STAD/ST1EEK Miljoen jonge bijen bestuiven Schiedam Paalman koopt Schiedamse kunst Ordelijk verloop oefen alarm stadhuis Eerste paal voor lashal Bromfietsdieven aangehouden Vragen over Turkse moskee Ooievaars krijgen bingo- opbrengst Brandje in school Veertien maal te hard Automobilist krijgt klappen ;3S Inbraken in sportkantines Portemonnee met ƒ5700 gestolen Tarieven artoteek fors lager Avond voor alleenstaanden Lunchconcert dinsdag 10 juni 1SSO VD/SC/WW Vlaardingen WD-raads- lid Jan van Hemert wil graag weten hoe het staat met de problemen rond de vestiging van de Turkse moskee in de L'mmastraat. In schriftelijke vragen aan het college van B en W laat hij zijn bezorgdheid over de affaire blijken. Met name is hij verontrust door het feit, dat de veiligheid van bezoe kers en omwonenden nog steeds niet gewaarborgd zou zijn. Het VVD-raadslid wil onder meer weten of het waar is. dat nog steeds maar ten dele wordt voldaan aan de voor waarden die in de bouwveror dening staan en de nader ge stelde eisen, die aan het verle nen van de bouwvergunning destijds verbonden waren. Verder vraagt het raadslid on der meer: „Is het U bekend dat er zowel van de beneden verdieping als van de boven- gelegen ruimten frequenter en intensiever gebruik kan wor den gemaakt? Moet het college er niet voor zorgen dat het tot de verantwoordelijkheid van D en W behoort, er nauwlet tend op toe te zien, met het oog op de veiligheid van de bezoekers en omwonenden, dat alle geldende voorschriften betreffende brandveiligheid, de milieuaspecten en het par keren worden nageleefd?" Schiedam De invali- densportvereniging „Dc Ooievaars" krijgt mor genavond, 11 juni, om 19.45 uur het batig saldo overhandigd van de oin- go-avonden, die door bingo-leider J. Wolthuis in het afgelopen seizoen diverse malen zijn geor ganiseerd. Deze activiteit heeft een fraai bedrag opgebracht, die door de vereniging voor een na der te bepalen doel kan worden gebruikt. De overhandiging wordt gehouden voorafgaande aan de laatste bingo avond, die dit seizoen wordt gehouden. Het eer ste nummer wordt om 20.00 uur afgeroepen. Vlaardingen In de Prinses Irene Kleuterschool aan het Westnieuwland is zaterdag een begin van brand uitgebroken, nadat twee spelende jongetjes van 7 jaar oud onder een van de ramen een vuurde hadden gestookt. Daarbij waren de gordijnen van het klaslokaal, die naar buiten waren ge waaid, in brand gevlogen, zo dat ook het plafond werd be schadigd, alsmede een stoel. De totale schade wordt geschat op 5000 gulden. De ouders van de kinderen zijn verzekerd. Vlaardingen Tijdens een verkeerscontrole op de Paral lelweg heeft de politie eind vorige week veertien automo bilisten geverbaliseerd, omdat zij te hard reden. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 71 kilometer per uur, De bestuur ders stoorden zich niet aan de wegversmallingen, die enige tijd geleden op de Parallelweg zijn aangebracht, juist bedoeld om te hard rijden tegen te gaan. Vlaardingen Een 19-jarige automobilist heeft zondaga vond diverse klappen en stom- £en moeten incasseren, nadat ij pogingen had gedaan om een groep vechtende jongeren te ontwijken. Hij reed op de Reigerlaan, toen plotseling een groep jongeren vechtend over de rijbaan rolden. Om een aanrijding te voorkomen zette hij zijn auto stil, waarna de jongeren hun woede op hem en zijn voertuig koelden. De auto liet diverse deuken op. SchiedamMuseumdirecteur Hans Paalman heeft twee kunstwerken aangekocht van de Schiedamse kunstenaars Sjef Henderickx en Diet Wiegman. Beiden hebben onlangs geëxposeerd in het museum op de Hoogstraat ter gelegen heid van de tentoonstelling Schiedamse Ateliers 5. Over Paalmans kunstaankoop beraadslaagt de museumcommissie op de vergadering van morgenavond in het stedelijk mu seum. Diet Wiegman maakt grote keramische objecten. Op zijn laatste expositie ging die keramiek hand in hand met foto materiaal, vervaardigd door narr wiegman, uie totos laten de vervorming van de klei-objecten zien. Sjef Henderickx is schilder en tekenaar. Paalman heeft schilderij nummer 31, 'Changing sign in time', uitverkoren. Beide kunstwerken hebben zevenduizend gulden gekost. Paalman heeft hel werk gekocht via galerie Delta in Rotter dam. Beide aankopen completeren de verzameling, die het stedelijk museum had van Wiegman en Henderickx. De aankoop stemtniet noodzakelijk overeen met uit gangspunten, die de PvdA-Sehiedam vorige week heeft overgenomen van het plaatselijk partijbestuur. Henderickx wil praten over kunst i Ane Henderickx: „Dat zou ik zelf wel willen doen." Schiedam In het museum kan je naar kunst kijken. Je kunt er ook kunst maken, als je je op tijd aanmeldt maand voor volwassenen kun nen plaatshebben, met om de beurt een discussie over kunst en een discussie met een kun stenaar. Ane Henderickx noemt vrij concrete tijdstippen. Zij is dan ook aardig thuis in het mu seum en weet zo ongeveer wat wel en niet kan; haar echtge noot Sjef Henderickx geeft na melijk les aan de kunstklassen en zit ook in de museumcom- lijk museum van Schiedam ook over kunst lezen, als de bibliotheek voor het publiek helemaal ingericht is. Maar dan ontbreekt er nog één ding, schrijft Ane Hen der ickx-Koczokowski aan de museumcommissie: „Er is nog geen mogelijkheid om over kunst te praten." Morgenavond om acht uur vergadert de museumcom missie en op de agenda staat de brief van Ane Hende rickx. Zij heeft gezien dat in het stedelijk museum op de Hoogstraat een bibliotheek voor het publiek wordt inge richt en doet een aantal sug gesties om deze bieb ook aan trekkelijk te maken. Volgens de Schiedamse moet er een hoekje zijn met „begrijpelij ke" kunstboeken, want de meeste literatuur over kunst is voor kinderen en leken nog te moeilijk. Ook zou een draaibare Cobra-stand niet misstaan, met kunstpostkaar ten en dia's. Van de Cobra- collectie moet een duidelijk overzicht worden gegeven. Deze tips, die de museumcom missie zelf ook ai in overwe ging heeft genomen, grijpt Ane Henderickx aan om ook het idee te lanceren waar zij al langer mee loopt, en dat is praten over kunst. Elke woensdagmiddag zou er in de bibliotheek van het museum een gespreksbijeenkomst kun nen plaatsvinden voor kinde ren van tien tot vijftien jaar. Om de beurt zou gepraat kun nen worden met (Schiedamse) kunstenaars en over kunste naars of kunststromingen in het algemeen. Dat laatste zou Ane Henderickx zelf wel wil len leiden. Dergelijke bijeen komsten zouden iedere eerste donderdagavond van de missie die morgen over de brief praat. Een stoel... Zonder het te weten haakt Ane Henderickx met haar voorstel in op wensen, die twee weken geleden door oud raadslid Tiny Krikke-Hem zijn geuit in de PvdA-leden- vergadering. Mevrouw Krikke sprak er schande van dat je in bet Schiedamse museum nooit eens over Kunst Kunt praten. „In de tijd dat Pierre Janssen er conservator was kreeg je tenminste nog rondleidingen, die man vertelde er boeiend over en daar leerde je wat van!" aldus mevrouw Krikke. Een grief van haar was ook. dat er in de museumzalen ner gens een stoei slcidt, waarop je kunt gaan zitten om eens op je gemak een schilderij te obser veren. Ook achi maanden in hoger heroep Den Haag Een 23-jarige keukenhulp uit Delft is ook in hoger beroep door het Haagse gerechtshof veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf waarvan drie voorwaardelijk. De man was in eerste instantie door de Rotterdamse recht bank tot dezelfde straf veroor deeld wegens inbraken in on der meer Schiedam en Delft. De man was in Schiedam aan gehouden na in Delft een auto te hebben gestolen. Tijdens zijn aanhouding had hij een geweer en patronen bij zich. Eveneens in Schiedam brak hij in in een woning aan het Broersvest en stal hij een bandopname-apparaat. Op de Spoorsingel in Delft roofde hij een parkeermeter leeg. Behal ve deze misdrijven had de Delftenaar nog meer inbraken en diefstallen gepleegd. MaassluisGrinnikend en giechelend liepen de Maas- sluise gemeente-ambtenaren gistermiddag door het win kelcentrum Koningshof naar het gelijknamige Ont moetingscentrum. Zij waren onverwacht van hun werk gehaald en het stadhuis uit gestuurd. Om kwart over drie precies klonk een jan kend alarmsignaal, dat on truiming van het stadhuis gelastte. Er was geen echte reden voor paniek: de brand, die normaal gesproken aan dat alarmsignaal vooraf zou moeten gaan, was er niet. Het betrof een alarmerings oefening, georganiseerd door de afdeling Bedrijfs Zelf Be scherming (BZB) van het stadhuis. -rZ sSvrï' Schiedam Imker Nico van de Drift uit V Gravenzande heeft de bijenstal bevolkt, die hij enige tijd geleden van de gemeente mocht neerzetten in het Prinses Beatrix- park. Enkele jaren geleden stonden de nodi ge bijenkasten nog aan de rand van het park, maar bij de reconstructie van de Fol dervaart en inpassing hiervan in het land schap moest Van de Drift de bijenwoningen weghalen. Wat de bijen voor de natuur betekenen, is wel bekend. Zij zorgen voor de bestuiving in de bloesemtijd en verzamelen nectar en stuifmeel. Omgezet in honing is dat een produkt, dat in de reformzaken een belangrijke plaals in het as sortiment inneemt. Niek van de Drift plaatste in zijn stal 26 bijenvolken, ondergebracht in kasten zogenaamde zesramers waarin per kast tussen de tien- en vijftienduizend bijen hun nuttige werk verrichten, hetzij buiten voor de honingdracht, hetzij bij de verwerking bin nenshuis. Nog deze maand kan de bijenstand uitgroeien tot een miljoen. Voor de honing dracht heeft het bijenvolk een reikvermogen binnen een straal van drie tot vijf kilometer. Hiervan kunnen ook de volkstuincomplexen en stadsparken profiteren plus particuliere tuin tjes. Het zijn allemaal jonge bijen, zegt imker Van de Drift; niet agressief, mits zij niet lastig gevallen worden want dat irriteert bijen net zoals de modale mens. Nico van de Drift, de imker, houdt 26 bijenvolken in zijn kasten. Dat het om een oefening ging hadden de ambtenaren al snel in de gaten. Geamuseerd wan delden ze het gebouw uit om zich in Koningshof te melden. Die meldingsplicht, via de af delingshoofden, diende om te kunnen controleren of ieder een het stadhuis daadwerke lijk verlaten had. In geval van echte nood een zeer belangrijk gegeven. Dat niet iedere ambtenaar de ernst van de situatie inzag bleek al snel. Wat mopperend liepen sommigen door het winkelcentrum, in de richting van de meldpost. ,,Ik mocht niet eens meer mijn tas van de afdeling halen: ik mocht niet meer terug," mopperde een dame die op het moment van het alarm op een van de toilet ten had gezeten. En een ander: „Ik heb niet eens de tijd gehad om mijn jas aan te doen. Het is nou mooi weer, maar voor het zelfde geld giet het!" Iedereen volgde de instructies echter uitstekend op. Precies een kwartier na dc brandmel ding konden de organisatoren van de oefening constateren, dat iedereen zich had gemeld, zodat niemand meer in het stadhuis aanwezig was. Eén ambtenaar kwamm de alarme ring zeer ongelegen. Hij had Geamuseerd verlieten de ambtenaren het stadhuis. Van paniek was geen sprake: iedereen had al snel in de ga ten dat het om een oefening ging. het gistermiddag juist razend druk en nam na het alarm daarom maar een dossier mee naar buiten. Terwijl in Ko ningshof nog druk koppen werden geleid zat hij op een muurtje voor een plantebak, op het plein voor de hoofdin gang van het stadhuis, al weer te werken. Schiedam Of bur gemeester Te Loo zich als heler bij de Hollandse Beton Groep dienstbaar zou maken, blijft de vraag. Feit is dat de eerste burger van Schiedam gistermiddag de eer ste paal sloeg voor een nieuw te bouwen lashal van de Holland se Constructie Groep aan de Westfranke- landsedijk. De burgemeester toonde zich verheugd over de vestiging van een nieuwe lashal in Schiedam, omdat deze nieuwbouw aan ongeveer honderd mensen werk zal ver schaffen. Schiedam Met de aanhouding van 22 jon gens uit Schiedam, Vlaardingen en Maas sluis heeft de Schiedamse politie een hele se rie bromfietsdïefstallen opgelost. De jonge lui, variërend in leeftijd van 14 tot 22 jaar, stalen in enkele maanden tijd een partij bromfietsen met een totale waarde van bij na 20.000 gulden. Daarnaast maakten zij zich schuldig aan een drietal inbraken in bouwketen in Woudhoek- Noord, waarbij zij voor ruim vijfduizend gulden gereedschap buitmaakten Een gedeelte van de buit is teruggevonden. De helft van de jongens was daadwerkelijk betrokken bij de diefstallen. De overigen zijn aangehouden voor hehng. De meeste bromfietsen werden door de jongens op straat gestolen tijdens nachtelijke strooptochten, maar ook braken zij diverse malen m kelders in, waar brommers stonden gestald. Zondagmiddag kwam de politie nog enkele bromfietsdieven op het spoor. Bij een routine controle hield de politie twee Rotterdamse jon gens van zestien en vijfuen jaar aan, die beiden op een gestolen brommer bleken te rijden. Na verhoor op het bureau konden nog twee veer tienjarige Rotterdammers worden aangehou den. die ook enkele bromfietsdieistallen op hun kerfstok hadden. In totaal bekende het viertal zes bromfietsen m Schiedam gestolen te heb ben. Het onderzoek duurt nog voott. J. A. Florijn De directeur */an de gemeen,* lijke sociale dienst in Vla» dingen. J. A. Florijn, is dmsa 17 juni 40 jaar in overheid dienst. TfJ gelegenheid hi^ van biedt het college v B en VV hem op die dag tuss 16.30 en 18 00 uur in de ouj hal van het stadhuis een i ceptie aan, bedoeld voior fan. lie, vrienden, kennissen overige relaties. Schiedam Het was het afg lopen weekeinde weer ra a Inbrekers drongen twee kan nes van voetbalvereniging! binnen en ook het restaura cn het snoepwinkeltje in b. G roenoord kregen on gewen bezoek. Bij het zwembad werden go deren met een totale waarc van 675 gulden gestolen. B halve 240 blikjes bier namti de dieven een partij snoepgot mee. Men kwam binnen do- twee ruiten te vermelen. I braakschade bedraagt 500 gu den. Vanuit de kantine van SV aan de Sportlaan is snoepgot ter waarde van dertig guide, gestolen. De ruit, die men fo' ceerde om bmnen te kome was duurder: 300 gulden. Oc de kantinebeheerder van voe bal vereniging Schiedam coi stateerde dat er inbrekers w: ren geweest. Hij miste snoej goed ter waarde van tien gu den en vond een ruit in diggf len geslagen, waarvan c meuwwaarde 300 gulden is. Schiedam Een 36-jarige m€ dewerker van een importbe drijf heeft bij de politie aangif te gedaan van diefstal van ee" portemonnee, waarin een bc drag van 57Q0 gulden zat. D portemonnee is vanuit he dashboardkastje van zijn aut gestolen. De man was met d auto naar twee filialen van d firma geweest. Voor beide ves tigingen, in de Schiedams Lange Kerkstraat en de Vlaar dingse Hoogstraat, had hij na gelaten de auto af te sluiten. Ook een 79-jarige vrouw i haar portemonne kwijtge raakt. In de beurs zaten 60 gulden contant geld en twe ingevulde en ondertekend kascheques van ieder 500 gul, den met een giropasje. D, vrow had een boodschapje ge daan bij een winkelwagen b' haar voor de deur en bij terug komst kwam zij er achter da de portemonnee was verdwe nen. Vanuit een auto, die stond ge staid in de parkeergarage vai pand Over de Veste is een ra diocassetterecordcr gestolei ter waarde van 500 gulden. Vlaardingen De tarie ven van de artoteek aan de Oosthavenkade zullen met ingang van 1 juli fors worden verlaagd. Dit als gevolg van een interne reorganisatie, waarbij een nauwere sa menwerking tussen Ar toteek Rijnmond en de gemeente Rotterdam wordt nagestreefd. Zo zal een jaarabonne ment vanaf 1 juli ƒ40,- minder kosten dan voor heen. Een abonnement kost dan ƒ50,-. terwijl de jaarlijkse verlenging van ƒ90,- op ƒ25,- is gebracht. Ook voor de andere rege lingen die de artoteek kent gelden aanzienlijke tariefverlagingen. Vlaardingen In het Ont moetingscentrum West aan de Flons de Vnfdelaan 2 wordt donderdag 12 juni een avond voor alleenstaanden gehouden. Iedereen die zin heeft is -1- kom. Men hegint om 20 uut». i Vlaardingen Aad Zouten dijk bespeelt donderdag tussen 12.45 en 13.15 uur weer het or-, gel van de Grote Kerk in' Vlaardingen in het wekelijks» lunchconcert. Op het program ma staan werken van Reger, Bach, Jacinto en de Grigny.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 3