen zon der enige controle van de overheid. En op het woord „gezond", dat vaak voor veel producten ten onrechte wordt gebruikt. De actiegroep Wa renwet heeft nu een brief kaartenactie op touw gezet. Door het invullen van de briefkaart, die zaterdag op de weekmarkt te verkrijgen is, schaart de consument zich achter de eisen van de actie groep voor een betere waren wet Hoek van Holland Met een totaal van ruim zestien pro cent van de stemmen zou D'66 de winnaar genoemd kunnen worden in de Hoekse verkiezingen voor de deelge- meenteraad. Het werd echter voor de democraten een overwinning zonder glorie,, omdat zij slechts twee van de dertien zetels behaalden. In feite was de zege van de Par tij van de Arbeid groter, want de socialisten verloren weliswaar twee procent van de stemmen ten opzichte van de vorige verkiezingen, maar ze boekten wel een zetel winst, De uiteindelijke verdeling was vooral voor het CDA te leurstellend. De confessione len kwamen tot een totaal van vijf zetels, de PvdA kreeg er vier en VVD en D'66 kwamen elk tot twee zetels. Maar in de zetelverde ling lag in feite toch een we reld van verschil. Met name CDA en D'66 kunnen zeggen dat ze dure zetels hebben be haald. Ondanks een royaal overschot kwamen beide par tijen niet tot een restzetel, omdat het 'tekort' van PvdA en VVD net iets beter was. De opkomst viel tegen. Met een percentage van 61% bleef het enthousiasme van de' Hoek van Hollanders voor deze deelraadsverkiezingen onder de verwachtingen. De uitslag van de deelraads verkiezingen in Hoek van Holland, met tussen haakjes de uitslagen van de verkie zingen in 1976: CDA 1528, 42,22% (1614, 44,0%); PvdA 1006, 27,79% (1107, 30,2%); WD 449, 12.4% (553, 14,6%); D'66 584, 16,13% (niet deelge nomen in '76); CPN 53,1,46% (101, 2,8%). Hoeks Belang nam nu niet deel aan de ver kiezingen. Die party behaal de in 1976 8,4%. precies weten welk deel van de renovatie uit achterstallig onderhoud bestaat en hoe groot de huurverhogingen zul len zijn ten gevolge van de re novatie. Daarnaast heeft het comité nogal wat kritiek op een enquête, die de gemeente vorig jaar onder de bewoners heeft gehouden. „Onvolledig", zegt het comité daarover. Vooral over de vragen over een huuurverhoging tengevol ge van de renovatie is het co mité ontevreden. „Er werd aan u als huurders gevraagd of u een huurverhoging wilde be talen, Maar er werd niet bij gezegd hoe hoog die zou zijn en dat u gedurende vijf jaar na de renovatie ieder jaar een verplichte huurverhoging krijgt", zo staat in de informa tiekrant te lezen. Ook is het comité er helemaal nog niet zo zeker van dat alle bewoners wel voor de renova- tiepiannen te vinden zijn. in de informatiekrant wijst het comité de bewoners erop dat de beslissing over wat er aan de woningen moet gebeuren bij de huurders ligt en dat zon der toestemming van de bewo- Maassluis Het .college van B en W heeft tijdens haar ver gadering van deze week uitge breid gesproken met haar juri disch adviseur over Conro En ter Lines (CEL), de rederij die vanuit Maassluis een draag- vleugeldienst naar Londen wil beginnen. Aanleiding varj dit gesprek is het onderzoek, dat op verzoek van het gemeente bestuur is ingesteld naar de achtergronden van de rederij en de zekerheden, die zij kan bieden. Dit onderzoek, dat in middels is afgerond, werd mede ingesteld vanwege de berichten dat de mensen ach ter CEL, eigenaresse Erica van Elséeker en directeur Dick Vahrmeyer, niet zo'n brand schoon zakelijk verleden heb ben, Vahrmeyer werd na het presenteren van de plannen zelfs aangehouden op verden king van flessetrekkerij. Volgens burgemeester Van Es, die de zaken rond CEL mo menteel zelf behartigt, hoeven de perikelen rond de persoon van de directeur de plannen van het bedrijf niet direct in de weg te staan. „In principe heeft de BV voor zover wij weten niets verkeerds gedaan, dus daar zijn de onderhande lingen nog steeds mee gaan de, deelde Jan van Es mede. Over de financiële zekerheden die CEL biedt en waarvan de gemeente de gegevens op tafel reisbureau Schiedam In een half nar tijd heeft de brandweer van nacht een vlammenzee be dwongen in een oud pakhuis aan de Zwaansteeg, vlak naast een pand waar twee jaar geleden ook al brand uitbrak. Via de Nïeuwstraat en de Hoogstraat konden de vijftien brandwachten vrij eenvoudig bij de vuurhaard komen. Met twee hoge drak en zes lagedrukstralen werd de middelbranid bestreden. Een Turks echtpaar, dat vlak bij het pakhuis woont, liep geen gevaar maar werd we! tijdelijk geëvacueerd. In het pakhuis stonden twee auto's opgeslagen, alsmede een onbe kende hoeveelheid goederen die tot as zijn geworden. Hoe groot de schade is, kon niet worden geschat. Vanochtend was nog niet bekend wie de ei genaar van het pakhuis is. De oorzaak van de brand is even min bekend, maar brandstich ting wordt niet uilgesloten. wil hebben is overigens nog niet voldoende bekend, zo liet de burgemeester merken. Overigens is er nog deze week een gesprek tussen de gemeen te en de bewoners van 't Hoofd en de directe omgeving, die nogal sceptisch tegenover de plannen staan. „Wij hech ten sterk aan de enquête, die de bewoners eerst willen hou den. Wij stellen het zeer op prijs om hun beswaren te ho ren," aldus de burgemeester. De planvorming rond de vesti ging van de rederij aan de Maassluise haven, waarvoor de gemeenteraad de grond be schikbaar moet stellen, is op het ogenblik rain of meer stil gelegd. SRQERSVSU» 1ST- 010-731611 3111LG - SCHIEDAM

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1