SCHIEDAMSCHE COUKANl mm Bewoners akkoord met huurverhoging 9 Peet ersp eelzalen in iedere wijk' 5Garages Oostwijk in 10 jaar rendabel Ik neem de proef Brand bejaardenhuis: bewoners geëvacueerd ï°*,c0 Voor ontwerp sociaal cultured plan: V£>"- Bejaarde geveld door bloemgieter Projectgroep Kabel wordt vereniging Wethouder reikt diploma 's uit Renovatie Havendijk en Rijnstraat in commissie Regen van inbraken in Hof van Spaland CS bij uitzondering aceoord Ingelaste vergadering nota stads- vernieuwing B en W weigert bouw vergunning - - Dinsdag 10 juni 1980- - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -104de jaargang no. 26631 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262565 - klachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL AneHendrickx heelt mooie plannen met het Schiedamse stedelijk museum. Pagina drie. Gemeente-ambtenaren van Maassluis vluchten het stadhuis uit, Ook al was het maar een oefening. Pagina drie. Schiedam Doordat hij door een vallende bloemgieter werd getroffen, liep een 81-jarige Schiedammer een bloedende hoofdwond op. Terwijl hij over de Hooogstraat liep, viel vanuit een woning op de eer ste verdieping plotseling een bloemgieter naar beneden, die bij de bejaarde man op 2ijn hoofd terecht kwam. De man is ter plaatse behandeld door de bemanning van een zieken wagen en is daarna naar huis gebracht De bewoners van hel huis wa ren niet thuis. De politie houdt het er op dat een kat tegen de de bloemgieter heeft gestoten waardoor het voorwerp naar beneden suisde en op het hoofd van de bejaarde man te recht kwam. VlaardingenHet project Mensen zonder werk is niet langer niet meer zo maar een groep, maar sinds kort een echte vereniging. Lange tijd heeft De Kabel, zoals het project zich noemt, onder be-, neer gestaan van de stichting Club- en Buurthuiswerk. Maar omdat het daar aan de nodige mankracht ontbrak is het project ondergebracht in een vereniging. Het kan nu volle dig zelstandig gaan werken. Veel verandert er niet voor de de groep. De activiteiten zul len dezelfde zijn als vanouds. Voor de verenigingsvorm is gekozen omdat op die manier iedereen evenveel te vertellen heeft door het stemrecht. Ie dereen kan nu voorstellen doen en verzamelt hij genoeg handtekeningen dan moet hetgekozen bestuur het voorstel overnemen en in stemming brengen. De nieuwe vereniging is overi gens niet voor iedereen toe gankelijk. Mensen zonder werk kunnen normaal lid worden, maar personen met een vaste baan kunnen slechts ondersteunend lid worden. Schiedam Onderwijs-wet- houder Herman Posthoorn heeft gisteravond de diploma's uitgereikt aan leerlingen van de dagschool voor volwasse nen, die hun examen met goed gevolg hebben afgelegd. Dat gebeurde tijdens een geani meerde bijeenkomst in zaal Irene in Schiedam. Het was voor het eerst, dat de wethou der een dergelijke officiële uit reiking deed aan de volwassen leerlingen van de dagschool. In de toekomst zal een feeste lijke bijeenkomst als die van gisteren nog vele malen plaatsvinden, want de belang stelling voor dagonderwijs voor volwassenen blijft onver minderd groot. Schiedam Be commissie voor Ruimtelijke Orde ning gaat morgenavond praten over de renovatie van 27 woningen aan de Havendijk en de Rijn straat. De gemeente zal er naar streven in de gemeen teraadsvergadering van juni concrete besluiten te nemen inzake deze renova tie. Als het College instemt met het door de werkgroep voorge legde plan, zal medio novem ber dit jaar begonnen worden met de uitvoering. Met de re novatie is een bedrag van ƒ1.992.600,- gemoeid, wat neer komt oj) gemiddeld ƒ73.800,- per woning. Voor de bewoners van de te renoveren panden zal er een Vlaardingen In iedere wijk dienen voldoende goede peuterspeelzalen te zijn. Voorrang behoort daarbij te worden verleend aan oude wijken, en wijken waar re latief veel mensen met lage inkomens wonen. Bij het afwegen van al dan niet plaatsen moet voorrang wor den gegeven aan deze, ten opzichte van hun leeftijdge nootjes kansarmere kinderen. Aldus één van de aanbeve lingen uit het gisteren ver schenen voorontwerp op het sociaal cultureel plan, het re sultaat van een intensief overleg tussen bijna alle bij het maatschappelijk en cul tureel leven betrokken in stellingen en instanties en als zodanig de afronding van een overleg dat twee jaar lang duurde. Behalve over de peuterspeelzalen spreekt het voorontwerp zich onder meer ook uit over de nood zaak snel geld vrij te maken voor een accommodatie ten behoeve van de Hoïyjeugd, een vrouwenhuis, vestiging van de speel-o-theek in het centrum van Vlaardingen, uitbreiding van B'bwana en een tweede beroepskracht voor de CJV. Daarnaast v/ordt tevens aandacht be steed aan de voorzieningen en vooral het gebrek daaraan voor anderstalige jongeren. Op het terrein van de amateu ristische kunstbeoefening zijn de opstellers van het vooront werp tot de conclusie gekomen dat de culturele raad het cen trale orgaan behoort te blijven. Men is van mening dat er geen andere instanties in het leven geroepen moeten worden, die zich met het overleg binnen de amateurkunst gaan bezighou den. Wel vindt men dat er in het algemeen te weinig voor deze vorm van vrije tijdsbeste ding wordt uitgetrokken en constateert dat er een schrij nend gebrek is aan oefenruim ten voor de diverse amateur gezelschappen. Maandag 23 juni wordt in ge bouw Triangel de gelegenheid geboden op het voorontwerp in te spreken. Die bijeenkomst begint om 20.00 uur. Daarna zal het college zijn oordeel over het plan uitspreken, waarop het vervolgens aan de gemeenteraad wordt voorge legd. Eind december hoopt de raad aan een definitief besluit toe te zijn. Het voorontwerp is verkrijgbaar op de afdeling al gemene zaken van het stad huis (tel. 35.58.88 toestel 173). Schiedam In het -winkel centrum Hof van Spaland is het afgelopen weekeinde een hele reeks inbraken ge pleegd. In totaal zes winke liers vonden gistermorgen hun glazen toegangsdeuren aan gruzelementen. De in brekers, waarvan de politie, vermoedt dat het om een groepje gaat, waren kenne lijk alleen op zoek naar con tant geld. Omdat de winke liers 's nachts nauwelijks geld in de kassa's achterla ten konden de dieven niet meer dan 400 gulden meene men. Bij de meeste winkeliers be draagt de braakschade van de glazen toegangsdeuren veel meer dan de waarde van de buit. De grootste slag sloegen de dieven bij een opticien. Daar namen zij twee zonne brillen met een waarde van 230 gulden mee- Bij een slage rij werd 200 gulden uit de kas sa gestolen. Een delicatessen zaak mist 100 gulden uit de kassa, een drogisterij 65 gulden en een schoenenwinkel vijf tien gulden. Bij een slijterij en een kledingzaak, kon nog niet worden vastgesteld of er iets is gestolen. Schiedam De gehele vijf de verdieping van het be jaardenhuis Nicuwland moest gisteren aan het be gin van de avond in aller ijl worden, ontruimd, nadat i Vlaardingen Het college van gede buteerde staten is „bij wijze van uit zondering" accoord gegaan met het Plan van de gemeente Vlaardingen. -om een flink deel van de stichtïngs- kosten van de parkeergarages in de Oostwijk voor eigen rekening te ne- om daarmee de huurprijs voor de ^bewoners omlaag te schroeven. Hier door kan de aanvankelijke huur op J2ö.- worden gesteld. Vlaardingen zit jechter wel vast aan de eis dat de gara- ;ges in tien jaar een dusdanige huur «loeten opleveren, dat de kosten er uit komen. Dat zou concreet betekenen, «at de huren de komende tien jaar tel kens met een flink percentage zouden «toeten worden verhoogd. Om kosten dekkend te zijn zouden de garages zes tig gulden per maand moeten opbren gen. Her extra op tafel leggen van een bedrag van ongeveer drie ton uit bijvoorbeeld de exploitatierekening van het grondbedrijf is volgens wethouder Bas Goudriaan (stadsontwikkeling) de enige reeële mo gelijkheid, om de huren van de parkeer garages zo laag mogelijk te houden. Hier aan moet de gemeenteraad na de vakan tieperiode overigens nog haar goedkeu ring verlenen. Bij de planvorming was afgesproken, dat de huurprijzen niet ho ger dan 15 gulden per maand zouden mo gen uitkomen. In feite betekent de nu ge vonden oplossing dus toch al een over schrijding van dit bedrag. De eis dat de garages in tien jaar een ren dabele exploitatie moeten hebben is aan de gemeente gesteld in het kader van een interim-regeling voor parkeergarages in stadswijken met een hoge dichtheid: een regeling die Vlaardingen extra subsidie op het project oplevert Volgens een woordvoerder van de gemeente zal de komende weken bekeken worden, hoe de in de toekomst te verwachten problemen met die sterk stijgende tarieven kunnen worden opgelost. Wellicht kan een deel van die toekomstige huurverhogingen eveneens worden opgevangen door een extra bijdrage uit de algemene middelen van de gemeente. brand was uitgebroken in een van de woningen op de vierde etage. Een ontplof fend TV-toestel in de wo ning van een 76-jarige dame zette dat apparte ment rond 18.00 uur in vlammen. De brand dreig de door te slaan naar de bovenliggende bejaarden woningen, zodat de bewo ners moesten worden geë vacueerd. De brandweer kreeg het vuur echter onder controle, zodat uitbreiding kon worden voor komen. Wel raakten enkele mensen onwel door de enorme rookontwikkeling: een echt paar dat op de hoger liggende etage woonde, 88 en 85 jaar oud, moest wegens bedwel ming naar het gemeentezie kenhuis worden vervoerd. Het appartement op de vierde ver dieping brandde geheel uit Over de totale schade is nog niets bekend. De bejaarde bewoners, die het bejaardencentrum aan de Bur gemeester Gijsenlaan moesten verlaten, zijn opgevangen in samenwerking met de ge meentelijke woningdienst en de GG GD. Enkele uren na het uitbreken van de brand konden ze weer in hun huizen terugkeren. De brandweer is tot een uur of zeven met na blussen geweest. Vlaardingen De raadscom missie veoor stadsontwikke ling en volkshuisvesting en die voor inspraakbegeleiding en voorlichting gaan een ingelas te openbare vergadering wij den aan de nieuwe nota Orga nisatie Stadsvernieuwing. Dat gebeurt op een hoogst onge bruikelijke avond: aanstaande vrijdag om 19.30 uur. Normaal gesproken vinden er op vrij dagavond nooit vergaderingen plaats op het stadhuis. De nieuwe nota over de orga nisatie van de stadsvernieu wing verschilt, zoals eerder in deze krant werd vermeld, sterk van de eerste "versie, die heel wat kritiek ondervond. Het ziet er naar uit dat dit exemplaar heel wat beter zal worden ontvangen, niet alleen door de raadsleden, maar ook door burgers die in de stads vernieuwing actief zijn. VlaardingenTwee jongens zijn gisteravond op heterdaad betrapt bij een poging, in te breken in een drankenhandel aan de Nieuwlandstraat. De jongens, beide 16 jaar en af komstig uit Vlaardingen, wer den ingesloten in het politie bureau. gemiddelde huurverhoging van ƒ153,-- per maand, afhan kelijk van het type woning, bijkomen. Momenteel betalen zij een gemiddelde huur van 84,55 per maand- Allen heb ben zich akkoord verklaard met de huurverhoging, groten deels omdat vele bewoners in aanmerking kunnen komen voor een huursubsidie of een huurgewenningsbijdrage. De renovatie beslaat voorna melijk het uitbreiden van de bestaande huizen van drie naar vier kamers en het op knappen van de bestaande voorzieningen. Van de nege nendertig gezinnen hebben er veertien gekozen voor een huisvesting elders in de stad. De overige gezinnen zullen ge noodzaakt zijn tijdens de ver bouwing een andere huisves ting te vinden. Dit kan gebeu ren in de vorm van .zogenaam de 'woonunits* die in de buurt geplaatst worden, of een tijde lijke behuizing in de door de S.S.S.W al eerder ingerichte bestaande woningen. Ook een verzoek aan het col lege om ƒ3000,- toe te kennen aan de bewoners voor verhuis- er» herinrichting, is door de werkgroep ingediend. Plan ning is dat de gehele renovatie rond de bouwvakvakantie 1981 klaar zal zijn. De commis sie Ruimtelijke Ordening brengt morgenavond advies uit. Vlaardingen Het college van B cn W blijft van mening, dat geen bouwvergunning moet worden verleend aan een installatiebureau in de Emma- straat, dat zijo bedrijfspand wil verbouwen. Het bouwplan is ia strijd met de bouwveror dening, omdat de zogenaamde achtergevelrooilijn wordt overschreden. De eigenaar wil het pand aan de achterzijde •wat uitbouwen. Het college had in december vorig jaar als afwijzend gerea geerd op de aangevraagde bouwvergunning. Het blijft bij haar standpunt, ook nu het be drijf een beroepschrift heeft ingediend. Volgens de aanvra ger van de bouwvergunning is die weigering niet reëel, om dat de panden links en rechts naast zijn bedrijfspand ook al een dusdanige uitbouw heb ben, dat die rooilijn wordt overschreden. Dit vindt B en W echter geen argument om toch toestemming te geven. Het woord is nu aan de com missie voor stadsontwikkeling, die zich volgende week over de zaak buigt. Dil nieuwsblad waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder eztra kosten bezorgd in I combinatie het Rotterdams Nieuwsblad. vJo°«^a

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1