SPOOT sPo«fondSen- Zwem vierdaagse één van de activiteiten [Dames Basket Boys kampioen STml Johan Kijne weer terug bad kan nog jaren mee I Atletiekploeg Fortuna zesde i*i£j ban kan rintr C7 Sportagenda Sportkort dinsdag 10 juni 1980 VD/SC/WW International Marijke Klos weg bij Juventus Schiedam/VlaardingenBij de Schiedamse eerste di visievereniging Juventus is het afgelopen seizoen niet al te succesvol geweest. Het damesteam, dat lange tijd in de race is geweest voor het kampioenschap, moest tegen het einde afhaken, toen het team van trainer- coach Hans van hoorn tweemaal van het Leidse Par ker verloor. De problemen voor dat team zullen volgend seizoen toene men, gelet op de krappe fi nanciële positie van Juven tus, waardoor men zich geen dure trainer voor het dames team kan veroorloven. Re den voor Hans van Hoorn om op te stappen en voor het Heenvlietse SOVB te kiezen. In zijn kielzog vetrekken beide ex-Green Eagles-speel- sters Martine Kramer en Margriet Kuijper eveneens naar Heenvüet, omdat zij het onder de toekomstige trai ner/coach Frits Spaak niet Een ander gevoelig verlies lijdt Juventus door het vertrek van international Marijke Klos, die volgend seizoen voor eredxvisionist Parker uit zal komen. Dit alles betekent dat Frits Spaak een klein aantal geroutineerde speelsters over zal houden, die het team moe ten gaan dragen. Daarnaast zal hij een beroep kunnen doen op een aantal junior-speelsters, die hij nog van het afgelopen seizoen kent en die, naar zijn zeggen, redelijk in staat zijn om zich te kunnen handhaven in de nieuw te vormen over- I gangsklasse. I Het herentoa herenteam van Juventus. I dat vorig seizoen uit de eerste divisie degradeerde, nad een bijzonder moeizame start. On der leiding van trainer/coach Karei Verwer moesten de spe lers in het begin van de com petitie een aantal gevoelige nederlagen slikken, waardoor het in de onderste regionen te recht kwam. De tweede helft van de competitie werd er echter een stuk beter gespeeld, maar ook de handhaving kon niet verhinderen, dat er een aantal spelers vertrekken. De steunpilaren van het afge lopen seizoen, Roel Pieper en Peter van de Waal, zuilen het komende seizoen uitkomen voor het Maassluise Green Ea gles, waar men onder de trai ning en coaching van oud-Ju- ventusspeler Jaap Boon zal gaan proberen om het kam pioenschap van de derde divi sie te behalen. Het enige wat Juventus terugkrijgt is de waarschijnlijke vervanger voor Roel Pieper, Frits Mein- ders. Naast al deze spelersproblema- tiek, kampt Juventus nog met een andere moeilijkheid, na melijk het op de been krijgen van jeugdteams. Volgend sei zoen zullen er slechts drie teams in de jeugdcompetities uitkomen, waardoor de Schie damse basketbalvereniging een toekomstig gebrek aan ka der dreigt te krijgen. Hiervan is hel zojuist gekozen bestuur zich terdege van bewust en juist daarom is er een commis sie in het leven geroepen, die zal gaan trachten om de Schie damse jeugd te interesseren voer de basketbal sport. Mak kelijk zal dat zeker niet zijn, in ogenschouw nemend dal handbal en voetbal nog steeds de meeste bekoring van de Schiedamse jeugd ondervin den. men bedenkt, dat de aspiran ten van The Green Eagles voor hei Nederlands kam pioenschap hebben gespeeld. Het enige wat de vereniging zorgen baart, is het fe;dal de sponsor er mee gaat stoppen. The Green Eagles Een stuk florissanter gaat het bij de Maassluise The Green Eagles. De dames werdem dit seizoen kampioen van de eer ste klasse en wisten tevens de promotie naar de tweede divi sie te bewerkstelligen. Ook het volgend seizoen is het team verzekerd van de leiding van trainer /coach Kees Brugman, die in staat is gebleken om het team nagenoeg bijeen te hou den. Slechts Annemieke Drij ver heeft besloten naar het Viaardingse Basket Boys te vertrekken. De heren van de Maassluise vereniging gingen furieus van start en eindigden na een kor te inzinking, ondanks dat zij halverwege de competitie op promoveren stonden, toch op een vijfde plaats. Jaap Boon, die ook komend seizoen weer de Maassluise heren onder zijn hoede heeft, beschikt in ieder geval over een bredere selec- tiegroep. Over het kader be hoeven de Maassluizers zich geen zorgen te maken. Beide jeugdteams komen in de regio nale klasses uit en daarom is de opvolging verzekerd als Basket Boys Het Viaardingse Basket Boys daarentegen zal financieel niet zoveel problemen kennen, om dat het jaarlijks een behoorlij ke bron van inkomsten van toto en Jotto heeft en zodoende een stuk onafhankelijker is dan de beide buur-vcrcnigin- gen. Ook op speltechniscn ni veau begint de Viaardingse basketbaivereniging weer wat op peil te komen na een aantal magere jaren. Hel damesteam werd zelfs kampioen van de tweede klasse en komt nu uit in de eerste klasse van liet di strict Rotterdam. Traincr- /coach tiert van de Berg, ai sinds mensenheugenis nauw betrokken bij het reilen en zei len van Basket Boys, zal vol gend seizoen over dezelfde speelsters kunnen beschikken. Bij de Viaardingse heren 'is men begonnen om een geheel nieuw team op te bouwen. Ook volgend seizoen kan trai ner/coach Joop Boon beschik ken over dezelfde mensen als waarmee hij nu een vijfde plaats heeft bewerkstelligd, op die uitzondering dat Frits Quad heeft besloten met bas ketbal te stoppen. De selectie zal worden uitgebreid met Rik Pieper en Tom de Jong. die na een jaar Lakers weer bij zijn oude vereniging terugkeert. Marijke Klos (rechts) in actie tegen Parker, de Leidse ploeg waarvoor zij volgend zelf in actie zal komen. Commissaris Cees van der De jeugd vermaakt 2ich Haagen lost het startschot best in het water Schiedam-De jeugd ver oorzaakte een lange rij wachtenden voot de kas sa's van het Sportfondsen- bad, dat voor de vijfde maal aandacht schonk aan de zwemvierdaagse. Men had er zelfs commissaris Cees van der Ifaagen voor uitgenodigd om het start schot te geven. Hij deed dat met veel plezier, niet in de laatste plaats omdat fotografen hem op de ge voelige plaat wilden vast leggen. In tegenstelling tot vorige ja ren, had men de groepen zwemmers gesplitst. Niet met z'n allen tegelijk in het diepe, maar jn fasen. Ieder op z'n beurt. Dat veroorzaakte nu geen „opstoppingen", kader wat handen te kort kwam, maar een gestroomlijnde orga nisatie. Deze was wederom in handen van „De Watervrien- den" en de „Schiedamse Red- dings Brigade". Er waren kosten noch moeite gespaard om dit evenement weer tot een succes te maken. Het kader bestond uit zo'n veertig man en vrouw, die, omdat het evenement rond e- icnstijd begon gisteravond, van sandwiches werden voor zien. Op de eerste avond zat „De Sport" al op zo'n 700 deel nemers, vorig jaar waren het er 820 en nu rekent nieuwe bedrijfsleider Rob Schouten op een groter aantal. Deze zwem vierdaagse, waarvan er in au gustus nog één wordt gehou den in bad G roenoord, mikt duidelijk op een plaatselijk ge beuren, in deze tijd van het jaar. van het werkcloosheïdsproject, waarvoor tot nu toe alleen maar cursussen bestaan, het bewegingsgebeuren (dus zwemmen) onder de loop gaan nemen". Plannen „Misschien dat er ook deelne mers uit Vlaardingen bij zijn", aldus de nieuwe chef, „maar met al die evenementen, die er thans zijn, zoals nu weer de wandelvierdaagse in Vlaardin- door Bas van den Berg gen. wordt het toch steeds meer een écht Schiedams evenement". Gelet op de plan nen die het 46 jaar bestaande Sportfondsenbad, weggedoken in de B-K-laan, heeft, zal het meer functioneel gaan wor den. Rob Schouten, die nog deze week een soort stencil wil maken, waarop de activiteiten staan vermeld: „Om te begin nen willen we het bejaarden- zwemmen gaan stimuleren op maandag. Er zijn al contacten gelegd met de diverse dien stencentra in Schiedam. Ver der willen we, in het kader Renovatie Het Sportfondsenbad, met twaalf man en vrouw badper- soneel, denkt verder aan zg. snorkelcursussen voor de jeugd en familie-zwemmen. „Waarbij het zwemmen", al dus Rob Schouten, „niet alléén centraal staat. Na gezwommen te hebben moet er bijvoorbeeld ook' gedamt af getafeltennist kunnen worden. Trimmen in het water is verder een uitda ging om de jeugd trachten be zig te houden". Zwemmen is zalig, niet zwemmen is zielig, is een van oudsher bekende kreet, tegenwoordig moet men de jeugd, zoals dat in de club huizen wordt gedaan, kunnen vermaken. Na de ingebruikne ming van een sauna met bar vorig jaar, streeft Rob Schou ten naar een renovatie van de kleedkamers, alsmede verdere onderdelen van het interieur. De beschilderde wanden van het zwembad geven er al een aardige indruk van. „Het zwembad moet aangepast wor den aan de behoefte van de bevolking. Ik ben er van over tuigd, dat het dan nog jaren mee kan", aldus Schouten. Vlaardingec De atle tiekploeg van Fortuna heeft tijdens de tweede competitiewedstrijd in de landelijke eerste klasse een zesde plaats behaald. Van de twaalf ploegen, die streden op „Elzenha gen" in Amsterdam, wist de Viaardingse equipe een puntenaantal van 20,006 te behalen- De prestaties van de Fortunexen waren: 110 meter horden: Louis Spek 16.0; Max van der Does 15.5; 800 meter hor den: Gilles de Rooij 2.03 en Cees den Hoedt 1.57.3; 100 meter sprint: Louis Spek 11.4, A.Huyer 11,6; 400 me ter. Anton Huyer 53.9 en R. van de Wijngaarden 58.3; 3000 meter steeple-chase: Robert van Zanten 9.33,8; 1500 meter: Jan Moerman 4.16.6 en Marïus de Snaayer 4.20.4; 400 meter horden: Cees den Hoedt 57.9; 5ÖÖ0 meter: Marius de Snaaijer 15.42.2, Henrie Riedijk 16.21,3; 4 x 100 meter: Hans Scheffers, Max van der Does, Louis Spek, Anton Huyer 44.6: 4 x 400 meten Gilles de Rooij, Robert van Zanten, Cees den Hoedt en Jan Moerman 3.33.2; Polstokhoogspringen: Gilles de Rooy 3 meter 10, Robert van Zanten 3 meter 40; Hoogspringen: Hans Schef fers 1 meter 85, Cees de Bie 1 meter 70; Verspringen; Hans Scheffers 6 meter 23, Max van der Does 6 meter 45; Discuswerpen Theo Maat 37 meter 93, Job Sprij 29 meter 70; Kogelstoten: Job Sprij 10 meter 89 en J. van Bodegom 10 meter 87; Speerwerpen Theo Maat: 52 meter 95 en J. van Bode- gom 44 meter 18. Vlaardingen Johan Kijne, na lange tijd weer in de race, is winnaar geworden van de prestatieloop over 22,7 kilometer in Den Briel. De Viaardingse onderwijzer leg de de afstand af in 1.18.30 uur. Marl Paalvast legde be slag op de vierde plaats a.22.44. Sjaak H oogend ijk werd vijfde in 1.25.20 en Cees van de Boogert achtste in 1.31,56. De laatste drie lopers zijn van Fortuna. Overige resultaten: Bram de Jong 1.32.40, Mari Schippers I.35.04, Bertus Stigter 1.38.29, Ton Stoffels 1.39.06, Arie van Embden 1.30.56, Arie Gog 1.45, Sjaak Budding 1.46.30, Karei van leeuwen 1,48.00 en Jan Gores in 1.50.05. De jeugd van Fortuna was te gast bij Energie tn Barendrecht. Mirjam Alberts wierp de bal 20.42 meter ver, sprong 3.58 meter ver en liep de 1000 meter in 4.11.2. Bij de jongens won Wilco van Faassen het hoogspringen met één meter. De 40 meter liep hij in 6.7, Peter Gelderblom deed er 7.6 over, Ricardo Stigter 8.6 en Marcel Vis 8.8 seconde. Bij de jongens A (pupillen) liep Roman Petraek de 60 meter in 9.6 seconde. Leen van den Berg klokte II.2 sec. en Pascal Stigter 11.7 seconde. Johan Kijne .eerste. Dr.nsdag: DRZGTB (neder- la»-,.-rie), Kethel, 19 uur. Avondvierdaagse Maassluis, Avondvierdaagse Vlaardingen' FeyenoordSchiedam (h)[ SpartaGroenoord (h) HolyDOS'32, Zwaluwenlaan! 19 uur. Avondzwemvierdaagse Sportfondsenbad, 18 uur. Schoolkorfbalteernooi ODO, Doelstraat, 16 uur. Woensdag: Avondvierdaagse Maassluis. Avondvierdaagse Vlaardingen. Zomeravond competitie wielrennen, Ver gulde Hand. Polder, 19 uur. Avondzwemvierdaagse Sport fondsenbad, 18 uur. Donderdag; Avondvierdaagse Maassluis. Avondvierdaagse Vlaardingen. Handbaltoernooi leerlingen VO, bij WIK en De Holland iaan. Ledenvergade ring RKWIK, 19.30 uur en 21 uur. Schoolsportdag VVO, Harga. Henk Roos en Wim van Doorn van sport school Peter Lagerwaard hebben hun zesde graads ju-jitsu behaald. Johan Snep wist tijdens het- examen judo de zwarte band te halen. De clubkampioenen, tijdens het zwemfeest van de Viaardingse vere niging Viking'60, waren: Astrid van Irsen, René van de Broek, Christa van Keulen, Remon van Dorp, Robbie Hoekwater, Edwin Plomp, Yvonne Goedendorp, Arie van Keulen, Ammerentia Goedendorp en Martin Hoek. Tijdens hetzelfde zwemfeest wist Martin het onderwater- zwemmen met een af stand van 61 meter te verbeteren. Op 17 augustus houdt men in Vlaardingen een gecombineerde Holy- /Groenoorddag. Het ligt in de bedoeling om een aantal teams, opgebouwd uit „gehutste" families, tegen elkaar te laten spe len. Plaats van handeling is het complex aan de Zwaluwenlaan. Bij een dames-judotoer nooi in het Duitse Ko- ningswinter behaalde Chita Gross van sport school Tino Hoogendijk een tweede plaats. Dat gebeurde in de gewichts klasse tot 56 kilo, uit een totaal van 76 dames. Bij kampioenschappen judo in sportschool Hoog- endijk werd er in twee klassen gestreden om de titel. In de banden wit tot en met oranje werd Step- han Ket winnaar en van groen tot en met bruin Ruud Wijker. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan geeft SVDPW een receptie. Dat gaat gebeuren op vrijdag 20 juni tussen 20 en 22.00 uur. Zaterdag 21 juni viert SVDPW zijn jubileum in de Margriet- ha). De schoolsportdag van de vereniging voor O- penbaar Onderwijs wordt donderdag gehouden op de velden van Hermes DVS en en SVDPW op Harga. HVO houdt vanaf don derdag de open Viaar dingse schaakkampioen schappen. Plaats van handeling is de kantine van HVO aan de Konin gin Wilheimxnahaven vanaf 20.00 uur. De zeilplankvereniging 'Delfland' houdt zondag 15 juni een strandsurfdag in Hoek van Holland. Tussen 11 uur en half twaalf staat er bij de Rechtsstraat in De Hoek een trailer beschikbaar om de zeilplanken naar bet strand te rijden. Zon dag 27 juni doet men het nog een keer over. Fortuna heeft donder dag 19 juni de organisatie van de zogenaamde Broekpoldercross, waar aan iedereen kan mee doen. Voor 4 juli, 8 au gustus en 5 september staan bij de Viaardingse atletiekvereniging de Coopertestcn op het pro gramma. Op zaterdag 18 september staat de pres tatieloop Holy centraal. Indeling veldcompetitie korfbal afdeling: eerste klasse A: De Kapellen, ODI, Reeuwijk, Spirit, 't Waterschip, Weidevogels en ZKV, Afdeling B: 't Capproen, Charlois, Poortugaal, Succes, Uni cum, Vanonta en Velox. De afdeling Rotterdam van de korfbalbond heeft streefgetallen samenge steld, wat betreft het aantal leden. Streefda tum is 30 juni 1980. Har ga zou van 146 naar 155 leden moeten gaan. Maassluis van 208 naar 215, ODI van 107 naar 110, Oranje Nassau van 243 naar 258, Spirit van 141 naar 146, Succes van 168 naar 174 en Vlaar dingen van 284 naar 296. De handbalvereniging DWS heeft zijn ledenver gadering verplaatst naar vrijdag 13 juni. Hel jeugdsongfestival is nu zaterdag 14 juni vanaf 12 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4