Ml Toekomst Asvion staat of valt met accommodatieverbetering Jubileum Oranje Nassau groot succes RN-kampioensbeker voor Dick Boomsma Excelsior'20 herstelt zich Hermes DYS pakt tegen VUC uit 99 99 Voorzitter Cees Bokx: Westerhout: tweemaal M i Finalisten Van Unen kampioen SVDPW doet het goed Asvion tegen HCKZ gi||g||gg| maandag 9 juni 1980 VD/SC/WW Schiedam „Het wordt voor Asvion dit seizoen zonder meer het seizoen van de waarheid". Voorzit ter Cees Bokx, die op de algemene ledenvergade ring van de Schiedamse vereniging met het voltalli ge bestuur werd herkozen, ziet voor Asvion een per spectief rijke toekomst. „Met de promotie van de heren 1 naar de eerste klasse, hebben we een be leidsnota opgesteld, waarin we ten eerste de accom modatieverbetering naar voren willen brengen, en ten tweede dat eerste team wat professioneler te gaan begeleiden". „Met de steun van de leden, die zich er achter hebben ge schaard", vervolgt Cees Bokx, „moet het zeker lukken. De accommodatieverbetering is gewoon noodzaak. Wij hebben -mede door onze zuinigheid in de afgelopen jaren en zojuist van de grond gekomen bouw fonds- wel de mogelijkheid om zelf een deel voor onze reke ning te nemen, maar we ho pen en rekenen toch wel op de gemeente. We zijn vorig jaar op het nippertje van de priori teitenlijst afgevoerd, dus logi scherwijs zou je nu aan de beurt moeten zijn". „Zoals bekend willen we in eerste instantie de velden draaien, zodat er in plaats van drie, dan vier velden zouden komen. Momenteel worden de velden overspeeld. In ons ach terhoofd hebben we als ideaal Schiedam—De finalis ten van het Schiedamse zaalvoetbalkampioen schap zijn bekend. In poule 1 komen SVV, De mos en PPSC tegen el kaar uit en in de tweede poule ontmoeten DHS, Exceisior'20 en SFC el kaar. De uitslagen van de laatste voorronde waren als volgt: Olympus-GSS 9-2, Ursus-Excelsior' 20 3-3, SFC-DRZ 5-2, SVV- SVDPW 3-1, FCN'66- SPSV 3-1. HBSS-PPSC 0-4, GTB-Groenoord 4-3, Schiedamse Boys-Demos 1-4, DHS-BFC 4-3, OACN-Boys-Hermes DVS 4-5, Schiedam-Mar- ttnit 5-7, DCMR-VVK 5- 2. Stellendam Alleen in de eerste helft heeft Vlaardingen bewezen dat het veel beter voetbal speelde dan Stellen dam. In de nederlaagserie, ge organiseerd door de thuisclub, behaalde Vlaardingen een sco re van 5-2. Al voor de rust was de stand opgelopen tot 1-4, maar na de hervatting geloof den de spelers het wel. De doelpunten kwamen op naam van Cees Westerhout (tweemaal), Hans van Eeden (tweemaal) en Karei van der Mark. Joop Molendijk pro beerde vier jeugdspelers uit: Jan Feder Elsacker, Edwart van Pell, Arnold Westenberg en Nico Witzenburg. Vlaardingen speelde de laatste tien minuten met slechts ne gen spelers. Karei van der Mark en Cees Westerhout moesten geblesseerd uitvallen en omdat Molendijk al zijn wissels al verbruikt had, moest hij met negen man door gaan. Köningswinter Maijolein s van Unen heeft de open Duit se judokampipoenschappen op haar naam gebracht. De judo ka, die uitkwam voor sport school Westwijk, moest het in haar poule opnemen tegen vijf andere judoka's. In Duitsland waren zes ploegen van tal van nationaliteiten aanwezig. Alle fioule- wedstrijden wist Marjo- ein van Unen met ippon te winnen. In de finale ging het heel wat moeizamer. Tegen de Duitse kampioene Rigina Sig- bur moest de volle vijf minu ten gespeeld worden alvorens er een beslissing viel. Marjo lein van Unen won tenslotte op beslissing van de scheids rechter. Schiedam Het blijft SVDPW in de eigen nederlaag serie voor de wind gaan. Nog niet eenmaal heeft het team van And ré Corveleijn verlo ren. Ook GTB kon daar niets aan veranderen. Met een 3-1 nederlaag werd het naar huis gestuurd. De beide elftallen hielden elkaar redelijk in ij evenwicht, maar het was de thuisploeg die de kansen beter benutte. Door doelpunten van Cinder Cinderamdijawan (tweemaal) en José werd een j royale voorsprong opgebouwd, pwaar GTB slechts één treffer tegenover kon stellen. Vlaardingen Niet minder dan zeven hengelconcoursen organiseerde het dagelijks be stuur van de Vlaardingse Hengelaars Bond ter viering van het 3d-jarig bestaan. Hier voor waren prijzen te winnen met een totale waarde van vijfduizend gulden. Het mooie weer droeg in belangrijke mate bij aan het welslagen van de wedstrijden, al hadden de vissen het laatste woord. De vangsten liepen sterk uiteen, maar het lekkere toeven aan de waterkant gold voor ieder een. Sluitstuk van de wedstrijden was zaterdag het jubüeumcon- cours in het water van de Vlaardingse Vaart met ruim honderd deelnemers. De totale vangst bedroeg 100 kg vis. Winnaar van het concours werd de wedstrijdvisser Dick Boomsma, die 3440 gram vis op de weegschaal bracht. Aad van Biezen eindigde met 3360 gram op de tweede plaats. Als derde eindigde B. Gaauw met 3230 gram vis. In het korps klassement werd Werverska de, uit Maassluis met 12 plaat- singspunten en 8970 gram vis overwinnaar, gevolgd door de vijf vissers van „Vroeg in de Morgen", uit Rotterdam. Het tweede korps van Weverskade pakte de derde prijs. Het gehouden kanjerconcours leverde in de klassementen brasem en voorn prijzen op voor H. Zuidgeest en voor de kroeskarper voor A. van der Meijden. De drie winnaars van. het jeugdconcours waren: 1 Ronald Zuidgeest, 2 Jos Mar- tijn, 3 Natalie van Asten. In het damesconcours waren dit: 1 mevrouw Boer 2525 gram vis, 2 mevrouw Martijn, 3 me vrouw Van Dongen. Het concours voor individuele wedstrijdvissers werd gewon nen door Huub van Zetten (2100 gram), 2 H. Rombouts, 3 H. Martijn. Ook de bejaarden en gehandicapten onder de le den kregen hun concours. Hier ging de eerste prijs naar C. een kunstgrasveld, maar dat zal wel een utopie blijken. Daarnaast denken we aan een nieuw clubgebouw van onge veer zo'n 500.000 gulden, waarbij de gemeente dan bij draagt in gelden voor de was- en kleedruimten." De noodzaak voor Asvion om inderdaad van 'nieuwe spul len' te worden voorzien is groot, zeker gezien de aantrek kingskracht die de vereniging graag wil btijven uitoefenen. Cees Bokx: „De hele toekomst valt of staat ermee. Zeker om dat Rotterdam met zijn kunst gras een bepaalde acctraetivi- teit voor de jeudigde hockey ers biedt, willen we in Schie dam tegenspel bieden, ook al omdat we nu wat de heren be treft op gelijk niveau met het eerste van Rotterdam zitten". Hoewel het trainer/coach- schap (Hans Krui2e/Jan Wil lem Tulling) dit seizoen niet met onverdeeld succes is waargenomen, heeft Asvion nu andere plannen. Cees «Cess Bokx Bokx: We hebben nu een vol ledige trainer/coach (Snoek) aangetrokken, die alleerst he ren 1 traint en begeleidt en daarbij ook de jeugd voor zijn rekening neemt. Eerst staat uiteraard de handhaving in de eerste klasse voor ogen. maar zijn taak op langere termijn door Emile Schelvis houdt ook zeker een opwaar dering van de jeugd in. Want dat is voor de ons de enige ac ceptabele manier een sterk eerste team en dus op hoog ni veau acteren te blijven waar borgen. Met verenigingsmen sen dus en gezien de eventuele komst van de Woudhoek Noord geloven we in die aan was, Vandaar dat het voor ons zo ontzettend belangrijk dat die accommodatieverbetering er komt". Schiedam - De nieuwe eersteklasser Asvion heeft een uitermate in teressant oefenpro gramma uitgekozen. De Schiedamse hockeyers spelen bijvoorbeeld op 20 augustus tegen HCKZ en op 31 augus tus tegen Kieviten uit Het volledige program ma: 14 augustus tegen Rotterdam, 16 augustus tegen Zoctermcer uit, 20 augustus tegen HCKZ, 23 augustus te gen DSHC, 24 augustus deelneming aan het Pollux-toernooi, 27 au gustus tegen Spirit. 30 augustus tegen Hudito uit en op 31 augustus te gen Kieviten. Dames: 16 augustus Zoete rm eer uit, 24 augustus deelne ming aan het Pollux- toernooi. Smoor (2200 gram vis). De vis sers de Jong en Timmes wer den resp. twee en drie. Niek Biezen, de jeugdkampioen van Nederland, Boomsma. reikt de RN-beker uit aan winnaar Dick Vlaardingen Het jubi leum van Oranje Nas sau, ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan, werd een geweldig suc ces. Vele leden en oud-le den maakten gebruik ?;om afscheid te nemen van het veld aan de Claudius Civiluslaan. In de ochtenduren was het ieen drukte van jewelste 1 bij het spelcircuit en ook tijdens de overige activi teiten kon het bestuur van Oranje Nassau vele bezoekers verwelkomen. In de middaguren speelden ouders en leiders tegen elkaar een korfbal wedstrijd. De Lei ders hadden het spel beter on der de knie en wonnen de wedstrijd. Daarna was het de beurt aan de oud-leden en de oudere actieve leden van Nas sau, De laatste groep werd met 74 overwinnaar. Van Gemeentezijde gaf wet houder Cees Bot acte de pre sence. Ter gelegenheid van het jubileum overhandigde hij de fraaie VRSR-vlag en deelde een compliment uit voor de ontwikkelde tekeningen voor de nieuwbouw. Om aan vol doende eigen geldmiddelen te komen had Oranje Nassau een loterij georganiseerd. Me vrouw Bal uit de Goudsestraat De jeugd van Oranje Nassau beleefde veel plezier aan de spelen. had lotnr. 5493 en won daar mee de eerste prijs, een kleu rentelevisie. Twee leden werden in de hul de van het jubileum betrok ken. Wim Benjert en Jaap de V Keizer werden in de bloemen gezet, omdat zij reeds 45 jaar lid van Oranje Nassau zijn. Niet alleen maar papieren le den, maar nog steeds actief, zowel in diverse commissies als op het korfbalveld, hetzij als speler dan wel als scheids rechter. In de kantine vierde de Nas- sau-famihe tot m de late uur tjes een geweldig feest_ Hel jubileum-gebeuren is de laatste activiteit op het veld in de komende weken zal het korfbal gebeuren van Nassau zich verplaatsen naar het oude Pollux-veld, Rotterdam-Het Rotterdamse Sparta heeft aan den lijve ondervonden dat het slecht kersen eten Is te gen een team dat bezig is zich van een mentale dreun te herstellen. Op het fraai gelegen veld van hockeyclub Victoria aan de Boszoom bleek de thuisclub niet in staat om de cricketters van Excel sior' 20 een nederlaag te bezorgen. De Schiedam mers bereikten met 140 runs tegen 143 voor 7, zege vierend de eindstreep. Van het plan om als openings bowlers Rupert Gomes en Bas Kornet m te zetten, kwam Ex celsior-captain Koos Gouka al snel terug toen bleek dat laatstgenoemde speler erg veel moeite had om de bal de juiste lengte mee te geven. Na twee overs werd hij dan ook vervan gen door Hans Gouka. Ook hei bowlen van Rob Koe vermans (1 voor 2) zal voor de Schiedamse aanvoerder een openbaring geweest zijn. De winnende bowler bleek deze dag Rupert Gomes te zijn, die de fraaie cijfers van 6 voor 44 noteerde. Het Rotterdamse slaggeweld werd hierdoor flink aan banden gelegd, waardoor Sparta niet verder kon komen dan een score van 143 runs all out. Voor de Rotterdammers wa ren het vooral de Australische coach Peter Mahon met 33 runs en de Surinamer Mike Sardha met 30 runs de water dragers voor het uiteindelijke totaal. Nu de Schiedammers aan bat konden laten zien wat zij in huis hadden, was de opening zeker niet slecht te noemen. De gebroeders Wim en Rene Schewe zorgden met respectie velijk 21 en 28 runs er voor, dat er een aantrekkelijke stand op het scorebord ver scheen. De tegenvallers voor de Thur- ledebewoners begonnen toen zichtbaar te worden. Eerst was daar het run out gaan van Ru pert Gomes, die voor zijn der de runs lopend, vanaf de boundery ineens de palen zag omgegooid. Neem daarbij de LBW's van Henk 'Kornet en broer Bas, dan begrijpt ieder wel, dat de zenuwen voor een hernieuwd debacle door ieders keel gierden. Dat het voor de Schiedammers zover niet is gekomen, danken zij in hoofdzaak aan het goede batten van Koos Gouka {38 runs n.o.), die in samenwer king met Ton de Veth (16 n.o.) het totaal van Sparta over- schrden, om te eindigen op 143 voor 7. Een met veel enthousi asme ontvangen overwinning voor Excelsior die het geloof in eigen kunnen weer terug heeft gegeven. Schicdam-Op „Harga" hebben de cricketters van Hermes DVS tegen opponent VUC flink uitgepakt. Met de sprekende cijfers: VUC 13'. voor 7 tijd, tegen 135 voor 2 voor de Schiedammers, liet de thuisclub er geen twijfel over bestaan wie de sterkste was. Door toss-winst het Hermcs- captam John Beyer zijn tegen stander eerst batten, wat aan vankelijk voor de Harga-be- woners niet erg succesvol ver liep. Bij de stand 66 voor 3, verkoos John Beyer lot een defensiever bowlen. Dit tot groot ongenoegen van zijn VUC-collega Robin van Aller, die nu op het gooien van voor al Jack Geeratz (3 voor 33) het antwoord schuldig moest blij ven. Eén voor één werden zijn mannen naar de stoelen ver wezen, zodat bn de stand van 134 S'oor 7, alle beschikbare tijd verbruikt was. „Het was voor mij erg duidelijk, dat toen wij geen vat konden krijgen op de Haagse batters, we het roer om moesten gooien. Het is immers zo, dat Hermes nog een flink woordje mee wil spreken in deze competitie, terwijl VUC gerust gerekend mag worden tot de zwakkere broeders van deze klasse. Wat mij het meest verbaasde bij VUC. en waar ik we3 degelijk bang van was, is dat du jaar geen enkel team kan degrade ren en daarom juist de relatief zwakke elftallen eens zonder risico flink kunnen uithalen. Gelukkig heeft VUC verzuimd om zo te spelen", aldus de Her- mes-captain. Bij de Hagenaars waren het al leen Robin van Aller met 21, Hammed All met 26 en Ed Nij- huïs met 24 runs, die in het eerste uur deze score op kon den bouwen. Nu Her mes DVS het batten mocht overnemen, bleek maar eens te meer hoe waardevol een man als Jack Geeratz is. Als eerste batsmen zag hij al snel Ed ter Braak (6 runs) naar de stoelen verdwij nen. Ook Henny van Wijk wist met verder te komen dan 26 runs, te wijten aan een te nonchalante instelling, waar door het totaal dan wel in de richting van de Haagse score kroop, maar dan alleen een verdienste was van Jack Geer atz. Samen met John Verwey maakte deze speler het karwei af met een gave 72 runs n.o. John Verwey bleef met 22 runs eveneens niet uil. Hier mee de overwinning van de Schiedammers bewerkstelli gend. „We bezitten nu een uit gebalanceerd team, dat na het slechte begin tot grote verras singen in staat geacht mag worden. De toch wel simpele winst op deze tegenstander spreekt boekdelen en dan ze ker wel door de manier waar op dit tot stand gekomen is", aldus John Beyer.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 5