SCHIEDAMSCHE COURANT Deelraad wil gebouw van gemeentewerken Deining rond historisch sluisje Dure vierkamerwoningen voor kleine gezinnen Ik neemr proef LEAO gaat meer zwemmen Geen extra geld voor bewoners vereniging Zuid Historisch werk gesub sidieerd a 70 caravans in Lickebaertbos Bij' gebrek aan gymnastiek Uitzonderingsregelwordt uitgebreid V"*"oo^"C,neV a. -lVf001 teVloa Zeekadetten gedupeerd door diefstal marifoon 'Dit college past op de winkel' EefCollé stapt uit raad Diasdag 3 jnni 1980 B roe revest 3 - telefou» administratie 268091 - redactie 262566 - kbchtendienst 144144 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 104de jaargang no, 26626- 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL 's-Gravenzande De stich ting Tuinbouwhistorie en de stichting Westlands Cen trum voor Streekhistorie krijgen subsidie van de ge meente 's-Gravenzande. Dit besloot de raad tijdens de gisteren gehouden vergade ring. Beide stichtingen wordt een bedrag van één gulden per inwoner toegewezen, wat neerkomt op een totaalbe drag van ruim 33.000 gul den. In de raad werd ongenoe gen geuit over het feit dat verschillende Westlandse gemeenten nog niet hebben gereageerd op verzoeken om subsidie van beide stich tingen. De raad acht het werk van bovengenoemde stichtingen van groot be lang voor het Westland en vindt dan ook dat iedere ge meente daaraan een bijdra ge zou moeten leveren. bedraagt de werkelijke waar de niet meer dan ongeveer 75.000 gulden. namelijk Hoek van Holland De Hoekse deelgemeente raad wil dat het gebouw van de Dienst van Gemeente werken aan de 2e Scheepvaartstraat wordt overge boekt van het Grondbedrijf naar de deelgemeente Hoek van Holland. Het dagelijks bestuur van de deelraad ziet tal van ge bruiksmogelijkheden voor het leegstaande gebouw. Men denkt aan het spreekuur voor de dient van bouw- en woningtoeziochi, alsmede aan een accommodatie voor de marktmeester. Daarnaast zouden ook spreekuren van de sociale dienst, van de ver schillende raadslieden en van instellingen voor maat schappelijk werk in het ge bouw kunnen worden ge houden. De raad is echter van me ning dat de getaxeerde waar de van 160.000 gudlen veel te hoog is en dat die prijs be langrijk verlaagd moet wor den, wil de deelraad de be nodigde gelden in de begro- twaalfduiïend gulden aan grondkosten en bijna drieën zestig mille voor het gebouw zelf. Sinds december 1979 staat bet gebouw leeg. Op 15 juni 1979 al heeft de deelgemeen- teraad gewezen op de moge lijkheden van het voormaloi- gé kantoor, om de nu ver spreide diensten onder een dak te brengen. 'De zaak komt wellicht nog ter sprake in de laatste ver gadering, die de deelgemeen- teraad in de oude samenstel ling houdt. Dat gebeurt op dinsdag 19 augustus. SchiedamOmdat te anders niet of nauwe lijks aan de door het rijk voorgeschreven be weging toekomen gaan alle leerlingen van de Schiedamse LEAO met. ingang van volgend jaar vaker het zwembad in. Het college van Ben W besloot tot de maatregel naar aanleiding van het schrijnend tekort aan g-ymnastiekruimte voor de leerlingen van de school. De LEAO, die de afgelopen jaren sterk groeide in leer lingenaantal, is voor de gym nastieklessen aangewezen op de lokalen aan Broersvest en het Oude Kerkhof. Doordat het lager onderwijs op deze lokalen ook zo zijn aanspra ken maakt bleef er voor de LEA O-leerlingen eigenlijk nauwelijks meer een gaatje over. Dan maar vaker zwem men met alle klassen, besloot het college, zich daarbij be roepend op een mogelijkheid die het rijk biedt. Over extra kosten hoeft de gemeente zich immers geen zorgen te maken: het rijk be taalt. ting kununen opvoeren. Vol gens het daeeliiks bestuur Het metselwerk van het oude sluisje, dat enige tijd geleden aan de Westhavenkade werd opgegraven. Met de vondst Is onzorgvuldig omgesprongen, menen leden van de archeologi sche vereniging 'Helinium". Vlaardingen Het college van BenW voelt er veel voor dure vierkamerwonin gen toe te wijzen aan gezin nen die slechts uit twee per sonen bestaan. Dat blijkt uit een voorstel dat de commis sie voor de woonruimtever deling in haar vergadering van volgende week dinsdag te behandelen krijgt. Na die commissie zal ook de ge meenteraad er een uitspraak over moeten doen. Uit het voorstel van BenW blijkt, dat vele gezinnen met één kind weinig interesse heb ben voor dure vierkamerwo ningen in flatgebouwen, zeker als die woningen op een hoge re woonlaag dan de derde ge legen zijn. Daarentegen willen vele tweepersoonshuishoudens graag voor een dergelijke wo ning in aanmerking komen. Het college ziet in het vrijge ven van die woningen voor deze categorie woningzoeken den een uitstekende mogelijk heid, om de nood in deze groep wat te verlichten. Het voorstel betekent in feite het verruimen van een uitzon deringsregeling, die zo nu en dan al werd toegepast. Volgens die regeling werden met name in de hoofdstedenbuurt (Bonn- weg, Kopenhagenweg en om geving) in Holy wel eens vier kamerwoningen vanaf de achtste woonlaag verhuurd aan tweepersoonshuishoudens. Met de nieuwe regeling wordt de regeling uitgebreid tot wo ningen vanaf de vierde etage en wordt de zaak tevens uit die uitzonderingssfeer gehaald. Hoeveel kleine gezinnen op deze manier aan een woning geholpen kunnen worden is niet te voorzien, zo vertelt een woordvoerder van het bureau huisvesting. „Dat is helemaal afhankelijk van wat er toeval lig vrijkomt en of een betref fende woning inderdaad moei lijk verhuurd kan worden aan gezinnen met een kind." In dezelfde commissievergade ring worden de problemen van de 4000 een- en tweeper soonshuishoudens ook in een ander kader besproken. Op de agenda staat ook een rapport over de woningbehoefte van deze groep. VlaardingenTijdens graafwerkzaamheden aan de Vlaardingse Westha venkade is een oud sluisje bloot gelegd, dat vermoe delijk dateert uit de zes tiende eeuw. Hoewel de dienst van het rijksoudheidkundig bo demonderzoek en de plaatselijke archeologische vereniging 'Helinium' 'door de gemeente werden ingelicht, maakt men zich in kringen van 'Helinium' boos over de onzorgvuldi ge wijze waarop een en ander afgehandeld werd. Het verwijt richt zich met name op het feit dat er aan archeologen niet de gelegenheid zou zijn gege ven de situering van het sluisje nauwkeurig op te tekenen, waarmee wei- licht een beter inzicht zou zijn verkregen in de tech nische ontwikkelingen uit die tijd. He verder pagina drie. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, woidt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. tSaa® pcH®5'- w v^nr «dwF05 BcV>et>' „34,300° m Maassluis Het zeekadet ten korps van Maassluis is ernstig gedupeerd door de diefstal van de marifoon. Een onmisbaar instrument aan boord van het schip. Door de diefstal kan het schip niet meer uitvaren, daar anders dc veiligheid van de passagiers in gevaar kan komen in geval van on gelukken. Het is zonder ma rifoon niet mogelijk om con tact te maken met andere schepen, sluis- of brugwach ters. Twee jaar geleden, toen het schip De Rigel door de zeeka detten in gebruik werd geno men, hebben de zeekadetten zelf de installatie aangeschaft. Een bedrag van 2500 gulden was met de koop gemoeid. Een bedrag dat nu niet voor han den is Radio-officier Roos: „Het geld ontbreekt ons ge woon om een nieuwe mari foon aan te schaffen. Een jam merlijke zaak omdat we voor lopig niet kunnen uitvaren. De politie heeft da zaak in han den, maar weet ook niet waar het moet zoeken. Voor je eigen heb je natuurlijk wel "een be- gedacntengarig. Je De boot van het zeekadettenkorps. De Rigel, kan niet mösr uitvaren door de diefstal van de mari-foon. paalde denkt aan 27-MC liefhebbers, die denken dat ze er een mooi bakkie aan hebben overgehou den." De dieven hebben nogal wat moeite moeten doen om het schip binnen te komen. Door de touwen door te snijden zijn zij via het vluchtluik onderin het schip gekomen en toen op zoek gegaan naar waardevolle spullen. De leiding van de zeekadetten hoopt nog steeds op een positieve afloop van de nare zaak. Eén hoop hebbeen de zeekadetten nog. Kennelijk hebben de dieven niet gewe ten wat voor instrument zij uit de stuurhut hebben gesloopt, want zij lieten belangrijke on derdelen die nogdig zijn voor gebruik aan de wand van de^,l stuurhut zitten. Misschien ko-ft men de daders de mari-foon U nu wel terugbrengen, als ze er v achter zijn gekomen dat ze er j toch niets mee kunnen begin-r ncn. h Schiedam CPN-raadslid Eef Collé (57) stapt uit de gemeenteraad. Na 28 jaar als raadslid en acht jaar als wethouder gefungeerd te hebben, vind hij het welle tjes. „Ik neem geen afscheid in dc burgerlijke zin van het woord, maar ik ben tot de conclusie gekomen dat het beter is als ik ermee stop." bemerkte Eef Collé gisteren tijdens een persbijeenkomst. Over de reden van zijn ver trek vertelt hij: „De hele ont wikkeling die ik in die achten twintig jaar meegemaakt heb is aan een afronding bezig. Ik voel dat mijn veerkracht min der wordt en denk dat het tijd is om een jonger iemand mijn werk te laten doen." Eef Collé is de politiek met de paplepel ingegoten door zijn vader, die in 1919 al in de raad als aan hanger van Domela Nieuwen- huis zat. De naam Collé is mede daardoor een begrip ge worden in Schiedam. Hijzelf is het daar niet zo over eens. „Door de CPN ben ik Eef Col lé geworden en niet andersom, anders zou ik wel een eigen lijst kunnen beginnen. Nee, uitgangspunt voor alles is voor mij de CPN." In 1946 is Collé in de raad ge stapt en van 1970 tot 1978 is hij 1 - wethouder van woningbouw, sociale zaken en volksgezond heid geweest. Genoeg ervaring om over de diverse colleges een mening te geven. Over het huidige college is hij niet zo te spreken. „Dit college doet niets anders dan op de winkel passen in vergelijking met de vorigen. Ik krijg de indruk dat sommigen meer vanuit per soonlijke gezichtspunten han delen dan vanuit een partijide ologie. De gezapigheid moet doorbroken worden en ik hoop dat mijn opvolger dat kan verwezenlijken." De 32-jarige econoom drs. Ul- fert Bruseker zal de CPN-er opvolgen. Vanuit de studente noppositie is hij in 1973 lid ge worden van de CPN en onder andere actief geweest bij acties var» de Gusto en de raketten. Met een gerust hart geeft Eef het werk aan hem over. „Ik heb alle vertrouwen in hem, maar hij zal er nog een harde dobber aan krijgen. Als één- mansfractie is het nu eenmaal moeilijk je staande te houden." Is het voor Eef Collé een defi nitief afscheid uit de politiek? „Welnee, met mijn kennis en ervaring is er nog genoeg werk in de partij. En als er ac ties zijn, zullen ze mij zien hoor!" Schiedam Het college van B en W voelt er niets voor de bewonersvereniging Schïedam-Zuid een extra subsidie tej verlenen. De subsidie zou verstrekt moeten worden op detj voorlichtingsactiviteiten van de vereniging in verband metj i1 de op stapel staande stadsvernieuwing in de wijk- In het kader van de door Schiedam binnengehaalde In terim Saldo Regeling is Zuid aangewezen als een van de stadsvernieuwingsgebieden. De bewonersvereniging meent in verband daarmee aanspraak te kunnen maken op extra geld, dat zij wil besteden aan voorlichtingsactiviteiten. Zij vraagt de gemeente om een in cidentele extra subsidie, een aanvraag waar het college geen oor naar heeft. Voorlichtingsactiviteiten in het kader van de ISR behoren geen incidenteel, maar een duurzaam karakter te hebben, houden B en W de vereniging voor. De aanvraag is dus ge woon op onjuiste titel inge diend. Want voor haar duurza- me activiteiten ontvangt dejj| vereniging reeds een subsidie^' Een incidentele extra verhop ging zit cr, als het aan het coi-;lj I lege ligt, dus niet in. I Daarnaast uit het college, in$| zijn motivatie van het afwijzen;- f van het subsidieverzoek, te-11 vens enige bezorgdheid overj I het feit dat de vereniging] 'meent op eigen houtje de voor-*' lichting ter hand te moetenl nemen. Daarmee zou de voor-;] .lichting van de gemeente zelf! I doorkruist kunnen worden env verwarring onder de betrok ken bewoners tot gevolg heb-' ben. Vanavond komt de mate-j rie aan de orde tijdens de com-> missievergadering van vor-' ming en recreatie. Vlaardingen In het komend weekend houdt de Nederlandse Caravanclub een bijeenkomst in het oeverbos Lickebaert. Vanaf vrijdagmiddag worden zo'n zeventig caravans in het Lickebaert- gebied verwacht. Tot en met zondag houden de caravanners al lerlei activiteiten, die zich overigens niet alleen in het oeverbos zullen afspelen. Het evenement wordt zaterdag om twee uur of ficieel geopend door de Vlaardingse wethouder Ceea Bot imeen-j] I De Caravnn Club heeft toestemming gekregen van het tebestuur om het Lickebaertgebied voor dit weekend als staand- plaats te mogen gebruiken. Omdat het gebied bestemd is voor* dagrecreatie mogen er onder normale omstandigheden geen* overnachtingen plaatsvinden. In dit geval is hier echter wel goedkeuring aan"gegeven, jj

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1