Wéér verlies Groenoord en Holy De Bommeer: „Meer water voor de water sport" DRZ wint eigen toernooi \MSV'71 en Schiedam behalen grote overwinningen Oefenprogramma Excelsior M Clubhuis met twee etages School sport- dag Oefen programma MVV'27 Hermes DVS winnaar Acties voor jachthaven De Schie Heel wat Schiedammers waren zaterdag naar de Peter van Anrooylaan gekomen om daar deel te nemen aan de jubileumprestatieloop van de Schïedamse Politie Sportvereniging. Bij de prestatleioop ging het niet om de snelste tijd, maar om het uitlopen. Dat is al een prestatie op zich. Alle lopers die de afstanden, er kon gestart worden op de 2,3 kilometer, de 4,6 kilometer en de 9,2 kilometer, binnen ®en redelijk tijd liepen, werden verrast met het jubileumvaantje van de vereniging. Op de foto gaan de allerkleinste hardiopertjes van start. m»«nd*8 4 juol 1SSS VD/scrww Vlaardingett Nu alle lichten op groen staan, is de bouwcommissie van.: Oranje Nassau in alle hevigheid in actie. De te- keningen zijn goedge keurd en in de komende weken hoopt men het één en ander af te ron- den. Als het daar mee klaar Is, kunnen de laat ste voorbereidingen ge start worden voor de ,j nieuwbouw. Mede door de groei van Oranje Nassau is een groter clubhuis en een grotere korfbalaccommo- datie dringend gewenst. Door de verhuizing naar het oude Polïux-terrcin hoopt men dit allemaal te verwezenlijken. Oranje Nassau stond hoog op de prioriteiten- lijst en kan ondanks de bezuinigingen toch in 1981 gaan bouwen. Ieder een bij Oranje Nassau kijkt reikhalzend uit. naar de datum waarop de eerste paal de grond in gaat en wanneer men het nieuwe home kan be treden. Om ruimte le winnen zal het in twee etages gebouwd worden. Iets wat vooral in Amster dam een gewoonte is bij korfbalverenigingen, maar Oranje Nassau xal in de omgeving de eerste sportvereniging zijn met een clubhuis met twee etages. Schiedam Voor de I4de maal houdt de Vere niging Openbaar Onder wijs (WO) weer een school-sportdag voor alle vierde en vijfde klassers van het openhaar lager- en buitengewoon onder wijs in Schiedam. Het programma wordt don derdag 12 juni afgewerkt en bij slecht weer ver schoven naar donderdag 19 juni. Maasland MW heeft nu zijn oefenprogramma voor de I nieuwe competitie rond. ön- Ider leiding van nieuwe oefen- I meester Teun Groene veld spe llen de Maaslanders zeven ■wedstrijden om de sterkste opstelling te vinden. |Het oefenprogramma luidt: 2 I augustus MVVDOS *32, 9 au- gustos: MVVDVO *32,16 ao- gustos Excelsior MMW, 19 ■augustus MWSchiedam, 23 ■augustus: Lyra—MW, 26 au- Kgustus: MVV—Steeds Voor- I waarts en 30 augustus: Duno I MVV. Schiedam Het derde team van Hermes DVS was de laat ste tegenstander van Demos in. het nederlaagtoernooi. Het, werd een zeer aantrekkelijke wedstrijd, gewonnen door Hermes DVS met 54. De nieuwe aanwinst van Demos. Mario Verkerk, scoorde al heel snel het eerste doelpunt: 1—0. Twee doelpunten van Paul Roos brachten de rust stand op 12. Kort na de rust scoorde Mario Verkerk zijn tweede doelpunt, waardoor de partijen weer op gelijke voet kwamen. Het kwam via Wijh. Osta zelfs tot 32. Doelman; Luc van Schijndel kon Her mes met fraaie reddingen van mogelijke doelpunten afhou den, maar kon toch uiteinde lijk niet verhinderen dat Her mes op 3—4 kwam. Herman Niemeijer zorgde wel weer voor de gelijkmaker, maar kort voor tijd werd het toch nog door Paul Roos 4—5. Schiedam Met de nieuwe jachthaven van de watersport vereniging De Schie gaat het om een 125 schepen. Gereser veerd is een strook aan de Polderwetering, tussen de Pol derweg en de Algerastraat. Er komt onder meer een hcliing- térrein voor plusminus 40 schepen, zodat de leden eens in de drie a vier jaar in de winter de kant op kunnen met hun bootjes. Terwijl het door een zg. hei- li ngbaan ook mogelijk wordt gemaakt om tussendoor de boof uit het water te halen voor knippen en scheren, het schoonmaken van het onder waterschip of reparatie aan het roer, schroef of schroefas. Op het terrein is nog ruimte over voor een kantine, die ge schat wordt op 8 x 18 meter. Voordat het allemaal zo ver is zal er heel wat grond moeten worden weggegraven. En dat kost handenvol geld. Allerlei acties moeten het benodigde geld bij elkaar brengen. Excelsior M- voor de nieuwe com- tien oefenwedstrij- Dat zijn: Op 2 Excelsior M M, 13 augustus: MHl ON, 16 au gustus: Excelsior MMVV >27, 20 augustus: Excelsior M—SC Voorae, 23 augus tus: Excelsior M—Xerxes (za>, 27 augustus: Excelsior M—VOC, 30 augustus: Ex celsior - ben Excelsior v*-»ij' plein. ïchïedam/Vlaardingen [Duidelijke winst voor de onkballers van MSV'71 [tegen The Hawks met 12- en voor Schiedam tegen Celeritas met 10-0. We derom verlies voor Vlaar dingen-Holy, nu bij Alro Jeka met 6-5, en zo ook voor Groenoord tegen Til burg met 4-10. tin de Steendijkpolder had }MSVT71 geen enkele ftoeite om met duidelijke cijfers van het Dordtse |Jhe Hawks te winnen. Jet een excellerende Jan' van Spijk op de heuvel, kregen de bezoekers wei nig tot geen kansen. Bij de "J&assluizers totaal geen ontzag voor de Dordtse verpers. Reeds in de eer- bte slagbeurt kwamen op honkslagen Kees Moer kerk en Kees Reinders over de thuisplaat en brachten MSV'71 hiermee op 2-0. Een slagbeurt later Iwerd de voorsprong opge- tvoerd naar 3-0 door toe doen van Peter Valken- erg. Gestaag werd er aan de uitbreiding van de sco- Jre gewerkt en in de derde innings liep de score op ftot 6-0. torst een solo-homerun van Frank Reinders, waarna Iwan kan Sichem hel goede voor beeld volgde en ook de bal over de hekken joeg met Kees Reinders op de kussens. De ge broeders Frank en Kees Rein ders ïorgden hierna voor een voorsprong van 8-0, alvorens The Hawks in de vijfde slag- beurt iets terug kon doen. Bert van de Kuit sloeg ook de bal voor de volle vier honken het veld uit, en Henk Oosterhout kwam nog over de thuisplaat na enkele misgrepen in het Maassluise veld, 8-2. In de zes de innings liep MSV'71 uit naar 10-2, door toedoen van al weer Frank Reinders en Lud- wig Ascension, waarna in de achtste slagbeurt de buit defi nitief werd binnengehaald. Kees Reinders en Iwan van Sichem konden toen de eind stand bepalen op 12-2, na een tweehonkslag van Ludwig As cension. „Een makkie", zo zei na afloop coach Piet Bouts, die zelf tevreden vanaf de kant had zitten toekijken en het te recht niet nodig had gevonden om deze keer zichzelf als spe ler in te zetten. Holy laat winst schie ten In Breda is Vlaardingen-Holy strijdend ten onder gegaan bij koploper Alro Jeka. welke ploeg zich in de eindfase met veel pijn en moeite langs de Vlaardingers wrong. Met een weer voortreffelijke Jan Lugt- hart op de heuvel, namen de Vlaardingers in de tweede slagbeurt een 0-1 voorsprong door Hans van Berkel. De thuisclub kwam in de gelijk makende beurt wel langszij door enkele misgrepen, maar Vlaardingen-Holy ging uitlo pen. In de derde innings scoor de Piet van de Mark 1-2, en twee slagbeurten later zorgde V/im Pijpers na een honkslag van Piet van de Mark zelfs voor 1-3. Een serie honkslagen en wederom enkele misgrepen van de Vlaardingse velders bracht Alro Jeka terug in de race, 3-3. De thuisclub kon zelfs voor het eerst een voorsprong ne men in de achtste innings,4-3, en weer waren de velders hierbij 2eer behulpzaam. In de negende en laatste slagbeurt kwam de ontknoping van deze boeiende en spannende partij honkbal. Piet van de Mark sloeg zich op de kussens, waar na Rob Middendorp met een enorme dreun de bal het veld uit joeg, waardoor de Vlaar-- dingers op een 4-5 voorsprong kwamen. Toch kon de winst helaas niet worden vastgehou den en werd Jan Lugthart toch nog een verliezende wer per. Alro Jeka coach Bob Sou- dijn zette enkele pïnchhitters in, en wederom met dank aan de Vlaardingse velders kon den Piet Norbart en Rudy Dom juichend over de thuis plaat snellen, en bleef Vlaar dingen-Holy onnodig met lege handen achter. Groenoord illusie ar mer Nog steeds zonder de gebles seerde Hans Vroon en Hans Staub, en de voor eén wed strijd geschorste Ger Stentler, werd Groenoord weer een il lusie armer, want het op be zoek zijnde Tilburg nam de punten verdiend mee naar huis. Coach Peter Versluis begon toch weer eens met Erik Zorg drager op de heuvel, en ook nu "weer" ging dat goed fout. Met reeds twee man uitgescha keld te hebben op drie slag. zorgden een geraakt werper, tweemaal vier wijd, twee honkslagen en een enorme misser van gelegenheids derde honkman Gerrit Smit voor een 0-5 score, en een werpers wissel bij Groenoord. Gerrit Droog nam de taak van Erik Zorgdrager over en hield hier na voorlopig de zaak goed on der kontrole. In de derde in nings verkleinde Jan Switser voor Groenoord de achter stand tot 1-5, waarna John de Bruin met een solo-homerun en Ruud Stentler na een twee honkslag voor 3-5 zorgden. Tot aan de zevende innings bleef de stand ongewijzigd, al lieten met name de Groenoorders vele kansen liggen door dom honklopen. In de zevende slagbeurt werd nu ook Gerrit Droog meer geraakt, en door fouten van de velders, een ge raakt werper en een twee honkslag liepen twee Tilbur- gere over de thuisplaat, 3-7. De negende innings leverde nog eens drie Tilburgse punten op, waarbij het veld van Groe noord weer niet vrij uit ging. 3-10. Dat Ruud Stentler in de laatste slagbeurt de eindstand kon bepalen op 4-10, was al van geen belang meer. Im mers, de wedstrijd werd eigen lijk door Groenoord al in de tweede innings verloren. Schiedam heeft geen kind ge had aan het vroeger zo ge vreesde Haagse Celeritas en won zoals het wilde in slechts zeven innings. In een eenzijdi ge wedstrijd namen de Schie dammers in de tweede slag beurt een 2-0 voorsprong, door toedoen van Cees Knegt en Wout Don. Cas Oosterveer. Vlaardingen De Pro vinciale Recreatieraad heeft op zijn trektocht door Midden-Delfland ook Vi aardingen aange daan. In samenwerking met de watersportvereni ging De Bommeer maak ten de raadsleden een boottocht door het gebied waar het de zeggenschap over heeft. Een openba ring was het voor de meesten. Normaliter be kijkt en bespreekt de Raad de problemen van achter het bureau of tij dens rondritten met bus sen. Het water werd altijd gemeden, maar daar is nu verandering in gekomen. Henk van Boek, voorzitter van de watersportvereniging De Bommeer. was na afloop dan ook zeer tevreden over het verloop. „We hebben ze duide lijk kunnen maken wat er al lemaal in ons gebied gebeurd. De ontwikkeling van de wa tersport is in volle hevigheid aan de gang, en dat hebben we de heren wel duidelijk ge maakt. Ze hebben nu kunnen zien wat we allemaal doen. Ze waren duidelijk verrast". De watersportvereniging maakte direct van de moge lijkheid gebruik om één van de vurigste wensen van de vereniging, meer water voor de watersport, naar voren te brengen: „Daar voeren we nu al jaren strijd voor en het wordt nu wel eens een keer tijd dat we wat resultaten gaan Henk van Beek van De Bommeer, derde van rechts, ontvangt de Recreatieraad zien. Waar we ons wel fel te gen blijven verzetten is het. feit, dat als we meer water krijgen, we niet tegelijkertijd water verliezen. De Vlieten moeten niet afgesloten wor den. Watersporters zijn ook natuurliefhebbers, daar moet je ook rekening mee houden", aldus Van Beek. De watersportvereniging hoopt binnenkort uitsluitsel te krijgen over de uitbreiding: „Het hele voorstel ligt nog bij ae reconstructiecommissie en het is jammer voor die heren, maar erg snel werken ze daar niet. Het is voor ons een geval van: 'wie heeft de langste adem' geworden." [Schiedam - Het vrijdaga- ïvond in de Margriethal ■gehouden jubileum zaal- I voetbaltournooi van het 150-jarige „De Roode Zon" lis een groot succes gewor- Iden. Er werd gestreden in ■drie klassen, eén dames ■en twee heren. Bij de dames won het Rot- Iterdamse GLZ de eerste prijs, vóf Demos, het orga- |niserende DKZ, Metro en ■VVDZ. Voor Gre Dahl- ■liüis van WDZ heeft dit Itoumooi e€n ongelukkige ■afloop gekregen, want zij brak in de wedstrijd tegen GLZ een middenvoets beentje. Bij heren 1 werd het pas kam pioen geworden team van DRZ winnaar, door de straf schoppen beter te benutten dan het gelijk geeïndigde' SVDPW, wat met de tweede plaats genoegen moest nemen. GSS werd derde, gevolgd door GTB en DEMOS. SVDPW werd wel winnaar bij de horen reserveteams, nu voor DRZ, dat hier tweede ,werd. Demos bereikte een der de plaats, gevolgd door GTB en GSS. Cas Oosterveergoed voor drie punten bouwde do voorsprong uit hanteerden vaardig de knup- naar 3-0, waarna in de zesde pel en tekenden voor de pun- innings Schiedam uitliep tot 7- ten. De zevende slagbeurt 0. Cas Oosterveer, Jan Stijl, -werd ook tevens de laatste. Bij Hans van Galen en Rob Stijl Celeritas was Fred Rietdijk op de heuvel afgelost door Mark van de Berg; maar ook hij kon het tij niet meer keren. Weer Cas Oosterveer, Cees Knegt en Wout Don waren verantwoor delijk voor het vroege einde van deze honkbalwerdstrijd en! kon Schiedam met een sïmpef; le 10-0 winst de kleedkamers- jopzoeken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 6