UVG promotie naar tweede divisie a Pas <fa ima mt u een 1 ipp11f bij Evatoom Schieten i Dj Nieuwe selectie 499.- 859.- Holy geeft Feyenoord roed partij J donderdag 5 juni 1SS0 VD/SC/WW eiii edam verrast ]£M S 'c 2 Schiedam/Vlaardingen - Onder grote publieke belang stelling werd de tweede serie honkbalwedstrijden ver speeld om de Spaarbank Bokaal. In Vlaardingen kreeg Holy bezoek van hoofdklasser Feyenoord en moest hierin met 4-8 zijn meerdere erkennen, terwijl Schie dam in Rotterdam op bezoek ging bij eersteklasser [DOS'32 en de wedstrijd verrassend won met de duide lijke cijfers: 5-11. De wedstrijd Neptunus -Groenoord werd uitgesteld tot een later tijdstip. Groenoord kwam nameniijk uit in de nederlaagserie van het Rotterdam se Eurostars en kon de wedstrijd daar niet winnend af sluiten en verloor met 6-4. Vooral in Vlaardingen was een grote schare toeschouwers getuige var» een leuke ontmoe ting tussen Vlaardingen-Holy en Feyenoord. Bij Holy stond Bos van Hees weer op de heu vel na enkele weken afwezig heid wegens een blessure. Hans van Berkel opende de «■ore in de eerste slagbeuri. Hij kreeg vier wijd, en werd over de thuisplaat geslagen door Wim Pijpers en Piet van de Mark,1-0. Feyenoord's ant woord volgde in de derde in nings. Homeruns Eerst een homerun van Henk van 't Klooster, gevolgd door hog een homerun van ploeg maat Marcel de Bruijn, waar van ook Ton Steenbruggen iton profiteren, 1-3. Een slag- leurt later liep Feyenoord uit tot 1-4. Wim Pijpers kon m de vijfde innings de stand terug brengen naar 2-4, toen hij pro fiteerde van wat slordigheden lij de Rotterdammers. Weer Henk van 't Klooster liet 2-5 Aantekenen in de zesde slag- Jbeurt. Vlaardmgen-Holy Iwam toen sterk terug. Ge- i rard Wapenaar, die Bas van Hees had afgelost op de heu vel, en weer Wim Pijpers, zorgden in de zevende innings voor een 4-5 stand, klaar Fey enoord sloeg terug. Wederom Henk van 't Klooster, Wim Beckers en Paul van de Oever, tekenden voor de eindstand van 4-8. Schiedam Schiedam had in Rotterdam weinig moeite om DOS'32 met een nederlaag te confronteren. Wilfried Salomons opende al in de eerste slagbeurt de score, 0-1. DOS'32 trok de stand wei chrekt gelijk 1-1, maar Harry Reyngoud bracht Schiedam weer aan de leiding, 1-2. Een slagbeurt later joeg Gerard de Graaf de bal over de hekken, waardoor ook Jur Blomstee 1 en Cees Knegt scoorden, 1-5. In de vijfde innings kwamen de Rotterdammers terug tot 3- 5, maar Fred Reijmer zorgde weer voor wat meer lucht door foutjes van de thuisclub goed uit te buiten en zo voor 3- 6 te zorgen. DOS'32 kwam in de zevende innings nog dicht bij met twee punten, 5-6, maar in de achtste slagbeurt viel de Sesltssing. Een serie honkslagen leverde maar liefst vijf punten op. Ge rard de Graaf, Cas Oosterveer, Harry Reyngoud, Hans van Galen en Wout Don verzorg den de Schiedamse produktie. DOS'32 zag in de gelijkmaken de slagbeurt geen kans om Wout Don, die Fred Reijmer op de heuvel was komen aflos sen, voor onoplosbare proble men te stellen. De laatste in nings werd niet meer ver speeld omdat het te donker werd, waardoor Schiedam een keurige overwinning kon bij schrijven in de boeken. Groenoord Groenoord kon niet tot winst komen tegen de koploper in de tweede klasse C, het Rot terdamse Eurostars, Toch werd er wat beter slagwerk af geleverd dan de laatste weken, maar dom honklopen en slecht of foutief begrijpen van de sei nen van coach Peter Versluis, lagen ten grondslag aan de ne derlaag. Met Erik Zorgdrager op de heuvel bij de Schiedam mers. hielden de Groenoorders en de Rotterdammers elkaar drie innings lang in even wicht In do vierde slagbeurt opende de thuisclub de score. Wilfried Salome (ex-Groe-_ noord) was hiervoor verant-" woordelijk, toen hy profiteer de van enkele misgrepen in het Groenoord-veld. Een slag beurt later bogen de Groe noorders de stand om naar een 1-2 voorsprong. Na fouten bij de Rotterdammers liepen ach tereenvolgens Gerrit Droog en Gerrit Smit over de thuisplaat. Schiedam De handbalda- mes van UVG zijn er toch in geslaagd om promotie naar de tweede divisie lan- i delijk te bewerkstelligen. Nadat de Schiedamse da mes eerder op het veld van EDH in Delft een gelijk spel (4-4) tegen AHC'28 moesten toestaan, waren de Haagse dames op het hetzelfde terrein ditmaal kansloos: 12-8, Al in de eer ste helft werd de basis voor de overwinning ge legd. Met de door coach Ruud Bierhoff uitgestip pelde 5-1 verdediging, liep AHC'28 zich op de Schie damse defensie stuk. In de tweede helft kwamen de Hagenaars nog wel even terug, maar verder dan twee punten verschil wisten ze echter met Maasland Tijdens de on derlinge serie van de Schiet vereniging Maasland waren deze week twee schutters goed op de korrel. Het waren J. van der Lely en A. M. Sonneveld die bij het korps- schieten met de maximum score van 100 punten van de baan kwamen. De volledige uitslag is als volgt: A. Pelli- kaan 90-30, A. Korpel 33-30, P. van Buuren 85-28» mevr. M. Lispet 78-26, L. van Ber kel 97-30, J. J. Rodenrijs 94- 30, S. Rasens 89-30, M. P. Ha- nemaaijer 99-29, N. Hane- maaijer 88-28, A. W. Bos 86- 30. A. A. Stolk 89-29, J. v.d. Hout 87-28, A. E. Poot 71-28, J- Hanemaaijer 98-30, C. Bos huizen 88-30, D. v.d. Lely 77- 26, C. Meerman 86-30, H. van bieuwkerk 93-30, P. van Dorp 83-28, W. Geres 88-29, A. Verboon 89-29, J. de Vos 90-30, J. J. van Buuren 94-28, R. Hunnego 85-27, W. v.d. Zwan 82-26, M. P. Graveland 95-30, A. Moerman (Maas land) 93-29, T. W. den Breejen 73-24, P- Beckestem 83-26, N. Haring 71-25, Fr. Krul 80-24, J. H. Schoon 88- 30, R. den Dunnen 84-30, Fr. van Staalduinen 93-29, A. H. Kap 84-28, K. Rasens 88-30, J. Groenewegen 92-30, H. Vlaardingen FC Vlaardin gen heeft belangrijke wijzigin gen gebracht in zyn jeugdse- lectïe, die sinds jaar en dag een vrij onbetekenende rol speelt m de betaalde jeugdcompetttie. De selectie bestaat thans uit: Wilco Wapenaar, George Bos, Erik Versteegh, Hans Schelle- vis, Dick Oranje, Jasper Quak, Lex Hendriks, Fred Gaiser (van Delfia), Joop Ludwig (van ADO-regionaal), Henk Baggerman (van ADO), Toon Meyer (van ADO-regionaal), Ruud Toet (van ADO), Andre van Aarden (van DSS'26), Bob Kraayeveld (van VUC-regto- naal). Roel Sentgens. René van Elleswyk (van RVC), Mare Wotte (FC Den Haag-C) en Wim Steenwïjk (van Texas/DHB). In de gelijkmakende slagbeurt van Eurostars kwam de zo on geveer de traditioneel worden de inzinking by Groenoord. De velders lieten de nodige steken vallen, en Erik Zorg drager moest plaats maken op de heuvel voor Ger Sten tier. Nadat de kruitdampen waren opgetrokken, keek Groenoord tegen een 6-2 achterstand aan. Ger Stentler kon hierna Eu rostars met behulp van zijn veld van verdere scoringskan sen afhouden. In de zevende slagbeurt kwam weer Gerrit Droog over de thuisplaat, toen ,de Rotterdammers zo vriende lijk waren om hem tussen het derde honk en de thuisplaat niet uit te maken, maar m- plaats hiervan de bal tegen de backstop gooiden, 6-3. Een in nings later alweer, na fouten in de defensie van Eurostars, het Ruud Stentler 6-4 in de boeken bijschrijven. Verder konden de Groenoorders met komen, waardoor zij weer eens met verlies naar huis gestuurd werden. Schiedam herstelde zich in het midweekse bekertoernooi tegen DOS'32 UVG (gestreept shirt) in strijd gewikkeld mei AHC'28, die het in een extra duel tot een goed einde bracht komen. Door de goede break outs en het uitstekend op schot zyn van Elleke Verwaayen, Marianne Schaap en Marja Ham, die alle drie de totale Schiedamse produktie voor hun rekening namen, bleef UVG aan de winnende hand. Het eindsignaal kwam met een 12-8 stand en de bloemen na afloop konden aan Ruud Bier- hof f en zyn discipelen worden uitgereikt. Korpel 92-30, H. Rodenrijs 84-27, A.'R. Koenen 89-29, A. M. Sonneveld 100-30, A. van Buuren 85-28, D, v.d. Marei 90-29, P. A. Boekestem 87-29, P. Kalkman 94-27, A. Moer man (De Lier) 93-30, G. Dek ker 92-28, J. v.d. Lely 100-26, M. Khtsie 83-29 en M. van Staalduinen 98-30. U kunt bij Evatoom vrij in cn uit lopen. U kunt kijken en vergelijken. Wilt u een advies? Vraag maar. We zijn er voor om u le informeren. Ónze openingstijden: van 9 tot 6 uur. en tot 9 uur op onze weke lijkse koopavond. Op zaterdag gaan we om 5 uur dicht en op maandag blijven we de gehele dag gesloten. Eva toom levert op iedere machine drie jaar garantie. Dat houdt in: het eerste jaar volledige garan tie. Het tweede en derde jaar hebt u ga rantie op alle onderdelen exclusief plastic en rubber. Naast de veilige Eva toomgarantle. profi- teert'u nog 'es van de gewone Jabrieks- garantiè. Dubbele zekerheid! QV Bij Evatoom koopt u niet alleen veilig, u koopt er voor de aller- scherpste prijs. Eru Uw grote huishoude lijke apparaten worden binnen enkele dagen GRATIS bij u af geleverd. Uw oude machine nemen we kosteloos mee. De adviseurs van Evatoom verkopen u pas een wasauto maat als ze er van overtuigd zijn dat die ene machine ook pre cies bij uw behoeften past Niet eerder! Kijkt u maar: Philips. AEG. Bosch. Bau- knecht Mtele. Zanussl. Etna. Indesit De gangbare typen leveren wij veelal uit voorraad Indesit dubbel- detirs Koelkast Inhoud 225 titer, waarvan 47 nier 4-sterren diep vries-rui rn te. Auto matische ontdooi Ing Gratis thuis bezorgd en 3 jaar onderdelen- garantie. Adviesprijs 699.- NU AEGTumamat Eenwaseomblna- lie mei een 5 Kg wastrommel een aparte 2300 loeren centrifuge. Gratis thuisbe zorgd en 3 jaar onderdelen- garantie. Kom langs voor onzeaktieprljs. CDiivide: Indent wasauto maat Een nieuw model mei een in houd van 4,5 kg. mei de zeepbak- les aan de voor- zijde Een echt werkpaard voor een lage prijs. Gratis thuisbe zorgd en 3 jaa ron de rdetengarantle Adviesprijs 599- BOSCH Bauknecht automaat Een nieuw model met een roestvrij stalen trommelen kuip. Topkwaliteit Bosch dlepvries- ATAG-gasfom uts De oven onder het 4-piti kookpta- te au heeft niet alleen een I hermos taal maar ook een speciale Isolatie dteu 16 energie besparing opleven Gratis thuisbezorgd en 3 jaar kost Een 120IIw PriJ* Grabs thuisbe zorgd en 3 jaar orv derdelengarantt» Adviesprijs 1179.- lalelmodeL O (eik- vriezer goed voor zon 70 kg levensmiddelen. Stroomverbruik 1.3 Kw per 24 Alm 50 br x60d B5h Gralis thuisbezorgden 3 jaar onderdelen- garantie Adviesprijs &&&.- NU lengaranUe, Adviespn)»1160- d. Mgr.Nolenslaan686 Schiedam tel. 010-702667 Schiedamseweg39-47 Vlaardingen tel. 010*346000

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 5