SPORT Holy een handje Hermes DVS: draw bij ACC Groenoord en Schiedam snel kansloos Haringtrofee blijft in Vlaardingen svv DVK winnaar nederlaagserie Resultaten FCN'66 Raket helpt VZC Demos- (am) 1-8 MS V9 71 geeft goed partij VFC tweede Nep tun us-Groenoord j uitgesteld j PPSC: verlies maandag 2 juni 1980 VD/SC/WW Vlaardingen Het ge zicht van Aad van de Ha mer vertrok opnieuw als de herinnering aan de achtste innings naar bo ven werd gebracht. De wedstrijd SC Vlaardingen Holy-The Stags had juist hij, de drie seizoenen gele den bij Schiedam vertrok ken werper van de ploeg uit Etten-Leur, kunnen beslissen, ware het niet dat bij een 4-3 stand Van de Hamer op weg naar de zekere gelijkmaker strui kelde en daardoor een makkelijk uit te tikken prooi werd voor de reeds geslagen catcher Wim Pij pers. Waarmee het merkwaardige duel eigenlijk gelijk was afge lopen. „We hadden het hele maal in de hand. En dan val je op zo'n manier. Stomme pech", memoreerde van de Hamer, die met zijn team ook al het ongeluk had om vanwe ge met motorpech kampende teamgenoten gehavend aan de start te moeten verschijnen in Vlaardingen. Holy, met de vooral in het be gin excellerende werper Jan Lugthart, had dan ook weinig moeite Je Brabanders snel met de feiten te confronteren. In de tweede innings al waren het Cedric Pierre en Hans van Berkel die de thuisplaat pas seerden, waarna een innings later Wim Pijpers en weer Cerdric Pierre de score naar 4- 0 opvoerden. Wachten „Ook bij het maken van die eerste punten hadden we me: Amsterdam-Op een goed be speelbaar en droog veld wisten de cricketters van Hermes DVS in hun moeilijke uitwed strijd tegen het Amsterdamse ACC een 3-3 draw te halen. Nadat de thuisclub voor het totaal van 150 runs was uitge gooid, wisten de Schiedam mers niet verder te komen dan 126 voor 8, toen alle be schikbare tijd om was. Bij hun regenachtig vertrek uit Schiedam, hield Hermes- captain John Beyer er ai reke ning mee op een nat veld te moeten spelen. Niets bleek minder waar toen bij aan komst een prima veld ter be schikking stond. Niets stond de Schiedamse aanvoerder in de weg, door bij het winnen van de toss voor eerst fielden te kiezen. Op het bowlen van Hcnny van Wijk (3 voor 35) en Mike Schrimpton, die met de cijfers (3 voor 8) de staart van ACC opruimde, wist de thuis club na een lunch-stand van 75 voor 5, mede door toedoen van een opmerkelijk battende Rdss Chatman 43 en Stan Flet cher met 33 runs als grootste boosdoeners een score op te bouwen van 150 runs all out. Te vermelden valt nog de fraaie vang van John Verwey, die hiermee het sterke bat van Bumey uitschakelde. Het bat ten van de Schiedammers leek aanvankelijk veel te lijden te hebben van het prima bowlen van Erik Hinnen (2 voor 17),Huub Offerman (2 voor 19) en Kees Mulder (2 voor 39), waardoor men na een slecht begin met bijdragen van Ed ter Braak 22 n,o.. Jack Geeratz 26 op een niet zo florissante stand van 53 voor 4 terecht kwam. Dit was voor John Beyer aan leiding om met verdedigend batten te proberen, in ieder geval een gelijkspel te halen. Twee uur heeft deze speler dan ook op de mat gestaan om ten koste van weinig runs zijn wicket in stand te houden- .Toch viel ook hij ten prooi aan de Amsterdamse bowlers, na eerst 24 runs gemaakt te hebben. De tijdwinst en het meer kijk hebben op gegooide ballen, was voor Hermes vol doende om de wedstrijd op ze ker uit te spelen. Door ruim 80% van de score van ACC gehaald te hebben, ook voldoende om via een eindstand van 126 voor 8, een 3-3 gelijkspel uit het vuur te slepen. Door dit resultaat heeft Hermes DVS de aansluiting met de top niet verloren en heeft het de basis gelegd voor een interessant seizoen. die lucky stootslagen niet te klagen. Maar ja, mogen we na al die ellende in de eerste wedstrijden nu eens een beetje geluk hebben?", vroeg Holy- coach Dick Lamet zich af. Met door Emile Schelvis de 4-0 en de nog steeds mistas tende Brabantse slagmensen op de curve-ballen van Lugt hart, was het eigenlijk gewoon wachten geblazen op meer Vlaardingse punten. De toch in redelijke hoeveel heid toegestroomde toeschou wers keken in de zesde in nings heel lelijk op hun neus, toen The Stags met de zeer be reidwillige medewerking van de thuisploeg de stand omboog naar 4-3. „Hoe het komt, ik weet het niet Misschien een stukje onervarenheid en over schatting. Maar ze liepen in eens te jojoën", becommenta rieerde Dick Lamet, die on middellijk zijn jeudjgde korte stop Ronald Fehling na twee fouten verwisselde voor de in het eerste debuterende Wim van Roon, de bijna komisch aandoende fouten reeks. De veldblunders werkten ook door in de slagprestaties, want tot een serieuze aanval kwam het team van Lamet niet meer. En ruiterlijk gaven de spelers ook toe door het oog van de naald gekropen te zijn en dat The Stags daar niet op de enig juiste manier van had den geprofiteerd. Met natuur lijk *de kans voor open doel' van Aad van de Hamer, die door het slechte Vlaardingse overnemen een schitterende kans kreeg geboden, als het meest sprekende voorbeeld, iymw Hans van Berkel van Holy (I) net te laat Schiedam/Vlaardingen Bij de honkballers weinig reden tot vreugde, want er was slechts verlies te noteren. Zaterdag verloor Schiedam in Santpoort kansloos met 9-0 van run ner-up Terrasvogels, en gisteren liet Groenoord het weer afweten in Oos- terho Schiedam/Vlaardingen Bij de honkballers weinig reden tot vreugde, want er was slechts verlies te noteren. Zaterdag verloor Schiedam in Santpoort kansloos met 9-0 van run- ner-up Terrasvpgels, en gisteren liet Groenoord het weer afweten in Oos terhout en trok met 9-1 aan het kortste eind bij de Twins. Terwijl MSV'71 in Delft met 7-2 Blue Birds voor moest laten gaan. Schiedam kwam niet aan de bak in de uitwedstrijd tegen Terrasvogels en miste hierdoor de aansluiting.' Een wat min dere dag van werper Wout Don en een veel te geringe aanvalskracht - slechts tot drie honkslagen kwamen de Schie- Spanning en concentratie fn „De Griffioen" Vlaardingen - DVK heeft de biljartvereniging 't Oosten de grootste nederlaag toege bracht, waarmee het de door *t Oosten, in verband met het vijftigjarig bestaan georgani seerde nederlaagserie, won. Zestien verenigingen uit Schiedam en Vlaardingen vochten in de voorronden om één van de vier finaleplaatsen. De Vlaardingse verenigingen Start '75, De Oude Markt. De Molenwiek en DVK, kwalifi ceerden zich voor de gisteren in „De Griffioen" gehouden fi nale. waarin Start '75 en DVK zes punten behaalden. DVK kwam met 98,5 procent echter beter uit de bus dan Start '75 met 97,4 procent. De Oude Markt werd met 4 punten en 93,97 procent derde, terwijl De Molenwiek met 4 punten en 89,91 procent met een vierde plaats genoegen moest nemen. Schiedam - Het veteranen-elf tal van De Musschen heeft het ireteranentoernooi van Schie- lam gewonnen. In de finale egen VFC werd in de norma- e speeltijd van derig minuten ;een doelpunt gemaakt, waar- ia in de tweede vijf minuten 'erlenging de Rotterdammers Is eerste en als enige het net enden. Schiedamse Boys be haalde -na het nemen van strafschoppen- de derde plaats, L ijl Schiedam vierde ^n vijfde werd. Schiedam - Het massale voetbaltoernooi van FCN'66, waaraan niet minder dan dertig elf tallen deelnamen, is ge wonnen door Utrechtse Boys. dat in de finale Alphia met 1-0 ver sloeg. Dirksland werd derde, terwijl de organi serende vereniging zich bij de tien finalisten als negende kwalificeerde. Het komende weekein de staat er bij FCN een B-junioren-toemooi op het programma, waar aan onder meer Sparta, HDS, GDS, Concordia, De Meer en SDO deel zullen nemen. Overzicht van de grote belangstelling voor deze wedstrijd Vlaardingen - De Vlaardingse Zwemclub kan terugzien op een geslaagde zwemwedstrijd om de Haringtrofee. In twee opzichten, want de wedstrij den waren goed georganiseerd en ten tweede won VZC zelf deze trofee. Dit gebeurde ech ter wel met hulp van het Delftse Raket; de vereniging van Dries Peute werd in het zicht van de haven gediskwa lificeerd. Raket had namelijk, voordat het laatste estafette nummer begon, een voor sprong op VZC, maar doordat een Raket-zwemmer te vroeg vertrok, bleef de trofee in Vlaardingen. De overwinning is ondanks de hulp toch wel verdiend, want de Vlaardingse Zwem Club heeft een zeer sterke jeugd. Trainer Sjaak Bot; "Omdat wij nu eenmaal een brede laag van sterke jeugdzwemmers hebben, was de kans ook erg groot dat we de wedstrijden zouden winnen". De jeugd van VZC heeft er inderdaad voor gezorgd dat de trofee in de Ha- ringstad bleef. Toch was er ook een smet; Het aanvangstijdstip. Voorzitter Jan Edelijn; "Het weer werkte nu mee, maar ik had er niet aan moeten denken als wij met slecht weer om 17.40 had den moeten beginnen". De ge meente Vlaardingen vreesde nameLïjk dat de recreatie- zwemmers te kort zouden worden gedaan als de wedstrij den vroeger in de middag had den begonnen. Jan Edelijn: Het is toch onbegrijpelijk dat de gemeente niet één keer per jaar het buitenbad een middag voor de sport vrij geeft". Wan neer dat gebeurt, zou het een goede promotie van de zwem- sport betekenen- De wedstrij den waren voor het pubLiek zeker aantrekkelijk, want alle deelnemende ploegen waren aan elkaar gewaagd. Zo zwom Esther Gelens van ZPB/Unico een nieuw kringrecord op de 100 meter vrije slag 1.13.5 het 'oude record 1.14.3 en werd Caroline van Neuren van VZC op deze afstand derde: 1.17.6. André van Hees won de 100 meter schoolslag onder de 10 jaar, 1.34.5. Deze tijd is ruim voldoende om deel te nemen aan de Nationale kampioen schappen en betekende ook een nieuw clubrecord. Onder 12 jaar won René Groen de 100 meter vlinderslag 1,21.8, De VZC'ers Wouter Hoekstra en Johan van Hees werden tweede en derde in respectie velijk 1.22.4 en 1.23.7. De 100 meter schoolslag voor jongens onder 14 jaar werd een over winning voor Ronald Barn- hard 1.19.1, Alex Gerritsen (VZC) tikte als tweede aan 1.23. De dames zwommen 100 meter rugslag Tineke Janssen won hier 1.12,3 Irma Voorham kwam hier niet verder dan een zevende plaats 1.19.3, Sjaak Bot was toch tevreden over de presta tie van de "oude" garde. "Ze geven een goed voorbeeld voor onze jeugd". De overige uitslagen van de Vlaardingers: 100 meter vrije slag heren Al- bert Jaap van Santbrink 59 se conden. Op de 100 meter vrije slag onder 14 jaar werd Rob Claas derde in 1.04.4. Onder 16 jaar finiste Remco Snuverink als derde op de 100 vlinders lag; 1.07. 100 meter schoolslag meisjes onder 16 jaar; Ingrid Wij2enbroek (derde) 1.28.1.100 meter vrijeslag jongens onder 12 jaar Sandy van Dusseldorp 1.14.6. De 100 rugslag voor he ren: Frits Jan Edelijn 1.09.5, goed voor een derde plaats.' dammers - waren hier mede debet aan. De zeer jeugdige ploeg uit Santpoort had hierdoor geen kind aan Schiedam en bouwde een regelmatige overwinning op. Een foutje van Wilfried Salomons betekende in de tweede slagbeurt een 1-0 ach terstand, die in de vierde in nings werd opgevoerd naar 5- 0. De zevende innings bracht een werperswissel. Wout Don kon het niet langer bolwerken en werd op de heuvel afgelost door Fred Reïjmer. Maar ook hij kon niet voorkomen dat Terrasvogels de stand opvoer de tot 8-0. Voor het enige gevaar van de kant van Schiedam zorgde Jur Blomsteel. Maar ook hij zag geen kans om op de tweo- honkslag van Cees Knegt de eer te redden en sneuvelde op de thuisplaat. De eindstand werd uiteindelijk 9-0 voor Terrasvogels door een home run in de achtste slagbeurt van Van Dee. Een sterker Blue Birds won verdiend van MSV'71. De Maassluizers openden sterk en namen door Kees Moerkerk, hiertoe in staat gesteld door een honkslag van Kees Rein- ders, een 0-1 voorsprong in de eerste slagbeurt. De Delftena ren wisten ook hoe een knup pel gebruikt moest worden en sloegen goed terug, waardoor de stand werd omgebogen naar 3-1. MSV'71 bood goed tegenstand en in de vierde innings knalde Ludwig Ascension de bal voor drie honken het veld in, en kon Frank Reinders voor een 3-2 stand zorgen. De vijfde slagbeurt van Blue Birds le verde de eindstand op. Foutjes bij MSV'7lt een serie honksla gen en een mindere kontrole bij werper Jan van Spijk, wa ren voldoende voor vier pun ten en een werperswissel. Piet Bouts nam het werpen over en stond niets meer toe, en aange zien ook de Maassluizers geen aanvallende vuist meer kon den maken, werd de bereikte stand van 7-2 in die vijfde in nings tevens de eindstand. Groenoord Groenoord zit in de hoek waar de slagen vallen en verloor nu weer van Twins. In een wed strijd met hindernissen, we gens overvloedige regenval werd de wedstrijd maar liefst driemaal onderbroken, moest Groenoord het stellen zonder, de nog geblesseerde Hans Vroon en ontbraken ook Jan, Switser en Hans Staub op hel appel door blessures. De Twins' namen in de eerste slagbeurt, een 1-0 voorsprong, welke twee innings later werd uil- gebouwd tot 3-0, door een ho merun van Mark Rijnten met Ed Kempen op de kussens. Toen wérd de regen spelbre ker en werd de wedstrijd eerst een half uur en later nog tweemaal een kwartier onder broken. Gezien de slechte toe stand van het terrein, had de wedstrijd eigenlijk gestaakt moeten worden, maar scheids rechter T.Middendorp uit Gouda wilde van geen ophou den weten en gaf de thuisclub lot tweemaal toe respijt om" wat te doen aan de vele plas-^ sen, die op het terrein stonden." Veel was er niet aan te doen," maar de scheidsrechter her vatte toch weer de wedstrijd. Z In de vijfde innings kon Groe-£ noord wat terug doen. Gerrit- Droog sloeg zich op de kussens*!! en kreeg gezelschap van£ Gerrit Smit. Een honkslag van^ Martin Wolthuis was toen vol-~ doende om Gerrit Droog over~ de thuisplaat te brengen, 3-1.!! Helaas laaide hierna de verde-" re aanval van de Groenoor-»' ders en bleef het bij dit enell punt De Twins bouwden ge-^ staag verder aan hun voor sprong. Twee punten in deü vijfde slagbeurt zorgden voor; 5-1, waarna de tegenstand van" de Schiedammers gebroken;; werd in de achtste innings. De- thuisclub liep toen uit tot 9-1;?.' wat tevens de eindstand was.*. Niet alleen was de wedstrijd verloren, maar bij Groenoord!? werden er ook nog eens twee; spelers op de bon geslingerd wegens aanmerkingen op del! leiding. |!ll!ai[Ofll!llji!l!i!llll!!l!l]UIIIinUlllUIIIUIUUIOIIIU!l!!IIIIIill!llIlllü!l!Ull!l!IIIIIIiUI!!llf Schiedam/Vlaardin gen Irt het kader van de strijd om de Spaar bank Bokaal, is het duel Neptunus-Groenoord, morgenavond om 19.00 uur, verplaatst naar 15 juli. Dit in verband met het spelen van het Schiedamse team, even eens morgenavond, voor de nederlaagserie van het Rotterdamse Eurostars. SC Vlaardin gen Holy en Schiedam komen wel voor de bo kaal in actie. De Schie dammers tegen DOS'32 in Rotterdam en de Vlaardingse ploeg thuis tegen Feyenoord. Schiedam Ook de laatste wedstrijd van de competite kon PPSC niet winnend af sluiten. De reeds gedegradeer de ploeg was wel sterker dan Be Fair, maar het overwicht kon niet in doelpunten wor den uitgedrukt. Lang bleef het 0-0 in de eerste helft, maar op slag van rust namen de bezoe kers, tegen de verhouding in, een voorsprong. In de tweede helft geloofden beide ploegen het wel en werd de wedstrijd uitgespeeld, omdat nu eenmaal in de regelementen slaat dat er tweemaal 45 minuten gevoet bald moet worden. Voor de spelers hoefde het allemaal niet meer. Schiedam - SW is er niet in geslaagd om HION, dat met 1- 8 zegevierde over Demos, van de eerste plaats in de neder laagserie van Demos te ver-: dringen. Het technisch beterr SVV slaagde er pas na twintig minuten in het overwicht in een doelpunt uit te drukken. Na een kwartier in de tweede^- helft vergrootten de roodgrof-, nen de marge. John Stem red-, de, dankzij een fout van ae^ doelman, de eer, zodat een zege resulteerde.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 6