SCHIEDAMSCH CC URANT Suring-fcantoren in 's-Graveland Ik „neetti c depfoef krant r Vrouwen krijgen het steeds moeilijker PvdA Maassluis houdt vuile was binnen Afbraak Ouwenbroek in VOP van start Andere spreekuren burgerraads lieden - 'Speelplein Juliana- school .■■vVVT Vier miljoen voor aankoop van woningen Ongewenst bezoek bij radiowinkel Buurthuis krijgt eigen beheerder Woensdag II juni 1980- -ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -104de jaargang no. 26632 -• pagina' Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klschtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardinèen Er wordt weer gesloopt in de Vettenoordsepolder. Gistermorgen is begon nen met de afbraak van het 20genaamde Ou- wenbroekterrein in de Stationsstraat. De oude woningen moeten in het kader van de stadsvernieuwing tegen de vlakte, om straks plaats te maken voor betaalbare nieuwbouw voor de wijk. Hoe die nieuwbouw er precies uit gaat zien is nog niet bekend: de projectgroep is nog niet klaar met haar werk. Maar de VOP heeft er binnen afzienbare tijd wel weer een kaals lag-gebiedje bij. Vlaardingse emigranten weer Onderwijs vecht voor behoud even terug van werk. Pagina drie. Schiedam Suring SA gaat voor 3,1 miljoen gul den bedrijfs- en kantoor ruimte realiseren achterin industriegebied 's-Grave land, tegenover de plant soenendienst. Op de hoek van Calandstraat en Kool- hovenstraat worden al voorbereidingen getroffen, maar morgen moet de raadscommissie voor ruim telijke ordening onder voorzitterschap van wet houder Chris Zijdeveld zich nog over het bouw- Vlaardingen Het nu bijna acht jaar oude instituut bur gerraadslieden gaat bezien of de spreekuren niet anders geregeld kunnen worden. Gedacht wordt aan een gro tere spreiding van de spreekuren frier de diverse wijken en ook aan de moge lijkheid meer 'open*, dat wil zeggen zonder afspraak, spreekuren te houden. Aldus blijkt uit het beleidsplan dat het instituut dezer dagen publiceerde. Vanaf het moment van de op richting heeft het instituut over gebrek aan klandizie nooit te klagen gehad. De bur gerraadslieden bleken daaren- tegen.inVlaardingen aan een grote behoefte te voldoen. Dat is een van de redenen waarom men nu herschikking van de spreekuren overweegt. De raadslieden merken overigens op dat met name aan de open spreekuren nogal wat nadelen kleven, zoals het feit dat men dikwijls dan eigenlijk te wei nig tijd heeft voor de cliënt. Het voordeel echter dat een cliënt niet een week of langer op zijn afspraak hoeft te wach tenvinden de raadslieden reden genoeg om openstelling van sommige spreekuren te overwegen- Het instituut staat overigens een onzekere toekomst te wachten. Op het stadhuis ligt een gemeentelijk voorstel waarin de huidige stichting Welzijn aan de gemeente ge trokken wordt en het instuut burgerraadslieden samen met de samenlevingsopbouw ver zelfstandigd wordt tot een aparte stichting. Tegenover een dergelijke verzelfstandi ging staan de raadslieden niet onwelwillend, zo blijkt uit hun beleidsplan. Met de stichting Welzijn wil men dan wei eerst bekijken welke veranderingen zo'n sLichtingvorm voor het huidige instituut teweeg zal brengen. Werksituatie in bouw weinig rooskleurig Waterweggebied De werkloosheid nam in de maand mei in het Waterweggebied wederom toe. In vergelijking met april 1980 steeg het aantal bij het arbeidsbureau ingeschreven werkzoekenden met 26. Ondanks de stijging van de werkloosheid steeg de vraag naar mannelijk personeel van 858 naar 1130. Voor de vrouwen was het ongunstiger. Hier daalde de vraag van 169 naar 166. De totale werkloosheid steeg in het gebied van 2446 naar 2472. Het beste kunnen de werk zoekenden hun emplooi pro beren te vinden in de me taalsector. De vraag steeg hier explosief: van 407 naar 671. hetgeen een toename be tekende van 184. De moge lijkheden voor geschoold en enigszins geoefend personeel in de metaal zijn er dan ook legio. Vooralsnog is het voor de me taalbedrijven zeer problema tisch om uit het zeer geringe aanbod van personeel vak mensen aan te trekken, In de bouwnijverheid is de situatie ronduit slecht- Het aanbod van werkzoekenden steeg van 98 naar 102. terwijl de- vraag daalde van 65 naar 55. Dé on gunstige ontwikkeling in de arbeidsdeelmarkt van de bouwnijverheid begint een Dit nieuwsblad, waarin ual het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten becorgd in combinaiie met het Rotterdams Nieuwsblad steeds hardnekkiger karakter te krijgen. Ook de situatie voor het handelspersoneel is er niet beter op geworden. Het aanbod van mannelijk perso neel steeg in geringe mate van 118 naar 121, terwijl het bij de vrouwen gelijk bleef: 206. De vraag naar mannelijk perso neel daalde van 36 naar 23 en bij de vrouwen van 26 naar 20. Gezien de vraag- en aanbod- verhouding is de situatie niet erg rooskleurig. Voor gekwali ficeerd kantoorpersonnel zijn er voldoende mogelijkheden om aan passend werk te ko men. Het aanbod van manne lijk personeel steeg van 12B naar 133, terwijl het aanbod bij de vrowuen daalde: van 159 naar 158. De vraag bij zowel de vrouwen als de mannen steeg. Respectievelijk van 54 naar 61 en van 55 naar 56. De werkloosheid onder de jeugdigen tot 23 jaar bleef ta melijk constant. Er zijn 276 va catures voor jongens (was 185) en 53 voor meisjes (was 48}. Ook voor de jeugdigen liggen in de metaalnijverheid de beste mogelijkheden. Er zijn maar liefst 160 vacatures die door jeugdigen bezet kunnen worden. Voor de mannelijke werklozen is de situatie in het waterweg gebied nog vrij gunstig, maar voor de vrouwen die werk zoeken wordt het steeds moei lijker om een passende baan te vinden. —vi o1* ..'oVvi QfloW43® 1 <P* r,d,e5"' ebon m»un!iiiiilBimiiiTOniiiiniiiiiiiiiiiiii«iiiiiiiiii»iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHii«iiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiBiiiiiiiiiiiiiiiiinniiiwimniiiii»niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinuiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiimiiig B en W vinden het school plein van de Prinses Juliana- school groot genoeg. Een tweede speelterrein vinden tij niet noodzakelijk. Schiedam De vereniging voor chris telijk onderwijs krijgt geen medewer king van het Schiedanise gemeentebe stuur bij de realisatie van een speel plein aan de voorkant van de Prinses Julianaschool, Oostsingel 9. Burge meester en wethouders vinden het speelplein aan de achterzijde van het schoolgebouw groot genoeg om geld te pompen in het maken van een tweede speelterrein. Het college is in die mening gesterkt, omdat de Prin ses Julianaschool voorheen tweemaal zoveel leerlingen telde en het pro bleem van te weinig speelruimte toen niet speelde. De vereniging voor christelijk onderwijs had met de speelplaats aan de voorkant willen bereiken, dat ook met-leerlingen uit de buurt enige extra speelruimte krij gen. Het schoolplein zou een open ka rakter krijgen en een groot hekwerk zou daartoe verwijderd worden. De gemeen- iuraad zal echter geen duit in het zakje doen. Overigens wijzen BenW er wel op, dat via andere wegen aan geld voor het plein te komen is. De vereniging voor christelijk onderwijs zou een voor beeld kunnen nemen aan het initiatief van ouders en leerkrachten van de o- penbare basisschool De Gorzen, die on langs zelf hun speelplaats hebben gere noveerd. Schiedam Voor vier mil joen gulden wil de gemeente woningen kopen in Schie- dam-West. Het grootste ge deelte van de aan te kopen woningen in de buurt van dc Mariastraat zal worden ge sloopt. Ongeveer een kwart kan worden gerenoveerd. De gemeente heeft in het stadsvernieuwingsgebied al een groot aantal woningen in eigendom. Om de stadsver nieuwing te laten doorgaan is het echter noodzakelijk dat bijna alle panden door de ge meente worden aangekocht. B en W schatten het bedrag dat nodig is om de woningen in het stadsvernieuwingsge bied die nog niet in eigendom van do gemeente zijn op vier miljoen gulden. Onderzoek heeft aangetoond dat circa 75 percent van de woningen ge sloopt moet worden. De hui zen, met name de funderin gen, verkeren in een dusdanig slechte staat dat renovatie niet meer mogelijk is. Voor bewo ners van de afgebroken huizen worden in de wijk nieuwe wo ningen gebouwd. Voor de stadsvernieuwing in West heeft Schiedam 18,5 miljoen gulden van het rijk gekregen. plan uitspreken. Het :i volgens de afdeling bouv toezicht van gemeentewe ken in strijd met de bouv verordening, omdat nu onvoldoende parkeerruin te rekening is gehoudei maar van het betreffend artikel zou vrijsteïlin kunnen worden verleend. De negen bouwplannen, waa- over de commissie zich mo gen ontfermt, zijn overigei alle in strijd met bestemming plan, bouwverordening of we standsaspecten. Toch kunne acht ervan worden uitgevoer- omdat verschillende ontsnaj pin gsm ogelij khed en in de bi palingen naar eer» vergunnir kunnen leiden. Soms heft ze! het ene artikel het andere o In één geval is het advies gee bouwvergunning af te geve; Dat treft B. van Vliet, die vot 155 mille drie binnenstadswt ningen wilde verbouwen, weten Korte Kerkstraat 4, en 6b. De welstandscommiss heeft esthetische bezwaren ti gen sterke veranderingen vo de voorgevel. Onder de acht bouwaanvr;, gen, die ondanks strijdighede wel gehonoreerd kunnen wo den, bevinden zich behaK het kantorenplan van Surir SA ook de aanleg van ee jachthaven aan de Polderwt bij de Algorastraat, voor 2 ton uit te voeren door de gi meente Schiedam zelf, en c bouw van meer bedrijfshalle bij KetelVaert aan de Ah- Tasman straat, door BV Schuj lens (kosten: één miljoen gu den). Enkele kleine terreinen te oosten van de 's-Gravelandsi weg, die nog braak liggen, 2u len binnenkort bouwrijp woi den gemaakt. Het gaat ondc1 meer om de locatie bij de D Bra uw weg, waarvoor een pla voor vier kantoorflats met ir dustriehailen bestaat, en oi gebiedjes langs de Schie en b de voormalige Parallelwej Het bouwrijpmakeo gaat mii stens 8,5 miljoen gulden ko; ten. De gemeenteraad zal zie in juni nog over dit routine! rediet uitspreken. Schiedam Onbekenden he; ben voor duizenden guldej video- en gcluidsapparatu^ buitgemaakt bij een inbraak een winkel op de Grote Mar!, De dieven kwamen de radi en lel cv js ie zaak binnen doj de deur te forceren. Zij narrn onder meer drie videoreco? ders, drie autoradio's, een pi, tenspeler en een radio/tv/ca" setterecorder mee. J Ook een autoradio werd gest! len uit een gepakeerde auto t' het Schubertpleïn. De dij nam uit de wagen, die hij ve moedelijk binnenkwam een valse sleutel, ook een po tofoon mee. Waarde van buit bedraagt ruim duizer gulden. Bij een inbraak in kinderda verblijf Katja aan de Lan; Haven zijn een radio/eassett recorder en een fototoestel g stolen. Ook werd zestig guldi kasgeld meegenomen, nu kwam binnen door een achte deur te verbreken. Vlaardingen De wijkvere niging Vettenoordsepolder krijgt de beheerder voor het nieuwe buurthuis aan de Willem Pijperstraat zelf in dienst Dat heeft het coHege van B en W gisteren beslo ten, ondanks de aanvanke lijke wens van wethouder Bot, die de conciërge liever in gemeentedienst wilde. De wijkvereniging, die vaste en vrijwel enige gebruiker van het nieuwe buurthuis is, zag veel voordelen in een be heerder in eigen dienst. Ook op een ander punt heeft de wijkvereniging haar zin ge kregen. Het college is uitein delijk toch door de knïeen ge gaan met betrekking tot het omzetten van een huishoude lijke functie in een administra tieve. De wijkvereniging be- schikt over een part time huis houdelijke kracht, wier werk ook op andere manier gedaan zou kunnen worden. Veel meer behoefte heeft men ech ter aan assistentie in de admi nistratie. Tot nu toe heeft het college steeds geweigerd, aan die omzetting mee te werken, omdat men eerst het sociaal- cultureel plan wilde afronden. De kwestie rond het Badhuis in de Valeriusstraat, dat tot nu toe de wijkvereniging als buurtaccommodatie werd ge bruikt, is nog niet opgelost. De vereniging heeft per 1 juni de huur opgezegd gekregen, om dat de gemeente de ruimte voor andere doeleinden wil gaan gebruiken. Volgens de VOP is echter in het nieuwe buurthuis met onvoldoende vergaderruimte rekening ge houden, zodat men het Bad huis graag wil houden. Vol gens de vereniging is daar bij de planvorming voor de nieu we accommodatie ook altijd vanuit gegaan. Inmiddels heeft de vereniging wel de toezegging dat de bene denverdieping, bestaande uit de peuterspeelzaal en wat kan toorruimte, in ieder geval voor de vereniging blijft Wat met de bovenverdieping gaat ge beuren is nog niet bekend. De vereniging is inmiddels op voorhand tegen de huuropzeg- ging in beroep gegaan bij de kantonrechter. Maassluis In een besloten vergadering hebben de leden van de Partij van de Arbeid in Maassluis veel kritiek geuit op het functioneren van de gemeenteraadsfractie en de eigen wethouders. In een bijeenkomst in De Kern, die tot zeer laat in de avond duurde, werden harde noten gekraakt over de verschillen van opvatting, zoals die vooral bestaan tussen de lin kervleugel in de afdeling en' de raadsfractie, die zich naar de mening van sommi gen dikwijls veel te lauw en te weinig kritisch opstelt. De meeste kritiek was wegge legd voor fractieleider Mees Duimelaar en de wethouders Han Hummelen en Izaak van der Knaap. Directe aanleiding voor de vergadering vormden de perikelen rond het omstre den bedrijf Conro Enter Lines, maar ook andere zaken pas seerden de revue. De leden durfden het overi-, gens niet aan, in het openbaar te vergaderen over de kwestie. Op het laatste moment, al na dat de vergadering was bega; nen, kwam het voorstel vt orde om de bijeenkomst besl ten te verklaren. Dat gebeurt nadat was geconstateerd, d| er onder meer belangstellen den uit andere politieke pa tijen en vertegenwoordig^ van de pers aanwezig ware, Het is juist bij vergaderingt van de PvdA tamelijk ong bruikelijk, dat buitenstaande worden geweerd. Ondanks d voelde blijkbaar niemand voor, de vuile was al te n drukkelijk buiten te hangen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1