Goud voor 1 lemco Snuverink op Provinciale Dieptepunt bij Exeelsior920 fmmm Alleen promotie voor KSVV Demos en GSS wachten nog steeds op subsidie Ook aufosehadefegefitig UVG moet nog een keer m rm^mïP V Dennis van Alphen en André van Hees tweede Jrsus- eeteranen lan de eiding \fscheid Ludo yan Mil Van Vliet en Tonnon promoveren DRIES SPAANSEPOLDER DRIES SF&ANSEPOLDFR maandag 2 fun] 1980 VD/SC/WW iodegraven Gerda üdijn, de tramster vaa fZC, was uitermate te- jreden over de klasse- ingen van haar pupil- (D bij de Provinciale wemstrijd in Bodegra- ren. Ongunstig bein- loed door wind en op iet laatst regen, hielden ie Ylaardingse zwem- M zich met oefenin- len warm in de verfris- jngstent op het fraaie omplex. Hoewel de or- lanisaüe, de zwemkring iauda, er flinke spoed tchfer zette door de nummers <in totaal 40) snel achter elkaar te la ten verzwemmen, waren er niettemin hiaten (na de prijsuitreikingen), waardoor de jeugd te lang in de kon moest staan. De vraag rijst intussen, omdat dit provinciaal evenement meestal slecht weer treft, om het in het vervolg in een over dekt bad te houden. De ZKO- competitie wordt al enkele ja ren binnen gehouden, evenals de strijd om de kringtitels, die dit jaar weer helemaal in bad West is. De „toppers" tijdens dit toernooi had echt wel re den tot klagen. In de eerste plaats omdat de échte concur rentie ontbrak, maar ook om dat deze Provinciale zich steeds meer ontwikkelt tot een familiedag, Het was echter met of zonder concurrentie geen strijd voor snelle tijden. Dat ervoer Ma- ritzka van der Linden al snel in het eerste het beste nura- door Bas van den Berg mer, de 100 vlinder. Zij klokte daarop, hoewel het niet haar specialiteit is, 1.06.1, snel ge volgd door Eline Herfst, die er 1.10.6 voor over had. Maar ook op de 100 school kwam de bad juffrouw van bad Groenoord tot een sterke tijd, 1.16.1. Vooraf geloofde Hoekse trai ner Dries Peute er ook niet erg in. „Er staat te veel wind, bovendien keerde zij pas in 34 rond. Ook hier speelde te wei nig concurrentie een grote rol". Remco Snuverink van VZC won de 100 vlinder voor jon gens 1965 vóór Jan Eversen van R in 1.07.2. De tijd van de Rotterdammer was 1.09.3. Ver der was er een tweede plaats voor André van Hees op de 100 school voor jongens onder de 10 jaar in 1.37.2, waarmee hij zich plaatste voor de natio nale zomerstrijd, volgende maand in Amersfoort. Het goud was hier voor Pascal Mooyman van het Rotterdam se SVH in L363. Caroline van Keuren eindigde op een derde plaats op de 100 vlinder m.o. 10 jaar in 1.35.3. Winnaar was hier Jolanda La- teveer van De Hoogwerf in 1.27.8. Leon van Uzerloo kwam tot een vierde plaalts op de 100 vlinder j.o. 10 jaar in 1.35.7. Hij behaalde hierop de limiet voor Amersfoort. Op de 100 vrij voor dezelfde leeftijds groep nestelde Leon van IJ- zerloo zich eveneens op de vierde plaats in 1.16.6. Jeroen Dik van Raket was hier win naar in 1.14.8. Dennis van Alphen van het Schiedamse SZC kwam aan zilver op de 100 vlinder jon gens '64 in 1.04 5. Ook voor Wouter Hoekstra van de Vlaardingse club was er een vierde plaats - op de 100 vlin der jongens 1968 - in 1.23.8. ZPB/Unico was de enige Rot terdamse club die een kringre cord voor zich kon opeisen., Het was Esther Gelens, die de' 100 vrij meisjes onder 10 op haar naam bracht in 1.14.3 en daarmee de kringtijd van Eu gene Lewis met 0.1. seconde verbeterde. Bij de wedstrijden was verder opmerkelijk, dat Caroline van Neuren op de 100 vrij de tijd van Anneke van der Ende verbeterde: 1.19.2 te gen 1.19.6. Remco Snuverink..goud. - - ■W "V r Minimm khiedam-De Ursus-vetera- len hebben door een t-5 zege ip organisator Schiedam de toppositie overgenomen in de tederlaagserie, waarin de Jo ran der Touw-bokaal op het pd staat Schiedamse Boys staat met een 1-4 zege op de weede plaats. Donderdag spe en de SVV-veteranen de laat- te wedstrijd in deze neder- asgserie. Gaardingen Op de algeme- le ledenvergadering van de landbalvereniging De Hollan- iiaan heeft Ludo van Mil af- ïheid genomen als voorzitter. De samenstelling van het be- ituur is nu als volgt: Voorzitter lan Bakker, secretaresse Miep ■•an Velzen, penningmeester Jen de Kok, jeugdvoorzitster ïopie de Bruin, wedstrijdsecre- aresse Edith Maan. tweede se cretaris Gerard Zwagemaker, weede penningmeester Jan van Vliet Delft De handbalsters van het Schiedamse UVG hebben de beslissingswed strijd om promotie naar de landelijke derde divisie, tegen AHC'28, met 44 gelijkgespeeld. Dinsdaga vond om 19.30 treden de beide teams weer op het veld van EDH in Delft aan, om dan tot een defi nitieve beslissing te ko llen. De speelsters van zowel UVG als AHC'28 hadden in het begin erg veel last van het gladde veld. De Schie damse dames bleken het snelst gewend, maar het puurde toch tot de negende minuut eer Marga Ham het geringe overwicht met een doelpunt kon aantonen: 10. Vijf minuten later bouwde zij de voorsprong uit met een knap schot in de linker- bo venhoek: 20. Het leek er /en op dat de kampioen a de afdeling Rotterdam een gemakkelijke zege af toen Elleke Bierhof een orp in een treffer wist te zetten, waardoor het voor de Schiedamsen erd. et geroutineerde Haagse AHC evenwel, kwam terug. Het meeste gevaar kwam van Hennie de Brouw en zij zorgde in de achttiende mi nuut dan ook voor 31. Ria Revier en Marlies van Ever- dinek brachten de Haagse formatie, die het loopwerk - m tegenstelling tot UVG- tot £en minimum beperkte, voor fust nog op gelijke hoogte 3—3. Door het goede werk van beide doelvrouwen werd er ,'n de tweede helft maar vjv'eemaal gescoord. Connie ^ynen bracht AHC'28 uit strafworp voor het eerst de leiding en in de vij- veertigste minuut mocht 'G, ook uit een vrije worp, maken: 44, Schiedam - „Ondanks de ellende, die Demos de laatste jaren heeft meege maakt, wil ik de vereni ging feliciteren met het zestigjarig bestaan. Ik ben blij dat er uiteindelijk be sloten is dat Demos met „buurman" GSS samen zal gaan bouwen", betoog de Sportraad-voorzitter Ar ie Verlinde op de re ceptie van het zestigjarige Demos. Over de financiële aspecten van de nieuw bouw, die voor Demos na de brand van een jaar ge leden noodzakelijk werd, vervolgde hij: „Als er een beroep op de Sportraad wordt gedaan, hoop ik, dat wij u kunnen helpen en subsidie kunnen, geven voor het natte gedeelte van de bouw". De .harde" toezeggingen voor subsidie zijn voorlopig uitge bleven, ondanks de gemeente lijke beloften. Demos-voorzit- ler Wim Groenhorst: „Stel dat ons geen subsidie wordt toege zegd. Voor Demos zijn er dan twee mogelijkheden over: op heffing of bouwen zonder sub sidie". Voor „partner" GSS liggen de zaken echter anders, omdat deze vereniging niet op een schopstoel zit en bij het maken van de bouwplannen rekening wil houden met de te verwachten subsidie. In ieder geval staat er donderdag een gesprek op stapel, waarin de bouwer en beide belangheb bende voetbalverenigingen de plannen zullen bespreken, waarmee de nieuwbouw dan een definitiever karakter zal krijgen. Tekeningen De tekeningen, die op tafel zullen komen, tonen twee vrij wel in spiegelbeeld te doen verrijzen gebouwen, waarbij elke vereniging kan beschik ken over vier kleedkamers, een scheidsrecbterskamer, een EHBO-ruimte, een bestuurska mer (24 vierkante meter) en een cantine (90 vierkante me ter). De mogelijkheid wordt overwogen om de beide club huizen op het aardgasnet aan to sluiten. KNVB-bestuurslid Stoppelen burg overhandigde namens de afdeling Rotterdam als ge schenk een viertal hockvlag- gen met embleem, terwijl het geschenk uit Zeist, een borrel- garnituur, nog bij de graveer- inrichting stond. De voorzitter van de juniorencommissie, Van Doom, bracht eveneens een vlag mee als cadeau om de vorig jaar in de brand vergane vlag te vervangen. Burgemeester John te Loo sprak de aanwezigen in snel treinvaart en moeilijk ver staanbaar toe. „De eendracht in uw vereniging is behouden, ondanks de downs die u zeker heeft gekend. Volhouden en doorzetten, dan zal Demos een goede toekomst tegemoet blij ven gaan", werkte de eerste burger ook deze klus routine matig af. Rupert Gomes van Excelslor'20 (m), In aktle bij het bowlen, moest zijn meerdere erkennen in Alvjn Greenidge (Hercules) M'-f 'At Het jubilerende bestuur van Demos Schiedam- De cricketters van Excelsior'20 zijn in hun wedstrijd tegen het Utrechtse Hercules gecon fronteerd geworden met bowlen van grote klasse. De voor de Utrechters uit-- komende Alvin Greenid ge was er mede de oor zaak van, dat de Schie dammers voor slechts 38 runs teneergeslagen het veld afdropen om in de kleedkamer, het verlies te verwerken, nadat Hercu les, aan bat voor 167 runs aan de kant was gezet. Op het Excelsior'20-veld in „Thurlede" was de druilerige regen er oor zaak van dat de ontmoe ting tegen opponent Her cules een uur later begon dan normaal. Door de toss te verliezen werd Excel- sior-captain Koos Gouka gedwongen om alle onge makken van een natte pitch en veld te accepte ren door eerst te moeten fielden. Vooral de bowlers hadden Schiedam/Vlaardin- gen - De promotiewed strijden zijn voor de verschillende tennis clubs in deze regio slecht verlopen. Alleen KSW kon na drie kampioenschappen ein delijk promotie naar de overgangsklasse B vie ren. VLTC, Be Quick en Holy 2 trokken aan het korste eind. KSW won op park Spicringshoek voor een driehonderdkoppig pu bliek met 6-0 van En schede. Luciën Sigmond beet met 6-1, 6-1 het spits af met een op tem po gespeelde partij, waarna Ada de Mol eveneens in twee sets won (6-0, 6-4). Mike Verkerk had een set meer nodig: 6-0, 2-6, 6-2, waarna Just Palm het kwartet vol maakte in 6-3, 6-4. De beide dub bels gingen samen de baan op, hetgeen nog maals twee winstpun ten opleverde, waarna demixes niet meer werden gespeeld. De ui terst contente voorzit ter Frans de Mol: „We hebben eindelijk eens gunstig geloot, nadat we de vorige jaren van Leimonias en Juliana, waar het nodige geld in was gepompt, verloren. De promotie naar de overgangsklasse B is belangrijk voor de doorstroming van de jeugd". „We hebben genoeg talent rondlopen bij KSVV. Zo spe len de dertien- respectieve lijk veertienjarige Joke Rit- man en Bianca Bekker in ons tweede team, dat derde klasse speelt. Het is ons stre ven volgend jaar door pro* motie van dit team de aan sluiting binnen onze vereni ging te verbeteren", aldus Frans de Mol. Bij Holy werd de mogelijkheid verspeeld om deze aansluiting te be werkstelligen, Het derde klasse* team verloor de pro motiewedstrijd met 3*5- Kob van Bekkum. Margreet Bak ker en de mix Eric Deyl- /Margreet Bakker zorgden voor de tegenpunten. Ook Be Quick blijft ln de derde klasse spelen, omdat het met 1-5 verloor van Hil versum 5. Jan van Strijen zorgde met zijn single voor de enige partijwinst. Marij ke Berkouer verloor in drie sets (7-6. 5-7, 5-7). terwijl Bea Boon (0-6, 1-6) en Jaap Boon <3-6, 4-6) in twee sets klop kregen. Nadat de beide dub bels geen succes hadden op geleverd, was alle kans op promotie verkeken, waar door de mixes achterwege konden worden gelaten. VLTC miste promotie naar de overgangsklasse B. In Kuyck verloren de Vlaardin- gers met 7*L van de vochtige bal veel hin der, waardoor alle controle een extra handicap beteken de. Tot aan dc luch wist Her cules dit voordeel goed uit te buiten door, voor het verlies van twee wickets ruim 80 runs te scoren. In samenwer king met Harry Daudey 32 en Paul Schriek 33 wist Maarten Verhoef met 42 runs (2x6-5x4) het totaal op te schroeven naar 167 runs, voordat het doek viel voor de Utrechters. Dit alles op het voortreffelij ke bowlen van Wim Putter, die 6 wickets nam voor 33 runs. Saillant detail was dat Henk Kornet bij een „stump" zijn rechterpink uit de kom zag staan. Gelukkig bleek op het bijveld van de Schiedammers, in het tweede cricketteam van Quik Nijme gen, de bekende voetbalchi rurg Wout Honig te spelen, die dit probleem voor Excel sior keurig oploste door de pink weer op zijn plaats te zetten. Met „We moeten winnen om bij te blijven, maar dan wel zonder teveel risico te ne- men",3iet Koos Gouka aan de eerste batsmen het initiatief om de totalen te zetten. Een fikse streep door de rekening voor deze captain was het meer dan voortreffelijke bowlen van de uit Barbados afkomstige Greenidge, die vorig jaar nog tot de elf beste cricketspelers van de wereld bekend stond. Deze had zelfs de steun van zijn fielders niet nodig om de Schiedammers één voor één op te ruimen. Zijn bowling- cijfers 5 voor 17 spreken spraken voor zichzelf. De overige Schiedammers von den geen genade bij bowling collega Barend Stel (5 voor li), die in samenwerking met enkele attente vangen van onder andere Harry Daudey er mede de oorzaak van was, dat Excelsior voor het schamele totaal van 38 runs uitgespeeld was. Opmerkelijk in de Schie damse afgang was, dat de drie staart-batters het de Utrechtse aanval nog zo moeilijk wisten te maken, en zoveel tijd verbruikten, dat Hercules-captain Ferry Smit er vanaf zag om de Schie dammers een tweede keer het veld in te sturen om 'als nog te proberen een innïngs- overwinning te halen. Men moet bij Excelsior '20 diep in het archief duiken om een nederlaag met deze cijfers te vinden. Kreten als „Dit is ons in lange tijd niet overko men", en „V/at een afgang", waren veelvuldig te horen uit de Schiedamse spelers- hoek. Vlaardingen Het Vlaarding se scheidsrechterduo Henx Tonnon en Henk van Vliet zijn gepromoveerd naar de eredivisie van het Nederlands Handbal Verbond. Het is voor het eerst sinds jaren, dat de af deling Rotterdam weer een scbeidsrechterkoppel in de hoogste afdeling heeft. ADVERTENTIE «aar"'.{- Bij ons wordt de schade niet alleen snel en vakkundig hersteld, wij regelen de schade ook met de verzekering. Bokelwe^ 100 Schiedam, lel. (010)* 1S454Q. mankt 1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 5