trafschoppen- estival bij FC-Fortuna Grote belangstelling voor jubilaris Ursus k eter Sonneveld beslist WF heet nu Olympus Schiedam! Niet 1 Koevermans maar Posthoorn onthult: Leo Jansen lid van verdienste Brekelmans boos Sportagenda SVV-jeugd romoveert erklaan orzitter af artinit en roenoord nderuit -v .Geen trainingsveld voor HVO mandag aiunitsm VD/SC/WW Feest bi] Fortune laardingen „Ik heb el m'n leven nog nooit n wedstrijd gewonnen et het nemen van straf- hoppen en daarom ver- d het me ook niet, dat nu wéér verloren heb- n". VFC-middenvelder ic Teunisse reageerde oniek op de uiteindelij- nederlaag van zijn g tegen Fortuna aardingen. Na 90 minu ten pover voetbal was het nog steeds 0-0 en moesten er direct strafschoppen worden genomen. Een spectaculaire gebeur tenis. VFC mocht begin nen. Harry Schuiten had geen moeite om doelman Kemi Leerdam te ver schalken, maar Leerdam miste in de gelijkmakende beurt. VFC leek helemaal op rozen te zitten, toen Fortuna- aanvoerder Had- de van der Meijde zijn strafschop zag gestopt door Chris Woerts door Rob Brekelmans, na dat eerst Eric Teunisse voor VFC had gescoord. De spelers van VFC bouwden m "irSf"ï§3 jS lil s -3, - 7 al een klein feestje, maar dat bleek iets te voorbarig. John van Fessem knalde namens VFC over en Ron Bervelink schoot nu wél raak voor For tuna. Chris Hendriks deed het ook al niet beter dan Van Fes sem en miste eveneens. Stan ley Nooitmeer bracht daarna beide ploegen weer in even wicht. Peter Jeup was het die als derde op een' rij zijn straf schop zag gestopt door de uit stekende Remi Leerdam. Pe ter Sonneveld hield zijn zenu wen wel in bedwang en bracht zo Fortuna de overwinning én het Vlaardings kampioen schap. Onbevredigend „Een uiterst onbevredigend einde natuurlijk", meende Wolter Bos, de trainer van VFC. „Met strafschoppen blijft het altijd een gok. Ik vind dat we het vanavond niet eens zo Schiedam Het was een komen en gaan op de jubi- leumreceptie van Ursus (Uw Reactie Sterkt Uw Sport). De Schiedamse vierdeklasser bestaat 60- jaar en velen uit de Schie damse en Vlaardingse sportwereld kwamen de jubilaris feliciteren. Als eerste nam Schiedams burgemeester John te Loo het woord. „Dit jubileum is een symbool van een wijze, waarop deze vereniging zich in al die jaren heeft staande gehouden. Het is een basis voor de toekomst en ik hoop dat het Ursus ook in de toekomst goed zal blijven gaan", aldus Te Loo. Arie Ver- linde, namens de sportraad en het ABC-bedrijfsvoetbal, was de volgende «wreker. Ook hij had haast, ohidat-ie aanwezig moest zijn op de welzijnsmarkt slecht hebben gedaan al je ziet dat wij Teun Kornaat en Pim van der Burg misten". Wolter Bos had wel gelijk, maar door het gemis van de twee meest ervaren spelers in zijn ploeg, moest VFC het hebben van hard werken en een grote do sis agressiviteit. Dat had For tuna nu net niet. De ploeg van Jan Postema speelde het „ech te" voetbal. om achter de PvdA-stand pro paganda te maken voor „zijn „Ik ben blij dat Ursus zich in Schiedam-Oost heeft geves tigd. Hier is nog een braaklig gend stuk terrein waar velen uit de wijk naar toe kunnen komen. Het is een sociaal as pect dat niet vergeten mag worden. De wereld veranderd, ook de voetbalwereld. Ik kan me voorstellen dat er over een aantal jaren overgeschakeld wordt van veld- naar zaalvoet bal. Dit zag je al gebeuren bij het handbal' Hans Kamman, namens de KNVB, was het daar in het ge heel niet mee eens. „Wij moe ten buiten blijven, op het groe ne veld. De regen, de wind, de zon, dat maakt van ons strijd bare mensen. Die buitenlucht hebben we nodig. Voorop moet staan: het beoefenen van de sport en soms denk je dan, waar doe ik het voor. Wel nu, voor dat kleine jongetje dat ie dere week loopt te voetballen Veel combinaties, maar de eindstoot ontbrak. Echte kan sen hebben beide ploegen dan ook niet of nauwelijks gehad. Voor de rust raakt Ron Berve link de paal, maar dat over kwam Ger Zeilstra aan de an dere kant ook. Nee, een echte Winnaar kwam er uit de tita nenstrijd, die door zo'n 1200 op het veld. Dat is de toe komst". Kamman bood na mens de KNVB een borrelgar nituur aan en namens de afde ling Rotterdam van de KNVB vier hoekvlaggen met het em bleem van de afdeling. Voorzitter Krijn Wijnstekers van Ursus bedankte tot slot ie dereen en bracht in zijn toe spraak nog een opmerkelijk feit naar voren: „Wij brengen met Ursus recreatie bij de mensen. Niet alleen op voet- balgebied. We hebben reeds een damestrimploeg en het moet niet uitgesloten worden geacht, dat we in de toekomst nog meer sporten binnen de vereniging krijgen". Krijn Wijnstekers was het ook die nog even memoreerde, dat de heer Westerling, 80 jaar en érén van de oprichters, in de zaal aanwezig was. Maasland Met een on derling toernooi en een feestavond heeft MW '27 afgelopen zaterdag het seizoen besloten. Bij die gelegenheid heeft MW zijn eerste elftal speler Leo Jansen uitge breid in het zonnetje ge zet. Voor tien jaar onaf gebroken spel in het eer ste elftal, werd Jansen benoemd tot lid van ver dienste. Voorzitter Jan Kroes speldde hem daar voor de erespeld op. In die tien jaar heeft Leo Jan sen (30) rond de 400 wedstrij den gespeeld. Nog altijd is hij een vaste en gewaardeerde keus. zodat dat aantal wedstrij den nog wel aanzienlijk zal stijgen. Overigens was het al weer jaren geleden dat een dergelijke speld voor het laatst werd uitgereikt. Tevens werd er tijdens de feestavond af scheid genomen van het trai nersduo Cor van Rooy en Henk Luyendïjk. Bloemen en kado's waren hun deel. Zoals bekend vertrekt Van Rooy naar Hoekse Boys en wordt Teun Groeneveld de nieuwe trainer van MW. In aanwe zigheid van de selectie heeft de kennismaking inmiddels al plaatsgevonden. In de plaats van jeugdtrainer Luyendijk heeft MW Wout Zuidgeést aangetrokken. De ex-Spartaan was een jaar of zeven terug al eerste trainer bij de Maaslan den. Vermoedelijk brengt Zuidgeest twee voetballende zonen, waarvan er één bij de regionale jeugd speelt, naar Maasland mee. Ook tijdens de net voorbije oversehrijvingspe- riode heeft MW '27 vrijwel geen mutaties gehad. Niemand vertrok en vrijwel niemand meldde zich. Misschien dat de overschrijving van een speler uit Deventer een versterking in de breedte kan betekenen. Voor het overige zal trainer Groeneveld het in het al aan wezige spelersmateriaal moe- ten vinden. Vlaardingers werd gevolgd en uitstekend werd gefloten door Martin Bannet, niet uit. „Toch vind ik dat we de wed strijd uiteindelijk verdiend ge wonnen hebben. Het voetbal binnen onze ploeg was gewoon beter verzorgd. Een fijne af sluiting van een loodzwaar sei zoen", aldus een overgelukki ge Jan Postema. Vlaardingen Sportwet houder Cees Bot reikte na afloop van de straf- schoppenserie de wissel bokaal uit aan Fortuna- aanvoerder Iladde van der Meijden. Onderwijl liep Rob Brekelmans zich te verbijten: „Hoe kun je nu een voor sprong van twee straf schoppen nog uit handen geven", foeterde hij na. Het is overigens zeker dat de doelman van VFC na volgend jaar stopt „Ik plak er nog een sei zoen tegen aan, maar dan ga ik absoluut de scheidsrechterij in". Voor de wedtrijd en In de rust mochten jeugd spelers van alle Vlaar- dingese voetbalclubs strafschoppen nemen op doelman Peter Eykelen- boom. Als overwinnaar kwam Jeroen Ploeg van KKWIK uit de strijd, die een fraaie beker in ont vangst mocht nemen uit handen van sportwet houder Cees Bot Maandag: Schoolsport dag „De Vijfsluizen". Zaalvoetbalkamp. Schie dam, Margriethal, 19 uur. Verg. damclub Maes- lantsluys, „Polderhuis", Rozenlaan, 20 uur. Kan jerconcours VHB, singel bij Fortuna, 19 uur. Lo ting VHB-concours, café De Waal, 19 uur. Avond- fietsvierdaagse, Harga, 18.30 uur. Huldiging Maassluise kampioenen, Stadhuis, 20 uur. Dinsdag: Schoolsportdag „De Vijfsluizen". DRZ SVV (nederlaagserie), Kethel, 19 uur. Bejaar denconcours VHB, park "t Nieuwelant, 14 uur. HolyFeyenoord (Spaarbank-bokaal). Zwal.laan, 19 uur. DOS '32Schiedam (Spaar bank-bokaal). Avond- fietsvierdaagse, Harga, 18.30 uur. Woensdag: Jeugdcon- cours VHB, Oude Wete ring, 14 uur. Damescon cours VHB, singel bij Fortuna. 19 uur. Schie damSVV (Van der Touwhokaal). Harga, 19 uur. Avond fietsvierdaag se, Harga, 18.30 uur. Zo- meravondcompetie wiel rennen, Vergulde Hand Polder, 19 uur. Donderdag: VHB-con cours. Vlaardingse Vaart, 19 uur. VHB-concours vliegvissen, Lepelaarsin gel, 19 uur. Avondfiets- vierdaagse, Harga, 18.30 uur. Vrijdag; Zaalvoetbal toernooi DRZ, Margriet hal. 19 uur. SVDPW— GTB (nederlaagserie), Harga, 19 uur. lphen aan den Rijn et Al elftal van SVV gepromoveerd, dank- een 20 zege tegen C In Alphen aan en Rijn. De Schiedam- ers legden de basis oor deze overwinning lab voor de rust, toen die Schippers met n afstandsschot SW i voorsprong gaf. RC had aan één punt oldoende om eveneens promoveren, maar het aama ingezette offen- ief leverde niets op. lak voor tijd was een unter van Jan Köne- ann aanleiding voor n tweede treffer. Na oop kreeg het succes- olie jeugdteam. dat aardoor promoveerde aar de regionale afde- ing. een diner aangebo- *en. Terwijl er vooraf -n bezoek werd ge- racht aan een bowling- "ntrum. iedam De gymnastiek- niging Excelsior neemt nsdag 4 juni afscheid van Handels, leidster van club. Voorzitter H. Ker- is op deze algemene Je* vergadering aftredend en i zich niet herkiesbaar, neens is dat het geval met rouw C. Uijtde willigen, r zij stelt zich weer kandi- Voordracht nieuwe le* zijn mevrouw Thijssen en no Lansbergen. De verga ng In de bovenzaal van dé griethal, begint om 20.30 "hiedam Op de eerste ond van het door WK rganiseerde zaalvoet- ampioenschap van hiedam, vielen er ge- k al twee denderende rrassingen te noteren. twee hoofdklassers, artinit en Groenoord, regen respectievelijk n Excelsior 20 (4-2) en RZ (3-6) flink klop. Met -g twee avonden (vana- d. vrijdagavond 7 juni de finaleavond op 13 ni, wanneer de poule- innaars elkaar opnieuw een halve competitie tmoeten) te gaan, is er g van alles mogelijk. e uitslagen van de eer- ronde zijn: poule 1: rsus-Schiedam 7-4. artinit-Excelsior'20 2-4, ule 2: S FC-GTB 8-6. oenoord-DRZ 3-6, ule 3: HBSS-OACN 0-9, Hermes DVS- 2 3-3, poule 4; De- os-SPSV 6-3, FCN'66- hiedamse Boys 4-1, ule 5: WF-BFC 2-3, S-GSS 4-3. poule 6: V-DCMR 4-2 en CK-SVDPW 0-2. Do felicitaties voor Ursus Schiedam Nog wat on wennig met de nieuwe naam 'Olympus Schie dam', bleef voorzitter Hennie van de Reijken volharden om z'n vereni ging met WF aan te dui den. In een groots opgezet feestprogramma, dat on danks de concurrentie van jfe£t i Sportwethouder Herman Posthoorn onthult de nieuwe naam Olympus door Emlle Schelvis de opening van het vissei- zoen, het koninklijke défi lé en de neergutsende re gen, toch een succes mocht worden genoemd, stond de naamsonthulling centraal. In plaats van Wim Koevermans (met Jong Oranje mee naar Toulon) was echter wel wethouder Herman Post hoorn, die de balvormïge bordjes in de goede vol gorde mocht zetten en zo doende letter voor letter Olympus Schiedam te voorschijn 'toverde'. Met wat extra trots keek de voorzitter van de naamswijzi ging, Wim Walthie, toe: „We zijn vanaf september bezig ge weest. Het heeft ons allemaal een hoop bloed, zweet en tra nen gekost om alles (glazen met opdruk, een vervangen, voor Koever mans. folders, cct) voor elkaar te krijgen. Maar als ik nu het resultaat zie, kan je toch tevreden zijn. Het is even wachten of we er met de kosten uit zullen springen. We hadden een budget van 15 mil le en daarvoor ook nog eens een bestuursgarantie, die ik niet verwacht nodig te heb ben. De regen is alleen een beetje spelbreker". Onder toch redelijk grote be langstelling werkte de nieuwe vereniging Olympus, dat alle jeugdleden een tas met op schrift van de nieuwe naam, een sticker en een foto van Wim Koevermans schonk, hev fr,.. r. crif-o- taris Sjaak Maagdenberg kreeg tien leden in mogen schrijven, zelfs het overduidelijke bewijs Zeven senioren en zeven van de getoonde belangstel- jeugdleden. Kijk, dat is toch al ling. Hij: „Ik heb weer veer- een stap in de goede richting". VI aard in gen Het verzoek van de voetbalvereniging HVO om een uitbreiding van de trainingsaccommodatie aan de Zwanensingel is afge wezen. De kosten, die daaraan zijn verbonden ophogen, egaliseren en inzaaien van een terrein ten oosten van het der de veld zijn zo hoog <86.000 glijden), dat het, gelet op de financiële positie van Vlaar- dingen. niet door lean gaan. Gewezen wordt op een moge lijkheid bij andere clubs uit Vlaardingen te informeren naar extra trainlngsruimte. Gedacht wordt aan VFC aan de Sportlaan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4